Skocz do zawartości
krzysiak

Co ostatnio zrobiłem dla swoich 4 kółek :D

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu zdemontowałem reflektor i wysłałem do regeneracji. Standard w insigniach, zaczął parować i zbierać wodę i przestał świecić bixenon :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem żarówki podświetlenia przycisków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem jakiś miesiąc wstecz "na szybko" pióra wycieraczek Motgum. Ja pierniczę, co to jest za shit - smuży, drapie, skrzypi. Zamówiłem dziś Bosch - poprzednie piórka od nich służyły aż miło przez 4 lata.

Dodatkowo wymieniłem schowek w desce rozdzielczej - połamał się jeden z uchwytów. Próbowałem reanimować, ale nic z tego nie wyszło. Wleciała także drobna polerka w miejscu, w którym pewien łoś mi się przytulił do błotnika.

@ A dla swoich "przyszłych" 4 kółek zrobiłem... modyfikację zamówienia / zrezygnowałem z funkcji Exit Warning. Może będzie trochę wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi motgumy służyły dzielnie prawie 2 lata/20kkm i złego słowa o nich nie powiem, a teraz mam jeszcze tańsze Oximo i tak samo super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja hybrydowe mam właśnie od motgum i wg mnie to najlepsze wycieraczki jakie miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwietniu kupiłem Fabie 2 i od tamtej pory wymieniłem, świece, filtry, olej, tarcze, klocki, tuleje i sworznie wahaczy, łożyska mcphersonów, złącze elastyczne wydechu a w zeszłym tygodniu remont skrzyni biegów ?

Edytowane przez Kubuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziadkowi filtr paliwa po 35kkm - 12.18r. - i powietrza. Paliwo filtron, powietrze meyle. Łącznie może 15 minut roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Grande Punto zrobione badania techniczne.
Klasycznie, pora zajrzeć w tylny zacisk hamulcowy;
Prawy wymieniany w 2021 git, lewy, wymieniany w 2019r, nie odbija do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.10.2022 o 19:01, katystopej napisał:

A mi motgumy służyły dzielnie prawie 2 lata/20kkm i złego słowa o nich nie powiem

 

W dniu 13.10.2022 o 19:57, Gang napisał:

Ja hybrydowe mam właśnie od motgum i wg mnie to najlepsze wycieraczki jakie miałem

No to ja nie wiem o co chodzi. Na szybie mojego auta zachowywały się TRAGICZNIE. Każdy powrót pióra wiązał się z przeraźliwym skrzypieniem i skakaniem po szybie. Odebrałem przesyłkę z Boschem, wymieniłem i jak ręką odjął. Jest cisza absolutna, a szyba czyściutka.

A co zrobiłem, to zamówiłem dziś "chlapacze" przednie - progi zaczęły się mocno piaskować, co doprowadziło do odchodzenia z nich lakieru. Zabezpieczone przed zimą, zrobione zaprawki i polakierowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucone zimowe.

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji dobrej pogody, okazji na ostatniego przygarażowego grilla wziąłem się za klocki tył, tarcze i klocki przód. Był mały fail bo przy lewej tarczy nie odkręciłem śrubki przytrzymującej, walę młotem żeby zeszła i po kilkunastu razach się zorientowałem 8:E

Zobaczymy jak zimmermanny sport będą działać, kumpel był zadowolony. Póki co starłem tylko lakier.

Od razu wrzuciłem też zimówki żeby nie robić tego jak już będzie zimno.

 

20221031-140655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kowal, zarówno w Vectrze OPC, jak i w BMW sprawdzały się bardzo dobrze, raczej będziesz zadowolony :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik położenia wału, 3 minuty roboty, wleciał Delphi. Auto wróciło do życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegląd w cmax. Stał znów troch, wymienilem mu aku i zdarłem rdze z tarcz. I przeszedł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem kompletne sprzęgło z kołem dwumasowym (na aucie było Ori i wytrzymało 305tys)

wszystko na podnośniku :E

dpVanIs.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że poczekałes na najzimniejszy wieczór od kilku mc, to się chociaż nie spociles

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana opon na zimowe (całych kół). Z jednego przez sezon zleciało powietrze do zera. Podjeżdżam pod kompresor i nie da rady napompować. Myślę sobie, no fajnie, trzeba wentyl wymienić a nie ma gdzie i jak :E o dziwo stara nożna pompka dała radę, podpompowalem trochę oponę i kompresor dał radę. Trochę dziwne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kompresor nie ma opcji pompowania flaków to nie ruszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Gang napisał:

Jak kompresor nie ma opcji pompowania flaków to nie ruszy ;)

Myślałem że takie na Orlenie mają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompresor musi wyczuć, że jest podłączony. Jak ma 0bar oporu, to dla niego to tyle samo, co jakby był odwieszony na haczyku ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii GP: spisane upoważnienie z zakładem blacharskim, zgłoszone papiery do PZU, auto idzie na naprawę bezgotówkową.
Prawdopodobnie resztę auta będziemy również robić już z własnej kieszeni, bo bok od strony pasażera stracił większość klaru / zmatowiał + drzwi od środka / róg ostro złapała ruda.
Więc auto by dziwnie wyglądało jak bok kierowcy lśniący i jasny, a reszta auta zmatowiała i zniszczona.

A Mama zapewne po ~2 tyg jeżdżenia świeżo poskładanym GP wróci do Yaris, tym razem z innej wypożyczalni :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kudze

Oliwa i klocki z przodu przy 22tys.

Edytowane przez Petru23
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Petru23 napisał:

W kudze

Oliwa i klocki z przodu przy 22tys.

Jak się kuguar sprawdza po tych nastu tysiącach km? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...