Skocz do zawartości
Grzegorz_J

ADSL & VDSL (Orange, Netia, etc)

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku kupiłem TD-W9980 i za cholerę nie chciał współpracować z moją Neostradą. Boję się, że z tym TP-Linkiem może być podobnie... ale chyba spróbuję. Jeszcze jedno pytanie - czym byś wzmocnił sygnał wifi? W tej chwili mam Funboxa i prosty acces point TP-Linka i niestety takie rozwiązanie nie za dobrze funkcjonuje.

 

Dzięki.

Edytowane przez lewy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wifi - na myśl przychodzą mi tylko reapeatery.

 

Co do routera - osobiście posiadam W8970, czyli starszy już model i nie narzekam na zasięg u siebie (mieszkam w domu jednorodzinnym) jak również na jego działanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuda się zadziały, nowe hasło i router działa!

 

Kupiłem też RE200 od TP-Linka, a oprócz tego mam jeszcze na stanie w domu router TP-Linka, z którego chciałbym zrobić również repeater (niby tak był skonfigurowany dotychczas, ale zawodził często, ale może przez Funboxa...). Dzięki - będę pytał jakbym sobie nie dał rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ASDL i 'na sztywno' dawno temu mi miły Pan technik ustawił fast patch zamiast interleaved. Ping do serwerowni w Warszawie (z okolic Bydgoszczy) wynosi 9ms, co uważam za dobry wynik. Jeśli się przesiądę na VDSL to też będę mógł wybrać (ewentualnie męczyć ludzi z Orange tak jak to robiłem poprzednio) fast patch lub cokolwiek, żeby mieć taki niski ping?

Edytowane przez tybet2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zależy na jakiego technika trafisz :E

 

Nie wiem czy się orientujecie ale Inea wprowadziła do swojej oferty wszystkie łącza jako symetryczne. Można? Można.

 

Korzysta może ktoś z ich oferty? Jak to działa w praktyce? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tu mówicie o światłowodach na wsiach :E :E a ja mieszkam od urodzenia w Warszawie i muszę "siedzieć na" marnej rwącej się neostradzie 10mb za 80zł/miesiac bo mieszkam na peryferiach miasta gdzie są domki jednorodzinne i brak większych blokowisk obok. Ze 3lata temu kopali światłowód no ale jak się okazało z 1,5km czy 2km zabrakło im :hmm::lol2: do mojego osiedla. Kanalizy zresztą tez nie ma wszędzie a na dzielnicy mieszka obecna prezydent miasta :E:lol2:

 

To jest po prostu żal.pl że Warszawa płaci tkz. janosikowe i a infrastruktury w postaci kanalizacji, internetu czy obwodnic nie ma :mad2:

Edytowane przez Diesel_Wawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się POPC2: https://www.orange.pl/view/popc

 

Dzięki temu mam światłowód mimo, że do roku 2100 na niego nie liczyłem. Jest to "przy wykorzystaniu środków EFRR" (dopłaty z UE). Ja się o światłowodzie dowiedziałem na miesiąc przed (na słupach ogłoszenie Orange, listy do skrzynek). W linku masz całą kupę lokalizacji, więc to już pewne że Orange masowo ruszyło do akcji (domy jednorodzinne) -nie sposób mi ocenić ile tam % Polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku kupiłem TD-W9980 i za cholerę nie chciał współpracować z moją Neostradą.

Mój TD-W9980 działa doskonale na VDSL2 od NETIA (realnie 47 Mbit/s), nie sądzę, by przy poprawnej konfiguracji nie działał idealnie z Neozdradą.

 

To jest po prostu żal.pl że Warszawa płaci tkz. janosikowe i a infrastruktury w postaci kanalizacji, internetu czy obwodnic nie ma :mad2:

... no to fajnego macie prezydenta miasta. Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zauważyłem że Orange przełączyło mnie na 80 Mb.
Jak to zauważyłeś? Powinien być brak synchronizacji.

 

Orange niedawno robiło zmianę z do 10 na do 20 i to widać na obrazku. Wszystkim którzy mogli włączali większe synchro i już masz oraz masakryczną ilość błędów CRC. Po VDSL trzeba dzwonić (Funboxa 2.0 chyba dają za darmo do umowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na papierowym rachunku jest napisane "Neostrada do 80 Mb" (umowa przedłuża się automatycznie co pół roku), oraz zauważyłem skok pobierania do 20 Mb właśnie (prawie maks. ADSL2+). Sprawdziłem na stronie Orange i najniższa dostępna opcja dla mojego miejsca zamieszkania to właśnie "Neostrada do 80 Mb".

 

Wolałbym mieć własny modemo-router, niż pożyczać od Orange.

 

Tak, przy okazji zauważyłem częstsze rozłączanie się internetu.

 

Co teraz? Co robić? Jak żyć?

Odpowiem od końca. Jak aż tak boli to lepiej wyłącz całkiem bo zdrowie cenniejsze :)

 

Na resztę odpowiem linkiem zaznaczając, ze to z tańszych najlepszy wybór:)

https://www.x-kom.pl/p/427532-router-asus-dsl-ac51-750mb-s-a-b-g-n-ac-aneks-a-b.html - Tu masz tylko modem ADSL2+ czyli maks 24Mb/s

https://www.asus.com/pl/Networking/DSL-AC55U/ - Ten z VDSL.

Edytowane przez Greg666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - z tego co przedstawiłeś wychodzi, że masz cały czas Nesotradę 20MB, do 80MB to masz tylko na papierze bo jak widać Twoja linia jest za słaba i max co pociągnie to 20MB/s, tym samym nie jest potrzebny sprzęt VDSL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję router VDSL do Orange 80Mb, maksymalnie do 600 zł z dobrym wifi - dom 300m2. TP-LINK Archer VR600 radził sobie dobrze, ale zmarł po raz drugi,a na Funboxie 2.0 często zrywa mi połączenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję router VDSL do Orange 80Mb, maksymalnie do 600 zł z dobrym wifi - dom 300m2. TP-LINK Archer VR600 radził sobie dobrze, ale zmarł po raz drugi,a na Funboxie 2.0 często zrywa mi połączenie.

Do takiej chałupy wielkiej to ten jest super, ale musiał byś stówę dozbierac :)

 

https://www.ceneo.pl/32994234

 

Do 600 zł:

 

https://www.ceneo.pl/49522684

 

Rozważ ten droższy i na pewno nie będziesz żałował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie, jakie macie doswiadczenia z internetem z vectry? Wczoraj zamontowali mi swiatlowod 250mb/s i powiem szczerze, ze srednio zadowolony jestem. Wiem, ze te 250mb to jest predkosc do 250mb, a nie ustawione na sztywno. Tylko problem polega na tym, ze na speedtestach wyglada to calkiem niezle, a przy sciaganiu jakiegos pliku juz nie jest tak kolorowo, predkosci rzedu jakbym mial lacze 25-50mb, a nie tak to mialo wygladac. Kolejna sprawa, rozmawialem z technikiem przy montazu, pytalem czy mam dostep normalnie do routera, „ tak, normalnie moze pan sobie wejsc w urzadzenie z przegladarki i konfigurowac”, otoz, nie, nie moge. Dobra, rozumiem wszystko, ale cos takiego? Troszke poczytalem i dowiedzialem sie, ze mozna ich modemo router ustawic w funkcje bridge i podlaczyc swoj przez port wan. Zadzwonilem dzisiaj do nich i pytam pana czy jest taka mozliwosc, pan mowi, ze jak najbardziej, ale wtedy przydziela mi tylko dwa adresy ip publiczne i nic wiecej. Dobra powiedzmy, ze akurat mogloby tak byc, tylko teraz pytanie, czy moge wtedy np.

Na wifi telefonow uzywac dodatkowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma światłowód do usługi ADSL czy VDSL?? Trzeba myslec w jakim dziale się pisze i w jakim wątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po ostatnich burzach mam problem z neo do 80 na VDSL. Synchro spadło z ~30Mb/s na 22Mb/s i taki stan utrzymywał się kilka dni. Zrobiłem zgłoszenie, problem z linią. Przyjechał technik, zbadał linię - wszystko OK. Zapiął swój router (funbox 2 - mam taki sam) i teraz taka kwestia - na jego urządzeniu linia osiąga max swoich możliwości tj. ~32Mb/s, a na moim wspomniane ~22Mb/s. Soft ten sam, kable te same... Skasowali mnie na 49zł za "wizytę" :E Bo z ich strony wszystko gra, klient darmo nas wzywał.

 

Możliwe, by mój router działał, ale nie do końca? Można to jakoś zdiagnozować? Reset do fabryki nic nie dał. Aktualizacji oprogramowania nie widzi.

 

Co byście zrobili z takim fantem? Reklamować? Olać ich i kupić swój router - wszystko wskazuję na problem z urządzeniem. Polecacie coś niezbyt drogiego, byle nie gorszego od funboxa2? Wymagań nie mam żadnych konkretnych.

 

edit; Wymiana funboxa problem rozwiązała. Nie robili problemów, prócz uczulania by urządzenie odłączać od zasilania i linii tele na czas burz.

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Obecnie korzystam z Neostrady do 10Mb wraz z ich routerem Sagemcom F@ast 2704, niestety ów router po wielu latach dobrej pracy, zaczyna nawalać i potrzebuję kupić coś aby uciągnąć jeszcze pół roku.

Za pół roku wprowadzam się do swojego mieszkania gdzie będzie Moico 100Mb lub 1000Mb więc wtedy będę potrzebował lepszego sprzętu, chyba że oni zapewniają.

 

Jeśli to istotne to internet mam dzięki tzw. utrzymaniu linii telefonicznej

 

Budżet tak do 150zł bo raczej nie ma sensu wydawać więcej, wolałbym też nie dawać mniej bo router po przeprowadzce będzie wykorzystywany gdzie indziej również na neo 10mb więc chciałbym zapewnić minimum "jakości" jeśli można to tak nazwać.

Trafiłem na parę modeli od Tp-link np Archer C2 itp. ale nie wiem czy się nadadzą.

 

Ps. przejrzałem parę stron wstecz w tym temacie ale nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi, stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie prędkości osiąga się na światłowodach Netii? Zamówiłem 500Mb/s w technologi PON. Przewód będzie doprowadzony bezpośrednio do domu. Pytam gdyż w regulaminie jest spory rozstrzał. Podane są zawsze prędkości minimalne, zwykle osiągalne i maksymalne, a przedstawiciel handlowy mi nie potrafił wyjaśnić od czego to zależy jaką się prędkość osiągnie.

 

Przykładowo w regulaminie jest zapis, że dla prędkości

500Mb/s - maksymalna jest 500/50 , zwykle osiągalna jest 300/35 a minimalna 100/15

a dla prędkości

1Gb/s - maksymalna jest 1000/100 , zwykle osiągalna jest 640/70 a minimalna 180/20

 

Osobiście śmieszą mnie takie zapisy bo to jest światłowód, a nie internet mobilny czy na kablach miedzianych gdzie faktycznie wiele czynników może wpłynąć na prędkość/jakość usługi. Co o tym sądzicie? Nie wygląda wam to podejrzanie? Jakby z góry zakładali, że maksymalnej się nie wyciągnie... jakie są wasze doświadczenia z Netią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie prędkości osiąga się na światłowodach Netii? Zamówiłem 500Mb/s w technologi PON. Przewód będzie doprowadzony bezpośrednio do domu. Pytam gdyż w regulaminie jest spory rozstrzał. Podane są zawsze prędkości minimalne, zwykle osiągalne i maksymalne, a przedstawiciel handlowy mi nie potrafił wyjaśnić od czego to zależy jaką się prędkość osiągnie.

 

Przykładowo w regulaminie jest zapis, że dla prędkości

500Mb/s - maksymalna jest 500/50 , zwykle osiągalna jest 300/35 a minimalna 100/15

a dla prędkości

1Gb/s - maksymalna jest 1000/100 , zwykle osiągalna jest 640/70 a minimalna 180/20

 

Osobiście śmieszą mnie takie zapisy bo to jest światłowód, a nie internet mobilny czy na kablach miedzianych gdzie faktycznie wiele czynników może wpłynąć na prędkość/jakość usługi. Co o tym sądzicie? Nie wygląda wam to podejrzanie? Jakby z góry zakładali, że maksymalnej się nie wyciągnie... jakie są wasze doświadczenia z Netią?

 

Nie wiem czego tu nie rozumiesz umowę masz do 500/50 gwarantowane 100/15 i dopóki nie spadnie poniżej gwarantowanych parametrów to wszystko jest zgodnie z umową i nie możesz jej zerwać bez konsekwencji finansowych z winy dostawcy. Na światłowodzie nie powinno być problemu z uzyskaniem maksymalnej prędkości z umowy ale wszystko co mieści się powyżej 100/15 jest zgodne z umową czyli może być 500/50 ale może też być 100/15 i wszystko pomiędzy tymi prędkościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czego tu nie rozumiesz umowę masz do 500/50 gwarantowane 100/15 i dopóki nie spadnie poniżej gwarantowanych parametrów to wszystko jest zgodnie z umową i nie możesz jej zerwać bez konsekwencji finansowych z winy dostawcy. Na światłowodzie nie powinno być problemu z uzyskaniem maksymalnej prędkości z umowy ale wszystko co mieści się powyżej 100/15 jest zgodne z umową czyli może być 500/50 ale może też być 100/15 i wszystko pomiędzy tymi prędkościami.

 

:) tu nie ma nic do rozumienia, bo myślę, że to jest dla każdego przejrzyste. Chodzi o to, że te prędkości w regulaminie są totalnie z dupy. Dajmy na to, że mam 1Gb/s i osiągam tylko prędkość minimalną 180Mb\s. Wszystko jest zgodnie z regulaminem i nie mam prawa protestować no ale to nie jest nawet połowa prędkości 500Mb/s która jest 20-30zł tańsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) tu nie ma nic do rozumienia, bo myślę, że to jest dla każdego przejrzyste. Chodzi o to, że te prędkości w regulaminie są totalnie z dupy. Dajmy na to, że mam 1Gb/s i osiągam tylko prędkość minimalną 180Mb\s. Wszystko jest zgodnie z regulaminem i nie mam prawa protestować no ale to nie jest nawet połowa prędkości 500Mb/s która jest 20-30zł tańsza.

Pogoogluj ile kosztują łącza z gwarantowaną prędkością gdzie w umowie nie ma słowa do lub zadzwoń do jakiegoś dostawcy internetu. Pewnie rocznego abonamentu z umowy do zabraknie na miesięczny abonament w umowie z gwarantowaną prędkością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie routerów ADSL do neostrady.

Kilka dni temu była burza u mnie i pech chciał, że spaliło mi router już poczciwy

TP-Link TD-W8961ND. V1.1

Śmigał 8 lat nie zrywał synchronizacji jedynie ostatnio był problem do zalogowania się do ustawień. Ale mniejsza o to :)

 

Szukam teraz nowego routera, który będzie stabilny nie będzie zrywał połączenia/synchronizacji. Cenowo ciężko stwierdzić max 250zł.

Z tego co czytałem to warto brać TP-Linki na CPU Broadcoma.

Najlepszy na słabsze linie. Tylko, które z nowych są na Broadcomie?

Niestety ja taką linię posiadam, poniżej parametry:

Neostrada do 20Mbps

-SNR Margin: Down 6.5dB Up 6.5dB

- Line Attenuation: Down 17dB Up 8.6dB

- Data Rate: Down 14378 Up 1122

- Power: Down 19.3 Up 12.3

 

Fajnie jakby zasięg WiFi był na podobnym poziomie jak na poprzedniku.

Zastanawiam się na takimi, który radzicie wziąć?

Z góry dziękuję za pomoc. :)

 

TP-Link:

https://www.mediaexpert.pl/routery-adsl/router-tp-link-td-w8961n,id-1153692

https://www.mediaexpert.pl/routery-adsl/router-tp-link-td-w8968,id-287793

https://www.mediaexpert.pl/routery-adsl/router-tp-link-td-w9970,id-1042017

https://www.mediaexpert.pl/routery-adsl/router-tp-link-tl-wdr4300,id-240855

https://www.x-kom.pl/p/388001-router-tp-link-archer-vr400-1200mb-s-a-b-g-n-ac-usb.html

 

ASUS:

https://www.mediaexpert.pl/routery-adsl/router-asus-dsl-n16,id-1162300

https://www.x-kom.pl/p/427532-router-asus-dsl-ac51-750mb-s-a-b-g-n-ac-aneks-a-b.html

Edytowane przez stiepanek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam internet od Netii. W ostatnim czasie wolno chodzi, w tej chwili prędkość wynosi: 
Pink 62 ms, Download 5,31 Mbit.s, Upload 0,67 Mbit/s  . Rozmawiałem dzisiaj z konsultantem z Netii, powiedział że technicy z Oranger sprawdzali moje łącze, powiedzieli że wszystko jest w porządku.  Nic z tym nie zrobią. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...