Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pure Dyffryn

Pierwsza recenzja LG W2220P!

Rekomendowane odpowiedzi

Wysłałem zapytanie do Agito w sprawie tej rozbieżności cenowej i przy okazji spytałem o warunki gwarancji. Otrzymałem taką odpowiedź:

 

"Witam Informuję, że jeżeli w polu gwarancja znajduje się "serwis Agito", to wybrany produkt LG 22" LCD W2220P-BF, nie jest objęty 30 - dniową gwarancją na martwe pixele. Szegółowe informacje na temat gwrancji znajdzie Pan w temacie pomocy - gwarancje na produkty: http://www.agito.pl/gwarancja-na-produkty.2044677857.helpdesks.html Zachęcam do złożenia zamówienia."

 

A nie mówiłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w jednym ze sklepów uzyskałem informację, że firma LG od 1 listopada wycofała się z udzielania 30-sto dniowej gwarancji na badpixele na wszystkie monitory LCD :hmm: czy może ktoś potwierdzić tą informację?

 

Telefon do LG i wszystko jasne:)

W2220P jest objęty tą gwarancją :D , ale nowe modele monitorów już jej nie mają.

 

Zamówiłem dzisiaj W2220P za 789zł. Upewniłem się wcześniej czy monitor na 100% jest z 2010 roku i czy ma gwarancję producenta na 36 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no miejmy nadzieję że z tym będzie wszystko OK. ciekawe dlaczego wycofali się z tej gwarancji? robią tak dobre monitory że nie muszą jej dawać, czy tak złe że im się to nie opłaca?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już swój paczas mam odebrany ;) właśnie z niego korzystam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już swój paczas mam odebrany ;) właśnie z niego korzystam ;)

 

Ja niestety jeszcze nie mam swojego, bo wysłali paczkę na jakiś inny adres :mad2: . A brałeś z tego samego sklepu co ja? Jaka jest data produkcji Twojego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sierpień 2010, nie. Ja wziąłem, osobiście z innego sklepu w Warszawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem swojego W2220P, w sklepie powiedzieli mi, że ich monitory są ze stycznia 2010, jak się okazało mój jest z sierpnia 2010 :cool: . Żadnych badpixeli nie zauważyłem, a specjalnie szukał nie będę :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Witam.

 

Jestem zainteresowany zakupem monitora LG 22" LCD W2220P-BF http://www.agito.pl/monitory-lcd/lg-22-lcd-w2220p-bf-gwarancja-agito.0.393751.html na Agito właśnie.

W tej chwili uzywam produktu iiyama ProLite E2003WS http://www.agito.pl/monitory-lcd/iiyama-20-lcd-prolite-e2003ws-b1.0.331519.html zakupionego także w tym sklepie.

 

Ten stary monitor pójdzie do drugiego, słabszego zestawu a na codzień chciałbym używać Eldżika na matrycy e-IPS.

 

Mam pytanie, czy zauważę dużą różnicę względem mojego aktualnego monitora?

 

A co do gwarancji, o której pisaliście to jak jest w rzeczywistości? Na stronie jest napisane "gwarancja Agito".

Co to w rzeczywistości oznacza? I czy będę miał te 30-dni na badpixele? A w przypadku awarii monitor wysyłam do sklepu czy

bezpośrednio do serwisu LG w Polsce?

 

Byłbym wdzięczy na pomoc :D

 

 

\EDIT:

Jakie sa waszym zdaniem wady i zalety tego monitora? Mógłby je ktoś z Was wypunktować, aby było czytelnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

A co do gwarancji, o której pisaliście to jak jest w rzeczywistości? Na stronie jest napisane "gwarancja Agito".

Co to w rzeczywistości oznacza? I czy będę miał te 30-dni na badpixele? A w przypadku awarii monitor wysyłam do sklepu czy

bezpośrednio do serwisu LG w Polsce?

 

Byłbym wdzięczy na pomoc :D

 

 

Monitor z gwarancją Agito ma 36 miesięcy gwarancji, ale gwarancji sklepu nie producenta, co za tym idzie nie ma tej 30-sto dniowej gwarancji na badpixele (osobiście pytałem "Agito"). Monitor z taką gwarancją odsyłasz bezpośrednio do sklepu na swój koszt. Ja po dwudniowym szukaniu i dzwonieniu do różnych sklepów kupiłem monitor w "techplanet". Monitory oferowane przez ten sklep posiadają gwarancję producenta na 36 miesięcy + 30-sto dniową na badpixele i co ważne wyprodukowane są w 2010 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Hmmm... Trudny wybór. Z jednej strony jestem zadowolony z Agito ale z drugiej strony

gwarancja producenta + 30 dni na badpixele... No i na Techplanet ma o całe 25,20zł drożej...

Twoim zdaniem warto dopłacić?

 

 

A jakie są Twoim zdaniem wady i zalety tego monitora i czy po zakupie zauważę zdecydowaną różnicę?

Bo jak nie, to chyba zostanę przy tańszych TFT/TN ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor z gwarancją Agito ma 36 miesięcy gwarancji, ale gwarancji sklepu nie producenta, co za tym idzie nie ma tej 30-sto dniowej gwarancji na badpixele (osobiście pytałem "Agito"). Monitor z taką gwarancją odsyłasz bezpośrednio do sklepu na swój koszt. Ja po dwudniowym szukaniu i dzwonieniu do różnych sklepów kupiłem monitor w "techplanet". Monitory oferowane przez ten sklep posiadają gwarancję producenta na 36 miesięcy + 30-sto dniową na badpixele i co ważne wyprodukowane są w 2010 roku.

Pierdoły gadasz, dzwonisz do serwisu LG, oni ci mówią jakiego kuriera zamówić, co zapakować, co wysłać i jakieś tam kody dzięki którym nie płacisz za przesyłkę. Wszystkie naprawy produktów są realizowane przez producenta, nie musi w tym brać udziału sklep (w tym przypadku agito, do którego też możesz odesłać produkt, ale oni i tak go tylko prześlą do producenta!!!) bo to producent daje gwarancje 36 miesiecy i 30 dni na bady (potem według normy ISO bady naprawiają)

Podsumowując: kupujesz monitor byle najtaniej, tylko żeby doszły wszystkie karty gwarancyjne, oryginalne pudełko, etc. a naprawy załatwiasz bezpośrednio z LG.

 

Co do wad i zalet:

+kolory

+złącza

+gwarancja

+czas reakcji

+kąty widzenia

+cena (w porównaniu do matryc wyższej klasy oferujących prawie to samo)

+równomierne podświetlenie matrycy

 

-"mleczkowata" czerń

-brak full HD

no kilka szczegółów które nie beda mialy wpływu na użytkowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor z gwarancją Agito ma 36 miesięcy gwarancji, ale gwarancji sklepu nie producenta, co za tym idzie nie ma tej 30-sto dniowej gwarancji na badpixele (osobiście pytałem "Agito"). Monitor z taką gwarancją odsyłasz bezpośrednio do sklepu na swój koszt. ...

 

 

Pierdoły gadasz, ...

... tylko żeby doszły wszystkie karty gwarancyjne ...

 

Przecież Ci 'paczas' napisał : gwarancja (karta gwarancyjna) Agito, a nie producenta .

Nie ma wówczas 30-dni na "bad-y", nie ma wysyłki do serwisu na koszt producenta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z kalibracją tego monitora? Robił ją ktoś z Was? Poczytałem trochę w "google" o kalibracji, ale wydaje mi się to jakieś skomplikowane :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Witam dzisiaj dostałem z Agito na mojego e-maila informację tej treści:

 

Witam. Dziękuję za zainteresowanie ofertą sklepu Agito. Nie jesteśmy w stanie określić daty produkcji monitorów, gdyż jest ona widoczna tylko na tabliczce znaminowej znajdującej się na obudowie monitora, nie otwieramy i nie ingerujemy w fabrycznie zapakowany sprzę.

 

Zapytam jeszcze o gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agito raczej ma monitory z 2010 roku, bo w opisach podaje czas reakcji matrycy 5ms. A o gwarancję już pytałem, tańszy W2220P ma gwarancję Agito, a droższy o ponad 100zł ma gwarancję producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

No to... :E

 

Witamy, Dziekujemy za zainteresowanie ofertą naszego sklepu. Pragniemy poinformować, że w przypadku monitorów, które posiadają gwarancję sprzedawcy, nie podlegają naprawie w serwisie LG oraz nie posiadają 30 dniowej gwarancji na bad pixele. Z kolei jeśli produkt posiada gwarancję Agito należy go odesłać na swój koszt na adres naszego magazynu (jednakże po wcześniejszym złoszeniu oraz otrzymaniu numeru reklamacyjnego). Szczegółowe warunki gwarancji podane są w poniższym linku. http://www.agito.pl/gwarancja-na-produkty.2044677857.helpdesks.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Agito raczej ma monitory z 2010 roku, bo w opisach podaje czas reakcji matrycy 5ms. A o gwarancję już pytałem, tańszy W2220P ma gwarancję Agito, a droższy o ponad 100zł ma gwarancję producenta.

 

Agito mają dwa modele w swojej ofercie? Ten z BF (black frame?) znalazłem ale drugi?

I gdzie w PL można dostać najtaniej ten model z gwarancją producenta i 30 dniami na badpixele?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Igorius

Dziękuję :D

 

A jaka jest opinia o sklepie techplanet, bo nigdy tam nie kupowałem?

 

Btw- jaki byłby potrzebny kabel HDMI do podłączenia karty graficznej?

Czy się go opłaca montować, czy na DVI wystarczy?

 

POST SCRIPTUM:

 

Miałeś jakieś badpixele? Jak je sprawdzić, wykryć...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP: http://www.techspot.com/downloads/1993-dead-pixel-locator.html

 

 

Co do monitorów na agito.pl - kupiony niecały miesiąc temu jest z marca 2010. Ładnie sprawa wyglądała z wysyłką - paczka dotarła po 18 godzinach. Ale oferta na techplanet jest zdecydowanie bardziej kusząca - 100 złotych w kieszeni. Zakup kabla HDMI jest zbędny - DVI jak najbardziej wyrobi z przesyłem danych, a w odróżnieniu od D-SUB protokół przesyłu jest cyfrowy. Różnicy nie uświadczysz. Co do opinii o techplanet użyj wujka google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jakie będą najlepsze ustawienia parametrów dla tego monitora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaka jest opinia o sklepie techplanet, bo nigdy tam nie kupowałem?
Wg mnie jest w porządku, zostawiłem już u nich "parę" złotych ;) Sprzęt przychodził o czasie, sprawny i kompletny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...