Skocz do zawartości
chudinii

Jakie piwo

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.12.2022 o 19:44, blabla123 napisał:

Na soczki mnie wzięło ostatnio :D

DSC090531.jpg

A skąd te soki??

W dniu 15.12.2022 o 20:32, ghostdog napisał:

Od piątku w Netto wszystkie piwa butelkowe -30%. Dzisiaj byłem to mieli Komes Porter Bałtycki Bourbon Oak, Malinowy oraz Barley Wine. Chyba tego pierwszego wezmę kilka sztuk do piwnicy, może też BW. 

Z racji że dalej raczę się pilsami to się przejdę. Komes nie zawiedzie ciężarem i jako taką pijalnością ??

 

Teraz ja!

Takie cóś w zeszły weekend ?

9b19acd5124ede77med.jpg

 

Dzisiaj pilsowo ?

Złoty ptaszek gęsty jak smoła a pp wytrawny i pikantny jak sherry olo rosso.

Oba poniżej pijalności wypustów od FF, zejdzie się trochę :)

 

330bd1b2a14c9546med.jpg

Edytowane przez pierote
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIA i Coffeelicious ?

Byłem w Auchan i żadnych promocji. W Lidlu podobnie, w ostateczności kupiłem Bulleit Bourbon. Ostatecznie wylądowywałem w Netto. Komes Barley Wine, Porter Malinowy oraz 2x Bourbon Oak już leżakują w piwnicy, do tego dokupiłem 2x Miami Lager. Akurat miałem ochotę na coś "zwykłego". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były w Komornikach ale tydzień temu, w weekend gadałem z kumplem, pojechał jednego dnia i nic, następnego coś miał dokupić, wchdzi, a tam sporo od FF -50% ale już poprzebierane więc na niewiele się załapał.

 

@pierote sklep.deerbear.pl

Info dla potomnych, warto brać max w środę przy płatności tradycyjnej, bo jak nie dojdzie wpłata na dzień następny, a wysyłają bodaj w czwartek wieczorem czy piątek rano wszystkie paczki to trzeba poczekać prawie cały tydzień :(

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ghostdog napisał:

PIA i Coffeelicious ?

Byłem w Auchan i żadnych promocji. W Lidlu podobnie..

W Lidlu dzisiaj na szybko przed 21 (niestety zabrakło małych choinek i stojaka do przypraw ??

(Widawa dyche, FF 12 - 1zł)

e310bd32159a6379med.jpg

Tonka IS. Całkiem fajny zamiennik RISa i BW ??

68b727aad5190278med.jpg

fc04165730ffd869med.jpg

Edytowane przez pierote
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tapecie Funky Fluid HBC 522 NEIPA. Świetne, pijalne! Dopiszę tylko że dla takich (Triple New England) IPA warto żyć ?

Druga dzisiaj to Mimosa FF. Cocktail Sour ALE to pomarańcze, białe winogrona, wytrawność i słody m.in. pszeniczny. Fajny owocowy chmiel ?

oceny
Edytowane przez pierote

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że w  2022 wydałem prawie tyle samo co w 2021 na piwo. Przy wyższych cenach wychodzi na to, że piłem mniej niż w 2021. Udało się nie przekroczyć 1200zł w skali roku na kraft (w większości) pity do telewizora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w tym roku ceny piwa osiągnęły apogeum

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na ceny nowych piw w sklepie Funky Fluid (choć oni zawsze mają ciut wyższe) to jest lekka tragedia. Puchy po 18-19zł. Ciekawe jak u mojego badylarza, pewnie z 16-17zł za nowości. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, źle już było, teraz jest tragicznie, dobrze, że są zapasy. Ciekawe co w Lidlu będzie z kuponami, bo na 8+8 chyba nie już co liczyć. Nawet 4+4 dawno nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może piwo bezglutenowe i bezalkoholowe:)

https://www.imbio.pl/pl/p/PIWO-BEZGLUTENOWE-BEZALKOHOLOWE-BIO-330-ml-NEUMARKTER-LAMMSBRAU/16208

polecam bo warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za jaja z Grolschem w Stonce, pozycjonują się na piwo premium?

comment_1673539833EdETfHMMqK45xwY86g8q8B

Edytowane przez ghostdog
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jutra w Lidlu Prunum w tubie za 29 oraz Porter Bałtycki od Pinty z twarzą Okrasy na etykiecie. Ja dzisiaj odwiedziłem badylarza i za 3 piwa zapłaciłem 45zł, ceny jeszcze z 2022 ale nowości poszły do góry i były już puchy za 18-19,00. Kupiłem west coast ipa, double black ipa i hazy ipa (wszystko z Browaru Cztery Ściany). Fajne mają etykiety.

1.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem jakieś propagandowe piwa z Ukrainy w puszkach 0.33 za 11-15 zł. Grolsch za 9.99 zl? Jakiś Obolon za 9.99 zł? Miss me with that bs :lol2: Im naprawdę chyba się sufit spadł na głowę.

Edytowane przez ditmd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie byłem w stonce zobaczyć na własne oczy tego Grolscha za 9,99 ale sprawdziłem w sieci i można go kupić za 7 jak i 11 zł ? Tylko kto kupuje takie piwo. Jak ktoś chce się nawalić to bierze Kustosza, ewentualnie Żubra/Harnasia. Zwykły konsument kupi coś z przedziału cenowego 3-4 zł. A kraftowcy nawet nie  spojrzą w stronę Grolscha.  Więc pewnie Stonka uznała, że jak ktoś kupował te piwo za 5-6zł to może da i te 9,99. Celują w janusza dorobkiewicza ?

325919900_1343893803034830_7445425364840

Edytowane przez ghostdog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem s stonce, rzeczywiście Grolsch 450ml jest za 9,99. Drożej niż kraft w Lidlu. Paulaner jest za 7, też słabo. Ładnie te ceny rosną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2023 o 20:28, ghostdog napisał:

Jeszcze nie byłem w stonce zobaczyć na własne oczy tego Grolscha za 9,99 ale sprawdziłem w sieci i można go kupić za 7 jak i 11 zł ? Tylko kto kupuje takie piwo. Jak ktoś chce się nawalić to bierze Kustosza, ewentualnie Żubra/Harnasia. Zwykły konsument kupi coś z przedziału cenowego 3-4 zł. A kraftowcy nawet nie  spojrzą w stronę Grolscha.  Więc pewnie Stonka uznała, że jak ktoś kupował te piwo za 5-6zł to może da i te 9,99. Celują w janusza dorobkiewicza ?

325919900_1343893803034830_7445425364840

Ja kupuje Grolscha ?. Czasem też Hertog Jana,  a od biedy Amstela. Chociaż ostatnio zasmakowały mi mocniejsze typu Kasteel czy La Chouffee. Z popularniejszych  polskich Lech i Kozel. Hehe, może mam dziwny gust ?
Jakoś tak mi się ten Grolsch dobrze kojarzy - z latem, słoneczkiem i fajnie wchodzi.   Teraz na próbę wziąłem  La Trappe Trappist Blond, ciekawe czy zasmakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś przeżyłem sobotę ale dotrwałem tylko d 6 butelki. W ten weekend może skończę resztę :rotfl:

 

dsc0915072ij1.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Lidla trafiły dwa piwa Nepomucena (apa i hazy ipa) w cenie 6,99 (jak kupi się dwa). Choć oferta czwartkowa jest biedna (nie licząc piw z Nepo) to trzeba przyznać, że cena jest mocno atrakcyjna. Tyle płaciło się za piwa z początkowych lat piwnej rewolucji. Szczególnie, że sikacz Grolsch kosztuje 9,99 ?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba nowe Komesy lekki zawód, ten słabszy bardzo gładki, fajny, niby 16%, a zero alko. Podszedł mi, ten mocniejszy myślę, że pokazać może się z lepszej strony za rok, a najlepiej dwa. Pali rurę ale to nic dziwnego ale jakiś taki pusty się wydawał po tym słabszym :o

A oba z planszy i tak zmiótł Seadog z Brokreacji, jak lubicie sztosy, do tego tanie sztosy to bierzcie od razu 2 butelki.

Strzyga i Czart z Olbrachta też bardzo dobre, oba w stylu, beczki weszły dobrze. Chyba bym wolał dokupić sobie po kolejnej butelce niż kolejne Komesy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższy czwartek oferta lidlowa bez dobrego piwa (zero krafciku). Podobno w różnych sklepach są dobre promocje na piwa rzemieślnicze (trzeba sprawdzać na czytniku). Wygląda na to, że czyszczą półki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie trafiłem na słabe piwo z Lidla, wiem że były może dwie akcje z piwami od Funky Fluid. Wyraźnie było gorsze od tych co trafiły wcześniej do badylarza. Trochę szkoda,  Lidl miał dobre ceny. Ciekawe jaką ofertę piw wprowadzą za kraft. Chyba nie będą gonić samych sikaczy. Niech postawią na niemieckie piwa np. Schlenkerla albo coś ciekawego z belgijskim rodowodem np. Rochefort lub Westmalle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Nepo miałem wtopę tylko, tak z pamięci. 3 puszki niepijalne tego samego piwa.

Edytowane przez blabla123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ghostdog napisał:

W najbliższy czwartek oferta lidlowa bez dobrego piwa (zero krafciku). Podobno w różnych sklepach są dobre promocje na piwa rzemieślnicze (trzeba sprawdzać na czytniku). Wygląda na to, że czyszczą półki. 

Ale przecież w poniedziałek miałeś Cieszyńkie. Widocznie nie będzie już "czwarteczków" z Lidlem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...