Skocz do zawartości
krzysiak

Co ostatnio zrobiłem dla swoich 4 kółek :D

Rekomendowane odpowiedzi

Foka miała jedno mycie i 1 odkurzanie od maja i myślałem żem Janusz. Stoi pod blokiem to deszcz i śnieg je myje 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana linki hamulcowej plus regulacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem aku w Pierdku - dopiero dzisiaj miałem czas i chęci - mimo, że to prosta i szybka "robota" (zdjęcie osłony chwytu powietrza to obrócenie jednej blokady, zdjęcie przedniej części osłony akumulatora na naciśnięcie zatrzasku, potem wciskamy zatrzask od tylnej obudowy,  Na klemie minusowej łatwo dostępna ósemka "samoblokująca" - więc jeden kluczyk wystarcza - czy to płaski, czy oczkowy, czy grzechotka, wszystko da radę. Na klemie plusowej jeszcze lepiej - szybki zacisk automatyczny, pociągnąć w górę i i zdjęta. Sam aku nie przykręcany do obudowy, tyko zatrzaskiwany "dźwignią" - wciskamy ją i aku "wolny". Włożenie oczywiście to samo w odwrotnej kolejności - jak wie się "co gdzie" to w pięć minut da radę wymienić akumulator - potrzebna tylko ósemka.

Miła odmiana po walce w remontem łazienki - pogrzebać w aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowałem zaczepy ISOFIX za kierowcą. Jak młoda się urodziła zrobiłem tylko po prawej stronie, ale że za miesiąc drugie na świat przyjdzie to trzeba było k na drugą stronę wrzucić. 

Zostało oddać do tapicera siedzisko żeby zrobił tunel tak jak po prawej stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odebrałem z zaprzyjaźnionego warsztatu blacharskiego: właściciel jest niesamowitym specem, niestety powoli myśli o emeryturze (jest już bodajże po dwóch zawałach):

Było tak:

Drzwi przednie:

ae378da1785f3.jpg

 

Tylne, na pierwszy rzut oka nie wyglądały źle (głębokie rysy nad listwą, porysowana listwa, klamka) ale te pęknięcia na zdjęciu to w rzeczywistości rozerwana głęboko blacha pod i nad zawiasami) /przednie mimo mocnego pogięcia otwierały i zamykały się jak nowe, tył z dużym oporem):

332e133702080.jpg

7f645ae61ca41.jpg

Do tego błotnik przód mocno pokiereszowany, lusterko też głębokie rysy. Zderzak na połączeniu z błotnikiem też rysy - tutaj tylko spolerowane i zaprawki, bo niewiele śladów widać po takiej "sztuce".

A obecnie jest tak:

9e5c99ba216ec.jpg

Edytowane przez bergercs
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiłem do mechanika na:

  • wymianę sprzęgła 
  • amortyzatorów p+t
  • zbieżność
  • wymianę linki ręcznego
  • wszystkiego innego, co znajdą po drodze :) 
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem po wymianie sprzęgła, simmeringu wału, amortyzatorów, łączników stabilizatora, klocków hamulcowych, łożysk amortyzatorów, oleju w skrzyni i innych pierdół (śruby, uszczelki itp.)

Praktycznie równowartość samochodu wsadzona, ale to i tak najlepsza opcja do miejskiego toczydła :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniony dziś olej z filtrem przy 12tyś.km i wykonana aktualizacja oprogramowania kilku sterowników :)

Dodatkowo zamówiłem GYEON Q2 CanCoat EVO, by pobawić się z lakierem w jakiś cieplejszy weekend.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskoczył mi dzisiaj komunikat o aktualizacji oprogramowania + mapy. Kliknąłem tak. Mieliło pół godziny, nie mam pojęcia co się zmieniło :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...