Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi-10

Dysk SSD pod Windows

Rekomendowane odpowiedzi

ilu jest tutaj "zadowolonych" uzytkownikow samsunga 830? Interesuje mnie wersja 128GB.

 

Jak na razie to od kilku stron czytam o problemach nielota z upgradem i tak sie zastanawiam... cenowo m4 i samsung wyglada identycznie ale chyba samsung ma o wiele lepszy zapis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle zadowoleni użytkownicy nie piszą o tym, dopiero jak coś się dzieje i dotyczy to zarówno Samsunga, jak i Cruciala. Później może tworzyć się błędne przekonanie, że jakieś urządzenie jest wadliwe skoro od kilku stron czyta się o problemach z nim związanych mimo, że dotyczą one 1 użytkownika, czyli 1 egzemplarza ;)

 

Nie wiadomo ilu jest zadowolonych użytkowników, bo niby jak się tego dowiedzieć. Musieliby się wszyscy odezwać teraz, na co raczej bym nie liczył :E

Myślę, że niezależnie, który wybierzesz, to będziesz zadowolony, a zawsze może trafić się jakiś felerny egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykle zadowoleni użytkownicy nie piszą o tym, dopiero jak coś się dzieje i dotyczy to zarówno Samsunga, jak i Cruciala. Później może tworzyć się błędne przekonanie, że jakieś urządzenie jest wadliwe skoro od kilku stron czyta się o problemach z nim związanych mimo, że dotyczą one 1 użytkownika, czyli 1 egzemplarza ;)

 

Nie wiadomo ilu jest zadowolonych użytkowników, bo niby jak się tego dowiedzieć. Musieliby się wszyscy odezwać teraz, na co raczej bym nie liczył :E

Myślę, że niezależnie, który wybierzesz, to będziesz zadowolony, a zawsze może trafić się jakiś felerny egzemplarz.

 

 

hehe spoko, mialem nadzieje ze kilku "stalych" uzytkownikow tego watku ma 830ki i bedzie sie moglo wypowiedziec :)

 

Tak czy inaczej wezme pewnie Samsunga, zobaczymy jak bedzie hulac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilu jest tutaj "zadowolonych" uzytkownikow samsunga 830? Interesuje mnie wersja 128GB.

 

Jak na razie to od kilku stron czytam o problemach nielota z upgradem i tak sie zastanawiam... cenowo m4 i samsung wyglada identycznie ale chyba samsung ma o wiele lepszy zapis?

 

 

Ja mam tą wersje i śmiga świetnie tylko teraz pracuje na LGA 775. które nie ma SATA3 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej - ja właśnie reklamuję już 2 egz 830 ale 256GB. Po tygodniu jego osiągi spadły w obsłudze małych plików jakies 70-100x.

 

Poczytaj mój post o przygodach z SAMSUNGIEM:

http://forum.pclab.pl/topic/755240-Samsung-SSD-830-Series-256-GB-Problem-z-wydajno%C5%9Bci%C4%85/

 

1 egz był wadliwy od razu.

2 egz działał przez tydzień dobrze... i dawał frajdę. Niestety tydzień to za mało.

 

czekam na 3 egz :(

 

hmmm no nie wyglada to ciekawie, moze cala partia byla do dupy?

 

A ktos mial "powazniejsze" problemy z M4 128? Jeszcze moge zmienic zamowienie bo i tak czekaja na inna czesc zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że z wersją 256GB jest coś nie tak (nawet jeśli to faktycznie wadliwa partia), to wersja 128GB jest już inna więc chyba nie ma co panikować, ale jeśli poczujesz ulgę zmieniając na Crucial'a, to i tak będziesz zadowolony, niezależnie który weźmiesz.

 

Osobiście brałbym Samsunga gdybym teraz wybierał. Sam nie wiem dlaczego :E Ale ja się nie przejmuję ewentualnymi problemami, bo mam w razie czego na czym zainstalować system i na czym pracować, gdyby dysk musiał jechać do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilu jest tutaj "zadowolonych" uzytkownikow samsunga 830? Interesuje mnie wersja 128GB.

 

Jak na razie to od kilku stron czytam o problemach nielota z upgradem i tak sie zastanawiam... cenowo m4 i samsung wyglada identycznie ale chyba samsung ma o wiele lepszy zapis?

Tutaj jeden z nich ;) Śmiga jak ta lala, tyle, że pod SATA2 :/

 

Anyway, nowy firmware wyszedł do 830stek. Upgradeował już ktoś? Ja narazie ściągnąłem, ale nie robiłem upgrade'a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeden z nich ;) Śmiga jak ta lala, tyle, że pod SATA2 :/

 

Anyway, nowy firmware wyszedł do 830stek. Upgradeował już ktoś? Ja narazie ściągnąłem, ale nie robiłem upgrade'a :)

 

 

Ja właśnie zassałem wersję 03 ale po poprzedniej akcji boję się apgrejdu :)

 

 

Na razie mam taki oto kwiatek... Ktoś wie o co chodzi ?

 

beztytuulzg.jpg

 

 

 

EDYTA - Wieczorem.... aktualizacja zrobiona do 03. Błąd zniknął. Osiągi takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dokonałem aktualizacji Samsunga SSD 830 128GB - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4822e7f902e442d1.html

 

Wszystko przebiegło bez najmniejszych kłopotów, wyczytałem jednak, że po aktualizacji trzeba dokonać resetu, ale ponoć niektóre płyty podczas resetu nie odłączają całkowicie zasilania od dysku, więc zalecane jest odłączenie zasilania od komputera i dopiero po takiej operacji należy uruchomić komputer ponownie. Jest to informacja ze strony Samsunga : For the firmware update scheme to take effect, the PC must be turned OFF and then rebooted (a cold reboot).(Some computers may still receive power even when the system is powered OFF. For these machines,unplug the power cord from the electrical outlet).

 

Tak wyglądała wydajność zaraz po kupnie dysku i instalacji systemu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5c61fbe70f18559.html

 

A tak po dzisiejszej aktualizacji - http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fcea81d43cd196c4.html

 

Tak się zastanawiam, czy błędy jakie mieli koledzy z aktualizacją dysków nie polegały właśnie na niepełnym resecie dysków? To może być przyczyna, lecz oczywiście nie musi, niemniej jednak zalecałbym taki reset w którym dysk jest odłączony od zasilania, bo być może unikniemy wtedy niepotrzebnych kłopotów i stresu.

Co do samego zaś dysku, to jestem nim zachwycony, od samego początku pracuje bez najmniejszego kłopotu. Aktualizacja jaką zrobiłem to był zabieg czysto prewencyjny, gdyż dysk nie wykazywał żadnych problemów, no ale po coś te aktualizacje Samsung wypuszcza więc czemu ich nie robić.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Potrzebuje pilnej porady. Szukam taniego (300-400 zł), dobrego dysku SSD 64GB.

Nie liczy się super wydajność ani duża pojemność, tylko cena.

 

 

Atrakcyjnie wygląda (ok. 300 zł) OCZ Vertex Plus 60GB, ale czytałem, że jest dużo awaryjnych egzemplarzy i trochę się zniechęciłem.

 

Crucial'e trochę za drogie. Może jakiś inny OCZ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie Vertex i inne na Sandforcie odradzam. Samsung 830 lub Crucial M4 - najbardziej opłacalne dyski w tym momencie. Do jednego i drugiego dokładasz niewiele ponad budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby mi ktos powiedziec czym sie rozni

SSD Crucial CT128M4SSD2 od SSD Crucial CT128M4SSD2CCA ? jest jakies 100 zl roznicy w cenie miedzy nimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby mi ktos powiedziec czym sie rozni

SSD Crucial CT128M4SSD2 od SSD Crucial CT128M4SSD2CCA ? jest jakies 100 zl roznicy w cenie miedzy nimi

Zapewne ten droższy ma zestaw montażowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Silvatrez

Mam pytanko powie mi ktoś jak zaktualizować m4? Nie chę niczego spaprać i wolę się upewnić. Dodam, że wczoraj dostałem 128GB więc update tyczyłoby dwóch dysków 64GB i 128GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystko było tutaj zalinkowane. Pobierasz soft, wypalasz bootowalną płytkę, uruchamiasz z niej kompa. Ot i cała filozofia.

 

Instrukcja

 

Używasz może dysków w trybie RAID?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jestem (na razie) szczęśliwym posiadaczem vertex2, jednak chciałem go sobie podłączyć poprzez zewnętrzną kieszeń usb3.0 2.0 i tu klapa, dysk niby jest wykrywany lecz windows7 nie chce sie uruchomić do końca. Taki stan rzeczy jest normalny, czy kieszeń jest uszkodzona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy opłaca się kupic dysk WD Raptor 80 GB na system i programy za 120 zł ?? Mam ograniczone środeki dlatego nie SDD:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę mieć za 250zł nowy dysk SSD OCZ Vertex Plus 60gb, opłaca się go wogóle kupować pod system? Będzie znacząco szybszy niż mój Samsung F3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grimix

a na gwarancji ten OCZ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 2 lata, jak napisałem jest nowy nieuzywany. Martwią mnie tylko niskie transfery na nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 2000Mini

Witam . Czy opłaca się kupic dysk WD Raptor 80 GB na system i programy za 120 zł ?? Mam ograniczone środeki dlatego nie SDD:)

Na pewno będzie szybciej niż na jakimkolwiek SATA 7200 rpm, ale szybkości SSD od tego nie oczekuj. Sprawdź jeszcze, w jakim stanie jest ten dysk, bo pewnie mówisz o używanym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak 2 lata, jak napisałem jest nowy nieuzywany. Martwią mnie tylko niskie transfery na nim.

Opłacalnośc średnia bo wolny jak na ssd ,a elz 2 strony za tę kase?

 

Osbiście wolał bym używanego vertexa 2 lub corsarza f60 ale to już twój wybór.

 

Na pewno ma to czego nie ma żaden hdd- niskie czasy dostepu i mimo wszytko lepszy odczyt i zapis losowy małych plików niż na talerzowcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam, czy błędy jakie mieli koledzy z aktualizacją dysków nie polegały właśnie na niepełnym resecie dysków? To może być przyczyna, lecz oczywiście nie musi, niemniej jednak zalecałbym taki reset w którym dysk jest odłączony od zasilania, bo być może unikniemy wtedy niepotrzebnych kłopotów i stresu.

Co do samego zaś dysku, to jestem nim zachwycony, od samego początku pracuje bez najmniejszego kłopotu. Aktualizacja jaką zrobiłem to był zabieg czysto prewencyjny, gdyż dysk nie wykazywał żadnych problemów, no ale po coś te aktualizacje Samsung wypuszcza więc czemu ich nie robić.

Pozdrawiam.

Bardzo możliwe. Mój komputer się poprostu wyłączył po poprzednim updejcie i musiałem go ponownie włączyć. Dzisiaj wrócę do domu to zaktualizuje do 03 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czym oprócz ceny różnią się te modele Crucial M4 128GB? :

 

I: http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/crucial-ssd-m4-128gb-sata3-ct128m4ssd2-25,22716.html : 712 zł (odczyt:415 MB/s , zapis: 175 MB/s)

II: http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/crucial-ssd-m4-128gb-sata3-ct128m4ssd2cca-25,27629.html : 814 zł (odczyt:415 MB/s , zapis: 175 MB/s)

III: http://techplanet.pl/produkty/dyski-twarde/crucial-ssd-m4-128gb-sata3-ct128m4ssd1cca-25,29973.html : 777 zł (odczyt:500 MB/s , zapis: 175 MB/s)

 

Jedyne co widzę to w opcji za 777 zł zwiększono odczyt z 400 do 500 MB/s. ALe nie widzę różnicy między opcją I (712zł) a II (814zł). A dodatkowo opcja II jest droższa od opcji III mimo gorszych od niej parametrów.

 

Na stronie Crucial też są podane te 3 z różnymi cenami: Choć na stronie producenta wszędzie jest podana prędkość odczytu jako up to 500 MB/s. Bądz tu mądry :)

http://www.crucial.com/store/listmodule/SSD/~131072~/list.html

 

//EDIT: OK , już wiem: na stronie Cruciala jest wyjaśnione: Jest wersja zwykła / z adapter kitem / data transfer kitem.

 

Przy okazji może podpowie mi ktoś z takim problemem: Czy kupując ta wersje obudowy:

http://www.x-kom.pl/p/60293-obudowa-atx-btx-aerocool-pgs-vs-9-czarna.html#

Bede potrzebowal kupowac adapter do ssd crucial( czy tam wersje ssd z adapterem(drozsza))?

W opisie obudowy pisze ze posiada w zestawie 5 x przejściówka 5,25" -> 3,5" do HDD, 1 x przejściówka 5,25 ->2,5 do HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...