Skocz do zawartości
Bono[UG]

Rower jest wielce OK

Rekomendowane odpowiedzi

Obrzydliwie się pochwalę, że dzisiaj skończyło się wieloletnie ględzenie o kupnie nowego roweru :E W następnym tygodniu przybywa do mnie Madone gen 7 w kolorze wysoko natlenionej krwi z elektronicznymi zmieniaczkami Shimano 105 di2. Dziura w ramie mnie kupiła :) Niby już jest lepiej z rowerami, ale dalej trzeba czekać na części typu mostek i sztyca.

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No to powodzenia z pamiętaniem o ładowaniu baterii do przerzutek ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

...i o wymianie baterii w manetkach :) 

Zdaje się że się da wrzucić na garniaka info o stanie baterii, więc powinno być ok. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolejna areło maszyna na pokładzie. 😎 Na takim sprzęcie, pamiętaj że zakładasz hełm kosmiczny zamiast kasku. I jeśli będzie kręcone mniej niż 30 km/h średnia (niezależnie od terenu), będę wiedzieć. 😤

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zdjęcia będą jak będzie rower :) Byłby na poniedziałek gdyby nie potrzeba wymiany sztycy i mostka na dłuższe.
30km/h niezależnie od terenu? Panie Kerownyku, ale przecie to ciężka maszina na płaskie! W zasadzie to kask też już mam do wymiany, więc wpadnie również.

Z racji tego, że (wreszcie) rozbiłem śfinję skarbonkę i dodatkowe wydatki jakoś tak łatwiej wchodzą jak się już wykona wydatek główny, to zakupiłem również nowe obuwie. 
1awbCCY.jpg
Jak mnie w nim puryści markowi zobaczą na Treku, to pewnie pobiją, ale skusiła mnie niewiarygodna jakość wykonania S-Worksa oraz wygoda (o dziwo, bo podeszwa sztywna).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O panie, będziesz się wyróżniać. :E Co do butów, też kupiłem od Speca nowe w tym roku, tyle że "zwykłe" Torch 3.0 Niestety, o ile stare Torch 2.0 były idealne, tak wyższy model mi nie siadł - uciska mnie z jednej strony, z przyczyn bliżej nieznanych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rozumiem że jakieś pokrowce aero na te buty też kupione? Te pokrętła, to ile watów oporów powietrza dodadzą? ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Buty są z zewnątrz pokryte wyciągiem z piór Feniksa, więc gdyby nie pokrętła i wprowadzony przez nie opór, buty by same latały i trzeba by je na stałe przykręcać do pedałów aby nie uciekły :P

Przymierzałem też Maviki Ultimate. Może odrobinę mniej wow wykonanie (ale to już chyba poziom gęgania audiofilskiego), ale równie sztywne i o wiele tańsze - gdyby nie to, że Spece są naprawdę wygodne, moje stopy by nie widziały żadnej przewagi.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolorowanie jeszcze będziesz miał lajtowe. Zobacz tu :E

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Najśmieszniejsze jest to, że to nie jest jakiś jednorazowe malowanie, tylko jedna z opcji Trek Project One :E 
Nawiasem mówiąc, czasami ich oglądam, są nawet zabawni.

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No cóż, dla mnie te wstawki z Avengersami i inne są z reguły nieśmieszne, ale co kto lubi. :E Podobnie z malowaniem, całkiem nie moje klimaty. Za to w Project One jest kilka naprawdę fajnych opcji. Jak ktoś ma hajs na taki rower, dołożenie do malowania nie powinno być problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Project one dokłada czas do budowy i powiedzmy że z ok. 8K+ zł więcej. 
A filmiki? Kolesie są rubaszni, do tego jeden jest gruby :P  To jego rower. Ten drugi sobie sprawił również coś kontrowersyjnego:

To dla mnie będzie chyba wzorzec, jak można zrobić rower modnie wyglądający i jednocześnie obrzydliwy. Tego typu kolaże (:P) są popularne wśród custom bikes. Cannondale też chyba miał coś takiego, tylko nie aż tak [autocenzura].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Akurat to, że jest przy kości, to niekoniecznie problem w przypadku roweru. ;) Zwłaszcza szosowego, bo na MTB ponoć tłuszcz potrafi zdrowo "zarzucić" na ostrych zakrętach. :E Generalnie nie jest to dla mnie kontrowersyjne. Ich kasa, ich sprawa. Niech się bawią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie no, jasne, przecież to nie jest nasz rower i nasze pieniądze. Po prostu wyrażam prywatne zdanie, że jest brzydki ;) 
A grubasek? Ma dystans do siebie i nie próbuje udawać. Zresztą, mi też ostatnimi miesiącami przybyło kg, od następnego tygodnia trochę więcej luzu i zaczynam walczyć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak, tak, że jest brzydki, już ustaliliśmy. ;)

Ja już chudszy nie będę przy swoim wzroście. :E Sezon zimowy to głównie próba nie przytycia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakie przytycie w zimie? Z trenażerem? :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Yep. W zimę zaczynam żreć, spada też częstotliwość treningów. Z reguły 2-3 kg do góry i to staram się powstrzymać. Zwift jest fajny, ale nie zastąpi normalnego jeżdżenia. Oglądam najczęściej coś na drugim monitorze, bo po godzinie robi się ciężko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie mniej więcej tyle wagi przybywa, ale bez jeżdżenia. Robiłem kilka podejść do kręcenia w pomieszczeniu i nie dałem rady się zmotywować - chomikowanie zabijało dla mnie jeden z najważniejszych powodów, dla których jeżdżę, tzn. wyjście z domu i poczucie wolności.

O podjadaniu nawet nie wspomnę, wieczory są za długie i człowiekowi głupoty w głowie od nadmiaru wolnego czasu. :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Brak chomikowania oznacza spadek formy na wiosnę :( 

Z racji tego, że będę miał po raz pierwszy szosówkę z hydraulikami, przeglądam sobie jakie nowe narzędzia będę potrzebować. I znalazłem przykładowo drukowane 3D z tytanu...młotki czy inne narzędzia do odkręcania kasety (producent: Silca, a jakże). Zastanawiam się po co komuś ultra lekki, tytanowy młotek. Młotki zazwyczaj powinny być ciężkie, żeby dobrze nimi młocić, nie? Ale może ja się nie znam na młotkach...🤨

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z racji już raczej marnej pogody wziąłem się za bieganie i siłownie, a rower tylko sporadycznie do marca, bo bardziej mnie dobija długość dnia niż sama pogoda. 

dfee63431037c.jpg

A tu wreszcie relacja z jakiegoś wypadku, którą obejrzałem na raz bo już te sponorowane wysrywy czy ludzi z napięciem mi się przejadło oglądać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyprawa super ale jeżdżenie bez kasku wypadu u mnie w kategorii "jeżdżę szybko ale bezpiecznie".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wyjazd spoko, ale relacji nie byłem w stanie oglądać dłużej niż kilkadziesiąt sekund. Albo trzęsący się obraz przedniego koła, albo trzęsący się obraz twarzy...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, Wodzu napisał:

Robiłem kilka podejść do kręcenia w pomieszczeniu i nie dałem rady się zmotywować - chomikowanie zabijało dla mnie jeden z najważniejszych powodów, dla których jeżdżę, tzn. wyjście z domu i poczucie wolności.

Czas na kupno zimówki :cool:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Myślę luźno o jakimś grawelo-przełaju, żeby w zimie uciekać w lasy i okres niejeżdżenia skrócić do minimum. Zresztą, ostatnie zimy są takie, że nawet w grudniu się zdarzy jeździć na zewnątrz, potem przychodzą mrozy i śniegi i w lutym już znów można myśleć o budowaniu formy. Nie ma tragedii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi