Skocz do zawartości
Bono[UG]

Rower jest wielce OK

Rekomendowane odpowiedzi

O jakiej jednej kategorii piszesz?
To co opisuję nie ma żadnego powiązania z klasą przyciemnienia, zakresem jasności. Opisuję właściwości powłoki fotochromatycznej, materiału z którego jest wykonana, jak bardzo jest reaktywna.

Owszem pośrednio wiąże się to z klasą przyciemniania. Przy tym samym oświetleniu szkła z możliwością przyciemnienia 5-40% będą jaśniejsze niż te z 20-80%.
Ale jak porównujemy te same klasy, to w grę będzie przede wszystkim wchodzić reaktywność materiału powłoki.

Jest jeszcze kwestia marketingu, jak producent przyjął warunki testu. Jeżeli na takiej samej zasadzie jak testujący pojemności baterii, głośność głośników itp. to wiadomo jaki będzie efekt.
Jeżeli największą przepustowość badają na sztucznym świetle pozbawionym UV, to osiągną maksymalne rozjaśnienie. Jeżeli maksymalne przyciemnienie robią waląc czystym UV, to też osiągną. Szkopuł w tym, że takie warunki naturalnie nie występują, zwłaszcza na rowerze.
O ile gapiąc się prosto w słońce pewnie osiągnie się maksymalne przyciemnienie lub prawie maksymalne, tak w normalnej pozycji jazdy, a zwłaszcza mając czapkę lub kask z daszkiem jest to bardzo nieprawdopodobne.

Na poziomie chemii raczej problemu nieodpowiedniego przyciemnienia się nie rozwiąże. Tutaj chyba jedynie elektroniczne sterowanie by coś pomogło. Pojawiają się ale chyba nie są zbyt popularne jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja też nie lubię podróbek...ale te chińskie wybieram nie dlatego, że muszę "świecić" markowymi okularami bo inaczej kuśka odpadnie, ale dlatego, że one są duże i dobrze się w nich czuję. Jakby aliexpresowcy tak bardzo obsesyjnie nie podrabiali znanych marek, tylko zrobili własny, dobry kształt (gorsze mają, testowałem), to bym kupił.

Oakleye bym za to kupił gdyby to nie był kawałek plastiku o trwałości kawałka plastiku. Rozumiem markę, influencerów, sportowców, reklamy...ale ich cena to przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Umarłem kilka razy na podjazdach 

4pTvY1z.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jutro jedziemy po odbior rowera zony :D Od piatku jest w sklepie! Kurla, nareszcie :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Poprawka 

rH3Hpv1.jpg

Edytowane przez ernorator

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żona ma wkońcu rower! Cieszy się jak mało co :D Mówi, że idealnie "siadł" :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulacje! Gang szosowców się powiększa hłe hłe :P:E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oczywiscie zona do roweru zrobila juz pierwsze zakupy - biale pedala oraz koszyczki na bidon (tez biale). Jako, ze nie mogla sie zdecydowac, ktory koszyczek wziac to wziela dwa 😐 Kobiety :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma hihuhihu, przydadzą się na dłuższych trasach w lecie, trzeba się nawadniać regularnie.

Pedały :) 

Naumjaj ją jeździć w spdkach, moja kobita oczywiście, jak każdy ba początku, miała obawy, ale teraz jest zdecydowanym zwolennikiem tego rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Taki jest plan aby nauczyc ja jezdzic w SPDkach. Buty pod SPD juz ma, jak sama mowi - musi sie oswoic z nowym rowerem. Pozniej bede probowal ja przekonac do SPD :)

• Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

To było ciężkie 🤪IMTYRtd.jpg

OdRzU8E.jpg

Edytowane przez ernorator
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W sumie fajne miejsce do mieszkania. W mojej okolicy wczoraj mi wyszło 207m przewyższeń na 40km, a to i tak dość "rekordowa" wartość jak na okoliczne warunki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, ernorator napisał:

To było ciężkie 🤪

Weź mnie nie pokazuj tych przewyższeń, bo mi gula skacze. :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, resistance napisał:

W sumie fajne miejsce do mieszkania. W mojej okolicy wczoraj mi wyszło 207m przewyższeń na 40km, a to i tak dość "rekordowa" wartość jak na okoliczne warunki.

Ja z mazowsza jestem. Ostatnie 4 jazdy pod domem to było 150km i 332m przewyższeń. 

W górach mam na pierwszych 4km od ośrodka 278m...pierwsze dni to było uczące pokory doświadczenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja dzisiaj 30km i 180m różnicy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Udało mi się dziś zebrać 1k przewyższeń na 80 km. Może 2 nieco dłuższe podjazdy, max 7% miejscami. No i 2x miejscowa ścianka, nazwana potocznie "Prababką". Generalnie żeby tyle skosić, trzeba robić rundy. Oczywiście nie posmarowałem się przed wyjazdem i łapy do łokci przysmażone. :E

Edytowane przez Vulc
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No smażyło niemożliwie, ja to czarny jestem ale kolega blondyn młynarz splil się na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Warto przesiadać się z aspre 1 na kross esker 6.0 ? Dokładam jakieś 3200zł. Wolę długo i wygodnie jeździć 28-30 na godzinę, niż powyżej 30 w tej sportowej pozycji którą wymusza na mnie aspre 1. Miał ktoś styczność z eskerem 6.0 ?

Jeszcze podobno merida silex jest wygodna. Ale rozmiarówka jakaś dziwna.

Edytowane przez Dresiq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Esker 6,0 jakiejś mega wygodnej geometrii chyba też nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I na pożegnanie gór, 5 dni, 356km, 5425m przewyższeń 

kij4I5U.jpg

• Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, Dresiq napisał:

Warto przesiadać się z aspre 1 na kross esker 6.0 ? Dokładam jakieś 3200zł. Wolę długo i wygodnie jeździć 28-30 na godzinę, niż powyżej 30 w tej sportowej pozycji którą wymusza na mnie aspre 1. Miał ktoś styczność z eskerem 6.0 ?

Jeszcze podobno merida silex jest wygodna. Ale rozmiarówka jakaś dziwna.

Jak sam nie usiądziesz to c........... będziesz wiedział każdy człowiek jest inny i ma swoje upodobania więc pan X może Ci napisać że mu się siedzi za je.............. a ty usiądziesz i dupa.

Dlatego ja zawsze preferuję jazde na danym rowerze przy zakupie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie polecacie jakiś klucz dynamometryczny tak typowo do spraw rowerowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, nawet do rowerów z ramą alu.

Cokolwiek nie no name z typowym rowerowym zakresem (powiedzmy: 3-25Nm) i jakimiś solidnymi bitami.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi