Skocz do zawartości

Paczkomat Inpost  

385 użytkowników zagłosowało

1. 1. Paczka znalazła się w paczkomacie:

• po jednym dniu
      156
    • po dwóch dniach
      93
    • po trzech dniach i więcej
      24
    • nie korzystałem z paczkomatu
      115

Rekomendowane odpowiedzi

Taka sytuacja. Osoba, która nie umie korzystać z telefonu komórkowego i nie ma drukarki do druku kodu, chce wysłać paczkę typu paczkomat - paczkomat. Czy jak pobierze etykietę na komputer w domu i z niej przepisze wszystko na kartkę, przyklei ją na paczkę i potem to przepisze w paczkomacie na klawiaturze, da rade wysłać tak paczkę? Czy bez druku i aplikacji obecnie nic się nie zrobi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, Áltair napisał:

Taka sytuacja. Osoba, która nie umie korzystać z telefonu komórkowego i nie ma drukarki do druku kodu, chce wysłać paczkę typu paczkomat - paczkomat. Czy jak pobierze etykietę na komputer w domu i z niej przepisze wszystko na kartkę, przyklei ją na paczkę i potem to przepisze w paczkomacie na klawiaturze, da rade wysłać tak paczkę? Czy bez druku i aplikacji obecnie nic się nie zrobi?

Kod kreskowy też przepisze? Jeśli tak to mogłaby się ta osoba zająć fałszowaniem ;)

Niech idzie na pocztę po prostu. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Nie wiem, jak wysyła się paczki z Inpostu manualnie, ja je jedynie odbieram telefonem, głównie z allegro. Wydawało mi się, że przy wysyłce normalnie można wprowadzać swoje dane.

Starsza osoba sprzedaje jakieś drobiazgi i klient poprosił o dostawę do paczomatu, bo w ciągu dnia nie ma go nigdy w domu. No i jest właśnie doopa. Nie chce wysyłki PP, a paczka jest za mała, by wybrać usługę dom - paczkomat.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kurierzy skanują paczki, dlatego ważne żeby etykieta nie była zagięta. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mija 22 godzina gdzie paczka wisi ze statusem wysłana z oddziału. W paczce rtx 3070 sprzedany na alledrogo za 4,5k to zaczynam się niepokoić. Eh 

• Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cierpliwości, mamy teraz okres przedświąteczny i na pewno kurierzy czy ci na sortowniach mają więcej pracy i gonitwę, żeby jak najszybciej paczki rozwieść. Gorzej by było, gdyby faktycznie paczka się zagubiła.

Akurat u mnie Inpost spisał się na medal, paczka wysłana w poniedziałek, następnego dnia w godzinach popołudniowych mogłem odebrać w swoim paczkomacie :D

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.05.2021 o 10:01, galakty napisał:

Kurierzy skanują paczki, dlatego ważne żeby etykieta nie była zagięta. 

Ja swoje paczki wysyłałem z takimi etykietami, że czytnik w paczkomacie nie dawał rady sczytać kodu to wpisywałem go ręcznie. Domyślam się, że czytnik, który miał przy sobie kurier też nie miał łatwo i trzeba było wszystko wpisać ręcznie ale mimo tego nikt się mnie nigdy nie czepiał.

Edytowane przez lokiju
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Spl97 napisał:

Cierpliwości, mamy teraz okres przedświąteczny i na pewno kurierzy czy ci na sortowniach mają więcej pracy i gonitwę, żeby jak najszybciej paczki rozwieść. Gorzej by było, gdyby faktycznie paczka się zagubiła.

Akurat u mnie Inpost spisał się na medal, paczka wysłana w poniedziałek, następnego dnia w godzinach popołudniowych mogłem odebrać w swoim paczkomacie :D

Zwykle tez mam błyskawicznie dostarczane paczki czy to wysyłam czy odbieram.
Jakieś bzdety w stylu gra na ps4 dochodziły, zakupoy na allegro też , a poszła wyjątkowo poszła grafa za 4,5k i jakiś przestój  ;-) 
Paczka nadana , odebrana z  paczkomatu, dowieziona do oddziału i wysłana w 3,5h, ale od tego czasu cisza ...
Jakby chociaż był status że dojechała do innego oddziału, a tak jedzie 23h na aucie ? ?

Edytowane przez Tomcat
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Tomcat napisał:

Jakieś bzdety w stylu gra na ps4 dochodziły, zakupoy na allegro też , a poszła wyjątkowo poszła grafa za 4,5k i jakiś przestój  ;-) 
Paczka nadana , odebrana z  paczkomatu, dowieziona do oddziału i wysłana w 3,5h, ale od tego czasu cisza ...
Jakby chociaż był status że dojechała do innego oddziału, a tak jedzie 23h na aucie ? ?

W jaki sposób opłacałeś? Po za tym już nawet teraz są 3070Ti poniżej 4tys, a nawet za 4500 idzie dostać 3080 ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, Tomcat napisał:

Sprzedałem używkę ;-)

Aaaa jakąś zaćme miałem i jakoś tak przeczytałem, że Ty kupiłeś... kto wymyślił aby w nocy pracować :) 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratulować dobrego dealu w sprzedaży :E

Ale ja dalej nie mam pojęcia skąd się ci ludzie biorą. 4.5k za używkę 3070 :rotfl:

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Non lhr jeszcze kogoś widać  kusi....  Drugą sztukę sprzedałem za tyle samo 2 tyg temu ;-).  Teraz zostałem z gtx 780 ? Wracajqc to meritum - po  2,5 dnia tracking ożył i paka od razu w doręczeniu ?

Edytowane przez Tomcat
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, lukadd napisał:

Ale ja dalej nie mam pojęcia skąd się ci ludzie biorą. 4.5k za używkę 3070 :rotfl:

Eeee tam, ja swoją sprzedałem za 5700 jakoś latem :E  I to nie było wcale dużo wtedy za Suprima, bo stały nawet po 6500 :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Tomcat napisał:

Non lhr jeszcze kogoś widać  kusi....  Drugą sztukę sprzedałem za tyle samo 2 tyg temu ;-).  Teraz zostałem z gtx 780 ? Wracajqc to meritum - po  2,5 dnia tracking ożył i paka od razu w doręczeniu ?

No to inna sprawa. Myślałem, że to LHR.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 13.04.2022 o 19:57, Tomcat napisał:

Pewnie kocioł okołoświąteczny.  Ja w ostatnią niedzielę robiłem zakupy w pięciu sklepach internetowych. W każdym z nich wysyłka do tego samego paczkomatu.

Cztery z nich już odebrałem. Ostatnia od przedwczoraj rano ma status "Przyjęta w oddziale" i tak jakoś do tej pory nie może wpaść w łapy kuriera, który umieszcza przesyłki w paczkomacie.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Arctor napisał:

Pewnie kocioł okołoświąteczny.  Ja w ostatnią niedzielę robiłem zakupy w pięciu sklepach internetowych. W każdym z nich wysyłka do tego samego paczkomatu.

Cztery z nich już odebrałem. Ostatnia od przedwczoraj rano ma status "Przyjęta w oddziale" i tak jakoś do tej pory nie może wpaść w łapy kuriera, który umieszcza przesyłki w paczkomacie.

Ja wczoraj odbierałem przesyłkę około północy bo dopiero o 23:38 została dostarczona do paczkomatu i jak odbierałem to kurier jeszcze był zeszło mu chyba z 30 minut więc tych paczek musiała być cała masa.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.04.2022 o 16:30, lokiju napisał:

Ja wczoraj odbierałem przesyłkę około północy bo dopiero o 23:38 została dostarczona do paczkomatu i jak odbierałem to kurier jeszcze był zeszło mu chyba z 30 minut więc tych paczek musiała być cała masa.

U mnie się dziś rano wyjaśniło. Okazało się, że Inpost uszkodził przesyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie i Panie miał ktoś sytuację, że nie odebrał z paczkomatu tymczasowego i czekał na dostarczenie do właściwego? Bo tak mam i potrzebuję do pracy rzeczy, które zamówiłem, ale od tygodnia Inpost nie jest w stanie dostarczyć. Tymczasowy miałem za daleko i myślałem, że wróci od razu do właściwego, ale od 2 dni gdzieś utknęło. Jest komunikat: dostarczymy twoją przesyłkę do paczkomatu właściwego, czekaj na wiadomość.

Moje pytanie jest takie: ile coś takiego może trwać? Bo jak z tydzień czy miesiąc to nie mogę tyle czekać. Miał ktoś podobną sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@hubio

W ostatnią niedzielę minął mi czas odbioru z paczkomatu tymczasowego, w poniedziałek paczka wróciła do oddziału a we wtorek trafiła do pierwotnie wybranego paczkomatu, o czym dostałem info na maila i w apce.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
18 godzin temu, hubio napisał:

Panowie i Panie miał ktoś sytuację, że nie odebrał z paczkomatu tymczasowego i czekał na dostarczenie do właściwego? Bo tak mam i potrzebuję do pracy rzeczy, które zamówiłem, ale od tygodnia Inpost nie jest w stanie dostarczyć. Tymczasowy miałem za daleko i myślałem, że wróci od razu do właściwego, ale od 2 dni gdzieś utknęło. Jest komunikat: dostarczymy twoją przesyłkę do paczkomatu właściwego, czekaj na wiadomość.

Moje pytanie jest takie: ile coś takiego może trwać? Bo jak z tydzień czy miesiąc to nie mogę tyle czekać. Miał ktoś podobną sytuację?

Paczki w "paczkomacie" a włąściwie magazynie tymczasowym   przebywają do 1 dnia roboczego  w tym czasie możesz sobie  ją odebrać  z tego magazynu , jeśli nie odbierzesz   paczka będzie dostarczona do wybranego przez ciebie paczkomatu  O ILE BĘDĄ WOLNE SKRYTKI  .

Trzeba podziękowac wszystkim tym  jeleniom  którzy zamawiają paczki  i odbierają je w ostatniej chwili blokujac skrytki przez 3 dni  ,a w okresie świątecznym  jest to plaga dosłownie .

Tak że jak źle pójdzie to paczka lezy  nawet  3 dni na  magazynie tymczasowym  i czeka aż zwolni sie miejsce,ale  ale ze twoja paczka nie jest jedyną oczekująca na dostawę do paczkomatu  to może to i  tydzien potrwać bo paczki  oczekujące nie mają chyba  pierwszeństwa dostawy ,ale mogę się mylić .

Edytowane przez raiders
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, raiders napisał:

Trzeba podziękowac wszystkim tym  jeleniom  którzy zamawiają paczki  i odbierają je w ostatniej chwili blokujac skrytki przez 3 dni  ,a w okresie świątecznym  jest to plaga dosłownie .

No bo rzeczywiście, będę zmieniał plany na cały weekend i odwoływał wyjazd tylko dlatego, że jakaś pierdoła za 50 zł złapała obsuwę w dostawie i zamiast w tygodniu przyszła w piątek po 20 albo w sobotę rano.

• Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, raiders napisał:

Przedświąteczny apel paczkomatowy trzeba przemówić :E. Tak jak od jakiegoś czasu część kurierów przemawiają przedświąteczne apele kurierskie, jak zresztą się okazuje całkiem słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi