Skocz do zawartości
Bono[UG]

Rower jest wielce OK

Rekomendowane odpowiedzi

Ha! Ja wczoraj zrobiłem bardzo przyjemną ponad godzinną przejażdżkę w terenie ze świeżym błotkiem. Dziś wreszcie jest czas i pogoda na dłuższy wypad. Zmieniłem miejsce zamieszkania, więc będę eksplorował nieznane tereny :thumbup: . Rowerek już czeka z obydwoma bidonami zatankowanymi pod korek  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z przednich super piastą w niskiej cenie jest hone hb-m600

http://www.allegro.pl/item987076871_piasta...a_hurtnowe.html

Przecież zwykłe HONE to tak na prawdę LX - i korba z 3 tarczami (wiem bo mam) i piasty itd

 

kubexx

Co do konkretnego modelu, to musisz poszukać opinii - bo Novatec tłucze tyle różnych modeli (które praktycznie różnią się drobiazgami - np samą wysokością kołnierza itp) że często trudno się połapać, poza tym istnieje teoria, że najlepiej taką piastę rozebrać i złożyć samemu dokładnie i wtedy odpłaca się kulturą pracy ...

Edytowane przez benek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież zwykłe HONE to tak na prawdę LX - i korba z 3 tarczami (wiem bo mam) i piasty itd

 

kubexx

Co do konkretnego modelu, to musisz poszukać opinii - bo Novatec tłucze tyle różnych modeli (które praktycznie różnią się drobiazgami - np samą wysokością kołnierza itp) że często trudno się połapać, poza tym istnieje teoria, że najlepiej taką piastę rozebrać i złożyć samemu dokładnie i wtedy odpłaca się kulturą pracy ...

Wiem, że Hone to przemalowany LX (też je mam zamontowane), ale w cenie ok 30 zł nie kupisz niczego lepszego (z nowych). Uumknęło mi, że autor pytania ma na piastę 150 zł więc przy takiej kwocie moja propozycja rzeczywiście jest nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że Hone to przemalowany LX (też je mam zamontowane), ale w cenie ok 30 zł nie kupisz niczego lepszego (z nowych). Uumknęło mi, że autor pytania ma na piastę 150 zł więc przy takiej kwocie moja propozycja rzeczywiście jest nie na miejscu.

Poza tym mowa o tylnej :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że Hone to przemalowany LX (też je mam zamontowane), ale w cenie ok 30 zł nie kupisz niczego lepszego (z nowych). Uumknęło mi, że autor pytania ma na piastę 150 zł więc przy takiej kwocie moja propozycja rzeczywiście jest nie na miejscu.

Umknelo Ci tez ze szuka piasty na TYL a nie PRZOD :P Aff Benek byl szybszy

 

Czy ktos moze polecic jakis dobry specyfik do dbania o amortyzator + cos do lancucha ?

 

Oraz nurtuje mnie jedna rzecz: jezeli amortyzator jest miekki (moge go dobic praktycznie bez problemu) , czy jezeli dopompuje go, to sie utwardzi (utwardzi w sensie ze nie bede mogl go dobic) ? Czy powinienem szukac innej (twardszej) sprezyny ? Chodzi konkretnie o 66RC z 2005 roku, pracuja pieknie, ale jest za miekki troszke jednak....

Edytowane przez M4rud3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Umknelo Ci tez ze szuka piasty na TYL a nie PRZOD :P Aff Benek byl szybszy

 

Czy ktos moze polecic jakis dobry specyfik do dbania o amortyzator + cos do lancucha ?

 

Oraz nurtuje mnie jedna rzecz: jezeli amortyzator jest miekki (moge go dobic praktycznie bez problemu) , czy jezeli dopompuje go, to sie utwardzi (utwardzi w sensie ze nie bede mogl go dobic) ? Czy powinienem szukac innej (twardszej) sprezyny ? Chodzi konkretnie o 66RC z 2005 roku, pracuja pieknie, ale jest za miekki troszke jednak....

ad 1 - teoretycznie Brunox do amortyzatorów, ale przy marcokach z otwartą kąpielą może wciągać brud pod uszczelki kurzowe - ale tak psiknąć żeby odkurzyć górne lagi/golenie zawsze można i potem dokładnie wytrzeć

 

ad 2 - do łańcucha ale do czyszczenia czy smarowania :hmm: Jak do smarowania to Rohloff, jak do czyszczenia to maszynka ale z magnesem u dołu (zbiera opiłki)

 

ad 3 - w amorku masz w obu komorach system spring preload with AIR = nie ma firmowych sprężyn o różnej twardości tylko ustawiasz to odpowiednim ciśnieniem powietrza dlatego stare bomberki zjadały wszystko na śniadanko bez popitki :E A jak ustawić - wszystko jest w manualu http://www.marzocchi.com/admin/download.as...;IDOggetto=8369 str 47 ewentualnie czeka Ciebie zakup odpowiedniej pompeczki - z zaworkiem niepozwalającym uciekać powietrzu przy dokręcaniu/odkręcaniu do wentyla i do tego ta pompeczka musi być bardzo dokładna - typowa pod amortyzator przedni odpada bo jest na wysokie ciśnienia i ma niedokładny manometr, jak już to albo oryginalna marzocchi albo pod dampery Manitou ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież zwykłe HONE to tak na prawdę LX - i korba z 3 tarczami (wiem bo mam) i piasty itd

 

kubexx

Co do konkretnego modelu, to musisz poszukać opinii - bo Novatec tłucze tyle różnych modeli (które praktycznie różnią się drobiazgami - np samą wysokością kołnierza itp) że często trudno się połapać, poza tym istnieje teoria, że najlepiej taką piastę rozebrać i złożyć samemu dokładnie i wtedy odpłaca się kulturą pracy ...

No szukałem szukałem i piastę wybrałem tą http://www.biketop.pl/index.php?p1358,piasta-tyl-nt-802sb

Obręcz Supra N w Poznaniu nie do dostania( wszędzie brak tylko w jednym sklepie jest ale na 32 szprychy)

A szprych te co polecałeś ale chyba na allegro będzie trzeba kupić, bo w sklepach znaleźć nie mogę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego Manuala w wersji PL. Dzieki Benek ;) czyli musze wyczaic kto u mnie w miescie ma taka pompke aby to dopompowac. Myslalem ze jest tak jak w RSach ze sprezynki roznej twardosci w roznych kolorach ( tak przynajmniej mialem w Boxie Race 2003 ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taka prośba, Jakaś inna obręcz zamiast Supry N ? W żadnym sklepie nie ma, a mi zalezy na jak najszybszym poskładaniu tego i zaczęciu jazd :D

Może Alexrims DH22 lub cos innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porozmawiaj z konsultantami w Cykloturze (mają chat jak nie chcesz telefonicznie). Oni umożliwiają zamawianie towarów których nie ma na stronie (jeśli oczywiście produkty danej firmy mają w ofercie).

 

@poprzednie posty

Sorx. Chyba muszę się zapisać na kurs czytania ze zrozumieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kubexx @

 

1 - no to co, że 32, budujesz koło do DH. :hmm: Zresztą tam też często widać 32 :P

2 - to kup inne szprychy, byle jakieś uznane i niezbyt wycieniowane - ważniejsze nyple bo te co podałem się nie wykręcają i generalnie rzadziej trzeba koło centrować

 

 

fake @

 

ale o co chodzi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kubexx @

 

1 - no to co, że 32, budujesz koło do DH. :hmm: Zresztą tam też często widać 32 :P

2 - to kup inne szprychy, byle jakieś uznane i niezbyt wycieniowane - ważniejsze nyple bo te co podałem się nie wykręcają i generalnie rzadziej trzeba koło centrować

 

 

fake @

 

ale o co chodzi :E

Nie wiem czemu, może mam lekkie zboczenie do symetrii ;p

Jak mówisz, że stykna to w pon może kupie. Teraz pytanie w jakim sklepie to widziałem :E

 

byle do czwartku było wszystko gotowe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DH22 dobra obręcz w niskiej cenie.

 

Obbręcz ma być do rowerku XC, jop. To może lekka dopłata i coś lżejszego?

Ile ważysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś na zbyciu prawą manetkę sram x-5 lub x-7 ? Może być używana. Chętnie taką kupie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
DH22 dobra obręcz w niskiej cenie.

 

Obbręcz ma być do rowerku XC, jop. To może lekka dopłata i coś lżejszego?

Ile ważysz?

102 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
102 ;]

To będzie ok, nie ma co schodzić z wagą obręczy :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka: sram pg-850 (70zł) czy stary XT (160zł)? Obie 8rz 11-28.

Jakby ktoś szukał kasety 6rz, to wiem gdzie w Gdańsku jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oh! ah!

... a jak i gdzie jeździsz?

Krótka piłka: sram pg-850 (70zł) czy stary XT (160zł)? Obie 8rz 11-28.

Jakby ktoś szukał kasety 6rz, to wiem gdzie w Gdańsku jest.

Osobiście nie mam przekonanie do SRAMa, więc wziąłbym, nawet stare, XT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oh! ah!

... a jak i gdzie jeździsz?

Mieszkam na terenie nizinnym, nie ma większych podjazdów, często jeżdżę po polnych dróżkach, po asfalcie również, głównie wiejskie tereny, czasem wyskok do miasta, ale nie jeżdżę na zasadzie 5km tygodniowo, tylko 10-15 dziennie :)

Edytowane przez Sworpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo piachu w okolicy?

Nie, są to typowe polne dróżki z ładną, utwardzoną powierzchnią :P Nie jestem masochistą, który jeździ po piachu :P

Prawdę mówiąc mam cichą nadzieję, że idzie wyrwać coś co sprosta moim wymaganiom taniej niż CUBE ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zdążyłem się w krótkim czasie zorientować - w Cubie sporo płacisz za napis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...