Skocz do zawartości
krzysiak

Co ostatnio zrobiłem dla swoich 4 kółek :D

Rekomendowane odpowiedzi

Umyłem, zatankowałem, wreszcie wyjąłem gumowe dywaniki z bagażnika. Zostało wyrównać ciśnienie w oponach.

Odkopałem też skuter. Akumulator trup z 5,2V napięcia. Pod prostownikiem wywaliło mi 3 razy błąd ładowania, ale pokombinowałem z różnymi trybami i się naładował. Póki co po 24h jest 12,6V. Zobaczymy za kilka dni. Był już chyba 5 razy reanimowany, to i tak się dziwię, że jeszcze się naładował :E

Edytowane przez marko125-91
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem na odciągnięcie reszty czynnika z klimy, usunąłem nieszczelność polegającą na wymianie za krótkiej nie trzymającej rurki śrubki w sprężarce, wróciłem nabić układ na nowo, chłodzi jak należy.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu akumulator trzyma 12,6V. Pojemności oczywiście nie mogę sprawdzić, ale skuter odpala ładnie. 

Zamontowałem też Dachbox. Kurde, dobrze, że dopłaciłem do wysuwanych belek, bo trzeba byłoby drabinę. Tak mały stołek wystarczy by się zapakować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wpadł nowy filtr kabinowy węglowy, dzisiaj pójdzie pianka do kanałów wentylacyjnych i 0.5L nafty na 10 minut i później świeża oliwa Valvo Synpower 5w40 oraz ori filtr oleju, wymiana po 6kkm. Swoją drogą Synpower to olej na którym od lat się nie zawodzę w różnych autach, z każdym innym było coś minimalnie nie tak, wróciłem do Synpowera i jest pico bello, cena/jakość dla mnie nie do pobicia i oliwa wystarczająca dla codziennej jazdy, tym bardziej przy moich interwałach wymiany i płukania co 5-6kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień olej na Texaco 5w40 Havoline Ultra S - ma TBN 12,2 - nie będzie trzeba robić płukanek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, bergercs napisał:

Zmień olej na Texaco 5w40 Havoline Ultra S - ma TBN 12,2 - nie będzie trzeba robić płukanek.

Ok, to kupię tego i sprawdzę przez lato, około listopada powinna być druga wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, katystopej napisał:

Ok, to kupię tego i sprawdzę przez lato, około listopada powinna być druga wymiana.

Ten olej nie ma takiego TBN-u, hyndlorz ściemnia. 

https://www.oil-club.ru/forum/topic/41796-texaco-havoline-ultra-s-5w-40-свежее/

7.46

Edytowane przez resistance
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, resistance napisał:

Ten olej nie ma takiego TBN-u, hyndlorz ściemnia. 

https://www.oil-club.ru/forum/topic/41796-texaco-havoline-ultra-s-5w-40-свежее/

7.46

Łooo no to dowaliłeś do pieca, więc zostaje przy sprawdzonym Valvo 8:E

Valvo Maxlife TBN 11.27  

https://www.oil-club.ru/forum/topic/16474-valvoline-maxlife-synthetic-5w-40-svezhee/#comments

Synpower 5w40 9.74 na deklarowane 10

https://www.oil-club.ru/forum/topic/40581-valvoline-synpower-5w-40-свежее-new-2020/#comments

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz napisz do Texaco  i zapytaj  kto im rozlewa olej w Rosji. Valvo oraz Texaco to produkty Chevrona (w obu  to samo), który na na nasz rynek i na ruski mnie rozlewa tylko zleca - i na wschód nie idzie od nas. Na H U S jeździłem długo Renią - opisywałem co wypłynęło po 6k z miski (poprzedni właściciel jeździł na Magnatecu w LL). Zresztą 5 lat  oleje pod naszym brandem były brane właśnie od Texaco Poland.

I prosiłem, żeby nie cytować tego idioty.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Berg, to zrobię małego testa, zleję Valvo bez płukanki naftą a na zimę tego Texaco też bez płukanki, zobaczymy czy organoleptycznie będzie się dało coś odróżnić, najlepiej byłoby wysłać próbki do badań ale to swoje kosztuje zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

25 minut temu, bergercs napisał:

I prosiłem, żeby nie cytować tego idioty.

Olej low-saps z TBN 12.2. Sam z siebie idiote robisz.

25 minut temu, bergercs napisał:

Zresztą 5 lat  oleje pod naszym brandem były brane właśnie od Texaco Poland.

To by wyjaśniało dlaczego kłamiesz, ale to seba03 jest krawaciarzem :E 

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, katystopej napisał:

 najlepiej byłoby wysłać próbki do badań ale to swoje kosztuje zapewne.

Jedna z osób z tego forum się tym zajmuje.

Wyszukaj sobie jeszcze test/specyfikację  "bez S" - bo któryś z nich tak miał - od 5 lat nie zwracałem uwagi na spec bo wymieniam w krótkich interwałach.

Edytowane przez bergercs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta inni mają szukać, bo ty pieprzysz rzeczy bez pokrycia i piszesz, że czarny olej wypływa jak ktoś wcześniej olej w LL wymieniał. No kto by pomyślał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełniłem 2 brakujące spinki w plastikach bagażnika, wymieniłem pióro tylnej wycieraczki, przesmarowałem mechanizm podnoszenie kierownicy.

Przy okazji odkryłem, że mogę zaprogramować przewietrzanie wnętrza na daną godzinę - ustawiam na 15 min przed końcem pracy i nie ma takiej tragedii przy wsiadaniu przy obecnych upałach  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

#nie_sprzedam_bede_robił #irracjonalne_decyzje

Gruzo 206 ożywione, rękami mechanika:

- druga wymiana uszczelki pod głowicą z planowaniem głowicy, uszczelka Reinz, głowica skręcona nowymi śrubami; pierwsza uszczelka, robota 09.2019, albo źle poskładane albo ujowa uszczelka albo wada materiałowa.

inna opcja to wirnik pompy ciężko pracował, więc mogła zemścić się na mnie decyzja z 06.2020 o wymianie rozrządu bez pompy. pompa Metelli montowana w 2013r około 70 tyś km temu.

- przy okazji wymiana uszczelek kolektorów, uszczelki pokrywy zaworów, pompy wody i na moją prośbę nowy pasek rozrządu, mimo że obecny miał 15 tyś km ; wlane tanie 10w40, bo po powrocie do domu zleję olej dla pewności i wymienię...

upg padła na 1. cylindrze i lała plynem chłodniczym. w 2019 wymiana z racji wycieku oleju.

Przeliczając koszty poniesione, praktycznie świeże sprzęgło, zawieszenie, belkę, piasty z łożyskami, hamulce, opłaty do lutego itd. uznałem że ten gruz w domu zostaje. zakup następcy E38 to 2022r, z paru powodów.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na strojenie LPG pod nowy silnik, jeszcze czeka mnie dość ryzykowny reset ecu. Ciekawe co wyjdzie. Pośladkohamownia twierdzi, że jest dużo do poprawy. Stary był 2 tygodnie przed wylotem na sprawdzeniu map itd i było pod niego ok. Ale musiał być już zajechany 8:E  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod wygodnościowy: paski drl założyłem w bagażniku do doświetlania wnetrza. :E 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, KHOT napisał:

Mod wygodnościowy: paski drl założyłem w bagażniku do doświetlania wnetrza. :E 

jedyne prawidłowe użycie :E 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Umyta przepustnica, przy okazji też przepływka i założone nowe obejmy.

2. Wywleczony, wyczyszczony i nasmarowany wentylator nawiewu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem olej i filtry w sobotę (w końcu!), nieco wysprzątałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyłem po zimie :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnowiłem fele a przy okazji dostały ciemniejszy kolor.

hVCm7ti.jpg

SJmVnnl.jpg

 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U ojca w garażu znalazłem jedynego, niepowtarzanego Elfika. 8:E 

YLzO7t1HEPueVRZAH6epPznZkAb9cqKIESl7OJ5pwWZQsyZLOXuOGSK2pOUyLgeE_o1dKMxqKvDaKbvc5TEtPIT6eX1I3ZrIB6pOhxa2FhYI8herNBjYM8mq_7fxbED-_6BrCpoC--PcaQDByuaiJnHgbHSj2fvT6EmGwftvdlJ2gVvkDW305DveE41MmVXk8K-mGMuZ63jTA3ymhO8KhZALgSQEF0vfYrFMl4WdfW4IdUfSn17kxXtme2SKkWyzIHtVO6rgdS3mmwl4TmHVBCFD8GMdo9w50DdrlcdyU95mjRNjXY7GKyS796VZHZbP3x2oXCeGh_je-uQInMLD3e9LVAqsVtIpXhCr9bRglXgzLnSTxyQ9Ilrm-J52S2ga0wZlFp27v13d_7y216yHS2dUea-hnB5IznNIZfbBDkrzCgzvdq84Lwb83Ocq6v4lKX9Jn6YGaAru3jqYF_qewOielQEi97Rv9UssQWcQ2fkpOtjmvk8BA38qluzFXaQGdgRHZNGz4CLIM9JCf-NoeZzmtZYipJxq4PHQiTvG69pBfQPhauhwSEoRyl-n0qp73oHbWuTGNYbGNgsT24H3-RFo1jHhzurAfd866TdVxRRXNzTJ_VdVo-UTSPmpL6kOI65to7U_S2Mg9Hn90qlN708KSGQEed0Jz-icwOLw-Kg361BS6GbpDxaocLSyX7WrfEoKTsHhAj8-VEk8I1pjpHjQmg=w1306-h979-no?authuser=0

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odebrałem Mercedesa od mechanika po remoncie :)

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...