Skocz do zawartości
chudinii

Jakie piwo

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie przeglądam stronę Anchor Brewing i widzę, że od lat warzą sprawdzone piwa, bez większych wynalazków. W ofercie jest: lager, ale, pale ale, ipa, porter, brown ale. Oczywiście w ofercie mają piwa sezonowe (christmas ale, bock, spring ale czy winter wheat). Ciekawe kiedy u nas zatrzyma się karuzela nowości i piw, które nie przypominają piwa, a bardziej sok multiwitamina ? Właściwie to  chyba Browar Trzech Kumpli nie wali seryjnie nowości i trzyma się swoich sprawdzonych piw.

Untitled-design-65.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciła Grodziska White IPA do Lidla, a przynajmniej u mnie chyba od wakacji nie widziałem, jest w ulotce za 3,99zł więc chyba cena bez zmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie bieda trochę. Ok jest Imperium ale piłem już chyba z 6 albo więcej i nawet za 19,99 bym się zastanowił czy brać... a tak liczyłem na wznowienie Komesa Sherry albo chociaż, że rzucą tego z płatkami w jakiejś fajnej cenie to bym uzupełnił zapas w piwnicy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie cześć cebulaków myśli, że Prunum trafi do 4+4 ? Oferta rzeczywiście mizerna, mogli dogadać się z Pintą i dać Imperatora Bałtyckiego (tego klasycznego)

 imperator-ba%C5%82tycki-pinta.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzień porteru bałtyckiego, a w lodówce same 0%. Muszę się wybrać przynajmniej po zwykłego Komesa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komes Oak raczej słaby, miałem 2 butelki. Jedna to parkiet w płynie, drugą właśnie kończę i o ile jest lepiej to nie znaczy, że dobrze :( Z godzinę temu otwarłem zwykłego i też mega zawód. Nigdy tak słabego bałtyka z Komesa nie piłem  :(

 

dsc08373laji4.jpg

 

Syczy jak cola, piana znika natychmiast.

Aromat słaby, pachnie ciemnym pieczywem.

Smak równie słaby, smakuje jak koźlak, brakuje kawy, palonych słodów i goryczki. Do tego lekki posmak rozpuszczalnika.

Do tego dosyć mocno nagazowane i gryzie w gardło, pije się fatalnie.

Nigdy nie piłem tak słabego bałtyka z Fortuny, warka 07/11/2024. Piwo z zestawu.

 

dsc083748ojzh.jpg

 

Jedna butelka niepijalna. Jeden rozpuszczalnik i do tego piwo przegazowane.

Obie butelki kupione w tym samym sklepie, ta jest lepsza. Czuć, że to bałtyk, pojawiają się lekkie nuty drzewne. Jest i kawa, nuty palone jak i goryczka ale znów nieprzyjemne gryzienie w gardle, bo nagazowane dosyć mocno i czuć rozpuszczalnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dsc08379wuk96.jpg

Zdecydowanie Mentor uratował wieczór i święto PB.

Nie wiem kiedy piwo zostało uwarzone, data spożycia to 04.2024. Piwo jest ułożone.

Aromat głównie ciemnego pieczywa i czekolady deserowej, może gdzieś nutka sosu sojowego też się pojawia.

W smaku pełne, kremowe, delikatne wręcz. Jest czekolada, kawa, sporo nut bałtyka, czuć minimalnie odalokolowe akcenty w typie wiśnia w czekoladzie ale bardzo łagodnie. Palone lekko w typie bieda risa, goryczka raczej niska ale trochę zalegająca, przyjemna.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wczoraj wypiłem Komesa z data do listopada 2024, podobnie jak bourbon oak piana syczała jak w pepsi. To chyba jakaś nowa receptura ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które piwka w Lidlu są godne uwagi? Gustuje w IPAch. Co poza PanIPAni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie większość, bo poprawne albo dobre. Pytanie jakie lubisz, czy klasyczne, czy jakieś wytrawne czy soczyste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wytrawne/soczyste. Nie lubię gdy piwku towarzyszy słodycz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu, podobnie jak u badylarza posucha z klasycznymi IPA. Teraz jest moda na hazy double i triple ipa, które najczęściej przypominają sok, a goryczka przykryta jest aromatem owocowym. Jak szukasz wytrawnych, to west coast ipa będzie odpowiednia. Czasami w Lidlu pojawia się Califia od Trzech Kupli. Parę razy widziałem też Crazy Mike z AleBrowaru, jest to double ipa ale w starym stylu (na pierwszym planie goryczka, ale piwo bardzo pijalne). Czasami też pojawia się Shark z Widawy.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od trzech kumpli w większości piwek próbowałem. Szukam czegoś innego. Widziałem te west Coast IPA, spróbuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Califia jest spoko, ale podwójna Califia jest jeszcze lepsza :thumbup::cool: Szkoda tylko że w Lidlu jej się nie kupi. Ja tam lubię potrójne IPY, pod warunkiem że to smakuje jak IPA, szczególnie z chmielami HBC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu czasami można też dostać PINTA: a ja pale ale, iippaa (Coast Double IPA). Kiedyś je piłem i były niezłe, choć PINTA ma problemy z utrzymaniem powtarzalności swoich standardowych pozycji, wydaje mi się że bardziej przykłada się do swoich serii, które trafiają głownie do sklepów specjalistycznych (Hazy Disco, Hoppy Crew). No i jest jeszcze Artezan z Mera (WIPA) oraz Pacific (APA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Alebrowaru większe ryzyko niż z Pinty tak czy siak.

Z ostatnich rzutów to było coś z Artezana i jakiś West Coast z Funky Fluid.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie widzę jest mega mix, niektóre piwa jeszcze z grudnia powystawiali. Szkoda, że nie było więcej, bo to jedyne co mnie skusiły.

dsc083808ik1a.jpg

Do tego z 10 zestawów FF ze szklanką, to już chyba z miesiąc temu lekko było?

Imperium w zeszłym tygodniu nie wiem ile było w tych 2 co odwiedzam ale raczej mało widziałem, po 3-4 tuby stały. Dzisiaj to z 8 jak nie 10 stało xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądam sklepy internetowe i widzę nowe ceny wypustów z 2022. 

Revolta Triple Juicy IPA - Birbant: 17,50

Fairies Wear Hops IPA - Brokreacja 17,70

Oczywiście większość jeszcze w przedziałach 12-15zł. Ciekawe czy to tylko jednorazowy wyskok, czy może zapowiedz podwyżek. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zerknij jeszcze w kategorię RIS BA :D Już pod koniec 2021 masa buteleczek 0,33l po 30zł+ była.

Ale to też zależy od badylarza, różnica na takim Samcu między sklepami u mnie dochodziła do 15zł xD

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe przy jakich cena pojawi się opór klientów. Ja nie zamierzam płacić prawie 20zł za ipkę w puszce. To nie ten okres kiedy człowiek był ciekawy nowych styli piwnych i testował różne wynalazki. Powili miesiąc się kończy a ja wypiłem jedynie: 2x APA z Grodziska, Komesowego bączka (bourbon oak) i portera bałtyckiego, jeszcze opróżniłem coffee stouta z Funky Fluid (ale to był zakup z 2021).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, mają sporego pecha, bo o ile nie jest mi żal wydać 30zł za RISa tak za jakieś jasne mam opór. Prędzej zamówię coś zza granicy i to nawet droższego ale raczej wartego zachodu niż kupię coś u badylarza w takich cenach.

Lidl ich zmiecie. Tym bardziej, że ostatnio właśnie taki tryb preferuję, codzienne piwa z marketu, sztosy i tak głównie zamawiam online.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...