Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi-10

Dysk SSD pod Windows

Rekomendowane odpowiedzi

No niby szału z V200 nie ma ale 128GB za ~300zł (z kw) to chyba dobra opcja na start bo jakbyśmy wszyscy mieli narzekać na słabsze dyski to od razu kupowalibyśmy 830 albo m4 płacąc 500zł. Talerzówki i tak zostawi w tyle w użytkowaniu pod system/programy/gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Jeszcze jedna sprawa, którą gdzieś w tym temacie zauważyłem lecz nie wiem czy to prawda... Szybkie pytanie - szybka odpowiedź. Uśpienie Win7 szkodzi SSD...? Lub są problemy przy "wybudzaniu"? Tak/Nie? Osobiście często z tego korzystam więc jestem ciekawy jak jest naprawdę.

Dziękuję za odpowiedzi :)

Juz podawali na tym watku ze mosialbys ponad 100GB dziennie zapisywac dannych, aby dysk padl w ciagu bodajze 3 lat. Fizycznie jest to nie mozliwe przy normalnym uzytkowaniu.

Mam wlaczona hibernacje i ustawilem wielkosc pliku na 50% od zawartosci pamieci.

powercfg -h -size 50

 

Problemy przy wybudzeniu wystepuja ale rzadko z winy samego dysku. Wiec mozesz smialo uzywac nadal hibernacji.

W podanym przez Ciebie dysku uzywany kontroler to SandForce SF-2281. On powoduje ze faktyczna ilosc zapisywanych danych bedzie mniejsza niz mysli system, za posrednictwem kompresji danych wykonywanych kontrolerem.

Jak juz pisali duzej roznicy i tak nie zauwazysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Hm.. Jeszcze jedna sprawa, którą gdzieś w tym temacie zauważyłem lecz nie wiem czy to prawda... Szybkie pytanie - szybka odpowiedź. Uśpienie Win7 szkodzi SSD...? Lub są problemy przy "wybudzaniu"? Tak/Nie? Osobiście często z tego korzystam więc jestem ciekawy jak jest naprawdę.

Dziękuję za odpowiedzi :)

Nic mu nie będzie, prędzej wymienisz na nowy ssd niż zdąży Ci paść ze względu na częsty zapis . Ja tam wszystkie foldery temp itp. mam normalnie na c: , nic nie kombinuje, a widziałem jakieś bzdurne tutoriale żeby jak najmniej zapisywać na dyskach ssd . Jedyne co mam wyłączone na ssd to defragmentacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padl komus crucial m4?Bo mi wlasnie chyba tak,freezy przy uruchomianiu windy-tzn ciagly frez poo 5 sekundach od pokazaniu pulpitu :kwasny: Jakas masakra z tymi ssd-najpierw padly mni dwa vertexy 2 120Gb-ale wiadomo jakie byly te modele...a teraz chyba m4-po pol roku...dysku uzywany do codziennej eksploatacji,nie wiem czy to pech,czy niewlasciwe uzytkowanie :hmm: Na szczecie jest gwarancja caly czas-w sumie dzieki temu ze sie psuja,to bez doplaty zmienilem vertex 2 na cruciala...no ale teraz m4 sa jeszcze w ofercie,wiec ten numer nie przejdzie :lol2:

 

 

Mam to samo na moim m4 64gb tylko, że to zdarza się raz na jakiś czas i głownie po odpaleniu firefoxa. Jeśli w ciągu 5 sekund nie dam uruchom ponownie, to jest zwis na amen. Tylko reset pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że ssd lepiej działa na nopwych mobo pod intela niż amd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda że ssd lepiej działa na nopwych mobo pod intela niż amd ?

http://pclab.pl/art46196-15.html - dla pojedynczego nosnika w syntetykach wygląda to podobnie, w realnych zastosowaniach powinno byc trochę szybciej na mostkach Intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nigdy nie miałem styczności wcześniej z SSD mam kilka pytań:

 

1) Jaki dysk polecacie kupić? Czy OCZ Agility 3 nadałby się?

2) Jak z montażem tych dysków? Potrzebuję jakieś dodatkowe przejściówki/kieszenie/ramki (tudzież jakiekolwiek inne cuda z tym związane? )

3) Czy widzicie skok "wydajności" systemowej sami po sobie? Nie chodzi mi o benchmarki, bo nie o to mi chodzi, chciałbym aby system sam w sobie szybciej działał

4) Płytka z siga obsłuży taki SSD?

 

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nigdy nie miałem styczności wcześniej z SSD mam kilka pytań:

1. Nie polecam dysków z kontrolerem SF. Kup Crucial M4, Samsung 830 lub Ocz Vertex 4.

2. Normalne podpięcie Sata, w desktopach możesz potrzebować adapter, aby położyć dysk 2,5", ale nie musi być stabilnie, bo nie ma części ruchomych.

3. WIELKI SKOK WYDAJNOŚCI, na benchmarkach popatrz na odczyt losowy i na czas dostępu.

4. Nie rozumiem pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie polecam dysków z kontrolerem SF. Kup Crucial M4, Samsung 830 lub Ocz Vertex 4.

2. Normalne podpięcie Sata, w desktopach możesz potrzebować adapter, aby położyć dysk 2,5", ale nie musi być stabilnie, bo nie ma części ruchomych.

3. WIELKI SKOK WYDAJNOŚCI, na benchmarkach popatrz na odczyt losowy i na czas dostępu.

4. Nie rozumiem pytania.

Moja płyta główna nie obsługuje wejścia SATA3, czy poprzez przejściówki do SATA2 stracę na wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta główna nie obsługuje wejścia SATA3, czy poprzez przejściówki do SATA2 stracę na wydajności?

Żadne przejściówki. Podłączasz normalnie jak każdy inny dysk SATA. Jedyne co stracisz na SATA2 to ograniczony odczyt maksymalny do ok. 270 Mb/s i ewentualnie zapis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stracisz. Sata 3 to przede wszystkim szybszy zapis liniowy (duże pliki), wykorzystywany głównie przez niektóre profesjonalne programy (fotoszop?), bo raczej co dzień nie przerzucasz sporych plików. Naprawdę, nie ma co się martwić tym, że nie macie złącza sata 3 i dysk będzie ograniczany, bo i tak tego nie odczujecie (zwłaszcza, że większość i tak bierze 64 GB pod system, więc :E). Jak dobrze pamiętam Kater przesiadał się z intela (sata 2) na M4 (sata 3) i pisał kilka razy, że ciężko odczuć różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne przejściówki. Podłączasz normalnie jak każdy inny dysk SATA. Jedyne co stracisz na SATA2 to ograniczony odczyt maksymalny do ok. 270 Mb/s i ewentualnie zapis.

Jakiś konkretny dysk możecie polecić do sprzętu z sig? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 330 SSD 60GB - warto za 265zł na systemowy zamiast Barracudy 7200.12? Odczuje różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel 330 / Crucial M4

Crucial M4 nie za drogi biorąc pod uwagę cenę/prędkosć zapisu i tak dalej? (aczkolwiek w benchmarku jest lepszy :E)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lajcikk - Przy SSD na OS nie ma co w ogóle patrzeć na zapis. Zresztą, w praktyce mało kto naprawdę realnie potrzebuje zapisu typu 300 MB/s. Obojętnie jaki weźmiesz będziesz super hepi.

 

axl2000 - Już pierwsze, stareńkie generacje SSD bez TRIM, na starych kościach itd. gniotły każde HDD.

 

Po prostu weźcie taki na jaki Was stać i tyle, i tak wgniecie Was w fotel.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup dysku SSD, przeczytałem pare postów i chyba wezmę Samsung 830 series 256GB bo jest tańszy od Cruciala M4 a wydajnościowo chyba to samo?

Dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup dysku SSD, przeczytałem pare postów i chyba wezmę Samsung 830 series 256GB bo jest tańszy od Cruciala M4 a wydajnościowo chyba to samo?

Dziękuje i pozdrawiam.

 

Nie zartuj, niemal w kazdym sklepie to wlasnie Crucial M4 jest tanszy, Crucial M4 jest obecnie warty <900 zl, Samsungi sa zdecydowanie drozsze a roznicy i tak raczej nie zauwazysz w wydajnosci. Przypuszczam, ze masz 'swoj' sklep i stad takie dziwne ceny. Jesli chcesz kupic w sklepie stacjonarnym to w proline jest vertex 4 za 860 zl.

 

Samsung 830 to lepszy dysk, prawdopodobnie najszybszy wg. zestawien Andanda, a oni maja dosc skomplikowana procedure testowania dysku symulujaca normalna eksploatacje. Dysk jednoczesnie swietnie wypada w PC marku, mysle ze to lepsza rekomendacja niz benchmarki syntetyczne wypluwajace szybkosci read/write. W zestawieniach Ananda wygrywa z Crucialem M4, inne testy tez to potwierdzaja. OCZ Vertex 4 tez jest godny uwagi ze wzgledu na wydajnosc, jednak OCZ ma fatalna renome wiec to zakup podwyzszonego ryzyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup dysku SSD, przeczytałem pare postów i chyba wezmę Samsung 830 series 256GB bo jest tańszy od Cruciala M4 a wydajnościowo chyba to samo?

Dziękuje i pozdrawiam.

Wydajnościowo nieznaczną przewagę ma Samsung. Możesz napisać w którym sklepie Samsung 830 jest tańszy od M4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lajcikk - Przy SSD na OS nie ma co w ogóle patrzeć na zapis. Zresztą, w praktyce mało kto naprawdę realnie potrzebuje zapisu typu 300 MB/s. Obojętnie jaki weźmiesz będziesz super hepi.

Do wydania mam +/- 400zł.

Czy ten Crucial polecany wcześniej będzie ok? Znalazłem go w dobrej cenie: http://www.pixmania.pl/pl/pl/9760816/art/crucial/ssd-wewnetrzny-dysk-m4-2.html?srcid=7128&CodePromo=oui

Tylko pytanie. Czy lepiej brać 120 czy jednak 60gb? Bo teoretycznie instalując OS oraz programy/gry na SSD powinno hulać wszystko niejako szybciej, no chyba że się mylę? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach różnica będzie widoczna przy ładowaniu map/leveli. ja bym brał 120/128GB bo w tej chwili cenowo wypada najlepiej za 1GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zartuj, niemal w kazdym sklepie to wlasnie Crucial M4 jest tanszy, Crucial M4 jest obecnie warty <900 zl, Samsungi sa zdecydowanie drozsze a roznicy i tak raczej nie zauwazysz w wydajnosci. Przypuszczam, ze masz 'swoj' sklep i stad takie dziwne ceny. Jesli chcesz kupic w sklepie stacjonarnym to w proline jest vertex 4 za 860 zl.

 

Samsung 830 to lepszy dysk, prawdopodobnie najszybszy wg. zestawien Andanda, a oni maja dosc skomplikowana procedure testowania dysku symulujaca normalna eksploatacje. Dysk jednoczesnie swietnie wypada w PC marku, mysle ze to lepsza rekomendacja niz benchmarki syntetyczne wypluwajace szybkosci read/write. W zestawieniach Ananda wygrywa z Crucialem M4, inne testy tez to potwierdzaja. OCZ Vertex 4 tez jest godny uwagi ze wzgledu na wydajnosc, jednak OCZ ma fatalna renome wiec to zakup podwyzszonego ryzyka.

 

 

Wydajnościowo nieznaczną przewagę ma Samsung. Możesz napisać w którym sklepie Samsung 830 jest tańszy od M4?

 

Używam porównywarki cenowej, kupować będę tam gdzie taniej. Przebywam w Holandii dlatego też tu będę kupował. KLIK

Samsung będzie mnie kosztował 173,50 € a Crucial 189€.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam porównywarki cenowej, kupować będę tam gdzie taniej. Przebywam w Holandii dlatego też tu będę kupował. KLIK

Samsung będzie mnie kosztował 173,50 € a Crucial 189€.

 

Bierz w takim razie Samsunga, to najlepszy wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...