Skocz do zawartości
krzysiak

Co ostatnio zrobiłem dla swoich 4 kółek :D

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniona obudowa termostatu, rozrusznik, wyregulowany hamulec z tyłu - w końcu auto lepiej hamuje i jest ręczny, zrobiona częściowo elektryka przez jaruxa - w końcu po 3.5 roku mam przeciwmgielne tył i chyba po 2 wsteczny :E

 

P.S. Znam taniego elektryka gdyby ktoś potrzebował :D:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienione koła i umyty bo się aż lepił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłukałem dach i szyby, bo chyba jakaś krowa przelatywała nad autem i zrzuciła balast.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobnostka - wywaliłem tylne gniazdo zapalniczki i założyłem gniazda USB od majfrendów, musiałem tylko kawałek kabla - przejściówki dorobić bo nie chciałem wtyczki oryginalnej ucinać. Nawet kolor podświetlenia taki, jak w całym aucie, fajnie :-)

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem wycieraczki, z reguły robię to po zimie, ale obecne już zbyt mocno dla mnie rozmazywały więc kupiłem nowe. Bosche Aerotwin wytrzymały chyba ponad 2 lata więc wpadły te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem aerotwiny do passata. Wczoraj zlapała mnie zamieć śnieżna i średnio się sprawdziły :/ Mazały śniegiem po szybie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stan szyby (rysy, zatłuszczenie) ma sporo do powiedzenia w tej kwestii;

 

Budżetowe Valeo płaskie w Pugu po 2 miesiącach / 3000 km zaczęły smużyć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienione wahacze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem amortyzator i tuleje wahacza, próbuje dalej dojść do tego czemu auto nie ma zbieżności/geometrii, albo krzywy stabilizator albo gorzej - krzywe sanki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden amortyzator?

Tak, na sztukę zobaczyć czy nie jest krzywy - i nie był, był wylany.

 

Może sanki przesunięte? Z tego, co spotkałem się w samochodach do tej pory, sanki w miejscu przykręcania do karoserii mają regulację. Wtedy, z boku sanek, jest takie "oczko" i ustawia się sanki do drugiego oczka przymocowanego do karoserii.

Nie mogą być przesunięte bo 4 lata temu były tak samo przykręcone ;)

 

Wymieniłem tuleje w drugim wahaczu żeby mieć też pewność że to nie od tego, do tego tłoczek w zacisku i gumka. Płyn był z opiłkami i był koloru szaro-zółty, jarux ma zdjęcia i może wrzuci ;)

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem z Grzegorzem amorki i sprężyny z tyłu.

Wymieniłem tuleje w drugim wahaczu żeby mieć też pewność że to nie od tego, do tego tłoczek w zacisku i gumka. Płyn był z opiłkami i był koloru szaro-zółty, jarux ma zdjęcia i może wrzuci ;)

 

 

img_20200111_172907442rjm5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazbierało:

- wymiana uszczelniacza skrzyni biegów od strony lewej półośki + wymiana oleju w skrzyni od razu

- olej + filtr

- alternator

- dobicie czynnika (przez to co powyżej)

- wymiana poduszki skrzyni silnika (od strony pasażera)

Jeszcze płyn chłodniczy jest do wymiany.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana płynu hamulcowego i termostatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto zaczęło palić na "drugi raz" więc pojechało na wcześniejszy przegląd. Wymieniony olej (Valvoline 5W40), filtry (olej Mann, powietrze OE, kabina węglowa Febi). Jako, że komputer nie wykazał żadnych błędów więc wymiany "prewencyjne" (to co pada przy większych przebiegach - auto ma obecnie 300k) - uszczelka dolotu (OE), czujnik wału (także OE) oraz świece (jeszcze poprzednie nie miały dużego nalotu - wpadły irydy z Boscha). Auto zaczęło odpalać od strzała. Ponadto sprawdzone zawieszenie, hamulce i układ kierowniczy - tutaj nic się nie kwalifikowało do wymiany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpadły nowe tarcze i klocki na przód (TRW), do tego wymiana łożyska podpory półosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem opony w SLK na wielosezon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienione wszystkie trzy gumy mocujące układ wydechowy oraz lizak/poduszka pod skrzynią biegów. Dodatkowo poprawione ustawienie rozrządu (synchronizacja była rozjechana po tym jak OEM napinacz stanął po 15tyś.km). Julka przestała poszarpywać, brzęczeć i dudnić. Jęczenia jednej z dwóch bab w domu mniej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zostało w domu:

W Lanosie - Lanosa nie ma, poszedł na złom i wpadło 452 zeta (1130KG na wadze, odbiór auta lawetą spod domu);

 

W Pugu - świeże badania techniczne; Auto za 2800 przeszło badania techniczne tylko z jedną uwagą - brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej :hmm:

No i uprzejmy Diagnosta pomógł podwiesić wydech który wyskoczył z mocowań gumowych;

 

W Punto - w zasadzie nic:

Od wyłożenia irracjonalnej kwoty (vs wartość auta) w jego naprawę robi kilometr za kilometrem;

Olej dalej na max, płyn chłodniczy w końcu nie ucieka, biegi wchodzą, tylko trakcji brak :lol2:

 

A E38 dzielnie zajmuje miejsce w garażu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowałem SLK i oddałem na pierwszy serwis. W Dodge'u zregenerowany przedni zacisk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...