Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi-10

Dysk SSD pod Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Czy instalacja systemu i partycji z grami na dysku SSD zwiększy ich wydajność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy instalacja systemu i partycji z grami na dysku SSD zwiększy ich wydajność ?

Przedewszystkim warto instalowac wszystko na SSD, dlatego i stworzono SSD aby przyspieszyc dzialanie systemu, programow i gier. Polecalbym nie rozdzielac na partycje systemowa i dodatkowo gry. To nie dysk talerzowy, konkretna komurka nie jest przypisana do konkretnej partycji jak w przypadku dyskow HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecydowałem się na tego Plextora 128GB M5S... mam nadzieje, że dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

który z tych 3 wybrać?

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-samsung-830-series-ssd-64gb-520-160-mb-s-retail-mz-7pc064b-ww-502259/

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-m4-ct064m4ssd1-447552/

 

http://www.morele.net/dysk-ssd-intel-330-ssd-mlc-60gb-2-5-sata-3-ssdsc2ct060a3k5-471441/

 

Domyślam się że pewnie 830 ale czy napewno? Mam płytę z SATA3 system Win8 x64. Dlaczego intelowski dysk ma aż 400 zapisu a reszta dużo mniej,co to za chwyt marketingowy :E?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie propozycje dobre. Różnice w wydajności tych ssd niezauważalne w codziennym użytkowaniu komputera, dlatego brałbym co tańsze. Mogę również polecić tego Plextora, ewentualnie za kilka złotych więcej brałbym M4. Samsung - dobry, ale odpada ze względu na cenę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadm dysk SSD firmy Kingstone HyperX SH100S3/120G, chciałem go dzis przetestować w programie ASS SSD Benchmark (i to zrobiłem), jednakże wystąpił pewien poeblem a mianowicie komunikat pciide bad (prędkość zapisu wynosiła ok 103mb/s a odczytu ok 250mb/s) Po sprawdzeniu na stronie porducenta zauważyłem pewne nie ścisłości co do danych zapisy i odczytu. Poszperałem w necie i znalazłem odośniki do tego błędu. Zmieniłem w biosie ustawienia PCI SATA CONTROL Mode na AHCI, oraz GSATA3 CTRL MODE na AHCI(taką porade znalazłem w czeluściach internetu). Ponownie w programie przeprowadziłem test i tym razem prędkość odczytu podskoczyła do ok 350mb/s ale zapisu spadła do 98 mb/s, kolejną zmiane jaką zaobserwowałem to zmiana komunikatu z pciide bad na msahci ok. Producent podaje że maks. prędkość zapisu to 510mb/s a odczytu 555mb/s. Czy to co zrobiłem to słuszna droga czy należy gdzie indziej szukać problemu i powrócić do ustawień IDE?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

PS: Jak zainstalować sterowniki SATA AHCI (z strony producenta) bez korzystania z dyskietki?

 

Screen z benchmarka http://www.tinypic.pl/teghx70es61b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadm dysk SSD firmy Kingstone HyperX SH100S3/120G, chciałem go dzis przetestować w programie ASS SSD Benchmark (i to zrobiłem), jednakże wystąpił pewien poeblem a mianowicie komunikat pciide bad (prędkość zapisu wynosiła ok 103mb/s a odczytu ok 250mb/s) Po sprawdzeniu na stronie porducenta zauważyłem pewne nie ścisłości co do danych zapisy i odczytu. Poszperałem w necie i znalazłem odośniki do tego błędu. Zmieniłem w biosie ustawienia PCI SATA CONTROL Mode na AHCI, oraz GSATA3 CTRL MODE na AHCI(taką porade znalazłem w czeluściach internetu). Ponownie w programie przeprowadziłem test i tym razem prędkość odczytu podskoczyła do ok 350mb/s ale zapisu spadła do 98 mb/s, kolejną zmiane jaką zaobserwowałem to zmiana komunikatu z pciide bad na msahci ok. Producent podaje że maks. prędkość zapisu to 510mb/s a odczytu 555mb/s. Czy to co zrobiłem to słuszna droga czy należy gdzie indziej szukać problemu i powrócić do ustawień IDE?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

 

PS: Jak zainstalować sterowniki SATA AHCI (z strony producenta) bez korzystania z dyskietki?

 

Screen z benchmarka http://www.tinypic.pl/teghx70es61b

Po pierwsze masz kontroler SandForce SF-2281, a to oznacza ze te predkosci producenta osiagane na zapisie 0. W rzeczywistosci jest inaczej, i realne predkosci sa mniejsze.

ASS SSD Benchmark zapisuje nie kopresowalne dane, czyli dostajesz szybkosc zapisu wideo lub podobnych danych.

 

Na zainstalowanym systemie instalujesz sterowniki ze strony plyty glownej lub najlepiej od producenta chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze masz kontroler SandForce SF-2281, a to oznacza ze te predkosci producenta osiagane na zapisie 0. W rzeczywistosci jest inaczej, i realne predkosci sa mniejsze.

ASS SSD Benchmark zapisuje nie kopresowalne dane, czyli dostajesz szybkosc zapisu wideo lub podobnych danych.

 

Na zainstalowanym systemie instalujesz sterowniki ze strony plyty glownej lub najlepiej od producenta chipsetu.

Sterowniki mam zainstalowane prosto ze strony gigabyte. Nie jestem pewien czy dysk działa sprawnie. Gdy był ustawiony na IDE prędkość zapisu była dużo wyższa niż na AHCI, natomiast prędkość odczytu się zwiększyła i to znacznie z czego jestem zadowolony. Uważam ze start systemu od ukazania się ekranu biosu w czasie 15s jest zadowalający( nie wiem czy tak się mierzy). Od momentu wciśnięcia przycisku power jest to 30s. Poczytałem w internecie ze SSD powinny działać na AHCI ale czemu mam tak niską prędkość zapisu, oraz rubryczkę 4k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecydowałem się na tego Plextora 128GB M5S... mam nadzieje, że dobry wybór.

Można jeszcze wyrwać tanie Plextory M3 (esc.pl lub Proline). Wydajnościowo to samo co M5S ale 5 lat gwarancji. Trzeba się liczyć z tym, że to goły dysk, ja z esc dostałem nawet bez pudełka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to sam se odpowiedziałeś :)

 

planned obsolescence...

 

no ewentualnie takie dyski się pojawią, w klasie enterprise, gdzie 1 GB będzie kosztował 30 USD, albo tam 50 USD, zależnie od humoru nierządu, tfu, zarządu

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to sam se odpowiedziałeś :)

 

planned obsolescence...

 

no ewentualnie takie dyski się pojawią, w klasie enterprise, gdzie 1 GB będzie kosztował 30 USD, albo tam 50 USD, zależnie od humoru nierządu, tfu, zarządu

 

 

 

 

..nie humor zarządu tylko rachunkowosc. Kazda innowacyjna to ogromne koszty, głownie związane z badaniami.

Znając życie, ten patent jest we wczesnej fazie testow, a w rynek wpuszczono newsa aby przygotować podbudowę pod wdrożenie tego do sprzedaży w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co powiecie na;Kingston 2,5 SSD Now V+200 60GB Serial ATA 3 tanie gwarancja a cena śmieszna przez 200 zł po gwarancji za 3 lata na śmietnik i nie będzie żal wydanej kasy . Marka znana i z doświadczeniem . Co wy na to? Albo 100zł dołożyć i ;SanDisk SDSSDP-128G-G25 zawsze 128 gb jest to już komfort do windy i do gierki a po skończeniu gwary -do kibla? Miał kto styczność z tymi dyskami? ..........Jeszcze wlazło mi w łapki ;OCZ Agility AGT3-25SAT3-90G ale to 90gb cena też przez 300 zł ? Przy 90 i 120 wlazły by ze 2 ulubione gierki przy 60 już gorzej .[ Nie zależy mi na biciu rekordów tylko na podwyższeni banglania kompa . Ach te moje stare samsungi]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile szybciej ładują się Wam gry na dyskach ssd w przeliczeniu np. na sekundy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo serwisów robi takie porównania, labik również

 

ale generalnie - i paradoksalnie - akurat czas uruchamiania gierki nie skraca się aż tak bardzo - jest szybciej, ale tyłka nie urywa; szybciej za to ładują się levele i sejwy, instalacja gierek też przyspiesza, szczególnie jak z ISO jedziesz ;)

 

SSD to zawsze dobry pomysł, ale największego kopa widać w działaniu OS i różnego sofciku, a nie gierek

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile szybciej ładują się Wam gry na dyskach ssd w przeliczeniu np. na sekundy ?

 

 

ładowanie gier jest kosmiczna, na crysis długo czekałem aż się załaduje, a teraz nie czekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@turkov

Też mam hyperx 120gb

Mam takie wyniki za nowości zrobione:

seq r/w: 459/170

4k r/w: 23,5/94,5

4k-64 r/w: 107,5/162,5

 

Punkty r/w: 177/274

 

Twoje wyniki dużo się nie różnią, a w normalnym działaniu różnicy nie będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sndcore

Zastanawiam się nad dyskiem SSD o pojemności 256GB, który miałby być dyskiem systemowym, instalowane byłyby tam również gry i programy.

Mógłby ktoś się podzielić opiniami i dać jakieś rekomendacje?

Atrakcyjnie wygląda OCZ Agility lub Crucial M4, jednak ten pierwszy patrząc na specyfikacje wydaje się być szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szybszy to on jest na papierze. Bierz Crucial M4 Samsung 830 lub OCZ vertex 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP +1

 

sndcore poczytaj o SF 2281 jak w praktyce się zachowują

 

i właśnie za takie cyrki bym tych niewydarzonych marketoidów normalnie wychłostał moim ulubionym narzędziem do zadawania razów - czyli pejczem wykonanym z moszny osoby przeznaczonej do batożenia :mad2: gnojki nabzdolą o 500 MB w każdym parametrze i potem wiara kupuje te dyski i pojawiają się tamaty "a mi tylko 90 MB/s zapisuje" "pomocy tragedia mam tylko 300 MB/s w AS SSD" itd.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vertex 4 128gb odczyt 535 MB/s zapis 400 MB/s czy samsung 830 odczyt 520 MB/s zapis 320 MB/s

samsung ma niby mniejsza awaryjnosc ale ma bardzo slaby zapis danych i to mnie martwi jak to jest w praktyce ?

oraz znalazlem gwarancje na 5 lat tego ssd http://allegro.pl/dysk-ocz-128gb-vertex-4-ssd-2-5-fvat-gw-5-lat-pl-i2813594131.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • A mi w ich testach VRR coś nie gra, testowali AOC którego mam (VA) i według nich i tej scenki migocze jak diabli. Posiadam go od dwóch dni i ani jednego mignięcia nie widziałem.  Tutaj też ludzie się sprzeczali, który model migocze, a który nie.
    • Model ASUS TUF Gaming , o którym wspominasz jest to fajnie prezentujący się 27 calowy monitor IPS 2K (2560 x 1440) z natywnie 240 Hz, po OC 260Hz (1ms) dodatkowo pokrycie barw DCI-P3 wynosi 90 % więc monitor zapewni dobrą jakość i wyrazistość a obraz będzie płynny i przyjemny. Niektóre gry wykorzystują HDR więc z tym monitorem również można skorzystać z tej funkcji. Według mnie plusem jest też jasność na poziomie 400 nitów oraz technologie synchronizacji FreeSync i G-Sync (dla amd i nvidia).  Oczywiście są też tańsze modele z rozdzielczością 2K 240Hz patrz Lenovo Legion z lepszym pokryciem bartw DCI-P3 95% i z funkcją PIVOT - aby móc dostosować sobie wysokość i kąt pochylenia monitora do swoich potrzeb.
    • Chociaż faktycznie, niezawarcie umowy o produkcji w Polsce plus offset to wina Plaszczaka który brał wszystko z półki. Z samolotami bez uzbrojenia też się popisał, więc pewnie MON odkręca wszystko i spróbuje podpisać offset + produkcję w ostatniej umowie. Czemu się nie dało w drugiej? A no Plaszczak to Plaszczak co tutaj więcej dodawać.   Jak podpisywać umowy z Niemcami potrafią Czesi którzy w Europie mniej znaczą niż Polska ale jednak potrafią negocjować. Pomysł żeby brać pociski z Korei jako lewar na Niemcy nawet nie skomentuję, bo to poziom debila mógł wymyślić. 
    • Przede wszystkim to przynajmniej moim zdaniem zmiana bez sensu. Co do OC to jest to poblokowany CPU (coś jak non k u intela), więc tylko UV  
    • Fajnie że podałeś typ tego extendera bo z samego zdjęcia tak niskiej jakości trudno wywnioskować. Po zdjęciu wnioskuje, że to ten typ:  https://rbline.pl/extender-poe-pft1320-36882.html    Ogólnie standardowe extendery jakie stosowałem tylko regenerują sygnał nie są switchami czyli nie rozdzielają sygnału. W tym przypadku mają w sobie switcha. Różnica jest taka, że takie urządzenie różni się od typowego switcha tym, że zasilanie bierze z "głównego" switcha POE i nie ma w sobie zasilacza (taka jest idea extenderów). Na stronie którą podlinkowałem jest informacja  Więc można łączyć kaskadowo. Jednak pod 1 wyjście nie podłączysz kolejnych 2 extenderów (pewnie sam z siebie pobiera na własne działanie ze 2 W) oraz 3 kamer (każda np. po 6W). Czyli nie możesz podłączyć urządzeń które w sumie biorą więcej niż 15W. Jeszcze jedna uwaga. W specyfikacji masz 1 x PoE (802.3af/at). Oznacza to, że aby na 2 wyjściach w expanderze mieć 15W to switch musi być POE+ 802.3at, czyli na jednym porcie musi dać 30W. Jak dasz standardowego switcha 802.3af (czyli 15W) to w extenderze nie możesz podłączyć do każdego z dwóch wyjść urządzeń biorących 15 W. Wtedy tylko 1 port będzie działał z teką mocą  albo 2 gdzie suma mocy nie przekroczy 15W (Możesz wtedy np. podłączyć tylko 2 kamery np. po 6W).   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...