Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz, dysk jest OK, cena niezła (choć ceny ostatnio nieco podskoczyły, jak tak patrzę i porównuję), gwarka jest.

Co do pojemności - 64GB naprawdę na wiele styka. Wiem, wiem, są tacy co lubią mieć 20 gierek na raz zainstalowanych. Ale to raczej już choroba :E Właśnie w weekend robiłem reinstalkę i świeży Win 7 HP bez pliku hibernacji i ze swapem 250MB ma niecałe 10GB, i to z kompletem sterowników, gadżetami, softem typu AIDA64 itd. Jedynie bez Office'a i moich normalnych programów do pracy. Po ich dointsalowaniu nadal mam tylko 65% miejsca zajęte. Fakt, na razie żadnej gry nie mam na C: ale nawet jakby co to i tak jest jeszcze sporo miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pomoże ktoś dobrać SSD jako cache? Mam na to max 300 PLN, może że wydajnościowo skoczyło by coś znacznie to 400 .

Chodzi mi o wpięcie ssd pomiędzy HDD a płytę i używanie go jako chache dla HDD = przyśpieszenie całego HDD. Jaki dysk się sprawdzi? Zależy mi na szybkości.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok tak wezme go trzeba tylko poczekać do końca aukcji . 60 gb styknie bo mam w tej chwili wydzielone z raidu 40 gb na winde i 10 gb jest wolnego [z wszelkimi programami pomocniczymi ] to i jakaś 1 giera też wejdzie . Dzieki za pomoc teraz wiem co brać :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sams 830, Crucial M4, Intel 330, Vertex 4 - brać bez pytania

Plextor PX-M5S też jest okey.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam dysk Samsung 830 128GB. Ostatnio go sprawdziłem programem Cristal Disk Mark i odczyt próbki 4K dochodzi w porywach do 17 MB/s :/ Jak dla mnie tragedia, ten dysk powinien osiągać około 24-25 MB/s. Próbowałem sterowniki AHCI Microsoft i AMD, wyniki były zbliżone. Czym to może być spowodowane?

Masz płytę na AMD, a pewnie widziałeś testy na Intelu. AMD ma zwykle nieco gorsze osiągi dyskowe. Po drugie, korzystasz z Win8, a ktoś niedawno pisał tutaj, że na Win8 ma trochę gorsze wyniki w smarkach niż na Win7, bo sterowniki są jeszcze niedopracowane, a AMD zwykle opóźnia się z wypuszczaniem nowych sterów. Nvidia i Intel są pod tym względem sprawniejsi :P

Edytowane przez ficias

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość leelooo

Chce sobie kolejny ssd sprawić na dniach w sumie dzisiaj zamówię. Interesuje mnie to , co według was bedzie lepszym wyborem.

Nowy OCZ Vector 256GB czy jednak wziąć Vertexa 4? Dodam , że różnica w cenie między nimi to około 100 euro , bo zamawiam na niemiecki ebayu.

Test laba widziałem i chyba za drogo ten nowy szajs wychodzi patrząc na prezentowaną wydajność.

Czy coś innego sensownego 256GB?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Masz płytę na AMD, a pewnie widziałeś testy na Intelu. AMD ma zwykle nieco gorsze osiągi dyskowe. Po drugie, korzystasz z Win8, a ktoś niedawno pisał tutaj, że na Win8 ma trochę gorsze wyniki w smarkach niż na Win7, bo sterowniki są jeszcze niedopracowane, a AMD zwykle opóźnia się z wypuszczaniem nowych sterów. Nvidia i Intel są pod tym względem sprawniejsi :P

Widziałem głównie testy na Intelu rzeczywiście, ale też chyba tutaj na forum widziałem u kogoś wyniki zbliżone to Intelowskich, niestety nie wiem na jakim systemie był robiony benchmark, ale pewnie na siódemce. Mam nadzieję, że masz rację z tymi sterownikami, chociaż AMD wydaje raczej co miesiąc nowe (na pewno do grafiki), nie wiem jak z chipsetem. Nie wiem jak powyższe ma się do tego, że mój system uruchamia się około 30 sekund a powinien dosłownie w kilka :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

30 s to b długo jak na w sumie silnego kompa i jednej z najszybszych SSD

podejrzewałbym że raczej zonk softowy, sterownikowy czy coś, ale to niech lepiej dokładnie się wypowie ktoś orientujący się bardziej w AMD

tak czy siak ten niższy (17) odczyt na pewno nie powoduje tak długiego boota, bo nawet starsze dyski na SATA II z gorszymi parametrami (np. X25-M itd.) bootują <15 sek bez łaski; ba, miałem wcześniej X25-V, na papierze słaby przecież, a kompa uruchamiał prawie tak szybko jak obecny M4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chce sobie kolejny ssd sprawić na dniach w sumie dzisiaj zamówię. Interesuje mnie to , co według was bedzie lepszym wyborem.

Nowy OCZ Vector 256GB czy jednak wziąć Vertexa 4? Dodam , że różnica w cenie między nimi to około 100 euro , bo zamawiam na niemiecki ebayu.

Test laba widziałem i chyba za drogo ten nowy szajs wychodzi patrząc na prezentowaną wydajność.

Czy coś innego sensownego 256GB?

Jak Cię stać to bierz Vectora, 5 lat gwarancji no i swiadomosc ze cyferki w wynikach troche lepsze od konkurencji. Nawet pomimo tego ze to nowosc, bo juz vertex 4 okazuje sie bezawaryjnym, dobrym dyskiem, a vector to jego bardzo udany następca z tego co wychodzi w recenzjach. jak kasa jednak gra rolę to Samsung 830/Vertex 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Plextor PX-M5S też jest okey.

Nawet bardzo okej, lekko lepszy od M4, porównywalny z 830, a tańszy od obydwu. Swego czasu 269PLN, teraz podrożał.

edit. Na agito 252PLN.

Edytowane przez bartzmc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@przelip

Ja mam coprawda inny dysk hyperx 120gb, mam amd ale u mnie wyniki sa praktycznie identyczne jak na intelu.

Tzn.4k read/write 23,77/107,6

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzięki za pocieszenie ;) Chyba tylko ja miałem takiego pecha :D W sumie najważniejsze, że działa i niepotrzebnie się bawiłem w benchmarki, heh.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@przelip

Ja mam coprawda inny dysk hyperx 120gb, mam amd ale u mnie wyniki sa praktycznie identyczne jak na intelu.

Tzn.4k read/write 23,77/107,6

Roznica pomiedzy AMD a Intelem analizujac rzeczywiste wynikow testow przedstawionych na forum OCZ jest ciekawa.

Minimalnie Intel wygrywa w liniowym odczycie, przegrywa w zapisie 4K, wygrywa w odczycie i zapisie 4K z kolejkowaniem.

Tak wygladaja moje spostrzerzenia. Nalezy pamietac ze aby wykorzystywac na maksa dysk SSD musi byc bardzo szybki procesor. No i tu intel generalnie ma szybsze procesory od AMD biorac pod uwage pojedynczy watek.

Nie da sie ukryc 3GHz u intala szybsze niz 3GHz u AMD na dzien dzisiejszy.

Edytowane przez VP11

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ma ktoś jakieś informacje o nadchodzących premierach dysków ssd bo mam dylemat taki że dokucza mi działanie systemu na moim Seagate ale mogę jeszcze trochę poczekać. Mam do wydania te 800 900 ale interesuje mnie czy np w nowym roku dyski przejdą kolejną ewolucje? i przypuscmy że teraz kupuje samsunga 830 256gb (mam go za 650 zł) i za 3-4 miesiące coś mnie zaskoczy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Żadnej rewolucji nie będzie, jedynce co się zmieni z nowymi generacjami to zapis/odczyt i iopsy i to też nie na tyle żebyś po zakupie 830 za 3 miesiące pluł sobie brodę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wysil się trochę i przeczytaj chociaż ze 2-3 ostatnie strony wątku, to będziesz wiedział. W zasadzie nic się nie zmienia już od dłuższego czasu, a limit cenowy właściwie określa jedynie na jaką pojemność Cię stać, bo czy to będzie dysk 64GB czy 128GB czy 256GB, to polecane są te same modele. Generalnie, czołówka dysków ssd jest porównywalna i najlepiej brać co tańsze albo co ma dłuższą gwarę (w zależności od preferencji).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

witam ,

w laptopie zafundowalem sobie mSATA Crucial M4 z tego wzgledu iz juz mam SSD M4 na SATA , tak na szybko system na mSATA

ssdbench.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nawet bardzo okej, lekko lepszy od M4, porównywalny z 830, a tańszy od obydwu. Swego czasu 269PLN, teraz podrożał.

edit. Na agito 252PLN.

No właśnie zastanawiam się czy brać tego czy jednak 128GB za 389zł na neo24... Na neo24 mam jeszcze bon 100pln więc miałbym tego SSD-ka za 289zł... 64GB powinno chyba wystarczyć a bon mogę zawsze na coś innego przeznaczyć. Choć z drugiej strony boje się, że będę potem żałował, że nie wziąłem większego ;p

Edytowane przez ichris

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No właśnie zastanawiam się czy brać tego czy jednak 128GB za 389zł na neo24... Na neo24 mam jeszcze bon 100pln więc miałbym tego SSD-ka za 289zł... 64GB powinno chyba wystarczyć a bon mogę zawsze na coś innego przeznaczyć. Choć z drugiej strony boje się, że będę potem żałował, że nie wziąłem większego ;p

Wiesz z wielkością dysku zawsze jest dylemat szczególnie jak sie kupuje SSD, bo cena wysoka a wydatek jeden na dłużej, ja też się zastanawiałem i ostatecznie wybrałem: INTEL 330 SSD MLC 120GB 2,5'' SATA 3 (500/450) KIT - 389zł, cena wysoka ale zawsze to Intel więc powinien chodzić bez zarzutu.

Niby 60-80GB powinno starczyć narazie na wsystko, ale no właśnie ale zawsze jest tak że jak się już kupi to nagle zaczyna miejsca brakować, a jeżeli różnica niewielka to po co później żałować ???

Windows 7 w wersji 32 bit zajmuje jeśli dobrze pamiętam 16GB w 64 bit - 20GB, no i nagle z 60Gb SSD robi się juz tylko 40GB, a zawsze dołożysz inne programy a nie ma co zapominać że i miejsce na pliki wymiany musi być, przynajmniej tak było dawniej z win 7 pracuje od niedawna więc dopiero się uczę.

Tak czy inacze 128GB - 389zł, 64GB - 289zł czyli jak w przyszłości dokupisz drugi 64GB to raze wyjdzie około 550 - 580 zł (w zalezności czy stanieją) a tak za 128GB zapłacisz 289zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

plik wymiany możesz albo w ogóle wyłączyć w diabły albo dać na 200 MB na sztywno, bo przy SSD jego znaczenie robi się naprawdę niewielkie i w sumie bardziej chodzi o to, żeby jego brak nie powodował zwiech (np. tak miałem przy Stalkerze - bez swapa się wywalał)

hibernacja - no fakt, pomaga jak ktoś często od kompa wstaje i ma z 20-30 rzeczy naraz otwartych, ale ogólnie ja osobiście to zawsze wyłączam, poza tym przy kompie siedzę cały dzień praktycznie, a bootowanie realnie <15 sekund to przecież nie wyrok

i nagle Ci się okazuje że cały Win 7 64 HP ma (goły) sporo poniżej 10 GB

ale to w sumie bez sensu rozważania przy dzisiejszych cenach za 120-128GB; 64GB jedynie opłaca się brać okazyjnie urwany na aukcji, najlepiej jeszcze z gwarką, za <200 zł z KW, i to nie oczywiście stare Vertexy czy Solidy, ale w miarę współczesne jakieś

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale to w sumie bez sensu rozważania przy dzisiejszych cenach za 120-128GB; 64GB jedynie opłaca się brać okazyjnie urwany na aukcji, najlepiej jeszcze z gwarką, za <200 zł z KW, i to nie oczywiście stare Vertexy czy Solidy, ale w miarę współczesne jakieś

na przykład taki: http://allegro.pl/show_item.php?item=2838796540

tylko 250zł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SSD do 300 zł najlepszy wybór ? Dziś zamierzam kupić a jak czytam ten watek to widzę, że każdy poleca coś innego. Mi wystarczy 64 GB pytanie tylko jaki :) ? Prosiłbym o pomoc.

pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"............ że każdy poleca coś innego. ......."

Bo ilu użytkowników tyle opini na tak dużym forum jak te to normalne, tym nie mniej trzymaj się tego co już napisano, dwie strony wcześniej masz wyszczególnione marki itd.

A pojemnośc jak brak kasy 64GB do 250zł coś znajdziesz ja kupiłem dzis Intela ale 120Gb za 389zł.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"............ że każdy poleca coś innego. ......."

Bo ilu użytkowników tyle opini na tak dużym forum jak te to normalne, tym nie mniej trzymaj się tego co już napisano, dwie strony wcześniej masz wyszczególnione marki itd.

A pojemnośc jak brak kasy 64GB do 250zł coś znajdziesz ja kupiłem dzis Intela ale 120Gb za 389zł.

czyli np. taki będzie ? -> LINK do sklepu

Edytowane przez -=Lul3k=-

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Dodaj nową pozycję...