Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pure Dyffryn

Pierwsza recenzja LG W2220P!

Rekomendowane odpowiedzi

14 zł za kuriera z przesyłką o wadze jakichś 7 kg ? Sklep z W-wy oferuje kuriera za 23 zł.

Zresztą, nad tym się nie zastanawiałem, bo przesyłka nie była mała, ale ważne że była u mnie na następny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wkurza mnie też cena jaką sobie każe ten sklep z Lublina płacić za dostawę - 30zł, jakoś w kilku innych sklepach za wysyłkę kurierską można zapłacić 14-20zł...okaże się, że coś jest walnięte, i co, mam płacić kolejne 30zł za wysłanie do serwisu? W końcu mnie cena tego monitora wyniesie ponad 1k pln...

 

Mój LG wczoraj do mnie dotarł z Lublina :), przesyłka może i droższa ale monitor wyprodukowany w 2010r a nie tak jak w innych sklepach 2009 (wiem bo dzwoniłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Niedawno kupiłem ten monitor i jestem bardzo zadowolony (przesiadka z 17" LCD Benq).

 

Jeśli chcecie jakieś zdjęcia itd, to walcie - spróbuje to szybko wstawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej.

 

Niedawno kupiłem ten monitor i jestem bardzo zadowolony (przesiadka z 17" LCD Benq).

 

Jeśli chcecie jakieś zdjęcia itd, to walcie - spróbuje to szybko wstawić.

 

Jesli istnialaby taka mozliwosc - to mógłbyś dla mnie wrzucić na YT Nagrane jakąś kamerką klipy z odtwarzania filmików przynajmniej w jakości 720p, gdzie takowe wystepują np pod poniższymi linkami, gdyz do tej pory na jutubie mozna znalezc jedynie kilkusekundowe prezentacje kątów ktore jak wiemy tylko TN ma tragiczne Takze prosilbym o zaprezentowanie czegoś praktyczniejszego, jaki jest poziom czerni przy filmach input lag itp...

 

oto linki

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=je2MFXDr7xw

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=nQa-EfAkc5g

 

 

 

 

W tym modelu siedzi bodaj skromne 8bit? w porownaniu do 10bit w HP ZR22w i np 12bit w dellu u2410 Ciekawe jak to sie przekłada na multimedialne uzytkowanie na co dzien? Zaznacze iz posiadam do dzisiaj lg flatrona CRT gdyz nie przekonuje mnie jakość ówczesnych "cieniasów" inaczej dawno bym juz czyms to zastąpił na biurku.

 

Paradox jest taki ze juz jakis czas temu stwierdzilem iz potrzebuje większej przekątnej do jakis filmow itd (niestety nawet kosztem utraty jakości wyświetlanego obrazu)

 

Być moze jednak miliony polek się mylą ? heh.. :lol2: i warto wziac jednak cos wiekszego od standardowej 17stki crt przy czym nie koniecznie odbije sie to na komforcie jakosci i uzytkowaniu naszych okien na świat i ostatecznie obalić mit iż "nie wielkość a jakość sie liczy.." :) (przy czym nieustannie do tej pory się upierałem)

 

Czy być może przy tej całej deprymie dzisiejsze konstrukcje jednak dają jakis przeskok/krok na przód w porownaniu do dobrego starego sprawdzonego crt? Wszak jak głosi prawidło jeśli juz wymieniać to raczej nie na gorszy model..

 

Chciałbym aby ktoś wyprowadził mnie z błedu w którym być może tkwie? tak wiec mam pytanie czy przechodził tutaj juz ktoś taką drogę i warto sie juz przesiasc czy moze czekać na jakieś sredy oledy, lasery szmery, i atomy sromy.. ? i sie ich nie doczekac.. bo niedlugo end of the world :E BTW, ADAMEK DO BOJU !! LEJ TŁUŚCIOCHA !! :whip:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyższa rozdzielczość filmów jaką mogę teraz osiągnąć, to 640x480 (aparat). Jeśli chcesz taki film, to Ci mogę wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najwyższa rozdzielczość filmów jaką mogę teraz osiągnąć, to 640x480 (aparat). Jeśli chcesz taki film, to Ci mogę wrzucić.

 

jak nie sprawi Ci problemu to mozesz zapodać, ale widze cos sie ruszyło i niejaki uzytkownik MrDanys2009 na YT coś zapodał.. ciekawe jak aparat odzwzierciedla stan faktyczny.. chyba skłonie sie jednak ku u2410 wieksza przekątna i lepsze kolory.. i fullHD..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 zł za kuriera z przesyłką o wadze jakichś 7 kg ? Sklep z W-wy oferuje kuriera za 23 zł.

Cudów nie ma ...

Jeżeli ktoś (prowadząc firmę i będąc płatnikiem podatku VAT - a o takich tu Sprzedawcach mowa) oferuje kuriera za 14zł. , to uwzględniając że w tej kwocie powinno być zawarte 22% VATu (czyli ponad 2.5zł.) - warto zadać pytanie (a nawet zażądać) o wyszczególnienie kosztów transportu na fakturze (lub paragonie fiskalnym).

 

W tym modelu siedzi bodaj skromne 8bit? w porownaniu do 10bit w HP ZR22w i np 12bit w dellu u2410 Ciekawe jak to sie przekłada na multimedialne uzytkowanie na co dzien? Zaznacze iz posiadam do dzisiaj lg flatrona CRT gdyz nie przekonuje mnie jakość ówczesnych "cieniasów" inaczej dawno bym juz czyms to zastąpił na biurku.

Nie myl 8-bitowej matrycy z 10 czy 12 -bitowym przetwarzaniem

Wszystkie wyżej wymienione monitory mają 8 (ośmio) bitowe matryce, co oznacza, że jednoczesna ilość wyświetlanych barw będzie 16.7mln .

Analogicznie jak monitory z matrycami TN oferują wprawdzie palety 16.7mln kolorów (8 bitów), ale jednocześnie obsługują wyświetlanie 6-bitowego koloru (reszta jest symulowana przez układy FRC). Jednym z tańszych monitorów z 10-bitową matrycą jest np. NEC PA241W z matrycą P-IPS - posiadający również 16-bitowe przetworniki i 14-bitową tablicę 3D LUT, a kosztujący >3.5kzł. W przypadku przetwarzania 10-bitowego jak w Dell-u U2410 będzie to ilość wybrana z palety 1.07 mld kolorów ale ograniczona do jednoczesnych 16.7mln na ekranie)

 

... mam płacić kolejne 30zł za wysłanie do serwisu?

 

Za wysyłkę monitora do serwisu chyba się nie płaci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jorket oto link do filmiku na youtube:

 

Zdjęcia:

img0894q.th.jpg img0893ec.th.jpg img0892c.th.jpg img0891pz.th.jpg

 

Wow, dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak fajną czerń ma ten monitor! Film i zdjęcia były robione przy 10/100 jasności 70/100 kontraście i 2.2 gamma.

Ergonomia tego monitora rządzi - w końcu mogę wygodnie pracować...

 

Puki co jedyną wadą tego monitora są te przyciski dotykowe ;/ Nie widać gdzie są i co jest na nich napisane. Wolałbym klasyczne rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wow, dopiero teraz zdałem sobie sprawę jak fajną czerń ma ten monitor! Film i zdjęcia były robione przy 10/100 jasności 70/100 kontraście i 2.2 gamma.

Ergonomia tego monitora rządzi - w końcu mogę wygodnie pracować...

 

Puki co jedyną wadą tego monitora są te przyciski dotykowe ;/ Nie widać gdzie są i co jest na nich napisane. Wolałbym klasyczne rozwiązanie.

 

dzieki za fatyge, sam juz nie wiem.. trzeba by na zywo ocenic bo kamera tez ma swoje przekłamania wzgledem rzeczywistego obrazu, zgłupiałem :)

 

 

dla zainteresowanych test 22 paneli via IPS ;)

 

http://www.ipon.hu/elemzesek/22_colos_moni...m_panellel/738/

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla zainteresowanych test 22 paneli via IPS ;)

http://www.ipon.hu/elemzesek/22_colos_moni...m_panellel/738/

 

Köszönjük, hogy a mutató teszt ;)

 

Tak "na szybko" warto zwrócić uwagę na:

- testowano już nowy model LG W2220P - z nową, szybszą matrycą 5ms i niższym poborem mocy: LM220WE4-SLB2 (jest to jeden z pierwszych zagranicznych testów nowej wersji tego monitora);

- W2220P w trybie sRGB ma lepszą czerń i lepsze skalowanie niż 2209wa, gorzej natomiast oceniono menu w LG;

- co ciekawe: w LG W2220P znacznie lepiej oceniono ostrość przy rozdzielczości natywnej matrycy (zarówno na złączu cyfrowym jak i analogowym);

- ceny Dell 2209wa i LG W2220P (u naszych "bratanków") są jednakowe co (moim zdaniem) wróży kolejne obniżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RBEJ

 

Czy ten profil będzie pasował do każdego w2220p?

 

 

Mam do was takie pytanie.

Chcę kupić monitor ogólnego zastosowania. Na razie jadę na laptopie więc możecie zrozumieć moje cierpienie przy... ciągłe cierpienie.

Zasadniczo moim hobby jest fotografia. Na razie na użytek własny i kilku znajomych więc LG powinien mnie zadowolić. W związku z tym proszę o odpowiedź na pytania

 

1.

Na allegro znalazłem sprzedawcę z Warszawy, który napisał, że monitor jest z 2010 i ma 5ms. Czy każdy model, który z tyłu ma naklejkę January 2010 będzie posiadał tą ulepszoną matrycę?

 

2.

I pytanie do wszystkich posiadaczy.

Czy komuś z was trafił się ten LG z jakimś bad pikselem? Czy warto w sklepie testować go na obecność takowych? Kiedyś coś czytałem, że martwe piksele pokazują się dopiero po pewnym czasie

 

3.

Tymczasowo monitor będzie podpięty do złącza DVI w laptopie. (laptop umieranie zaczął od matrycy właśnie).

Czy może to wiązać się z jakimiś problemami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten profil jest dla modeli z 2010 roku.

 

1. Tak

 

2. Testować w sklepie możesz ale zazwyczaj bad pixele pojawiają się po jakimś czasie.

 

3. Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego większość sklepów na allegro podaje 6ms szybkości??? Jaką szybkość ma wrońcu ten LG ??

czy ten Lg ma mniejszą jaskrawość niż dell ?

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego większość sklepów na allegro podaje 6ms szybkości???

Dlaczego sklepy na Allegro piszą to czy owo - należy zapytać sklepów.

Jak pisano przy innym temacie: istnieją różne wersje (różniące się matrycą) tego samego modelu monitora W2220P.

Modele produkowane w 2010 roku mają (wg Koreańczyków) nową matrycę, 5ms. Natomiast z wypowiedzi forumowiczów wynika, że niektórzy wciąż jeszcze oferują modele z datą produkcji: 2009.

Np. 2 miesiące temu ukazał się na jednym z niemieckich portali test W2220P w którym wyrazili się o nim "nie najlepiej", a testowali ...... właśnie starszą wersję z 2009 roku.

 

czy ten Lg ma mniejszą jaskrawość niż dell ?

Jak wynika z dokumentacji matrycy oraz z faktu iż LG spełnia wymagania normy TCO 5.0 (co potwierdzają również niektórzy Użytkownicy) - jasność minimalna (przy ustawieniu w menu na 0) w LG W2220P jest o kilkanaście cd/m2 (ponad 10%) niższa niż w Dell-u 2209wa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wielkie dzięki bardzo mi pomogłeś. Czyli kupując monitor w tej chwili będzie on na tej ulepszonej matrycy tak ?

Może ktoś wie kiedy będzie jakaś premiera albo kiedy ten model zostanie zaprezentowany nam na oficjalnej stronce ??

Czy to ulepszenie tej matrycy jest już ostateczne ?? Tzn Czy szykuje się jeszcze jakieś super ulepszenie tego lg ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupując monitor w tej chwili będzie on na tej ulepszonej matrycy tak ?

Decydująca jest data produkcji: 2010 - tak.

 

Może ktoś wie kiedy będzie jakaś premiera albo kiedy ten model zostanie zaprezentowany nam na oficjalnej stronce ??

Czy to ulepszenie tej matrycy jest już ostateczne ?? Tzn Czy szykuje się jeszcze jakieś super ulepszenie tego lg ??

Premiera nowego modelu była na CES2010 w styczniu b.r. W Polsce nowe modele pojawiły się pod koniec pierwszego kwartału.

Za Odrą - poprzednia wersja była dostępna jesienią ub. roku.

Na zagranicznych stronach LG jest dostępny już od dawna, obecnie nawet z nową specyfikacją (5ms vs 6ms, itp)

http://www.lg.com/de/it-produkte/tft-lcd-monitore/LG-W2220P.jsp

Co do braku na polskiej stronie to można próbować tłumaczyć to niedoborem produktu w stosunku do popytu (jak wskazują forumowicze: większość oferowanych w polskich sklepach W2220P nadal sprzedawanych jest bez polskiej gwarancji LG , a więc objętych gwarancją za granicą - za pośrednictwem sklepu).

Podobnie było również z innym (również udanym) modelem LG : W2486L, na którego w zeszłym roku organizowano nawet zapisy (i trwało to kilka miesięcy), a na polskiej stronie pojawił się dopiero w tym roku.

Jak komuś zależy na polskiej gwarancji (30dniowej na piksele i door-to-door) - warto zadać pytanie w sklepie przed zakupem.

 

Czy to ulepszenie tej matrycy jest już ostateczne ?? Tzn Czy szykuje się jeszcze jakieś super ulepszenie tego lg ??

Matryce 1680x1050 odchodzą do lamusa (czy to się komuś podoba czy nie) i prawdopodobnie nie będą więc dalej rozwijane.

Kolejnych postępów technologicznych możemy chyba oczekiwać dopiero w matrycach o rozdzielczości 1920x1080.

Przykład z Dell-a: 2209wa jest zastępowany modelem W2311H.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy więc każda gra poradzi sobie z dostosowaniem odpowiedniej rozdzielczości pod tego lg 16:10 ??

Czy gry za 3-4 lata będą robić rozdzielczości pod patryce w proporcji 16:10 ??

 

Więc zwykła gwarancja lg w2220p nie obejmuje gwarancji na bad pixele ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy ten LG chodzi cicho ?? Bo słyszałem że niektóre monitory np hp isp wydają charakterystyczny pisk

Proszę o odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co przez 4 miesiące użytkowania, mój monitor nie wydał z siebie żadnego dźwięku, na co dzień pracuję przy ustawieniu jasności 25.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 dniach użytkowania pojawił się niebieski subpiksel. Monitor pojechał do wymiany. Zobaczymy jak szybko przyślą mi nowy :Up_to_s: . Monitor wyprodukowany był w czerwcu 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...