Skocz do zawartości

Paczkomat Inpost  

385 użytkowników zagłosowało

1. 1. Paczka znalazła się w paczkomacie:

• po jednym dniu
      156
    • po dwóch dniach
      93
    • po trzech dniach i więcej
      24
    • nie korzystałem z paczkomatu
      115

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, 209458 napisał:

No bo rzeczywiście, będę zmieniał plany na cały weekend i odwoływał wyjazd tylko dlatego, że jakaś pierdoła za 50 zł złapała obsuwę w dostawie i zamiast w tygodniu przyszła w piątek po 20 albo w sobotę rano.

No oczywiście po to to jest, aby odebrać sobie w dogodnym terminie.

Ale zdziwka, że macie tylko 3 dni na odebranie, kiedyś raz w Polsce korzystałem z paczkomatu i nawet nie wiedziałem, że tak krótko, w DE jest 7 dni na odebranie paczki z paczkomatu. Więc totalny luzik, nawet jak paczka wleci w trakcie kilkudniowego wyjazdu czy przez opóźnienie czy cokolwiek innego to spokojnie poczeka :E

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, lukadd napisał:

Ale zdziwka, że macie tylko 3 dni na odebranie, kiedyś raz w Polsce korzystałem z paczkomatu i nawet nie wiedziałem, że tak krótko, w DE jest 7 dni na odebranie paczki z paczkomatu. Więc totalny luzik, nawet jak paczka wleci w trakcie kilkudniowego wyjazdu czy przez opóźnienie czy cokolwiek innego to spokojnie poczeka :E

Kiedyś było więcej, ale dostawy wystrzeliły i był problem z miejscem w maszynach. Kiedyś mi ktoś mówił, że w Niemczech bardziej popularne są punkty odbioru (sklepiki itp.), których jest cała masa na każdym kroku dlatego paczkomaty nie są tak obłożone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
16 minut temu, lukadd napisał:

Ale zdziwka, że macie tylko 3 dni na odebranie

Jakie 3 jak 2? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Normalnie to 48 godzin na odbiór, ale można przedłużyć za opłatą o kolejne 24 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, 209458 napisał:

Kiedyś mi ktoś mówił, że w Niemczech bardziej popularne są punkty odbioru (sklepiki itp.), których jest cała masa na każdym kroku dlatego paczkomaty nie są tak obłożone.

U nas też są sklepiki: Żabki. Dostawa jest często tańsza, niż przez paczkomat. Są też paczkomaty Orlenu, też z tańszą dostawą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

DHL też ma paczkomaty, nawet mają dłuższy czas na odbiór od tych z InPostu (3 lub 4 dni).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, 209458 napisał:

Kiedyś było więcej, ale dostawy wystrzeliły i był problem z miejscem w maszynach. Kiedyś mi ktoś mówił, że w Niemczech bardziej popularne są punkty odbioru (sklepiki itp.), których jest cała masa na każdym kroku dlatego paczkomaty nie są tak obłożone.

No są cała masa w miastach tzw. kiosków, małych sklepików i niemal każdy to również paketshop tam też 7 dni trzymają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, lukadd napisał:

No są cała masa w miastach tzw. kiosków, małych sklepików i niemal każdy to również paketshop tam też 7 dni trzymają.

To już jakiś absurd  ...  nie taka  jest idea paczkomatu  aby paczka leżała w nim 3-7  dni .

48h to  takie optimum w sezonie luźnym ,  w  przedświątecznych terminach powinno być max 24 h ,aby ludzie to odbierali i zwalniali miejsce dla innych  paczek .

Odebrać można o dowolnej godzinie  w ciągu  tych 48H i to jest  świetne  nie trzeb czekać na kuriera czy się z nim umawiać .

• Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, wamak napisał:

U nas też są sklepiki: Żabki. Dostawa jest często tańsza, niż przez paczkomat. Są też paczkomaty Orlenu, też z tańszą dostawą.

Akurat z paczkomatu orlenu czasem korzystam, ale jestem wyjątkiem bo mam blisko stację. W dużych miastach jednak stacje nie są zbyt gęsta siecią, t oferta bardziej dla zmotoryzowanych z mniejszych co sobie podskoczą.

Z żabki nie lubię korzystać, bo tam potrafi trwać wieki zanim twoja paczkę znajda na kupie, a raz nawet odmówili przyjęcia mojej, bo za duża. Tzn. nie pozwolili kurierowi zostawić paczki w sklepie. W przypadku kiosków i innych punktów problemem są często dużo krótsze godziny otwarcia. A paczkomatów DHL to nawet mniej niż tych orlenu chyba.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
30 minut temu, raiders napisał:

To już jakiś absurd  ...  nie taka  jest idea paczkomatu  aby paczka leżała w nim 3-7  dni .

48h to  takie optimum w sezonie luźnym ,  w  przedświątecznych terminach powinno być max 24 h ,aby ludzie to odbierali i zwalniali miejsce dla innych  paczek .

Odebrać można o dowolnej godzinie  w ciągu  tych 48H i to jest  świetne  nie trzeb czekać na kuriera czy się z nim umawiać .

Jaki absurd? Idea to jest wygoda.
Ja osobiście prawie nigdy nie zamawiam bezpośrednio do paczkomatu czy paketshopu tylko do domu. Ale jak to bywa z paczkami one czasami lubią się opóźnić dzień czy dwa. Może mnie nie być w domu, czy nie być somsiada który odbierze. Wtedy paczka z automatu leci do paczkomatu, albo paketshopu. Zresztą bez różnicy gdzie zamawiać, bo zamawiając do określonego paczkomatu czy paketshopu też paczka może się opóźnić, albo coś człowiekowi wyskoczyć.
A jak mam zaplanowany jakiś wypad, czy cokolwiek innego to mam totalny luz bo wiem, że mogę odebrać paczkę do 7 dni i ona mi nigdzie nie ucieknie :E

Oczywiście normalnie odbiera się zwykle i tak tego samego lub następnego dnia i większość tak robi, ale jak coś wypadnie to jest spory bufor 7 dni czasu dla wygody i to mi się podoba w tym systemie.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
42 minuty temu, 209458 napisał:

A paczkomatów DHL to nawet mniej niż tych orlenu chyba.

Osobiście z mojej strony jest taki paradoks, że ten Orlenowski paczkomat mam... dalej niż ten z DHL :E. Ogólnie ze swojego domu do najbliższego paczkomatu InPost mam 3 km, DHL to 5 km, a Orlenowski z 10 km (bo jest w najbliższym dla mnie mieście i nie ma bliżej).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co zamawiam, to biorę jak jest wybór paczkomat, inpost(wsumie tylko u mnie w mieście jest) , ale jak nie ma, to kurier, przekierowanie to punktu i to nie ważne czy dhl,dpd itd itp, to zawsze znajdzie się punkt odbioru, blisko mnie, ale dążąc do sedna, to czas odbioru to 48h od zostawienia paczki w punkcie czy paczkomacie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jestem w lekkim szoku bo napisałem do Inpost i mi odpisał dosłownie po 30 min. Infolinia nie działa w ogóle i myślałem, że odp. na wiadomość też będzie za parę dni. Ale mi odpisali, że będą dzisiaj :) Choć jest już godz 18:14 i ani widu ani słychu :)

Edytowane przez hubio

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Spl97 napisał:

Osobiście z mojej strony jest taki paradoks, że ten Orlenowski paczkomat mam... dalej niż ten z DHL :E. Ogólnie ze swojego domu do najbliższego paczkomatu InPost mam 3 km, DHL to 5 km, a Orlenowski z 10 km (bo jest w najbliższym dla mnie mieście i nie ma bliżej).

U mnie w mieście to wygląda tak:

- allegro one: 60m
- inpost 100m
- orlen 200m
- DHL 2700m
Liczone na mapach w linii prostej z przedpokoju. W praktyce między blokami czy wzdłuż ulic wyjdzie więcej. No i też ja mam dość fartowną lokalizację, bo np. u siostry, trochę dalej w tej samej dzielnicy to będzie już 140 inpost, 180 orlen, 1000 allegro one, 1800 DHL (ten sam co i ode mnie z resztą)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, lukadd napisał:

nawet nie wiedziałem, że tak krótko, w DE jest 7 dni na odebranie paczki z paczkomatu

Było 7 dni, ale z okazji Covida zmienili na 2 dni i absurd pozostał.

22 godziny temu, raiders napisał:

48h to  takie optimum w sezonie luźnym ,  w  przedświątecznych terminach powinno być max 24 h

Absurd to 48h, 24h to już dla idiotów (już przy 48h ilość zwrotów musi być duża, gdyby było pobranie to by było ze 30%). Tak, tak, już pędzę jak głupi bo paczka doszła, a dochodzi niemal zawsze po tym jak wrócę do domu więc odbieram najczęściej po 23 h (ale jak dojdzie w sobotę to już horror).

21 godzin temu, Spl97 napisał:

InPost mam 3 km, DHL to 5 km, a Orlenowski z 10 km (bo jest w najbliższym dla mnie mieście i nie ma bliżej).

Na wsi nie ma lekko. Ja mam ok. 10 paczkomatów w okolicy 1000 m (w tym 100 i 200 m, także ze 4 Żabki, DHL, poczta, agencje). Jeszcze się nie spotkałem z przepełnionym paczkomatem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U mnie tych wszystkich paczkomatów jest aż za dużo Paczkomaty Inpost, Allegro Box, Orlen Paczka, DPD, DHL, Aliexpress i gdzieś tam jeszcze widziałem Poczty polskiej.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, lokiju napisał:

U mnie tych wszystkich paczkomatów jest aż za dużo Paczkomaty Inpost, Allegro Box, Orlen Paczka, DPD, DHL, Aliexpress i gdzieś tam jeszcze widziałem Poczty polskiej.

Oooo to taki biały kruk  osobiście  jeszcze nie widziałem , to tam gdzie  zostawia się awizo ..  :E

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 godzin temu, sino napisał:

Na wsi nie ma lekko. Ja mam ok. 10 paczkomatów w okolicy 1000 m (w tym 100 i 200 m, także ze 4 Żabki, DHL, poczta, agencje). Jeszcze się nie spotkałem z przepełnionym paczkomatem.

No to tylko zazdrościć. Ja odkąd pamiętam to każde święta zdarzało się odbieranie z busa. A i przy pandemii mój lokalny regularnie się zapełniał. Może i blisko ale był jedyny na spore blokowisko, więc masa osób korzystała. Raz to chyba nawet 3 razy byłem w ciągu dnia, bo 3 paczek się spodziewałem. Jedna przyszła poprzedniego dnia wieczorem, to z rana odebrałem przy okazji. Spoko. Powiadomienie o drugiej koło południa, ale trzecia tez w doręczeniu to czekam. Ale doszło do wieczora, to idę bo nie będę do północy czekał. I zdążyłem z ta paczka wrócić do domu i ping, ostatnia umieszczona w paczkomacie. Normalnie ten kurier chyba złośliwie za drzewem się chował i patrzył aż sobie pójdę.

Sytuacja uspokoiła się dopiero jak po drugiej stronie blokowiska zamontowali dodatkowy paczkomat taki jebitny, chyba ze 20 metrów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja to teraz wszystko biorę z opcją DPD/DHL dostawa do Żabki.

Dochodzi szybciej niż paczkomat, cena ta sama albo niższa. No i Żabkę mam bliżej niż paczkomat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja co mogę odbieram w żabce (DHL/DPD/PP) bo paczkomat to już prawie 500m , a niedaleko niego Alle One BOX/Orlen Paczka i Aliexpress :)

Edytowane przez Yedi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, Yedi napisał:

Ja co mogę odbieram w żabce (DHL/DPD/PP) bo paczkomat to już prawie 500m , a niedaleko niego Alle One BOX/Orlen Paczka i Aliexpress :)

PP bym nie ryzykował. Ale nie wiem, może u innych działa normalnie. Ja mam tak.

DPD/DHL - jest w 24h w Żabce.

PP - albo jest za 2 dni, albo uj wie kiedy :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 godzin temu, sino napisał:

Na wsi nie ma lekko.

Nie jest źle, zdecydowanie gorzej było jeszcze dobre kilka lat temu, kiedy na wioskach w ogóle nie było paczkomatów i jedyne możliwości jakie wtedy były to była dostawa przez kuriera pod dom bądź pojechanie do najbliższego miasta na pocztę w celu odbioru paczki. Na wioskach te paczkomaty o ile dobrze wiem zaczęły obrastać po gdzieś 2019/2020 roku, przykładowo najbliższy mi paczkomat InPostu został postawiony w ubiegłym roku. Z odbiorem na wiochach z tych paczkomatów nie ma tragedii, prawie każdy ma samochód, więc można praktycznie chwilę podjechać i tyle, a jak ktoś samochodu nie ma, to można sobie rowerem podjechać (podobno samo zdrowie) i też da radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, Kamiyan napisał:

PP bym nie ryzykował. Ale nie wiem, może u innych działa normalnie. Ja mam tak.

DPD/DHL - jest w 24h w Żabce.

PP - albo jest za 2 dni, albo uj wie kiedy :szczerbaty:

Ta PP via żabka sprawdza się zawsze - bardziej boli jak chcesz coś zwrócić - zasadniczo dymasz na klasyczną pocztę i wtedy już nie jest miło :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
56 minut temu, Spl97 napisał:

Z odbiorem na wiochach z tych paczkomatów nie ma tragedii, prawie każdy ma samochód, więc można praktycznie chwilę podjechać i tyle, a jak ktoś samochodu nie ma, to można sobie rowerem podjechać (podobno samo zdrowie) i też da radę.

To chyba zależy gdzie. Np. w mojej rodzinnej wiosce w zasadzie do paczkomatu trzeba jechać do albo do siedziby gminy ok 8km albo w drugą stronę do sąsiedniej (jakieś 10 km). Ta druga to też w zasadzie wieś, tylko większa ;) A paczkomatów faktycznie przybywa, ale w tych samych miejscowościach jest coraz więcej i różne (np. allegro już ma) i dalej t jest 8km w jedną stronę. I faktycznie tam na wiosce i tak się jeździ do miasta zrobić zakupy, czy co innego załatwić, ale przecież nie co dzień i trochę szkoda gnać te kilometry, żeby samą paczkę odebrać - to odnośnie fanów ograniczenia czasu do 24 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paczkomaty obrastają, lecz głównie tylko w większych wioskach (tych z ponad 500 mieszkańców i więcej, wcześniej było 1 tys. mieszkańców i więcej). Moja wioska akurat ma poniżej 500 mieszkańców, ale nie dużo do tego pułapu brakuje [:|].

W miastach z kolei to już inna para kaloszy ;).

Edytowane przez Spl97

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi