Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

_stach_

LG 2362, 2762 D (TV tuner) - Fotorecenzja monitora

Rekomendowane odpowiedzi

Wstęp:

 

Po tygodniach sprawdzania testów, analiz i zadawania pytań na forum w końcu zdecydowałem się kupić monitor LG Flatron M2362D... i przeprowadzić jego test.

 

monitorl.jpg

 

Nie byłem w stanie określić szczegółowo niektórych parametrów i sprawdzić jak zachowuje się monitor ze względu na brak profesjonalnego sprzętu i narzędzi (np. urządzeń kalibrujących). Mam jednak nadzieję, że w jakiś tam sposób ta recenzja przyda się komuś przed zakupem.

 

Nie mam (jak na razie) również najlepszych przewodów, które pozwalają połączyć monitora z tunerem cyfrowym telewizji kablowej. Przewody euro-scart są dość kiepskiej jakości (poniżej zdjęcie):

 

typrzewd.th.jpg

 

Warto kupić lepsze przewody np. z pozłacanymi końcówkami (przetestowałem to w domu rodziców kiedy wymieniłem im zwykły tani SCART).

 

Opakowanie i wyposazenie:

 

Monitor zapakowany był w kartonowe pudlo o wadze ponad 6kg. Pudło nie wydawało się duże. Ku mojemy zdziwieniu pudło nie posiadalo wygodnej rączki do przenoszenia w nim sprzętu. Jest tylko wycięty otwór pozwalający chwycić je (jezeli źle złapiemy moze sie rozerwac i mamy problem). Mój poprzedni monitor innej firmy posiadał pudło z plastikową rączką wiec czulem maly dyskomfort bo przeciez mial byc lepszy... Przydałoby sie solidniejsze opakowanie.

 

Monitor był jednak bardzo dobrze zabezpieczony styropianowymi wytłaczankami i owinięty w miękkie folie - jest to chyba standardowe opakowanie LG. Przewody i instrukcje umieszczone starannie w foliowym opakowaniu. Wszystko wygladalo dosc solidnie i bez zarzutu.

 

pudo2a.th.jpg

 

Zawartosc pudelka byla nastepujaca:

 

- Monitor 23 cale,

- Podstawa pod monitor,

- Instrukcja obslugi i gwarancja,

- Pilot do telewizora,

- Przewód D-sub (VGA),

- Przewód audio (jack / jack),

- Spinacz kabli.

 

wyposazenie2.th.jpg

 

wyposazenie.th.jpg

 

W wyposazeniu szczególna uwage zwrócil brak jakiegokolwiek przewodu cyfrowego - DVI czy HDMI. Na szczescie posiadalem taki przewód z poprzedniego monitora.

 

Zabrałem się za składanie monitora (niestety zapomniałem wykonać zdjęcie w opakowaniu). Zamocowanie podstawy nie było łatwe, aby podłączyć podstawę wystarczy wcisnąć szyjkę moniora w otwór podstawy a nastepnie przekrecic blokadę od spodu. Blokada nie chciała sie przekręcić i bałem się że ulamię fragment blokady, ale w końcu sie udało (wszystko jest plastikowe i łatwo o uszkodzenia, ale przez to dość lekkie).

 

Pierwsze wrażenie:

 

Sprzęt nie wydał mi się duży w porównaniu z poprzednim monitorem, który mial 19 cali. Chyba spodziewałem się czegoś większego (długo myślałem o 24 calach). Zajął jednak prawie całą szerokość biurka (a jest ono małe). W taki sposób, ze glosnik, który do tej pory stał sobie swobodnie obok monitora 19 cali został przez nowy sprzęt calkowicie zasłonięty (przypominam ze cal=2,54cm).

 

Tuner TV:

 

Pierwszą rzeczą jaka zacząłem testować był tuner telewizyjny. Trzeba powiedzieć o nim sporo dobrych rzeczy. Jest to tuner cyfrowy DVB-T z MPEG4. Tuner, który praktycznie nie różni sie od zwykłego tunera tv montowanego w telewizorach cyfrowych LCD (przynajmniej ja mam takie odczucie). Niestety nie jestem w stanie przetestować jakości HD tego tunera jako, że posiadam jedynie zwykłą cyfrową telewizję o rozdzielczości 576i 720x576 (literka i przy 576 oznacza, że sygnał jest chyba z przeplotem?), jak wiadomo HD Tv wysyła sygnał jakosci 1080p (1920x1080 pikseli). Jakość obrazu jest wiec prawdopodobnie w przyblizeniu dwukrotnie lepsza gdy zastosuje się tuner HD. Ponieważ monitor ten jest Full HD będziemy w stanie wykorzystać w pełni jego duże możliwości. Zawiedziony jednak nie byłem. Pomimo niskiej rozdzielczości tunera TV obraz prezentuje sie bardzo dobrze. Kolory sa takie jak powinny być - żywe, bardzo dobry kontrast, nie zauwazam równiez smużenia. Ogladanie telewizji w tak niskiej rozdzielczosci powoduje, że na ekranie w blizszej odleglosci widac piksele, rozmycia i rózne inne artefakty. Jest to jednak niezauważalne gdy patrzymy z odleglości 2 m lub powyżej. Wlasnie w takiej odleglosci ustawilem monitor od sofy aby oglądać telewizję.

 

Zdjęcia z programów telewizyjnych:

 

tv4obraz.th.jpg

 

tvobraz.th.jpg

 

Jak już wspomniałem tuner ten posiada wiele ustawień, które posiadają tunery telewizyjne zwyklych (lub niezwykłych ;)) telewizorów LCD. Oprócz tradycyjnych ustawień dotyczących kontrastu, jasności czy nasycenia kolorów oraz trybów ustawień użytkownika:

 

* żywy, gra, sport monitor posiada równiez dwa dodatkowe tryby: Ekspert1 i Ekspert2 oraz ustawienia zaawansowane.

 

W menu ustawien zaawansowanych dostosowac mozemy gamme, nasycenie barw (zimny, normalny, cieply) wartosc kontrastu dynamicznego i dynamicznego koloru (wylaczony, niski, sredni, wysoki), posiada równiez tryb kinowy (szczerze mówiac po wlaczeniu trybu kinowego nie widze róznicy :/). W trybie Ekspert mozemy równiez dostosowac odcien barw widocznych na ekranie. Ustawien jest sporo i kazde wrażliwe oko bedzie usatysfakcjonowane.

 

W menu wywołujacym szybkie ustawienia brakuje wyraźnie trybu internet lub biuro, mozna jednak ustawic tryb albo oba tryby ekspert do zastosowan biurowych.

 

menuszybkichustawie.th.jpg

 

Jak już pisałem na ekranie nie zauwazyłem smużenia, ale... przy ustawieniu dynamicznego kontrastu na bardzo wysokie wartości zauważyc można lekkie opoźnienie w ustawianiu wartości kontrastu, (obraz przyciemnia się, żeby za chwilę się rozjaśnić sądzę więc, że procesor monitora dziala z opoznieniem).

 

Warto również wspomnieć o mnogości ustawień dotyczących proporcji ekranu 4:3, 16:9, zoom, 14:9, powiekszenie kinowe (jak w klasycznym telewizorze)... W trybie zoom mozna dostosowac polozenie okna przesunąć w góre, rozszerzyć. Najczęściej oglądam tv własnie w trybie zoom nie ma duzych zniekształceń spowodowanych rozciągnieciem postaci, obraz wydaje sie być większy i pozbywamy się ramki, która coraz częściej występuje na ekranie nawet w meczach... Kto na to wpadł? :/

 

Menu monitora i pilot:

 

Niestety przyciski na panelu to feler tego monitora, jak prawie wszystkich monitorów LG bo o tym problemie w innych monitorach też słyszalem (moze nawet nie tylko LG bo coraz wiecej firm podaza za "streamline" czyli pieknym wyglądem urzadzenia na rzecz wygodniejszego działania...). Monitor zbudowany jest z czarnego połyskującego, gładkiego plastiku, który po dotknięciu pozostawia odciski naszych palców. Zabrudzenia ciezko zmyć. Przyciski menu juz po 3 dniach posiadaly tłustą aureolke.

 

Menu ma bardzo wrazliwe na najmniejsze dotkniecie, które reaguja na zmiany nawet gdy palec nie dotyka panelu... Jest to dosc niewygodne. Dodatkowo ? menu nie jest podswietlone w zaden sposób. Tak jak podswietla sie np. menu w modelu LG ? xx53 i po zgaszeniu swiatla w ciemnosci nie jest praktycznie mozliwe dostrzezenie miejsca polozenia przycisków a co dopiero napisów nad przyciskami. Chyba lepsze bylyby jednak tradycyjne przyciski prostokatne umieszczone gdzies pod spodem monitora albo w jego bocznej czesci... W panelu znajduja sie nastepujace przyciski: Input (pozwalajacy zmienic urzadzenie z którego monitor emituje sygnal), menu (wywolujacy menu), ok (sluzacy do zatwierdzania zmian) i strzalki - lewo, prawo oraz góra, dól.

 

panel.th.jpg

 

Ze względu na mało wygodny panel bardzo użyteczny staje się pilot. Otrzymujemy od LG takze 2 baterie do pilota.

 

Pilot:

 

pilot.th.jpg

 

Wykonany jest z matowego plastiku, przyciski są gumowe, dość dobrze rozmieszczone i łatwo znależć kazdą funkcję. Jeżeli chodzi o material z jakiego jest wykonany oraz samo wykonanie pilot jest zrobiony dosc porzadnie, jednak widac niedociagnięcia. Kształt pilota nie wyróżnia się specjalnie jezeli chodzi o ergonomikę (niewielkie dostosowanie do ksztaltu dłoni). Również plastik, z którego jest wykonany wygląda raczej na tani i podejrzewam, ze gdyby upadł z większej wysokości na twarde podłoze mógłby sie połamac. Nie jest to pilot "tytanowy". Niestety muszę nieco skrytykowac bo wiele kart tv ma lepiej wykonane piloty. Dodatkowo w moim pilocie coś grzechocze tzn. prawdopodobnie jakiś mały ułamany fragment znajduje się w nim i dzięki temu oprócz pilota posiadam równiez marakasy... Żart ;) Oczywiscie nie każdy pilot posiada dodatkowe funkcje instrumentalne ja akurat miałem szczęscie (nie winię tu jednak LG pewnie sklep podczas transportu zalatwił mi taką atrakcję). Mam tylko nadzieje, że ta ulamana część to nic istotnego dla dzialania pilota bo jest przydatny...

 

Pilot ratuje całą sytuację, która zostala zepsuta przez panel ustawień. Ponieważ dokonywanie ustawień monitora (jasnosc, kontrast, gamma, kolor itp.) w menu jest nim bardzo łatwe i intuicyjne. Menu jest dosyć dużych rozmiarów (wypełnia prawie caly ekran) i praktycznie zmian można dokonywać z odległości 4 metrów (bo ciągle je widać). Jest jednak nieco trudne w użyciu.

 

Menu:

 

menug.th.jpg

 

Aby wykonać jakąś zmianę ustawień należy je wywołać, później szukać za pomocą strzałek, następnie nacisnąć i wywołać menu, gdy chcemy dokonać zmiany szukamy kolejnych strzałek... Jest z tym sporo roboty na pilocie strzałki są jednak dobrze widoczne i intuicyjnie się je znajduje.

 

Bardzo użyteczny na pilocie jest przycisk szybkich ustawien tzw. quick menu.

 

quickmenu.th.jpg

 

Dzięki niemu (jak w klasycznym tv, ale działa też w monitorze komputera) można dość szybko ustawić jakie ma być nasycenie barw, jak glośniki mają odtwarzać dzwięk, czy jakich proporcji ekran ma byc uruchomiony, jeżeli chcemy mozemy ustawic również drzemkę (30-180 min). Obok menu szybkich ustawień na pilocie znajduje się również menu pozwalające wywołać w trybie cyfrowej telewizji napisy i zegar. Napisy nie dzialają (pewnie to brak HD), ale zegar jak najbardziej (korzysta z telegazety).

 

Telewizor wyposazony jest standardowo w teletekst. Dziala on bardzo dobrze. Na pilocie jest wiele funkcji których nie jestem w stanie opisac ze wzgledu na brak odpowiedniego tunera cyfrowego i kart (np. napisy). Podejrzewam, ze kazdy kto jest zainteresowany jakims interesujacym trybem domysli sie patrzac na zdjecie pilota do czego jest stworzony ;)

 

Do przełączania się pomiędzy tunerem a PC sluzy przycisk input w prawej górnej czesci (lub PC/TV dla telewizji HD). Równiez tutaj menu nie pozwala dokonac czynności zbyt szybko, musimy przeskakiwac strzałkami i zatwierdzać wybór okreslonego sprzętu. Zajmuje to troche czasu (przydaloby sie jakies szybsze menu). Pilot który dolaczany jest do tego monitora jest taki jaki dolaczany jest do chyba wszystkich monitorów-telewizorów LG.

 

Telewizor tak, ale co z monitorem do komputera?

 

 

Praca z komputerem (przez przewód DVI):

 

Podłączyłem więc komputer. Karta graficzna, na której testuję monitor to G-Force 9600 GT OC 512 MB DDR3 firmy BFG. Posiada dwa wejścia cyfrowe DVI i port s-video. Karta nie ma wejścia analogowego VGA. Podlaczylem więc monitor za pomocą kabla DVI. Jeżeli chodzi o monitor posiada on prawie wszystkie możliwe wejścia tzn. VGA, DVI, HDMI (dwa ostatnie standardy sa użyteczne równiez jezeli chodzi o telewizję w jakości High Definition).

 

95359199.th.jpg

 

Obraz na ekranie jest bardzo dobrej jakości, Natywna rozdzielczościa monitora to 1920 x 1080 (Full HD). Na 23 calach czcionki wydają się chwilami nieco za małe ustawiam na wielkosc 13 zeby dobrze sie czytało. Mimo wszystko wydaje mi się że 22 cale do HD to stanowczo za mało, 23 cale, które posiadam to minimum do HD! Najlepsze są jednak 24 lub cali - jakbym mial kupic 2-gi raz byc moze wybralbym model 2762D (ale to moze byc równiez subiektywne odczucie). Monitor ustawiony jest na biurku o glebokości 50 cm. Jest to dość mała glebokość dla tego rozmiaru monitora. Po wysuniecie klawiatury spod biurka odleglosc oczu od ekranu wynosi maksymalnie 70 cm. Tak na marginesie optymalne wartości powinny byc:

 

- czytanie, praca z tekstem, obróbka grafiki - 1,5 x przekątna ekranu, dla tego monitora = 85 cm

- dla oglądania filmów i podziwiania zdjęć optimum to 2,5 x przekątna ekranu = 1,5 m

 

Jestem więc za blisko gdy pracuję i za daleko gdy ogladam film. Do tego monitora potrzebne jest większe biurko lub... ramię vesa. I tu nie bedziemy zawiedzeni - Monitor ten dzieki vesa 100x100mm posiada mozliwość zawieszenia na scianie lub zamontowania na ramieniu. Poniewaz podstawa monitora pomimo swojego ładnego wygladu jest nieco niewygodna w uzytkowaniu (nie daje zadnych mozliwosci obrócenia monitora) polecam wszystkim wykorzystanie vesy w tym monitorze. Podstawa obraca sie jedynie w pionie pod katem 17 i 5 stopni stopni (góra-dól). Jest to wystarczajace do gier, ale na pewno nie do pracy - ergonomia w tym monitorze nie jest na najwyzszym poziomie, niestety coraz rzadziej widzi sie vese w monitorach na rzecz plasitkowych tacek do kawy pod matryca... eh. Podstawa jest dosc chwiejna gdy dotknie sie monitora wprawia go w drgania, sprawia wrazenie zrobionej ze zbyt plastikowego materiału i słabo wzmocnionego...

 

Jakość obrazu - Monitor:

 

Przejdę do jakości obrazu w monitorze. Monitor zapamiętuje ustawienia obrazu niezależnie od telewizora. Dzięki zmiana ustawień monitora nie wplynie na zmianę ustawień telewizora. Jedynie kilka ustawień jest wspolnych np. automatyczne rozjasnianie/przyciemnianie w zaleznosci od warunków świetlnych panujacych w pomieszczeniu I tą funkcję trzeba omówić dokładniej - bardzo użyteczna w pracy przy monitorze szczególnie w ciągu dnia. Wzrok prawie sie nie męczy nawet gdy jest bardzo jasno w pomieszczeniu i matryca odbija swiatło. Niewygodne jednak gdy ogladamy TV trzeba pamietac o wylaczeniu bo obraz jest stanowczo za ciemny.

 

Jakość obrazu monitora (niestety nie najlepsze zdjęcia - trochę ciemniejsze niż widać było w rzeczywistości) - obraz jest lekko wyostrzony (w trybie Expert) dlatego na centralnym zdjeciu wokól liter widac delikatna jasna obwódke:

 

komputerinternet.th.jpg

 

internetpowikszenie.th.jpg

 

komputerkolor.th.jpg

 

 

Obraz w natywnej, maksymalnej rozdzielczości jest wyświetlany przy czestotliwości 60Hz. Monitor ten nie jest opisany żadną normą zdrowotną TCO, jezeli ktos lubi bawic sie w rozkodowywanie norm posiada on:

 

TUV-Typ, CE, EPA Energy Star, UL, CSA, SEMKO, FCC-B

 

Kąty wyswietlania monitora są dobre, ale nie zachwycają... Jeżeli chodzi o kąt pionowy jest on stanowczo zbyt niski jak na tak duży ekran. Producent podaje że kąt ten to 160 stopni. Moim zdaniem nie jest to więcej niz 120 stopni w pionie i 160 w poziomie. Ponizej przedstawiam katy widzenia w monitorze:

 

katyc.th.gif

Górny - jakby lekko jasno-zielonkawy...

 

Dolny robi się ciemno...

 

Boczne również zbyt ciemne, ale najlepsze.

 

Jezeli nie patrzymy na monitor pod katem 90 stopni czarne tlo moze wydawac sie nieco niebieskawe przechodzace w zielen (im z wyzszej wysokosci patrzymy tym bardziej zielone). Nawet gdy patrzymy na monitor pod wlasciwym katem na dole ekranu pojawi sie slabo widoczne rozjasnienie (równiez czarno-niebieskie). Mozna jednak powiedziec ze kontrast 1000:1 w tym monitorze sprawuje sie dosc dobrze jezeli chodzi o czerń (niestety jak na razie nie mam zdjęcia).

 

Przeznaczenie monitora:

 

LG chwali sie w swoiej reklamie ze jest to monitor do wszystkiego. Do pracy z tekstem, ogladania filmów, grafiki (i tu przesadzili) i gier. Ranking uzytecznosci powinien byc jednak nastepujacy: 1. Gry, 2. Filmy, 3. Biuro-internet, ... 10. Grafika.

 

Nie bez powodu po 3 umiescilem 10. Nie jest to monitor do obróbki grafiki. Chyba ze do czysto amatorskiej. Monitor posiada co prawda tryb sRGB jest to jednak troche za malo zeby zaspokoic wymagajace oko. No cóz matryca TN...

 

1. Moim zdaniem jest perfekcyjny do gier radzi sobie swietnie z nizszymi rozdzielczosciami w grach, ma ladne, zywe (czesto nieco przejaskrawione) kolory, dobry kontrast i czas reakcji. Tryb ustawien gra pozwala szybko wywolac dostosowane wczesniej ustawienia. Smuzenia i lagu nie dostrzeglem. Perfekcyjna ostrosc przy rozdzielczosci - 1280×1024 i powyzej. Ponizej nieco zauwazalne rozmycia i piksele (co mnie nie dziwi przy tej wielkosci monitora). Ponizej zdjecia w rozdzielczosci 1920x1080:

 

wycigc.th.jpg

 

dsc0690q.th.jpg

 

2. Jezeli chodzi o filmy - jak powyzej, obraz jest wyrazny, ostry, zauwazam czasem bardzo male smuzenie, dobre kolory. Nie ma równiez czarnej obwódki ekranu zauwazanej w kilku modelach LG. Posiada tryb ustawien film dzieki czemu w miare szybko mozna wywolac ustawienia. Zdjecia z filmów będą niedługo.

 

3. Biuro - i tu zaczynaja sie watpliwosci... Po uruchomieniu open office bylem nieco zawiedziony odzwierciedleniem barw jakie oferowal monitor. Biale tlo stalo sie lekko czerwonawe. Musialem dostosowac indywidualnie kolory aby biale bylo biale... Obraz jest oczywiscie ostry i jasny w kazdej czesci ekranu. Nie jestem w stanie tego zmierzyc dlatego posluze sie zdjeciami:

 

officekomputer.th.jpg

 

Wyglada to dosc dobrze. Tak jak wczesniej wspominalem warto wlaczyc tryb automatycznego dostosowywania jasnosci. Wzrok meczy sie znacznie wolniej.

 

10. Grafika - kolory sa nieco nie takie jak powinny. Trudno przeprowadzic mi w tej kwestii fachowa ocene bo tak jak pisalem brakuje mi sprzetu. Wydaje mi sie jednak ze wystarczajace jest stwierdzenie matryca TN sie do tego nie nadaje. Jak wiadomo wyswietla 256 tys. kolorów takze wszelkie wartosci o kolorach jakie podaja producenci dla tego typu matryc powyzej tej wartosci sa przeklamane. W tym wypadku jak w wiekszosci 16,7 mln kolorów. Przedstawiam zdjecia ponizej do samodzielnej oceny:

 

A tu ciekawostka: Matryca TN wyświetla 256 tysięcy kolorów reszte uzyskując elektronicznym dithteringiem (naprzemiennym mruganiem pikseli "udającym" niejako brakujące kolory).

 

Skala szarosci - nalezy tez wspomniec, ze skala szarosci monitora nie jest najlepsza (w moim prywatnym odczuciu). Ponizej zdjecie. Jak widac, szary jest lekko odbarwiony i przejscie tonalne równiez nie jest najlepsze. Tworza sie niewielkie wstegi:

 

Skala szarości w trybie sRGB (czerwonawa szarosc):

 

skalaszaroci.th.jpg

 

Widoczne "wstęgowanie (tzw. banding)" - czyli wyrazne wstegi pomiedzy odcieniami szarosci (mozna ustawic):

 

skalaszaroci2.th.jpg

 

Żywe i ładne kolory w trybie sRGB:

 

komputerkolor.th.jpg

 

Równomiernosc podswietlenia matrycy oceniam na bardzo dobra, jednak... patrzac na ekran pod duzym katem szczególnie z gory widoczne sa równiez nierównomiernie rozlozone jasnozielone plamy... Jakby matryca byla nierównomiernie podswietlona? Na szczescie patrzac pod katem 90 stopni wzgledem matrycy jest to niedostrzegoalne bardzo równomiernie rozlozona jest jasnosc.

 

Ostrosc - Dobra, jednak musialem dostosowac wartosci. Obraz w ustawieniach fabrycznych byl zbyt ostry (widoczna byla jasna obwódka wokól czcionek).

 

Dźwięk:

 

Warto równiez wspomniec o dzwieku jakosc nie jest przesadnie zachwycajaca, ale równiez nie zawiedzie dosc dobre glosniki. Jakosc brzmienia rowna sie z mala wieza hi-fi. Monitor ma dwa glosniki umieszczone w dolnej czesci.

 

65641916.th.jpg

 

Dzwiek przetwarzany jest w stereo mozna wlaczyc True Sorround SRS, ustawic tony niskie i wysokie (opcja dostepna tylko przy wylaczonym SRS), mozna ustawic bardziej czyste brzmienie dzwieku. Monitor posiada automatyczne dostosowywanie glosnosci np. gdy jest reklama (które emitowane sa glosniej) wycisza dzwiek. Funkcja ta potrafi jednak zawodzic. Wyciszanie dzwieku czesto odbywa sie kosztem tonów basowych - tworzy sie nieprzyjemne w odczuciu kakofoniczne brzmienie... Monitor wyposazony jest równiez w porty dzwieku cyfrowego i porty optyczne wiec mozemy cieszyc sie naprawde dobra jakoscia jezeli mamy odpowiedni sprzet.

 

Monitor posiada tez port USB. Polozenie portu musze poddac krytyce. Znajduje sie w tylnej czesci monitora (ciezko dostepne zwlaszcza gdy umiescimy ramieniu vesa). Dlaczego nie na bocznej czesci obudowy? Jest zaraz pod HDMI. Trudno go znalezc i trafic. Trzeba odwracac monitor. Gdyby monitor byl podlaczony na vesa port bylby chyba niedostepny... Port jest w stanie odtworzyc muzyke mp3 i zdjecia w formacie jpg. Menu USB jest estetyczne i dosc przyjazne w uzyciu jednak nie uzywam go zupelnie; jest to troche niepotrzebny bajer.

 

Menu USB i muzyka na nim:

 

menuusb.th.jpg

 

Monitor ma równiez gniazdo sluchawek (audio-out) znajdujące się po jego lewej stronie. Gniazdo jest trudno znalezc - znalazłem gdzieś nawet opinię, że ten monitor nie ma go wcale (ale ma) ;)

 

Niestety nie jestem w stanie sprawdzic jak monitor dziala w ustawieniach HDMi. Nie mam gniazd, przewodów oraz urzadzen. Przejsciówka z DVI na HDMI dla komputera chyba raczej wiele nie zmieni wiec jej tez nie kupuje.

 

Podsumowanie:

 

Pomimo wielu wad jakie wymienilem monitor ten jest bardzo dobrym produktem. Skupilem sie na wadach poniewaz zalet ma sporo i trudno byloby wszystkie tu zmiescic. Oczywiscie jak kazdy produkt nie ma rózy bez kolców. Panel LCD uzyty w monitorze jest bardzo udanym polaczeniem telewizora z monitorem. Trudno jest wykonac urzadzenie, które zadowoli nas w obu rodzajach uzytkowania jednoczesnie. LG sie to udalo. Jest dobrym narzedziem do pracy (nie meczy wzroku) i swietnym centrum rozrywki. Polecam ten monitor kazdemu, kto chcialby miec monitor i telewizor w niewielkim pokoju. Bardzo dobrze sprawdza sie w grach i do ogladania filmów mozna rowniez podlaczyc konsole do gier, dvd, blue-ray czy inne urzadzenie pod HDMI. Nadaje sie do pracy biurowej i bardzo amatorskiej obróbki grafiki. Brakuje jednak wielu opcji, które LG pominelo w tym modelu a byly w innych np. e-zooming, brak obslugi przez forte manager, brak ustawien dla zdjec czarno biale, sepia. Monitor mozna jednak uznac za kompletny. Nie brakuje tych funkcji poniewaz i tak oferuje on mnogosc ustawien w menu. Wszystko daje sie dostosowac. Wszystkim, którzy chca przejsc na wiekszy monitor i sie wahaja nie ma sensu... Polecam ten (lub w ostatecznosci inny). Zupelnie inne doznania, jakosc pracy i komfort. Ogolna ocena: 4+/5 (9/10) wiec nie jest zle.

 

Do recenzji załączam plik - dokument z dokładnymi danymi monitora.

 

Zalety:

+ swietny TV-tuner,

+ funkcja autobright dla monitora nie meczy wzroku,

+ tryb sRGB w monitorze,

+ bardzo ladne kolory szczególnie w TV,

+ swietny kontrast,

+ ladne menu w jezyku polskim z duza iloscia ustawien,

+ VESA

+ dobry pilot,

+ ladny wyglad,

 

Wady:

- katy pionowe stanowczo za niskie do tak duzego ekranu

- przejscie tonalne i skala szarosci moga wydawac sie slabe,

- zbyt malo funkcji w porównianiu do innych monitorów LG (tanszych) np. "f-engine, e-zooming, photo effects" itp.

- bardzo male (ale jednak) smuzenie w grach i filmach,

- ergonomia lezy,

- rozmieszczenie niektórych portów,

- cena.

 

P.s. Dołączonych będzie jeszcze kilka zdjęć, przepraszam administratora PClab za problemy z pojawianiem się i znikaniem posta - po prostu go dopracowywałem... Jeszcze nie skończyłem ;)

 

Tak na marginesie mam propozycje dla PClab aby zrobic test porównawczy monitorów z tunerem tv (a moze juz byl jakis?) ;)

 

W ten weekend postram sie dodac wiecej zdjec. Jezeli macie jakies pytania spróbuje odpowiedziec albo dodac fotke.

 

Na marginesie - zdjecia w wiekszosci sie nie udaly. Robione byly w nieco za ciemnym pomieszczeniu, czesto musialem podwyzszac iso aparatu (stad ziarnistosc na niektórych). Ciezko pokazac równiez barwy. Niestety mimo dobrego aparatu robienie zdjec monitora to ciezkie zadanie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie

 

Bardzo dziękuje za tak świetną recenzję. :thumbup:

 

Chodzę z zamiarem kupna tego modelu jednak zastanawia mnie sprawa tuner.

 

Wszyscy zgodnie twierdzą że tunery w hybrydach są do bani w głównej mierze przez ostrość obrazu.

 

Ja będę miał go podłączonego przez jakiś czas do zwykłego kabla antenowego analoga z TOYA TV. Zastanawiam się czy z odległości 2 - 2,5 metra

 

aż tak bardzo widać podobno gorszy obraz w tym monitorze?(dodam że chcę kupić 27 cali)

 

Będę wdzięczny za szerszą opinię na temat tuner i jakości obrazu go generującego. W teście widzę że dałeś na plus dla tunera ;)

 

Jeżeli mógłbym prosić o więcej zdjęć z pracy na tunerze albo choćby krótki filmik na youtube będe wdzięczny

 

mój mail:kandid@wp.pl

 

Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przepraszam, że tak późno - długo nikt tu nie zaglądał więc myślałem, że nie ma zaintersowania tym co napisałem. Zaraz dodam jeszcze więcej zdjęć (niestety poszły z tzw. dymem - może je jeszcze odzyskam). Może przesadnie się wyraziłem o zastosowaniach do komputera dla tego monitora... Monitor jest bardzo dobry, obraz bardzo ostry. Dostosowałem ustawienia w trybie ekspert i powiem ci, że wygląda teraz wszystko bardzo dobrze - zmniejszyłem tylko ilość odcienia czerwieni o 5 jednostek. Czerwonego było na ekranie za dużo. Obraz teraz jest bardzo wiernie oddany - kolory są tak rzeczywiste, że można by się zapytać czy to inna matryca niż TN (gdyby nie te kąty) ;) Jeżeli chodzi o biurowe zadania używam go do programowania i trochę pisania w wordzie. Nie mam powodów do narzekania. Obraz nie męczy wzroku. Jeżeli chcesz kupić monitor z tv to chyba obecnie jeden z najlepszych na rynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezły i życzyć tylko, aby nie pojawiły się jakieś bad pixele (jak w moim).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dotad sprawuje sie dobrze, jestem dosc zadwolony. Sorry za brak zdjec które tu obiecalem. Ostatnia tragedia troche spowolnila i oslabila dzialania na forum.

 

Jakby kogoś interesowały dodatkowe fotki z monitora - proszę wysyłać prośby na prive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem monitor z tv LG M2362D tydzień temu i jak na razie sprawuje się bardzo dobrze. Zastanawiam sie tylko czy zbytnio nie pospieszyłem sie bo ukazał się w sprzedazy nowy model LG M2380DF-PZ z subwooferem umieszczonym centralnie po ekranem. Nęci też nowym ekranem typu LED. Mam jeszcze okazję oddać mój model M2362D i dopłacić 300 zł do nowego M2380 DF-PZ.

 

Czy warto kupować LG M2380DF-PZ ? Czy ten głośnik subwoofer 7 W poprawia dźwięk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez planuje go kupic , lub model 27 calowy :) _stach_ jak po tych kilku dniach oceniasz prace monitora? nadal tak dobrze?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten monitor ponad 3 lata.

 

Jak dla mnie świetny, tuner TV bez zastrzeżeń.

To o "palcowaniu" panelu przedniego niestety prawda, wszelkie ślady widać prawie od razu i ciężko to wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...