Skocz do zawartości
chudinii

Jakie piwo

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, blabla123 napisał:

Piłem ze dwa razy Punk ~3-4 lata temu i solidna pozycja. Jakoś przed covidem trafiłem znów i totalnie przeciętna ipa się z tego zrobiła... lub człowiek przyzwyczaił się do innych, lepszych.

Na tle zalewu ddh hazy ipa, porządnych New England oraz West Coast to "zwykła ipa" może wydawać się przeciętna. BrewDog to już duży browar,  może skupiają się tylko  na edycjach limitowanych a standardowe piwa trafiają do marketów i jakość chmielu już nie ta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masowa produkcja, kiedyś to się czekało na prawdziwe nowości

241748230_1295082207623357_7295439973835

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak się skusiłem na promkę. Chciałem 8 butelek MS z Pinty ale więcej już nie było.

dsc080577uk3o.jpg

Recki stotów już są, mało kremowy jak na MS i raczej wytrawny. Nie przeszkadza mi to, bo ogólnie jest ok.

MSIPA lubię, nie przepadam w za dużych ilościach, z ciekawości dobrałem do promki.

Salty Trip jakie ostatnio piłem bardzo mi podchodziły więc wziąłem by sprawdzić czy dalej browar umie w gose po ostatnich średnich warkach jeleniomisków. Lubię ten styl, z owocami też, więc trzeba mieć alternatywy dla Let's Cook.

Saison też nie jest moim stylem ale od czasu do czasu lubię. Ten jest co najmniej dobry.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio krafcik mi się zupełnie przepił. Dlatego też albo czeski pilsik albo porządny west coast z dużą ilością ibu. Tak ze 120 najlepiej :D Niestety, w sklepach i pubach coraz więcej wyrobów cukierniczych zamiast piwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Revolta Rooibos Pear Melon AIPA

Na minus, zakupione w Netto za 6,99. Po otwarciu mocno owocowy aromat, czuć nawet z odległości. Myślę sobie, że będzie niezłe. Niestety po kilku łykach aromat robi się zbyt nachalny, tak jakby miał ukryć wszystkie wady piwa. Do tego mamy kontrę w postaci ziołowej goryczki, która nie jest przyjemna. Można je wypić, jest o klasę wyżej od tych wszystkich APA/IPA z Żywca ale za tą kasę można kupić w Lidlu dobre krafty (dziś skusiłem się na Milk Stouta z Pinty i jakąś nowość z Birbanta - session ipa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc08047k0kg3.jpg

W smaku kwaśne, słodkawe, mega owocowe jak jakiś sour lizak o smaku pomarańczowy ^^ Wanilia w aromacie jest spora, w smaku lekko wybija się na finiszu co daje całkiem fajny aftertaste. FF umie w tej deserowe kwaśne piwa więc można brać w ciemno.

dsc080480ok9n.jpg

Bardzo dobry saison. Fajnie fenolwoy, przyprawowy ze sporą ilości moreli. Do tego trochę białych owoców z nelsona. Całość bardzo wspólgra. Lekka ziołowa goryczka na finiszu.

dsc08049owkci.jpg

Słodko kwaśny deserek z wybijającą się w tle solą. Bardzo dolidne owocowe gose.

dsc08052lbk6c.jpg

Owocowy lambij. Fajna truskawka w aromacie, pierwsze skojarzenia to truskawkowy kompot u babci więc normalnie teleport 30 lat wstecz do beztroskich czasów dzieciństwa :menda: W smaku typowy dość przeciętny lambik z owocami ale tu już mamy truskawkę, malinę i coś w typie poziomka. Bardzo dobre. Szkoda, że nie zrobili tego w dużej butli, bo małych to nie warto nawet kupować takie to dobre ^^

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burnt by the sun piłem w weekend. Dobre ale po double gose spodziewałem się słonej kontry do owocowego soczku. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu ma być zestaw 3K (PiP, Misty i Pils) + szklanka za 34,99.

Do tego klasycznie za 28,99 z pokalem Komes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi 13 zł za szkło od 3K. Powinni zrobić zestaw 5 piw i szkło gratis. Zestaw PiP, Misty, Califia, OATY, Blackcyl  był brał bez zastanowienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Browar Maltgarden: Pool Party Fantasy

Bardzo dobre piwo, które nie jest piwem. Pierwszy łuk to kwaśne owoce, następnie jest kontra w postaci kokosu. Taki mix orzeźwiających owoców, wanilii i kokosa. Fajnie się pije, jak to soczek z Maltgarden. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popijam PINTA Zwycięski Milk Stout z Lidla. Całkiem niezłe, minus za pianę. Za duże pęcherze i opadła bardzo szybko. Może też trochę za wodniste ale ogólne jest ok. Wolałem wczesne wypusty Pinty np.  Lublin to Dublin ale  to był stout owsiany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czwartku w Lidlu nowości z Pinty: DDh Hazy Ipa oraz DDH West Coast IPA, do tego Deep Love z AleBrowaru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czwartek niezła oferta w Lidlu. Zestaw urodzinowy ze szkłem z Funky Fluid. Do tego puchy Black Messiah BIPA oraz Achtung z FF, do tego puchy z Hopito. 

37.jpg

Edytowane przez ghostdog
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jutro trzeba podbić :D Lava Cake nie piłem ale pewnie kila wleci butelek, puchy z Hopito bez dyskusji :D

Co to za szkło od FF? Sam zestaw średni raczej ale szkiełko ładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło wygląda ciekawie. Ja dzisiaj wspomogłem badylarza, bo jeszcze Lidl wygryzie go z rynku. Wpłata była skromna (50zł) za 4x Piwne Podziemie (2xWeed i 2x Black Ipa Black Dankness)

 

 

Edytowane przez ghostdog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Porter Komes w Lidlu za 4,99.

Kiedyś piłem malinowego, dobre to było ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak jak lubię ostre paprycznki tak w piwie mi przeszkadzają. Może w życiu wypiłem ze 2-3 takie co mi podeszły. Niestety ten Komes do nich nie należy choć nigdy nie próbowałem go leżakować. Tak z pamięci to na pewno smakowało mi Imperial Mexican Biscotti Cake Break ale to nie ta liga piwa :E Chociaż może to nie same papryczki mi przeszkadzały co ten sztuczny smak malin, bo to odrzucało prawie od razu w tym Komesie. A z rodzimych to Hades choć zawsze wolałem go i tak z pół roku poleżakować i dopiero pić. Szkoda w sumie, że już go nie warzą, bo z te 4 lata temu to był sztos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć jak jest faktycznie, a browar nie przyzna się :P

Możliwe, że to przez:

- różne warki z różnych browarów

- różne warki, bo jednak trzeba tych piw trochę zrobić by Lidl mógł rzucić

- albo obie opcje razem

 

Piję właśnie Ghost Train i sabro mocno weszło. W taką cenę 8zł dla klienta jestem w stanie uwierzyć, bo kupowałem w wakacje puszki z Hopito po 7,50 nawet w lokalnym sklepie gdzie kraftu mało więc i się nie znają jak i też nie przesadzają z cenami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co trafiło do badylarzy jest o miesiąc starsze. Pewnie FF w pośpiechu zrobiło piwo dla Lidla, ewentualnie rozlewali gdzie indziej. Ludki piszą, że nie cała partia jest taka. Ja może jutro się wybiorę do Lidla ale tylko po Black Messiah i Ghost Train. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to przerabiałem z ostatnim Nepomucenem i w sumie mnie aż tak nie zniechęcił fakt, że trafić można lepsze czy gorsze puszki ale to co trafiłem, to się nie nadawało do picia. I gdyby to jeszcze była jedna puszka, a ja kupiłem bodaj trzy i wszystkie to było gówno w płynie, a nie piwo.

Lava Cake w sumie piłem wczoraj i też dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...