Skocz do zawartości
krzysiak

Co ostatnio zrobiłem dla swoich 4 kółek :D

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, jarux napisał:

@Klima do takich zadań polecam pokrętło przegubowe 3/4" - mało co go ruszy. Potem można dokupić o niego adapter 3/4" na 1/2" i używać z zwykłymi nasadkami.

patrząc na to pokrętło to tak jak napisał Klima mam mieszane uczucia... ile razy naprawdę mocne klucze się wyginały w "S" czy też łamały na śrubach, a to pokrętło przegubowe dało by radę ? Jakoś nie mogę w to uwierzyć:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, elkocuro napisał:

patrząc na to pokrętło to tak jak napisał Klima mam mieszane uczucia... ile razy naprawdę mocne klucze się wyginały w "S" czy też łamały na śrubach, a to pokrętło przegubowe dało by radę ? Jakoś nie mogę w to uwierzyć:) 

to uwierz ;) każdą śrubę da się odkręcić narzucając odpowiednio długą dźwignię :E

co do tematu - odpaliłem na klemy i pojeździłem, żeby akusa podładować. Modlę się, żeby jutro odpalił :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, huudy napisał:

to uwierz ;) każdą śrubę da się odkręcić narzucając odpowiednio długą dźwignię :E

co do tematu - odpaliłem na klemy i pojeździłem, żeby akusa podładować. Modlę się, żeby jutro odpalił :D 

przez te właśnie 2m dźwignie płaskooczkowe klucze powyginały mi się w banany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, elkocuro napisał:

przez te właśnie 2m dźwignie płaskooczkowe klucze powyginały mi się w banany :D

bo cała siła poszła na klucz, a nie na śrubę ;) w breaker barze zakładasz nasadkę i cały moment jest przekładany bezpośrednio przez przegub. Jeśli taki kijaszek nie odkręci zapieczonej śruby, to chyba tylko acetylen pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, huudy napisał:

to uwierz ;) każdą śrubę da się urwać narzucając odpowiednio długą dźwignię :E

:E

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, elkocuro napisał:

patrząc na to pokrętło to tak jak napisał Klima mam mieszane uczucia... ile razy naprawdę mocne klucze się wyginały w "S" czy też łamały na śrubach, a to pokrętło przegubowe dało by radę ? Jakoś nie mogę w to uwierzyć:) 

Używałem już go wielokrotnie do odkręcania nakrętki piasty czy to u mnie czy u znajomych i nigdy nie zawiodło, a widywało 1.5m przedłużki i mnie wiszącego na końcu  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyłem przepływomierz w nadzieji na mniejsze spalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem se kozacką leżankę w lidlu na promocji. Wytargałem szyberdach i remontuje go. Tapicer na urlopie, to wszystko mi stoi... Zaraz muszę wywalić odmę i zmienić oring, bo pluje olejem :D

Kupiłem też komplet oringów do pompowtrysków, także zabawa trwa w kolejne.

Z szyberdachem jest lipa, bo to 35letni samochód, a części brak. Robię swap z volvo 940, który miał montowany o wiele mocniejszy szyberdach niż w 740 i potrzebuje takie śmieszne podkładki centrujące wysokość pokrywy - tutaj podejrzewam, że musi wlecieć czyste druciarstwo/rzeźbiarstwo.

Czy ktoś z was, spotkał się kiedykolwiek z prostokątnymi podkładkami? Wiem tylko tyle, że podobne szyberdachy były montowane w starych Passatach B3/4 i Audi 80/100. Może ktoś z was, ma te samochody i byłby w stanie mnie poratować jakimiś fotkami itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, santaangelo napisał:

Czy ktoś z was, spotkał się kiedykolwiek z prostokątnymi podkładkami? Wiem tylko tyle, że podobne szyberdachy były montowane w starych Passatach B3/4 i Audi 80/100. Może ktoś z was, ma te samochody i byłby w stanie mnie poratować jakimiś fotkami itp?

z takimi pytaniami warto spytać na grupie złomnika na FB, na pewno ktoś tam ma taki sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, huudy napisał:

z takimi pytaniami warto spytać na grupie złomnika na FB, na pewno ktoś tam ma taki sprzęt.

kurde, zapomniałem o tej grupce :D jestem tam, a zapomniałem, że jest to idealne zgrupowanie fanów starych trupów.

dzięki i przyczepności!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, santaangelo napisał:

 - tutaj podejrzewam, że musi wlecieć czyste druciarstwo/rzeźbiarstwo.

Mówi się "twórczość własna". Poszukaj może gdzieś znajdziesz wymiary tych podkładek. Wtedy można coś dopasować, albo po prostu wyprodukować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, santaangelo napisał:

kurde, zapomniałem o tej grupce :D jestem tam

A ja tam mam moderatora ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, marko125-91 napisał:

Mówi się "twórczość własna". Poszukaj może gdzieś znajdziesz wymiary tych podkładek. Wtedy można coś dopasować, albo po prostu wyprodukować

problem jest taki, że nawet katalog nie wspomina nic o tych podkładkach. Jest to jako jeden element od prowadnicy. Samych w sobie prowadnic też ni ma, a jak są, to są sprzedawane bez tych podkładek ?

Spróbuje jeszcze zamontować szyber bez tych podkładek, albo wykorzystam okrągłe podkładki, tylko je dosztukuje jakoś... Kocham starą motoryzację :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem kamerki A500S oraz RC06 do Renaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hub usb, pod klapką dysk ssd

przed i po

img_95489xke5.jpeg

 

img_9551dskkk.jpeg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rękami Mechanika, w G-Punto:
- wymiana tarcz + klocków tył
- wymiana zacisku prawy tył (lewy wymieniany w 2019.10);
- konserwacja lewego zacisku, linek, regulacja, nowy płyn hamulcowy
Wymiana tak w ostatniej chwili, o ile lewa tarcza ok (ale klocków końcówka) o tyle prawa tarcza silnie porysowana i przegrzana przez uszkodzony zacisk i ... brak okładziny na klocku od wewnątrz tarczy;

A potem ogarnięte badania techniczne, zaliczone z dwiema uwagami;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej, wahacze, końcówki drążków, ustawiłem zbieżność. Coś jednak źle poskładałem i śruby nie doszły przy sworzniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-Punto dostało jeszcze nowy filtr powietrza + odkurzanie / czyszczenie puszki na filtr / dolotu;
Poprzedni filtr po ~18 tys. km / prawie 2 latach domagał się wymiany;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wziąłem się za sprzątanie wnętrza w aucie. Aż miło wsiąść :D Jutro zostało jeszcze szyby umyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprawiłem obudowę kierownicy. Przestało szurać. 5 minut - chyba 2 lata się za to zabierałem 8:E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dla swoich, ale uratowałem arteona sąsiada z klatki obok. Zaczął padać silny deszcz, a w aucie otwarty szyberdach. Zobaczyłem przez okno w kuchni, pobiegłem w deszczu i dałem znać. Dobry uczynek spełniony ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, marko125-91 napisał:

Nie dla swoich, ale uratowałem arteona sąsiada z klatki obok. Zaczął padać silny deszcz, a w aucie otwarty szyberdach. Zobaczyłem przez okno w kuchni, pobiegłem w deszczu i dałem znać. Dobry uczynek spełniony ?

Sąsiad chociaż przyszedł z piwkiem? ?

 

Ja miałem chwilę wczoraj i odkurzyłem środek auta solidnie. Aż miło wsiąść do środka (chyba pierwszy raz w życiu dopuściłem żeby w samochodzie był lekki syf bo zazwyczaj mam czysciutko) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy mi świadomość, że komuś pomogłem ;) poza tym z sąsiadami trzeba dobrze żyć. Nigdy niewiadomo, czy sam nie będę potrzebował pomocy

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie brak implementacji w autach zamykania szyberdachu na podstawie czujnika deszczu. Chyba , że by drenowało to mocno akumulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...