Skocz do zawartości
Bono[UG]

Rower jest wielce OK

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę pochwalić sklep Mike Sport. Kupiłem tam kiedyś spodnie Deko na wyprzedaży takie zimowe. Przejechałem się dwa razy, dosłownie miały kilkadziesiąt kilometrów. Szew na kolanie się rozlazł i w sumie olałem, bo to spodnie na zimę i jakoś to nie przeszkadzało. Teraz wyciągam z szafy a tam normalnie materiał na dupie się wyciera. Napisałem, że tego raczej się nie da naprawić, bo to cały materiał jest do bani. Kasę oddali od razu. Spodni chyba nie muszę odsyłać, ale żeby nie byli stratni to zamówię u nich kolejne. 

309805357_500788891558413_64763699324564

309276185_626308295744814_35206408154224

No, a produktu Deko już pewnie raczej nie kupie, bo jakościwo to najgorszy zakup chyba jaki zrobiłem z ciuchów na rower. No, ale tanio zapłaciłem, bo 75zł, ale jak teraz kosztują 160zł to już marny interes.

https://www.cycleshop.pl/meskie-getry-rowerowe-z-wkladka-deko-idbar-wind,id17664.html

Muszę przyznać, że jest w nich jakaś tania wkładka, ale jak dla mnie wrażenie niezłe sprawia. No, ale reszta na minus. 

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



309948463_497041825628204_1111774171385492981_n.jpg?_nc_cat=105&ccb=1-7&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=P3gErZD_UuUAX_zSQMW&_nc_ht=scontent-frx5-1.xx&oh=03_AVJ7bkIF5YJwGcIL01PLoKYUv0H4KF46dAtb2R4nSflJgg&oe=635F1172
309911969_798712544725401_55322108661001

310014637_507527981180303_88384675125819

Ścianka od przodu roweru jest deko grubsza od tej co jest z tyłu.

A teraz zauważyłem, że jeszcze waga z tymi rureczkami zabezpieczającymi. 

27.2 350mm jakby co.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, oby długo działało. Od czasu do czasu sprawdzaj okolice jarzma i krawędzi wokół zacisku ramy. Nie przegnij z momentem zacisku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No daje jakies 50% szans, że to się sprawdzi. Na minus to, że to carbon może być tylko z nazwy albo jakiejs marnej jakosci, na plus ze wiele nie waże i mam niskie ciśnienie w oponach. Paste musze jeszcze kupic, nie myslalem ze tak szybko to przyjdzie

Raczej traktuje to jako ciekawostkę i test czy gówno carbon jest cokolwiek warty niż super inwestycje, bo w pewnym momencie pomyślałem, że powinienem tą kasę jednak do dołożyć do jakiejś sprawdzonej nawet alu sztycy no ale już było za późno na zmiane decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ogólnego z doświadczeń z tym sprzętem, w kontekście oceny ogólnej karbonu, nie wymyślisz ;)

Ogólnie tani produkt jest tańszy od droższego z jakichś tam powodów. Nie oznacza to jednak, że 100% chińskich węglowych sztyc się rozpada pod tyłkami, nie? Nie oznacza to też tego, co twierdzą internetowi specjaliści: że to wszystko (markowe i niemarkowe) idzie z jednej fabryki, więc MUSI być tej samej jakości. Absurd totalny.

Patrząc na to, co ogólnie się dzieje ze sztycami markowymi, to chyba nie jest to produkt najbardziej problematyczny - takim chyba są kierownice - Canyon miał już chyba kilka programów zwrotów, ostatnio to się pojawiło u Treka, Cannondale miało problem z wyprodukowaniem karbonowej kiery przez lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić przewodność, karbon będzie przewodził prąd, włókno szklane nie. Chociaż po wadze to raczej nie jest włókno szklane. 

Bardzo często jedna fabryka klepie części dla wielu producentów, czasem ktoś kupuje od nich ramę według ich projektu a czasem robią komuś z jego projektu a część idzie na sprzedaż ali czy tam jak chcą. Różnica jest w QC, oni sprawdzają jakoś tam swoje ramy i wysyłają. Ale taki odbiorca gotowych z UE czy NA, bierze kontener ram, skanuje, prześwietla, dobre zostawia, a złe odsyła do producenta albo do śmietnika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ramach testu jakości skreciłem bez pasty i na wyczucie xD. Pozniej sie może karne. 310gram stara wazyla, ta bez rurek 130.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Shimano PTFE który polecił mi chyba Cervades kiedyś. Jakiś wosk testowałem, ale to nie dla mnie, bo mi się nie chce pucować napędu, żeby i tak mi zaczął zgrzytać po kilkudziesięciu km. 


Jaką macie szerokość siodełek? Ja zmierzyłem i wyszło 135mm. Trochę wąsko jednak mnie dupa nie boli i problemów nie mam i się zastanawiam czy szukać dziury w całym czy zostawić tak jak jest?

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz na siodełku, które pasuje. Rozstaw kości miednicy to wskazówka czego szukać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dam tak radę w domowych warunkach to zmierzyć poprawnie. Może kiedyś w jakimś ogarniętym sklepie się uda.

Ale biorąc pod uwagę budowę u facetów i to, że nie ma masywnej budowy czy noszę wąskie spodnie to na logikę takie 135mm może być w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierzesz pufe, kładziesz kartkę, siadasz, wstajesz i masz  +-, nie musi być co do mm ale czy masz 135 czy 145 poznasz.

Ale tak jak napisałem wcześniej, jak wyjdzie 145mm a dobrze się Tobie jeździ na 145 to nie ma co zmieniać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 160mm :D 

I dopiero to mi pod pasowało wcześniej próbowałem 4 innych i cały czas bolący tyłek. Mimo że kości kulszowe się zgadzały. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używanie neoprenu aby zabezpieczyć rame przed łańcuchem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam. Daje rade. 

W ogóle jeśli chodzi o tą osłonę to rozwiązuje większość problem brzdęków w większości rekreacyjnych napędów tourney/altus/acera/alivio/claris/sora/tiagra.

Edytowane przez resistance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, resistance napisał:

Ja mam. Daje rade. 

Jaki jest powód ze sie łańcuch moze zawinąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz czemu łańcuch może uderzać o tylny trójkąt ramy to zazwyczaj przez jazdę po nierównej nawierzchni. Można temu przeciwdziałać przerzutką ze sprzęgłem, system shimano shadow RD+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież łańcuch ma luz i telepie. 

Edytowane przez resistance
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To go napraw jak sie telepie.

U mnie zaciąganie łańcucha na korbe było przez nienasmarowany łańcuch

 

Na ile km  wam starcza okładziny hamulcowe shimano?

U mnie 1300km zrobione i slabiej hamuje chyba ze przeciągnąłem smarem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, jurekk napisał:

To go napraw jak sie telepie.

U mnie zaciąganie łańcucha na korbe było przez nienasmarowany łańcuch

Pisałem cały czas o osłonie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktoś nie bierze? Przecież nie są w stanie produkować u siebie absolutnie każdej pierdołki, mikrośrubki, kulki czy co tam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jakiegoś powodu setki części z ceramicznymi łożyskami są na ali. Problemem jest tylko wybranie tych dobrych.

Inna sprawa, że jedyna rzecz jaka jest od nich warta uwagi to UFO wosk. Miałem to nieszczęście, że znajomy miał i sobie zaaplikowałem na łańcuch. Piękna sprawa ale droga, 300km po asfalcie mazowieckim zanim napęd zaczął wydawać dźwięki a po przejechaniu palcem na skórze był tylko ciemny osad, który schodził samą wodą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...