Skocz do zawartości
Bono[UG]

Rower jest wielce OK

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za linka. Jak pisałem, daje sobię chwilę na eksplorację możliwości - magik, który naprawia te sprzęty, potrzebuje 10 dni na robotę, więc daje mi to jakieś 2+ tygodnie zabawy.

Z drugiej strony wigglle/crcn traktują to jako tzw. bulky item i nie ma mozliwości ustalenia terminu dostawy. Będzie kiedy będzie :E

Problemy białego człowieka w 2023 roku… :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panie, w takiej cenie nic tylko brać. Gdyby to można było bezpośrednio do Polski wysłać, wziąłbym drugi na zapas. :E Ludzie za tyle brali Kickr Core i byli zadowoleni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to zamówione :E
Neo wyślę na naprawę w wolnym czasie mając świadomość że nie muszę się stresować i spinać terminów. Zobaczymy co to za łahuu :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.08.2023 o 18:21, Vulc napisał:

Możesz też kupić szosę i objechać, będzie lepiej współpracować z szosowym charakterem. Just saying!

Nie mam gdzie trzymać 4 roweru ;)
A bardziej serio, to szosa mnie zbytnio nie rajcuje, co chyba nie raz już tutaj pisałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Bono[UG] napisał:

Nie mam gdzie trzymać 4 roweru ;)
A bardziej serio, to szosa mnie zbytnio nie rajcuje, co chyba nie raz już tutaj pisałem.

Mnie za to coraz bardziej rajcuje rower MTB. Nie w tym roku, ale w kolejnym już na pewno. Muszę zacząć się powoli rozglądać, dodać alerty w apkach. Na początek zdecydowanie sztywniak, nie więcej niż 5k. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mając góry w zasięgu lokalnych pociągów nie wiem czy jest sens pchanie się w sztywniaka, ale ceny sensownych fulli nie są miłe dla portfela.

Ja bym bardziej się oswajał z 7k ;)
Tak żeby był już działający amortyzator, mykmyk i sensowne hamulce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Hamulce i amortyzator wiadomo, ale mykmyk wymogiem nie jest. Tak jak piszesz, sensowny full to za duża kasa, dodatkowo to częściowo eksperyment - jeżdżę głównie na szosie, nie wiem jak bardzo siądzie przesiadka. Na początek styknie więc hardtail, zwłaszcza że celuję głównie w XC, chciałbym zrobić jakieś zawody. Na Dolnym Śląsku warunki ku temu są doskonałe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dla mnie brak opuszczanej sztycy to obecnie no-go. Za dużo daje przy zabawie w terenie i ostrzejszych zjazdach. Ostatnio wymieniłem 15cm na 20cm i jest zdecydowanie lepiej, zwłaszcza jak próbuję się odrywać od ziemi.
To chyba jedna z najważniejszych zmian ostatniej dekady w MTB.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No tak, ale sztycę mogę zawsze dokupić. Po prostu w tym budżecie łatwiej znajdę coś bez niej, a przynajmniej tak zakładam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Można, choć pewnie wyjdzie drożej ale może ciut lepiej bo można dobrać co się chce.
Warto zwrócić uwagę, żeby rama była dostosowana do wewnętrznego prowadzenia linki, bo to obecnie w sztycach standard. Jest kilka modeli z zewnętrznym, no ale właśnie kilka. Ewentualnie można dopłacić do sterowanych bezprzewodowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Vulc 
Mam już Kickr`a, wszystko wydaje się być ok poza dziwnym dźwiękiem przy "coastowaniu", takie ciche, miękkie łup, łup co obrót koła zamachowego - czy masz coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Inne słowo to „freewheeling”. Rozpędzasz koło zamachowe, przestajesz pedałować, ale dalej „jedziesz” siłą rozpędu (ewentualnie w dół, czy za kimś w realnej jeździe) - kaseta stoi (bo nie pedałujesz), reszta się kręci.

Liczba filmików na internetach z różnymi dziwnymi dźwiękami z wahoo pokazuje że chyba nie ma czegoś takiego, jak dopracowany produkt w tej branży :E 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, jagular napisał:

@Vulc 
Mam już Kickr`a, wszystko wydaje się być ok poza dziwnym dźwiękiem przy "coastowaniu", takie ciche, miękkie łup, łup co obrót koła zamachowego - czy masz coś podobnego?

Wiem o co chodzi, podobny dźwięk wydawał mój Kickr Core. Generalnie to nie jest żadna usterka, przejeździłem tak 1.5 roku bez najmniejszego problemu. Jedynie trochę irytuje, więc jeśli to dla Ciebie deal breaker, pozostaje tylko wymiana. Albo jak to mówią starzy wyjadacze - nie ma żadnego problemu, bo nigdy nie przestajesz pedałować. :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, jagular napisał:

Liczba filmików na internetach z różnymi dziwnymi dźwiękami z wahoo pokazuje że chyba nie ma czegoś takiego, jak dopracowany produkt w tej branży :E 

Nie ma, pisałem o tym wielokrotnie. To jest jeszcze nic, 2 razy wymieniałem Elite DIreto X/XR, tam dopiero była masakra podczas coastingu, jakby pas tarł o obudowę. Na forach pisali, że to normalne w tym modelu. :E Tacx Neo 2 problem z virtual tire slip, kolejny model kompletnie dla mnie skreślony. Neo 2T na szczęście tylko pożyczony, tam obudowane w plastik nóżki trzeszczały jak szalone przy trochę mocniejszym depnięciu. Niestety, takie rzeczy dla kontroli jakości widocznie problemem nie są. Akurat Kickr V5/V6 pod względem wykonania to i tak chyba najsolidniejsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki :) Cóż, spróbuję nagrać filmik ze zjawiskiem i wyślę do Wahoo z pytaniem czy to jest ok w nowym egzemplarzu. Jeżeli potwierdzą że to jest normalne, to myślę że zostawiam. Wczoraj się naoglądałem tyle filmików z problemami że aż się przeraziłem :D

Neo2T ja, jak wyżej napisałem, skreślam z powodu aktywnego chłodzenia oraz zlewki Garmina. Awaria wentylatora za 5.67USD ubija elektronikę, wentylatory nie są serwisowalne przez użytkownika, nie mają filtrów kurzowych. Jesteśmy na forum komputerowym, wiemy jak to jest z tymi wentylatorami :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, warto napisać. Mam dobre doświadczenia ze wsparciem Wahoo, nigdy nie czekałem na odpowiedź dłużej niż 24h. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mi się strasznie podoba Elite Justo. Robi wszystko lepiej od Direto XR i Kickr Core. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Vulc napisał:

Tak, warto napisać. Mam dobre doświadczenia ze wsparciem Wahoo, nigdy nie czekałem na odpowiedź dłużej niż 24h. 

…a mój email do Garmina olany :D

Niczego pięknego się nie spodziewałem, w końcu sprzęt mi padł po okresie gwarancji, Garmin nie jest instytucją charytatywną, ale kurde żeby nawet się im nie chciało mi zaproponować kupna refurba? Za duzi się zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No, to teraz będzie śmiesznie :D

Wyżej napisałem to, co napisałem….no i chwilę temu dostałem maila od Garmina. Nim mi padł, miałem swojego Neo2 4 lata. Mimo to Garmin chce…mi wysłać nowego za darmo. Tak.

Albo mam niezłego skilla w pisaniu maili z pasywną agresją, albo mnie ludzie z Garmina pomylili z kimś ważnym :E 

To jest chyba idealny moment na wysłanie totolotka? 

edit:

3 opcja: koszta r&d takiego neo się już dawno zwróciły i obecnie wyprodukowanie jednej sztuki kosztuje pół dolara i Garmina stać na rozdawanie sprzętu na lewo i prawo :E

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nieźle, takiego zwrotu akcji chyba się nie można było spodziewać. :E To co teraz, albo zostajesz na Neo 2, albo go puszczasz i masz Kickra za grosze. Choose wisely!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie spodziewałem się :E 
Nie wiem jeszcze co zrobię, ale w międzyczasie wysłałem filmik z dziwnymi dźwiękami na czata Wahoo i zostało to uznane za nienormalne. Wahoo chce mi (również) wysłać nową sztukę :E Japierd... muszę wziąć chyba dzień urlopu żeby być w stanie powysyłać te wszystkie trenażery do producentów i drugi, żeby je poodbierać...

Acha. Support Wahoo też pełna klasa: całość zajęła chyba nie więcej niż 5 minut. Co to się porobiło, firmy gadżetowe nagle głaskają klienta za uszkiem!

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napisz jeszcze do supportu Elite. Co prawda nie masz od nich trenażera, ale może też będą chcieli wysłać nową sztukę. :E

Osobiście pozostałbym przy Kickr V5. Zawsze to jakaś odmiana, możliwość sprawdzenia nowego sprzętu i wyrobienia sobie opinii. Sprzedanie Neo 2 przed zbliżającym się sezonem zimowym raczej problemem nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi