Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pure Dyffryn

Pierwsza recenzja LG W2220P!

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy a jak dokłądnie było z tą matrycą?! do końca 2009 6ms a w 2010 5ms?! bo są w polskiej dystrybucji sprzedawane przez normalne sklepy ale wszystkie piszą że to wersje 6ms?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak było, od 2010 roku nowsza wersja matrycy. Mój jest ze stycznia 2010.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz i ja od wczoraj stałem się mam nadzieję szczęśliwym posiadaczem tego modelu, wiec tak po krótce:

kolory bardzo dobre

kąty super

w gierkach smużenia nie zauważam, ale to pewnie nie jest obiektywne stwierdzenie

monitor jest wielki, czytaj mega gruby

możliwość regulacji super, podstawka obrotowa, pivot, pochylenie przód/tył wystarczający

komplet złącz dvi, dsub i hdmi, na razie to ostatnie jeszcze nie sprawdzone, ale na pewno się przyda

co do czarnego to wiadomo, trochę srebrzy

podświetlanie ok, nie jestem jakimś maniakiem, ale nierównomierności nie widzę

no i wiadomo 16:10 to jest to co nadaję się do pracy

 

reasumując jak dla mnie sprzęt bardzo pozytywny, zobaczymy jak będzie dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam właśnie z Xkoma, jak będe miałchwile to sprawdze bo sam nie wiem czy mam nową czy starą matrycę, a było tak że poszedłem do sklepu i stał dell w2209, ten lg i jeszcze dell u24 cos tam, i wybór padł na LG. ten ostatni za duży, a skoro te dwa takie same wybrałem lg:D obiecuje że do wieczora sprawdze datę produkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam już 3 tygodnie na monitor,który odesłałem do wymiany. Zadzwoniłem dzisiaj do serwisu RAGZ Łódź, który się tym zajmuje i otrzymuję od nich taką informację: "Firma LG Polska zaproponowała Panu wymianę monitora na lepszy model monitora LG 22" LED W2286L-PF" :hmm: chyba ich pogieło już całkiem ehh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowali mi jeszcze jakiś inny monitor, ale juz nawet nie pamiętam jaki, ale napewno na TN. Nie orientujecie się ile LG ma czasu na wymianę monitora, jest to może gdzieś unormowane, bo w gwarancji nic nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po miesiącu czekania LG zwróciło mi kasę za monitor, tyle że jestem teraz w plecy za przesyłke :kwasny: . Chyba czas rozejrzeć się za Dell'em :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 2209, a jest coś jeszcze na rynku co można brać pod uwagę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co te Ldżiki spadły do 760 PLN a dell 940 PLN jak dla mnie różnica spora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się zastanawiam czy jeszcze raz nie kupić W2220p, bo dowiedziałem się że gwarancja Dell liczona jest od daty produkcji (a nie zakupu w sklepie) i obejmująca tylko jasne piksele (bo ciemnych dopuszczają do 5szt.) oraz dopuszczają wymianę gwarancyjną na produkt nie nowy lecz "odnowiony".

No i te 200zł to fakt, sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dawno kupiłem Ldżika i jest zajefajny :E Jestem tym bardziej zadowolony że można go spokojnie podpiąć do konsoli a co do konsoli jak podpiołem do ps3 to działa w 1080p :o Przesiadłem się z 17crt i po prostu super ;) Jestem początkującym grafikiem i jak dla mnie jest idealny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u DELLa jest troche dziwnie z tą datą produkcji, bo ile zazwyczaj trzeba odjąć, minimum 3 miesiące miedzy fabryką a sklepem?! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

póki co te Ldżiki spadły do 760 PLN a dell 940 PLN jak dla mnie różnica spora.

 

Ten za siedemset parę zł. - egzemplarz na Allegro to chyba właśnie 1szt. , którą oddał paczas do serwisu:

" ... Monitory zostały sprawdzone przez producenta i każdy posiada tylko 1 martwy pixel lub subpixel (jest to 1/3 pixela, punkcik o wymiarach ok. 0,25mm x 0,25mm). Praktycznie niezauważalny w normalnej pracy. Monitor jest objęty roczną gwarancją ..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest iele takich egzemplarzy, cięzko powiedzieć skąd je biorą, czy to te co poszły na serwis, czy może od razu jakieś wadliwe egzemplarze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój W2220P miał niebieskiego subpiksela na samym środku ekranu. Jakby to było gdzieś w rogu wcale bym go nie wysyłał do wymiany. Ciekawi mnie oferta Agito na ten monitor:

z gwarancją Agito kosztuje 769zł, a z gwarancją producenta 891zł :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazłem wadę, a mianowicie przyciski, jednak dotykowe to nie jest to, bo o ile wciskanie ich w dobrym oświetlenie jest ok o tyle w półmroku za cholere ich nie można znaleźć, trzeba zapalić światło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój W2220P miał niebieskiego subpiksela na samym środku ekranu. Jakby to było gdzieś w rogu wcale bym go nie wysyłał do wymiany. Ciekawi mnie oferta Agito na ten monitor:

z gwarancją Agito kosztuje 769zł, a z gwarancją producenta 891zł :hmm:

 

 

Pewnie część maja ściągane poza oficjalnym kanałem dystrybucji i stąd różnica w cenach. I warunkach gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki gwarancji powinny być takie same w obu przypadkach. Mój miał czaską gwarancję i nie sądzę żeby to miało wpływ na jej realizację w Polsce.

Fakt, przyciski porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki gwarancji powinny być takie same w obu przypadkach.

 

Powinny (moim zdaniem również: skoro jesteśmy w EU - to warunki powinny być jednakowe na całym obszarze), a jak wykazuje praktyka - to niestety nie są. Np. (powołując się również na niektóre wcześniejsze wypowiedzi na tym forum) egzemplarze pochodzące z Francji mają 24m gwarancji .

Tu jednak "problem" może dotyczyć nie pochodzenia (lub nie tylko pochodzenia) , jeżeli sklep klasyfikuje monitory na te za które gwarantuje producent i inne, w których sklep gwarancję "bierze na siebie" - to coś w tym jest ... Najlepiej zadać sklepowi pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki gwarancji powinny być takie same w obu przypadkach. Mój miał czaską gwarancję i nie sądzę żeby to miało wpływ na jej realizację w Polsce.

Fakt, przyciski porażka.

 

 

I są - na zasadach gwarancji międzynarodowej. Czyli zamiast 36 24 i brak gwarancji na bad pixele przez 30 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem zapytanie do Agito w sprawie tej rozbieżności cenowej i przy okazji spytałem o warunki gwarancji. Otrzymałem taką odpowiedź:

 

"Witam Informuję, że jeżeli w polu gwarancja znajduje się "serwis Agito", to wybrany produkt LG 22" LCD W2220P-BF, nie jest objęty 30 - dniową gwarancją na martwe pixele. Szegółowe informacje na temat gwrancji znajdzie Pan w temacie pomocy - gwarancje na produkty: http://www.agito.pl/gwarancja-na-produkty.2044677857.helpdesks.html Zachęcam do złożenia zamówienia."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...