Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Trist16

Zapuszczanie włosów

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno spytam fryzjera. Myślałem też o myciu włosów rano. Wstać wcześniej i umyć przed szkołą. Ale raczej nie chcę się pchać na własne życzenie w łóżko... Opaska raczej odpada ;D No kurczę, będę zawiedziony gdy jednak będę musiał mieć krótkie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spytam fryzjera. Myślałem też o myciu włosów rano. Wstać wcześniej i umyć przed szkołą. Ale raczej nie chcę się pchać na własne życzenie w łóżko... Opaska raczej odpada ;D No kurczę, będę zawiedziony gdy jednak będę musiał mieć krótkie..

Opaskę to i ja chciałem zastosować u siebie ale jakoś brak mi odwagi. Nawet nie wiem gdzie by takową nabyć, a miała by co trzymać, włosia jest ze 20 cm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwile postercza i jak będa cięzsze to juz tak widac nie będzie. Ja mam długie i mam "koguta" z prawej strony czoła - denerwuje mnie czasem bo zalezy jaki szampon tyo w tym miejscu robi mi sie polowa MC Donalds`a a druga jest przyklapnięta - ale da sie z tym zyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje to z pewnością uroku osobistego ;) Kilka osób więcej Cię zapamięta ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może tak zapytam bo co mi szkodzi ;) Czy ktoś zna dobrego fryzjera/fryzjerkę bądź ogólnie jakiś dobry salon fryzjerski w Lublinie? Potrzebuję zadbać o kudły, podciąć tu i ówdzie, i jakoś to z jajem w ogóle zrobić co by nie wstydzić się wyjść na ulice. Nadmienię że mam tragiczni proste włosy więc łatwo chyba nie będzie jakoś ładnie mnie zrobić dlatego przydały by się możliwie najlepsze ręce do mych kudłów ;) Będę wdzięczny za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie jaki jest najlepszy szampon który pomaga w rozczesywaniu włosów dawniej używałem garniera 2w1 loki i fale czy jakoś tak i naprawde fajnie sie rozczesywały. ale od dawna nie moge go nigdzie kupić i używam innych ale inne nie dają takiego efektu, mam gęste i falowane włosy i żaden inny szampon nie daje takiego efektu jak tamten. możecie mi polecić jakiś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odzywki uzywaj dodatkowo, to bez problemow rozczeszesz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie najlepiej się rozczesują włosy po Syoss (jest rodzaj do włosów długich). Tylko że po tym szamponie wydają się przylizane i oklapnięte.

A odżywka w moim przypadku nic nie pomaga, żadna. Włosy mają mniejszą objętość i tak są poplątane. Najlepszy sposób to suszyć suszarką po kąpieli, jednocześnie rozczesując szczotką z włosia. Minus jest taki, że to jednak jest suszarka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

ekstra! lecę wypróbować owy szampon - oklapnięte? i tak noszę koński ogon oraz warkocz

jak szampon czyni włoski bardziej śliskimi, to zmienię czym prędzej

od "szałmy" już szaleję, zbyt puszyste i z rana znów muszę się rozczesywać - a przy naszych włosach to utrapienie ;)

 

kiedyś było zielone jabłuszko które chwaliłem sobie [szampon i odżywka] rozczesywanie kudłów było szybkie - teraz to tylko szampony i odżywki osobno [jakby nie można tego połączyć ech...]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zapuszczania włosów, chciałbym je zapuścić tylko po to, żeby obciąć się jak Skrillex :D Uwielbiam go. Niby wszystko fajnie, ale ni cholery nie wiem, jak to mam zrobić. Czy zostawić je w cholerę i niech sobie rosną, czy może coś w nich pokombinować, nie wiem.

 

Mam całkiem gęste, sztywne, czarne włosy. (Nie będzie trzeba farbować :3) Na razie mają długość około 7.5 cm, czyli nie zbyt dużo. Dorzucę jeszcze linka z moim zdjęciem, bo nawet nie wiem czy będą mi pasować takie włosy, zdam się na waszą decyzję. (Mamusia mi mówi, że przy moim wzroście (190cm) oraz tym, że jestem zbyt chudy xD Z długimi włosami będę wyglądał jak ostatni debil i idiota) Nie wiem ile w tym prawdy, ale prawdopodobnie się przekonam.

 

Czekam na wasze propozycje, co do sposobu zapuszczania takich włosów, oraz tego, czy w ogóle jest sens ich zapuszczania.

 

https://www.facebook.com/milosh.grudziecki (ale ja jestę piękny xD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przez glupote scielam wlosy na chłopaka i teraz od nowa zapuszczam, masakra :/ nigdy nie wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj zdjecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziewczyna namówiła mnie bym zapuścił, no to przez 2 lata urosły do końca łopatek, a potem ściąłem, bo po kilkukrotnym wykąpaniu w jeziorze uczulenia jakiegoś dostałem :/ tydzień po ścięciu przeszło, bo bujałem się z tym może miesiąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shovel-icon.png

 

Pytanie do doświadczonych:

Zapuszczam włosy od czerwca. Nie byłem od tego czasu u fryzjera.

Mój cel to jak na razie boki do ramion. Oczywiście reszta musi być proporcjonalnie długa ;)

Obecnie grzywka sięga mi już do poziomu oczu, boki zza uszy, a tył - nie wiem dokładnie - w każdym razie do karku.

Nie chcę obcinać włosów bo wydaje mi się, że fajnie obecnie wyglądają (włosy myje codziennie szamponem, obchodzę się z nimi delikatnie - nie używam suszarki, nie trę ich ręcznikiem, ale nie stosuję też na razie żadnych odżywek etc.)

Jedyny problem jaki z nimi mam/miałem to łupież. Dzisiaj umyłem włosy jakimś szamponem przeciwłupieżowym o czerwonym kolorze substancji. Być może pomogło.

 

Chciałbym zapytać was, co o tym sądzicie? Czy to bardzo źle i zmarnowałem czas i teraz już nie mogę dalej zapuszczać, czy może to nie ma jakiegoś szczególnego znaczenia. Nie zależy mi specjalnie na super idealnych włosach (będę się wyróżniał od kobiet :)) tylko na tym, żebym nie wyłysiał, czyli żeby te włosy nie zaczęły wypadać (tylko ze względu na te końcówki) - mówiąc w skrócie: żeby były stosunkowo solidne :)

Jak wyglądało przycinanie końcówek u was? Jak długo włosy mogą rosnąć bez przycinania końcówek tak aby wyglądały normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałbyś łysieć :E?

 

Podobno rozdwojone końcówki osłabiają włosy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mach III - ostateczne rozwiązanie wszystkich problemów z włosami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mach III - ostateczne rozwiązanie wszystkich problemów z włosami :E

"Wszystkich"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem dlaczego nie chodziłeś do fryzjera podczas zapuszczania włosów, jest to wręcz wskazane.. do podcinania koncówek, odświeżenai włosów i wgl. poza tym dzieki podcinaniu szybciej urosna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat prędkość rośnięcia włosów nie ma dla mnie znaczenia. Martwię się o kondycję moich włosów.

 

Do fryzjera nie chodziłem... bo "podobno" w takich wypadkach fryzjerzy ścinają więcej niż życzy sobie klient...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzisz do słabych fryzjerów to może i tak jest. Znajdź sobie porządnego fryzjera. On zadba o twoje włosy i doradzi odpowiednie kosmetyki pod twój typ włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odróżnić tego dobrego fryzjera od tego złego fryzjera bez poświęceń ze strony moich włosów?

W każdym razie dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak odróżnić tego dobrego fryzjera od tego złego fryzjera bez poświęceń ze strony moich włosów?

Z reguły to po cenie. I problemach z zapisaniem się na wizytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi najszybciej rosły jak nie pokazałem się u fryzjera z rok. Na samym początku z raz podciąłem, później jak już miałem długie to podcinałem, aby się poniszczonych końców pozbyć. Włos rośnie z 1cm na miesiąc. Nie warto często podcinać. Włosy myłem co drugi dzień. Wiadomo czasem dwa pod kolej, czasem raz na trzy dni. Ostatecznie dorobiłem się miejscami ponad 30cm kudłów. Miał być kok, ale że nastała na to moda to ściąłem włosy całkowicie :E (znaczy z 5cm na górze zostało). Podniszczyły mi się, bo o nie nie dbałem. Żałuję, że nie oddałem ich na jakieś peruki dla ludzi po chemii, bo takie tragiczne nie były. Aczkolwiek cały czas rozważam zapuszczenie drugi raz z większym doświadczeniem w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1cm to dla przeciętnych włosów. Mi np rosną 2 cm ;) Spoko rzecz dla ludzi zapuszczających włosy, ale dla takiego mnie co boki i tył na krótko cały czas to jest udreka :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W.            
    • Zamierzam przesiąść się z 13700kf na 7800x3d i chciałbym go posadzić na dobrej płycie x670e w rozsądnej cenie, używki też wchodzą w grę, co byście polecili powiedzmy do kwoty 1500 zł im mniej tym lepiej. Nie śledziłem wątku więc nie wiem jak z oc wyżej wymienionego procka, mocno wyżyłowany czy mozna go jeszcze podkręcić czy lepiej iść w UV? 
    • Pograłem trochę dłużej: VRR i flickering - testowałem Squad gdzie FPS potrafi spaść ze 120 do 80 FPS, zero mignięć. Zablokowałem FPSy w grze na 45 i też zero mignięć. Może są różne wersje softu albo nie wiem, u mnie nie miga. Smużenie - jak się przypatrzy to jest przy ciemnych kolorach, ale na pewno nie taka skala jak kiedyś to było na VA. Na tyle małe że podczas normalnej rozgrywki tego nie widać i można pominąć (pewnie subiektywne, ale mi nie przeszkadza).  Skalibrowałem HDR w apce do kalibracji W11, wyszło że max jasnosć to jakieś 1150-1200 nitów. Wieczorem w grach robi serio robotę, pierwszy raz musiałem oczy zmrużyć patrząc na płomienie  Jakieś tam VA/IPS z podświetleniem krawędziowym to w ogóle nie ma jak porównać... Oby więcej takich Miniled powstawało, pakować więcej stref, walczyć ze smużeniem i super sprzęt za nieduże pieniądze.  Dziwi mnie trochę polityka cenowa, kupiłem go za 1600 zł, a na drugi dzień kosztował 2000 zł, potem 1800 zł i znowu 2000 zł. Chyba malutko ich produkują że ceny tak skaczą. Za 2k to nie warto zdecydowanie, 1600 adekwatna cena.
    • Też tak myślę, jeśli te przecieki są prawdziwe i jeśli dalej pogłębią dysproporcję między serią 90 a 80 to nie zdziwię się jak 5080 będzie miało wydajność ledwie 4090 i 16GB, to by oznaczało, że ten ostatni w ogóle nie stanieje i pozostałby na pułapie 6-7k PLN. To byłoby bardzo w stylu NV
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...