Skocz do zawartości
Grzegorz_J

ADSL & VDSL (Orange, Netia, etc)

Rekomendowane odpowiedzi

na pierwszym linku mam jakąs firme telekomunikacyjną:E

mam, znalazłame. Max idzie 700 teraz ;)

Edytowane przez larry.bigl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie przed chwilą mój router stracił synchro, a za 5 sekund było już 7452 na downloadzie :cool: Szkoda, że nie będę miał jednak ani 10 ani 20Mb neostrady, właściciel bowiem przyoszczędził kilkanaście złotych, ehh :kwasny:

 

Parametry, jeśli chodzi o tłumienie to bez zmian z 2->6 tj. up/down 14/17 w modulacji g.dmt lub 13/21 w adsl2+. Mój D-link zaniża trochę tłumienie na wysyłaniu bo pokazuje albo 9 albo 8. Zaś S/N Margin teraz wynosi około 19,5 dB, a było około 31. Obstawiam więc, że spokojnie 20Mb by śmigało. Niestety przez tych tępych techników, co mieli od razu podłączyć najwyższą prędkość będę miał tylko 6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie parametry mam na Netgearze wiecie juz z tego tematu. Teraz z kartki wydrukowanej z parametrami TP-Linka, ktorego tu na forum sprzedalem:

 

SNR Margin: Down: 34.5 dB, Up: 13 dB

Line Attentuation: 47.5 dB, 26 dB

Dta rate 1312 i 320

Max rate: 9248 na 668 (co to znaczy?)

 

Na wzor aktualne parametry:

 

Line Attentuation: 44 db i 23 dB (down Up odpowiednio)

SNR: 28 dB i 21 dB (down Up odpowiednio)

 

Jakby nie bylo sie poprawily parametry.

 

Co oznacza Max rate z TP-Linka??

 

Ustawienia w TP-Linku mialem tkaie same PPPoE LLC i GDMT manualne bo na automatycznej modulacji DSL potrafil sie 10 minut synchronizowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim tłumieniem marne szanse na coś znacznie lepszego. Ale jeśli teraz masz inny router to próbuj wziąć aneks na 2Mb, może akurat będzie działało dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z takim tłumieniem marne szanse na coś znacznie lepszego. Ale jeśli teraz masz inny router to próbuj wziąć aneks na 2Mb, może akurat będzie działało dobrze.

[/quotMowisz o tym Line cos tam z downem 44 dB??

 

Rok temu jak wzialem 2 mega jeszcze wtedy na routerze Linksys WAG54G2 to 3 razy dziennie rozlaczalo bo podobno ten parametr wzrosl do 54 dB czy cos kolo tego za dobrze nie pamietam, ale pamietam, ze cos kolo 10 dB wzroslo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tłumienie nie powinno wzrosnąć, u mnie nawet nie drgnęło od 1Mb które mieliśmy rok temu jeszcze na poprzedniej neostradzie. Albo linia w lokalu jest jakaś trefna, albo po prostu coś dobrze nie łączyło na drodze do centralki.

Edytowane przez lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos takim prostym jezykiem (prosta polszyzna) wyjasnic co daje ADSL 2+ poza tym, ze router tzn modem w nim obsluzy wieksza predkosc i dlaczego np. TPSA przelaczajac na te 2 mega mi nie zmieni na ADSL2+ jelsi by to w jakikolwiek sposob pomoglo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADSL2+ ma większe pasmo dzięki czemu można osiagnąć większą przepustowość. A dlaczego nie włączają domyślnie tego? Ponieważ linia może być za słaba i w momencie włączenia tej modulacji może spaść stabliność łącza? Innymi słowy, pasmo kosztem stabilności. Tak mi się wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przepięciu na adsl2+ wzrosło mi s/n margin dla up z 25 na 31. Ale to daje tylko pozytywne rezultaty w odległości do 2km od centralki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec trafilem na jakiegos calkiem obczajonego goscia na infolini technicznej neostrady (0800102102) i poradzil mi, aby udac sie do najblizszego punktu sprzedazy gdyz teraz infolinia techniczna moze przyjac usterke, ale nie moze wyslac zgloszenia do monterow w celu sprawdzenia lini i w tym punkcie maja ludiz, ktorzy sie tym zajmuja i kontakty z centralami i oni sprawdza. Jesli bedzie jaka kolwiek mozliwosc technicznie przerobienia lini to zrobia. U mnie jest sytuacja, ze mieszkam jakies 4-5 km od centrlai prosta droga (jadac samochodem) i mam dwa budynki (na wsi) linia jets podpieta do pierwszego budynku, a od tego pierwszego w ziemi i w scianahc idzie linia z przed 13 lat. Moze wlasnie t alinia w domu jest uskzodzona gdzies, a wiadomo, z enikt nie bedzie rujnowla domu w celu sprawdzenia i moze poprostu zarzadam, zeby pomierzyli wszystko co jak sie da, zeby mieli w papierach i niech podepna ta linie jakas bezposrednio do gniazdka, w ktorym jest podpiety router i sie zobaczy czy na 1 mega parametry zmienia sie na lepsze. Jesli tak 2 mega biore w lipcuz zamknietymi oczmai :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówienie na przebudowę łącza można też zgłosić na 19393, nie będziesz musiał chodzić to punktu :E

 

Mam już na loginie 6Mb, cały proces zajął więc około 45minut od złożenia podpisu :E

Edytowane przez lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówienie na przebudowę łącza można też zgłosić na 19393, nie będziesz musiał chodzić to punktu :E

 

Mam już na loginie 6Mb, cały proces zajął więc około 45minut od złożenia podpisu :E

Sie ciesz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie te problemy z synchro u mnie to miałem podpiete 6Mbit w kilka godzin po;) nie miałem jak sprawdzic od razu po złozeniu zamówienia. Generalnie to jak się postaramy to z TP da się co nie co załatwić, kwestia tylko trafienia na kumatych ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby nie te problemy z synchro u mnie to miałem podpiete 6Mbit w kilka godzin po;) nie miałem jak sprawdzic od razu po złozeniu zamówienia. Generalnie to jak się postaramy to z TP da się co nie co załatwić, kwestia tylko trafienia na kumatych ludzi.

Dokladnie kompetentny technik zdziala cuda :D:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo z trybem FAST i Interleaved..ja nie mogłem wyprosić, a kumpel raz trafił i w 10min miał zrobione..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak samo z trybem FAST i Interleaved..ja nie mogłem wyprosić, a kumpel raz trafił i w 10min miał zrobione..

Ja zawsze mialem Fast i przez poltora rok predkosc transferu byla do 122 KB/s bo byl zle ustawiony port na centrali. Takze te tryby to nie tylko one sa odpowiedzialne za dzialanie neta prawidlowo, port tez musi byc odpowiednio skonfigurowany przez umiejaca to robic osobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, u Ciebie technik podpiął linię i miałeś problemy z synchro, a u mnie obliczył jakieś tłumienie z kosmosu na 45dB i sygnał 10/5 i 3x anulował mi zamówienia (w tym na przebudowę łącza) i zrób coś takiemu pajacowi, wszelkie tłumaczenia telefoniczne temu "technikowi" nic nie dały, wogóle nie wiem, po co do mnie zadzwonił. Do tej pory nie mogę tego zrozumieć.

Edytowane przez lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak samo z trybem FAST i Interleaved..ja nie mogłem wyprosić, a kumpel raz trafił i w 10min miał zrobione..

To musiał trafić na "superużytkownika", który zmienił mu to od razu. Mało osób odbierających rozmowy ma takie uprawnienia.

Edytowane przez lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No widzisz, u Ciebie technik podpiął linię i miałeś problemy z synchro, a u mnie obliczył jakieś tłumienie z kosmosu na 45dB i sygnał 10/5 i 3x anulował mi zamówienia (w tym na przebudowę łącza) i zrób coś takiemu pajacowi, wszelkie tłumaczenia telefoniczne temu "technikowi" nic nie dały, wogóle nie wiem, po co do mnie zadzwonił. Do tej pory nie mogę tego zrozumieć.

Tacy byli, sa i beda niestety. Olej go.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na modulacji g.dmt zaczęły mi się pojawiać błędy i zwiesiło mi transmisję 2 razy :kwasny: Przełączyłem na adsl2+ i sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na modulacji g.dmt zaczęły mi się pojawiać błędy i zwiesiło mi transmisję 2 razy :kwasny: Przełączyłem na adsl2+ i sprawdzę.

Coraz bardziej mi sie wydaje, ze albo cos masz spaprane z konfiguracja lacza, albo twoje routery-router, albo okablowanie od gniazdka do routera. Tez moze byc uszkodzenie od skrzynki, do ktorej cie podlaczyli do ciebie do domu. Ja w ciagu ostatniego roku mialem u sibie na dzialce gdzie mieszkam 3 miejsca z naprawiana linia i jak widac nie wiele to dlao gdyz nadal wiecej jak 1 mega sobie nie podlacze. Dzis mam zamiar udac sie w Lublinie do punktu sprzedazy i zarzadac przebudowy lini u mnie na dzialce jezeli technicy beda pewni, ze cokolwiek to pomoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry są stabilne, narazie 0 błędów na tej modulacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Parametry są stabilne, narazie 0 błędów na tej modulacji :)
Firmware w routerze zaktualizowales do najnowszej wersji??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Grzegorzu. Po prostu opisuję tutaj sytuację, natomiast nie podejrzewam żeby było coś z routerem, bo te błędy pojawiły się po zwiększeniu prędkości, po drugie router na automacie bierze modulację adsl2+, a ja ręcznie ustawiłem inną. Narazie spokój i 0 błędów fec, hec, crc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...