Skocz do zawartości
Bono[UG]

Rower jest wielce OK

Rekomendowane odpowiedzi

Temat do rozmów o rowerach i wokół rowerów. Można się dzielić wrażeniami z ostatniej jazdy, wyżalić na kierowców itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety deszcz sprawił, że pierwsza dłuższa przejażdżka w nowym roku została odłożona na później - nie lubię jeździć w błocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie że zaczęła się pogoda na rower, coraz cieplej :P a tak ogólnie jeździ ktoś w extremalnej odmiane street/dirt/freeride? itp..?

Ja śmigam na sztywnym rowerku Ns holy+romed lightone ;p najbardziej lubie jezdzić w streecie ;p niestety nie ma skateparku w mieście i cieżko się rozwijać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pomimo ze mieszkam na podlasiu kiedys mialem cos a'la freeridowke, na Dm Fr2 + Boxxer race z przodu ;-)

Teraz po wielkiej przerwie znow sobie cus skladam ;-)

ps: jezdzi ktos moze ( lub mial stycznosc ) na osprzecie sramowskim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
fajnie że zaczęła się pogoda na rower, coraz cieplej

Wcale nie dobrze. Jak tak dalej pójdzie, to będę wracał z pracy w korku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro nadejdzie dzień kiedy złożę w końcu i sobie pojeżdżem na nowym bicyclu. Moment oczekiwany od jakiś... 2miesięcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ps: jezdzi ktos moze ( lub mial stycznosc ) na osprzecie sramowskim ?

Ja mam styczność. Jedyne czego ze Srama nie polecam to tanich kaset - chyba, że potrzebujesz shuriken`y. :E

Sprzęt chodzi fajnie. Jest trochę droższy od Shimano i z nim nie kompatybilny (czeka cię wymiana manetek). Modele na 2010 do X7 pozwalają na montaż w systemie Matchmaker (Avida) dzięki czemu masz klamki i manetki na jednej obejmie

 

Jutro nadejdzie dzień kiedy złożę w końcu i sobie pojeżdżem na nowym bicyclu. Moment oczekiwany od jakiś... 2miesięcy

Ja nowego nie składam, ale też nie mogę się zabrać za upgrade pomimo, że cześć już prawie wszystkie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam nad manetkami od Srama i przerzutka tylna. Ale to zobacze jeszcze , bo jezeli obecne alivio ( stare alivio jeszcze ) bedzie dawac rade , to zostane przy tym ( przynajmniej w tym sezonie ). A jak nie to kolejny wydatek ;/

A ja na rower wyjde dopiero po swietach , bo dopiero wtedy kolo przednie odbiore ;/

Edytowane przez M4rud3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do rozmów o rowerach i wokół rowerów. Można się dzielić wrażeniami z ostatniej jazdy, wyżalić na kierowców itp.

Myślałem o czymś w rodzaju "rowerowej blabli" także, ale że nie jeżdżę na razie to nie zakładałem ;]

 

@fake

Zależy który sprzęt. Część modeli ma 1:1, ale są też kompatybilne z siemanowskim 1:2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro nadejdzie dzień kiedy złożę w końcu i sobie pojeżdżem na nowym bicyclu. Moment oczekiwany od jakiś... 2miesięcy

 

Mi jeszcze brakuje kół i muszę założyć hamulec hydrauliczny i zrobić serwis amortyzatora i w drogę ! ;]

 

Przypomniało mi się jeszcze czy ma ktoś buty Shimano AM30 lub miał z nimi styczność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jutro nadejdzie dzień kiedy złożę w końcu i sobie pojeżdżem na nowym bicyclu. Moment oczekiwany od jakiś... 2miesięcy

To się koniecznie pochwal, co to tam składasz. Fotorelacja ze składania mile widziana  :P

Ja na nowy sezon czuję się gotowy. Po 500km czuję się oswojony z nową maszyną. Nawet przedni Juicy 3 zaczął dość stabilnie pracować. Najwyższy czas zorganizować jakiś poważniejszy wypad.

Jutro przykręcę znów noski :)

Edytowane przez marcinusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem o czymś w rodzaju "rowerowej blabli" także, ale że nie jeżdżę na razie to nie zakładałem ;]

 

@fake

Zależy który sprzęt. Część modeli ma 1:1, ale są też kompatybilne z siemanowskim 1:2.

Sram Attack - ale one są kompatybilne tylko z Shimano - czyli wykluczają możliwość użycia przerzutki Srama (autor pytał o przerzutki i manetki jeśli dobrze pamiętam)

 

Mi jeszcze brakuje kół i muszę założyć hamulec hydrauliczny i zrobić serwis amortyzatora i w drogę ! ;]

 

Jak się nie znasz to nie radzę - zresztą dość ciężko dostać uszczelki do niektórych marek

 

Przypomniało mi się jeszcze czy ma ktoś buty Shimano AM30 lub miał z nimi styczność ?

 

Widziałem je kiedyś w sklepie i mam wrażenie, że na żywo wyglądają trochę gorzej niż na zdjęciach. Niestety w nich nie jeździłem więc co do jakości/wytrzymałości/użyteczności się nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie jak cos to mysle nad zalozeniem przerzutek + manetek sramowskich, jedynie kasete bym zakupil shimanowska LX moze czy cus ;-). Ale to wyjdzie w praniu. Kurde no kierownica mi wyblakla jak umylem :(

Edytowane przez M4rud3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pierwsze, skromne 17 km (w tym połowa pod ostry wiatr) uświadomiło mi, że w zimę też się trzeba ruszać. Ale mam nadzieję, że jak synkowie mi pozdrowieją i rodzinnie zaczniemy regularnie rowerować, będzie lepiej. Plan minimum do końca mojego sezonu, czyli gdzieś do września to 3kkm i wiem, wiem, niektórzy robią tyle w miesiąc :D

Edytowane przez bazyl3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3km podejrzewam ze w dzien wielu robi :P;-) tak wiem , literowka :P zabraklo jednego K :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3km podejrzewam ze w dzien wielu robi :P;-) tak wiem , literowka :P zabraklo jednego K :P

 

Paczpan jedna butelkowa "Łomża" i człek litery gubi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nowego nie składam, ale też nie mogę się zabrać za upgrade pomimo, że cześć już prawie wszystkie są.

Ja większość cześci to mam od ponad miesiąca, ale jakoś czasu nie było ;|

 

Mi jeszcze brakuje kół i muszę założyć hamulec hydrauliczny i zrobić serwis amortyzatora i w drogę ! ;]
To się koniecznie pochwal, co to tam składasz. Fotorelacja ze składania mile widziana  :P

Nie ma z czego robić zdjęć- będzie pokój przed składaniem i zdjęcie roweru po złożeniu jak już ;)

 

Pochwalę się moim nabytkiem jakoś pewnie po 16kwietnia, bo wtedy będę mógł składać tylne koło(na razie będzie koło brata na V-kach i będzie psuło ogólny wygląd roweru, więc nie będę pokazywał :E )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wypucowałem moją czarną strzałę, a dzisiaj deszcz :E afff przynajmniej sie dowiedziałem, że opony mimo że już półłyse to całkiem nieźle się sprawują na śliskiej kostce;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widziałem je kiedyś w sklepie i mam wrażenie, że na żywo wyglądają trochę gorzej niż na zdjęciach. Niestety w nich nie jeździłem więc co do jakości/wytrzymałości/użyteczności się nie wypowiem.

 

W Sensie jakości czy bardziej wyglądu ? Mam możliwość ich zobaczenia także jutro wybiore się do sklepu o ile będą otwarte ;)

 

Amortyzator to rock shox tora, podobno serwis nie jest trudny, muszę tylko poszukać dokładnie opisanego manuala i po kłopocie. Wole się natrudzić za pierwszym razem, a później robić to samemu bez straty kasy w serwisach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie czasem pojeżdżę na najzwyklejszym rowerze dla zabawy i dlatego, bo lubię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja postanowilem zrobic przynajmniej 1k km w tym sezonie :)

Po dlugiej przerwie i to bedzie dobrze jak dam rade zrobic. Kupilem rower zamiast samochodu :E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Sensie jakości czy bardziej wyglądu ? Mam możliwość ich zobaczenia także jutro wybiore się do sklepu o ile będą otwarte ;)

 

Ogólnie jakoś dla mnie gorzej wyglądały (być może przez to, że sąsiadowały ze znacznie wyższymi modelami)

 

porównaj

 

zdjęcie normalne

59999954090.jpg

 

katalog

Shimano%20Am30.jpg

 

 

 

Amortyzator to rock shox tora, podobno serwis nie jest trudny, muszę tylko poszukać dokładnie opisanego manuala i po kłopocie. Wole się natrudzić za pierwszym razem, a później robić to samemu bez straty kasy w serwisach.

Może to Ci trochę pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pochwalę się moim nabytkiem jakoś pewnie po 16kwietnia, bo wtedy będę mógł składać tylne koło(na razie będzie koło brata na V-kach i będzie psuło ogólny wygląd roweru, więc nie będę pokazywał  :E )

To rozumiem, że będzie to nie-bele-co, skoro jedno koło na V-kach może zepsuć wygląd  :P

 

Skoro temat ma być rowerową blablą, to a'propos pięknych rowerów: byłem dziś przelotem w rowerowym, w którym stał złożony karbonowy KTM - wyglądał zacnie. Płaskie zdjęcie tego nie oddaje.

 

Wczoraj wypucowałem moją czarną strzałę, a dzisiaj deszcz :E   

Zrób nam wszystkim tę przysługę i nigdy więcej go nie pucuj. Nie lubimy deszczu!  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie dobrze. Jak tak dalej pójdzie, to będę wracał z pracy w korku :(

znam ten "ból" - wczoraj pod uczelnią wszystkie miejsca do zostawienia rowerka zajete, a całą zime pakrowałem jako jedyny, i jeszcze sie ludzie co 5min pytali "nie za zimno na rower?" (i standardowa odpowiedź: helloooł - na rowerze grzeje, 15min na przystanku czekając na autobus w temp -15'C = :thumbdown: ). W styczniu mozna se bylo jechac cala szerokoscią ścieżki po wawie, a teraz juz sie trzeba rozglądać, a jak będą Pierwsze Naprawde Ciepłe Dni to sie nie bedzie można przebić... a ulic unikam jak moge.

Edytowane przez bumcykcyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio śmignąłem do kumpla moją szosówką, bo nie chciało mi się iść do garażu, ładna pogoda była, a do niego mam jakieś 10km także w sam raz jak na pierwszy raz po nowym roku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...