Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi-10

Dysk SSD pod Windows

Rekomendowane odpowiedzi

poprzez zaprzyjaźniony sklep komputerowy, który sprowadził z hurtownii ABCData

 

Ja dzwoniłem do pcprojekt. Dopiero w środę będą miec 256GB. W poniedziałek 128GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jest sens wydawać na ten dysk aż 970 zł? :o

Przecież niewiele gorsza w zastosowaniach rzeczywistych 830-tka jest tańsza o prawie 300 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił dysk OCZ Vertex 4 256MB za kilk z tego co teraz posiadam jestem bardzo zadowolony - zero problemów :)

Jest i Samsung klik za 945zł z Panem Jarkiem można się dogadać myślę iż spokojnie za 920zł z kosztem wysyłki puści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

 

...

...

Bardzo Wam dziękuję za odp. Ten test na drugim portalu jest bardzo fajny, rozwiał moje wątpliwości :P Między Vertexem 4 a Samsungiem 830 dużej różnicy nie ma poza zapisem na korzyść Vertexa, dlatego ze względu na 5 lat gwary zdecyduje się na niego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej potrzebuje 2 dyski SSD ~128 GB, jeden na system i drugi na maszyny wirtualne do domowego laboratorium ;) . Brać 2x Samsung 830 128GB czy może 1x Samsung 830 128GB i 1x Vertex 4 128GB> Ciekawą opcją jest również 1x Samsung 830 120GB + Intel 330 180GB (na promocji 459zł w popularnym sklepie). Proszę doradźcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Ja bym kupił dysk OCZ Vertex 4 256MB za kilk z tego co teraz posiadam jestem bardzo zadowolony - zero problemów :)

Jest i Samsung klik za 945zł z Panem Jarkiem można się dogadać myślę iż spokojnie za 920zł z kosztem wysyłki puści.

ktoś mi wytłumaczy sensownie, dlaczego jest między tymi dyskami taka różnica cenowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś mi wytłumaczy sensownie, dlaczego jest między tymi dyskami taka różnica cenowa?

Bo 840 jest w sprzedaży od kilku dni dopiero.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ VERTEX 2 60GB E jeszcze daję radę czy warto wymienić na coś nowego ? np Samsung 830 120gb ??

 

Mam tego vertexa jak i samsunga 830 w wersji 256 (szybszy od wersji 120gb) i nie czuje zadnej roznicy w uzytkowaniu jako dysku systemowego ;)

Co ciekawe speeda (uruchamianie, firefox z milionem tabsów etc.) odczułem natomiast po zmianie proca (starszy i7 na nowszy i5). Jak już siedzi jakiś SSD w systemie to waskim gardlem spowrotem zaczynaja byc inne podzespoly..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ VERTEX 2 60GB E jeszcze daję radę czy warto wymienić na coś nowego ? np Samsung 830 120gb ??

Wszystko zalezy od potrzeb i mozliwosci finansowych. Napewno roznica jest pomiedzy samsungiem a Vertexem 2.

Tylko pytanie co chcesz osiagnac wymiana. Slabo dziala komputer, nie wystarcza miejsca na dysku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego vertexa jak i samsunga 830 w wersji 256 (szybszy od wersji 120gb) i nie czuje zadnej roznicy w uzytkowaniu jako dysku systemowego ;)

Co ciekawe speeda (uruchamianie, firefox z milionem tabsów etc.) odczułem natomiast po zmianie proca (starszy i7 na nowszy i5). Jak już siedzi jakiś SSD w systemie to waskim gardlem spowrotem zaczynaja byc inne podzespoly..

 

własnie ja też mam starego core i7 920 i zastanawiam się nad tym core i5 3470 , będzie większa różnica w działaniu systemu niż gdybym zamienił Vertexa2 na Samsunga 830/840 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę wróżyć bo miałem Xeona 3440, odpowiednik i7 870 niekręconego.. i odczułem sporą różnicą po przejściu na 3570K, a zamierzam go jeszcze skręcić jak tylko ogarnę wszystko co potrzeba do obudowy. Twój nehalem jest starszą konstrukcją niż ten z którego ja przechodziłem, ale z tego co pamiętam to długo trzymał się nieźle w benchmarkach, może go po prostu skręć? Najlepiej poszukaj porównań, ale jedno jest pewne. Różnica będzie większa tak czy siak przy zmianie proca, bo przy wymianie Vertexa na Samsunga tego po prostu nie poczujesz :) Ja jestem strasznie wyczulony na wszelkie systemowe lagi i czasy wczytywania i po prostu nie odczuwam zauważalnej różnicy. Nie wiem czy i tak nie skusiłbym się na Twoim miejscu na Samsunga. nie wiadomo ile jeszcze będą w sprzedaży, a 840 to raczej nie jest dobry pomysł ze względu na krótką żywotność, chyba że myślisz o wersji Pro, ale to w sumie jeszcze gorszy pomysł ze względu na cenę. To trochę tak jakbyś się pakował w dyski klasy enterprise typu OCZ Revo. Różnicy pewnie i tak byś nie wyczuł w domowym użytku, bo to dyski do zastosowań przemysłowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz użyć bezpłatnych pragramów np. SSD Life, CrystalDiskInfo.

 

A ja mam pytanie do użytkowników M4. Czy da się odczytać jakoś z M4 z w/w programów info o całkowitej ilości zapisanych danych? U mnie w ssd life mam komunikat, o tym, że mój dysk nie prowadzi statystyk dotyczących tej kwesti. Aczkolwiek wiem, że na innych dyskach, można to sprawdzić. Stąd pytanie, czy z M4 w ogóle nie ma takiej możliwości, a może coś trzeba jeszcze dodatkowo ustawić, żeby to sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, u mnie w CrystalDiskInfo tego info nie ma, ssd life też nie pokazuje. Obawiam się, że M4 takich danych nie gromadzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A pytanko, czy GOODRAM PRO 64GB jest wart swej ceny? Nie chce jakiś super osiągów, tylko spróbować technologii SSD w moim kompie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, u mnie w CrystalDiskInfo tego info nie ma, ssd life też nie pokazuje. Obawiam się, że M4 takich danych nie gromadzi.

 

Albo nie gromadzi (co byłoby raczej zaskakujące) albo nie ma się do nich jak dobrać. Też szukałem i też porażka. Cóż, przynajmniej jak czegoś nie wiemy to jeden problem z głowy mniej :) nie ma co się martwić, że "o jak już tyle zapisane, pora sprzedawać dysk". Ale trochę szkoda, że Crucial nie zrobił odpowiednika takiego toolboxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo nie gromadzi (co byłoby raczej zaskakujące) albo nie ma się do nich jak dobrać. Też szukałem i też porażka. Cóż, przynajmniej jak czegoś nie wiemy to jeden problem z głowy mniej :) nie ma co się martwić, że "o jak już tyle zapisane, pora sprzedawać dysk". Ale trochę szkoda, że Crucial nie zrobił odpowiednika takiego toolboxa.

Z czego co pamietam w Vertex 2 bylo dostepne dane ile zapisal i ile odczytal. Natomiast Vertex 4 ma skudne informacje.

No i nie pokazuje temperatury dysku. Byc moze posiadam taki trefny model, ale reszta dziala wysmienicie.

Vertex_4_Crystal_Disk_Info_2012_11_18.png

 

Ciekawy parametr E8 - Total Count of Write Sectors, wedlug mnie inaczej przedstawiona informacja o ilosci zapisanych danych na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...