Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi-10

Dysk SSD pod Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewny, czy trim będzie dobrze działać.

A ja jestem pewny, że jeśli system i płyta na to pozwala, to będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jakby ktoś przeoczył problemy z Crucial M4 :

http://pclab.pl/news48284.html

 

 

kurde,kilka dni po zakupie-gdybym wiedzial wczesniej kupilbym samsunga...choc pewnie przy samsungu tez jakas niespodzianka wyskoczy-takie juz uroki ssd :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie, jakby to było 1 kwietnia, to bym pomyślał, że to żart prima aprilisowy.

Mój M4 ma obecnie przebieg 350 h, więc mam nadzieję, że zanim dobije do 5 tys., to problem będzie już rozwiązany i zapomniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, czy trim będzie dobrze działać.

No rzesz nie przesadzajmy, TRIM tutaj nic nie bedzie miał do gadania.

 

@UP

Przy normalnym użytkowaniu 8h dziennie będziesz wiedział za 1.5 roku co z nim będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy FW ma być dostępny 16 stycznia, chyba w te kilka dnie nie dobijesz do 5 tyś godzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie przyszedł mi dysk SSD OCZ Agility 120GB, wersja SATA 3. Nie pytajcie dlaczego akurat taki. NA co powininem zwrócić uwagę? co zainstalować na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz FW czy ma najnowszy, a dalej to normalna instalka OS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy FW ma być dostępny 16 stycznia, chyba w te kilka dnie nie dobijesz do 5 tyś godzin?

Pewnie, że nie dobije. Tylko tam nie ma zapewnienia, że na pewno będzie do 16.01., tylko że się postarają, wcześniej testując czy nowy FW będzie ok.

W każdym razie jest to minus dla wszędzie zachwalanego Cruciala i trzeba o tym pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego Cruciala to w przyszłym tygodniu już byłem gotowy już go zapodawać , ale wcześniej właśnie mialem dylemat czy Crucial M4 albo Samsung 830 , i jak wyszedł ten błąd :kwasny: to łagodnym wzrokiem zacząłem spoglądać na Samsunga aczkolwiek są to nowe dyski więc później różne kwiatki też mogą wyskoczyć .

Ha ha na dzień dzisiejszy biore Samsunga :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że nie dobije. Tylko tam nie ma zapewnienia, że na pewno będzie do 16.01., tylko że się postarają, wcześniej testując czy nowy FW będzie ok.

W każdym razie jest to minus dla wszędzie zachwalanego Cruciala i trzeba o tym pisać.

Cóż, jak m i pokażesz choćby jeden podzespół komputera, z którym nie ma problemów, w którym nie wychodzą jakieś bugi, to padnę na kolana i oddam ci pokłon. Przy wyborze sprzętu chodzi o znalezienie sprzętu, który ma tych problemów najmniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość johny860527

nie ma takiego sprzętu...a właściwie to trzeba napisać że tak teraz robią sprzęt.Dawniej szło się w jakość,szkoda że te czasy mineły.Wujek na wesele dostał tv sony i suszarkę 18 lat temu i do dzisiaj chodzi,w pełni sprawny sprzęt i użytkowany dalej! -wiem pojechałem nie na temat.

 

Jeśli chodzi o dysk ssd to osobiście mam cruciala c300 128gb,używam go jakieś pól roku i nigdy żadnych problemów nie miałem,nawet go nie aktualizowałem.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Vertexa2 11 miesięcy temu, u mnie chodził bez zarzutu, teraz chodzi nadal w kompie u syna, też bez zarzutu. Ale już u oizo76, padł 2 razy. Trzeba mieć trochę szczęścia, i starać się minimalizować ryzyko, wybierając sprawdzony sprzęt. W przypadku nowości, ryzyko jest ogromne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , planuje kupic dysk SSD pod samego windowsa (Aktualnie mam z dysku 1TB wydzielona partycje 40Gb pod windowsa 7)

 

Niestety , ale kompletnie sie nie znam , wiec licze na waszą pomoc :)

 

Wyszukałem na allegro model "OCZ Vertex PLUS SSD 2,5'' 60GB 64MB 185MB/s 90MBs" za 300 zł , czy jest to dobry wybór ?

 

I jeszcze jedno pytanie , co musze wiedziec o dyskach SSD ? (Na co uważać itp) , Również czy opłaca się do mojej płyty głównej taki dysk SSD ?

 

 

Patrze ze dysk Samsung 830 czesto jest wymieniany , czy naprawde oplaca sie dopłacic to 150 zł dla tego dysku ?

 

A może OCZ Agility 3 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem Samsunga 830 ;) We wtorek ma być, to pewnie sie odezwię z testami. Chociaż cudów się nie spodziewajcie, bo mam SATA2 i nawet nie wiem czy AHCI jest ;) chociaż NCQ na obecnym dysku mi chodzi, więc jest iskierka nadzieji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko, czy dyski SSD Corsair są w ogóle coś warte? Jakoś za bardzo nie mogę znaleść opinni o nich.

 

Ogólnie szukam czegoś 120/128gb do mojego lapka. Nie chciałbym przekroczyć 700zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanko, czy dyski SSD Corsair są w ogóle coś warte? Jakoś za bardzo nie mogę znaleść opinni o nich.

 

Ogólnie szukam czegoś 120/128gb do mojego lapka. Nie chciałbym przekroczyć 700zł.

 

O jakiej wersji dyskusja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Vertexa2 11 miesięcy temu, u mnie chodził bez zarzutu, teraz chodzi nadal w kompie u syna, też bez zarzutu. Ale już u oizo76, padł 2 razy. Trzeba mieć trochę szczęścia, i starać się minimalizować ryzyko, wybierając sprawdzony sprzęt. W przypadku nowości, ryzyko jest ogromne.

 

 

I co ciekawe byy to dwa zupelnie nowe dyski,padaly po kilku miesiacach najnormalniejszego na swiecie uzytkowania.Przy czym na inny sposob.

 

Pierwszy zaczol miewac problemy z wykryciem przez kompa,czasami komputer go nie widzial,tak samo bios-dopiero kilkukrotne restartowanie pomagalo...stawalo sie to dosyc czestsze az w koncu komp juz w ogole nie widzial dysku.

 

druga sztuka padla na inny sposob-dysk po okolo minucie zawieszal sie,a tym samym system....po restarcie znowu to samo,po minucie zwiecha.

 

Ale nie ma tego zlego-w nagrode za problemy jest nowy dysk...ktory ma szanse zepsuc sie podobno po 5000 godzin :E

 

 

I jak tu nie kochac ssd? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak tu nie kochac ssd?

Jak nie SSD, to Fochy Fermiego, jak tu nie kochać komputerów? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można pozbyć się komputera, internetu i komunikować się przez tradycyjną pocztę :]

Nie popadajmy w paranoję z tym Crucialem, znaleźli błąd i chwała im za to. Oni przynajmniej potrafią się przyznać do błędu, przeprosić i wydadzą nowy firmware po testach. Nie tak jak OCZ który zamiata problem pod dywan i jeszcze wydaje niesprawdzone firmware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można pozbyć się komputera, internetu i komunikować się przez tradycyjną pocztę :]

Nie popadajmy w paranoję z tym Crucialem, znaleźli błąd i chwała im za to. Oni przynajmniej potrafią się przyznać do błędu, przeprosić i wydadzą nowy firmware po testach. Nie tak jak OCZ który zamiata problem pod dywan i jeszcze wydaje niesprawdzone firmware.

Zamieszkać w jaskini, odziać się w skórę i polować na mamuty? :Up_to_s:

 

Z Crucialem masz całkowitą rację, przynajmniej postępują uczciwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakiej wersji dyskusja?

 

Dokładnie miałem na myśli Corsair Force Series CSSD-F120GB3-BK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest to mało używany dysk, jeżeli ktoś się decyduje na Corsair Force , to na wersje GT. Sam taką posiadam i bardzo sobie chwalę, jednak osiągi z testów są u mnie troszkę gorsze, może kwestia sterów. Ostatnio aktualizowałem więc będę musiał sprawdzić czy się nie zmieniły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiam pytanie - szukam dysku SSD 60-64Gb , w normalnej cenie

 

 

Dobra zastanawiam sie nad tymi konkretnymi modelami:

 

Samsung 830

OCZ Agility 3

Crucial M4

 

 

Widze ze ten samsung jest troche drozszy , czy warto dopłacić to pare zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź Samsunga albo Cruciala. Jak nie boisz sie Sandforce'a to rozwaz Corsair'a GT. A jak chcesz taniej to weź jakiegos OCZ i miej nadzieje ze bedzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nawet jak ten net jest nielimitowany, to jak się ciągnie dużo danych to nagle po kilku miesiącach "magicznie" transfer zwalnia. Przerabiałem to w T-Mobile, niby bylo bez limitu i na początku fajnie działało, a gdzieś po 6-7 miesiącach użytkowania nagle transfer drastycznie zmalał niezależnie od lokacji (sprawdzałem też w innych miejscach, bo może BTS był przeciążony). Oczywiscie T-Mobile nie widziało żadnego problemu 
    • Mówią bo od dawna brakuje im żołnierzy. A wiedzą że masa w wieku poborowym uciekła za granicę, gdy reszta walczy bądź czeka na możliwa mobilizację. Gniew walczących budzi też brak demobilizacji, nawet tych walczących od samego początku. Demobilizacje zapowiadał Zelenski, ale okazało sie że braki są tak duże, że nie jest ona obecnie możliwa i parlament to uwalił.   Stąd obecne zmiany. W tym roku raczej wejdzie to tak na poważnie w życie. Pytanie jak będzie wyglądało. Tzn kto będzie realizował mobilizację poza granicami Ukrainy.
    • Przestań proszę robić gwałty na logice. "Jak masz hajs to możesz tylko importować." Co za bzdura. Zachodnie kraje Europy odkrywały lądy żeby je rabować z bogactw - na tym się dorobiły i rozwinęły potęgi gospodarcze w okresie kolonializmu.
    • Ale takie przypadki zdarzają się w drugą stronę też, przykładowo wspomniany przeze mnie kolega który po kilku miesiącach walki oddał 4080, kupił 7900xtx i wreszcie może grać     Sam z prawie 30 letniego doświadczenia ze sprzętem, w tym kilka ładnych lat zawodowo ("doradzacz", składacz, serwisant) nie doświadczyłem problemów nie do przeskoczenia na kartach AMD...w sumie najwięcej problemów dawno temu sprawiła mi akurat karta NV, czyli GTX470 z tzw. "fochami fermiego", którego dopiero naprawił przerobiony bios od kogoś z forum (chyba @sideband). Ale poza tym jednym przypadkiem na NV też nigdy większych akcji nie miałem.
    • Jak 9800X3D nie będzie o co najmniej 50% szybszy od 7800X3D to w 1440p bottleneck będzie dalej. Jeśli będę zmieniać 4090 na 5090 to zostaję na 5800X3D. Poza kilkoma grami to ten procek nie bottleneckuje GPU w 4K, a w 1440p bottleneck jest na tyle wysoko że praktyce nie ma się czym przejmować (rzędu 140FPS na ekranie 165Hz 1440p). Jak wyjdzie więcej "next genowych" gierek to 5090 też się wyłoży. Wystarczy wspomnieć CP2077 Overdrive. Ledwo wyszło 4090 to juz nvidia musiadał wydać demo technologiczne żeby posiadacze 4090 nie czuli się zbyt pewnie, bo zamiast 120 FPS w 4K GoW zobaczyli 22 FPS w path tracingu  i już jest presja żeby gonić króliczka dalej bo 4090 to taka słaba karta.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...