Skocz do zawartości
Grzegorz_J

ADSL & VDSL (Orange, Netia, etc)

Rekomendowane odpowiedzi

wg. mnie parametry są z kosmosu, teraz ustawiłeś dobrze. A co do parametrów to :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie masz cos zrypane. Zglos na 800102102. Moze u ciebie jest uskzodzenie. No chyba, ze rzeczywiscie jestes tak daleko od centrali. Routery Linksysa WAG200G i WAG54G2 zawyzaja parametry. Ja dwa lata temu mialem tego drugiego z wymienionych przez zemnie i 2 Mb/s i parametr Line Attentuation byl 54 dB. Zapamietalem to bo bylo dla mnie szokiem, ze prawie o 10 dB podskoczylo z 1 mega. Na obecnym Netgearze jest wszystko OK parametry sa idealnie te same co technicy odczytuja na centrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, Orange podłączyło mi dziś 2mb/s na lini 4,5km :P

 

Teraz mam takie pararmetry na W8901G:

 

ADSL Firmware Version : FwVer:3.11.2.167_TC3086 HwVer:T14.F7_5.0

Line State : Showtime

Modulation : ADSL2 PLUS

Annex Mode : ANNEX_A

 

Downstream Upstream

SNR Margin : 14.3 26.5 db

Line Attenuation : 65.0 31.9 db

Data Rate : 2496 316 kbps

Max Rate : 5152 963 kbps

POWER : 15.9 11.3 dbm

 

No cóż, tłumienie mam wysokie, ale wszystko chodzi idealnie.

Tylko ten transfer - bez limitów max 235kb/s. Trochę brakuje :/

 

A jescze pytanie: mam zepsute 1 gniazdko telefoniczne na kablach TP, ale telefon w Netii! Gdzie to zgłosić? Do TP, czy wypną się na mnie :E ?

Edytowane przez haftus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani TP, ani Netia ci gniazdka nie naprawia. To poza ich referencjami. Chyba, ze trafisz na goscia, ktory bedzie mial checi. Ewentualnie gdyby wysokie parametry byly przez to, ale watpie.

 

Masz strasznie wysokie tlumienie. Cos zrypane i to porzadnie. Moze masz linie stara strasznie i dlatego.

 

Transfer masz niski przez tlumienie.

 

Prawidlowo powinienes miec tak jak ja Down 2496, Up 320, a ty masz down dobrze, a up 316. Zle ci sie synchronizuje z tym Up-em to pewnie przez to tlumienie.

 

Dowiedz sie na infolini technicznej uslugodawcy, od ktorego mas zinternet czy im system pokazuje te same parametry. TP-Linki te lubia oszkiwac wlasnie parametry lini. U mnie zanizal ten router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jesteś już chyba przewrażliwiony z tymi parametrami i prędkościami :E Transfer nie powinien mu się obniżać, jeśli nie ma przeciążeń i różnego rodzaju błędów w transmisji danych. A wysokie tłumienie może wpływać co najwyżej na rozłączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego jesteś już chyba przewrażliwiony z tymi parametrami i prędkościami :E Transfer nie powinien mu się obniżać, jeśli nie ma przeciążeń i różnego rodzaju błędów w transmisji danych. A wysokie tłumienie może wpływać co najwyżej na rozłączenia.

Wysokie tlumienie tez wplywa na bledy CRC przez co spada transfer i rozlacza.

 

Nie jestem przewrazliwiony. Jak ci nie pasuje to nie spamuj tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej nie pisał nic o błędach, więc opanuj się :Up_to_s:

 

Pozatym nie masz monopolu na jedynie słuszne wypowiedzi tutaj.

Edytowane przez lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Obecnie posiadam 6 mb. ALe czy wg poniższych parametrów miałbym szanse na 10lub 20mb?

 

Down

 

SNR Margin (dB): 12 dB

Attenuation (dB): 30 dB

 

Obecnie mam mode:GDMT

 

Na etlinku pokazuje tak

neodo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 Mb/s tak ale 20 Mb/s nie i wtedy też zmiana na routerze/modemie mode na adsl2+

Edytowane przez kamil3233

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz strasznie wysokie tlumienie. Cos zrypane i to porzadnie. Moze masz linie stara strasznie i dlatego.

 

Transfer masz niski przez tlumienie.

 

Prawidlowo powinienes miec tak jak ja Down 2496, Up 320, a ty masz down dobrze, a up 316. Zle ci sie synchronizuje z tym Up-em to pewnie przez to tlumienie.

 

Dowiedz sie na infolini technicznej uslugodawcy, od ktorego mas zinternet czy im system pokazuje te same parametry. TP-Linki te lubia oszkiwac wlasnie parametry lini. U mnie zanizal ten router.

Póki działa nie będe się w to bawił - po co sobie psuć nerwy!

 

Myślałem, ze można trochę transfer poprawić z poziomu rutera.

Edytowane przez haftus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Obecnie posiadam 6 mb. ALe czy wg poniższych parametrów miałbym szanse na 10lub 20mb?

 

Down

 

SNR Margin (dB): 12 dB

Attenuation (dB): 30 dB

 

Obecnie mam mode:GDMT

 

Na etlinku pokazuje tak

neodo.jpg

Pokaż jakie masz obecnie parametry łącza na routerze w zakładce status i czy występują błędy w transmisji. Najlepiej skopiuj i wklej całość. Wtedy bedzie można coś powiedzieć. Ten test syntetyczny bierze tylko pod uwagę tłumienie UP, a to jest zbyt mała informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Póki działa nie będe się w to bawił - po co sobie psuć nerwy!

 

Myślałem, ze można trochę transfer poprawić z poziomu rutera.

Z poziomu routera nie poprawisz transferu. Poniewaz mi na TP-Linku zanizalo parametry jesli masz mozliwosc na dzien pozyczyc od kogos inny router innej firmy to na twoim miejscu bym to sprawdzil. Moze u ciebie zawyzac parametry, albo juz zaniza, a na innym sprzecie beda jeszcze gorsze. Ja na twoim miejscu bym zglosil do nich sa od tego, zeby swiadczyc usluge, a jak parametry nie pozwalaja to po co placic za cos co nie bedzie dzialac?

 

Mieszkasz na wsi czy w miescie, w bloku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pokaż jakie masz obecnie parametry łącza na routerze w zakładce status i czy występują błędy w transmisji. Najlepiej skopiuj i wklej całość. Wtedy bedzie można coś powiedzieć. Ten test syntetyczny bierze tylko pod uwagę tłumienie UP, a to jest zbyt mała informacja.

 

2vbqu07.jpg

Edytowane przez nobel157

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak zmieniam modulacje na adsl2+ to router sie normalnie synchronizuje ale mode pozostaje gdmt. To oznacza że nie jestem podpiety pod adsl2 czy to może byc wina routera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale jak zmieniam modulacje na adsl2+ to router sie normalnie synchronizuje ale mode pozostaje gdmt. To oznacza że nie jestem podpiety pod adsl2 czy to może byc wina routera?

coś nie tak w takim razie, jeśli zmieniasz na adsl2+ to powinno sie zrobić adsl2+ albo nic. Chyba że w routerze jest tylko opcja coś w stylu "adsl2+ first" a później sam sobie leci dalej np do g.dmt Jak zamówisz 10 Mb/s to tak czy siak muszą włączyć adsl2+ a router musi złapać adsl2+ by 10 Mb/s działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest wogole mozliwosc sprawdzenia jakie sie ma czy ADSL g.dmt czy ADSL2+ czy tylko tzwn rzut moneta czyli jak sie na tym i na tym synchronizuje tzn, ze mam to i to bo zaczynam tego nie rozumiec??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jest wogole mozliwosc sprawdzenia jakie sie ma czy ADSL g.dmt czy ADSL2+ czy tylko tzwn rzut moneta czyli jak sie na tym i na tym synchronizuje tzn, ze mam to i to bo zaczynam tego nie rozumiec??

G.DMT to raczej wszyscy mają bo to podstawa ADSL, a ADSL2+ masz wtedy kiedy łapie router/modem. Chociaż nie zawsze, czasami porty mogą być wszystkie zajęte i koniec. wszystko zależy od centarli w Twojej miejscowości i sprzętu jaki tam jest.

 

Jeszcze niedawno strona etlinka pokazywała czy masz ADSL2+ teraz już to wyłączyli, ale jak do nich zadz. to Ci powiedzą. Tak czy siak najlepiej samemu zmienić modulacje na ADSL2+ odczekać pare minut jeśli nie łapie, wyłączyć router na minute i włączyć ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Elinka nie pisało, że masz teraz adsl2+, tylko że są takie karty na centrali :exclam: Zmiana z 6 na 10 jeśli obecnie jest podłączenie na adsl będzie wymagała interwencji techników w celu zmiany karty. Pozatym nie ryzykowałbym zmiany w tym konkretnym przypadku na 10Mb. Nadal nie wiem, czy masz jakieś błędy crc, hec lub fec. Jeśli nie masz tego na routerze to zadzwoń na infolinie i się dowiedz jaką masz teraz kartę i jak wygląda jakość łącza.

Edytowane przez lukas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
G.DMT to raczej wszyscy mają bo to podstawa ADSL, a ADSL2+ masz wtedy kiedy łapie router/modem. Chociaż nie zawsze, czasami porty mogą być wszystkie zajęte i koniec. wszystko zależy od centarli w Twojej miejscowości i sprzętu jaki tam jest.

 

Jeszcze niedawno strona etlinka pokazywała czy masz ADSL2+ teraz już to wyłączyli, ale jak do nich zadz. to Ci powiedzą. Tak czy siak najlepiej samemu zmienić modulacje na ADSL2+ odczekać pare minut jeśli nie łapie, wyłączyć router na minute i włączyć ponownie.

No, ale moj router nie pokazuje przy wlaczonym Ato modulacji jakie lapie czy G.DMT czy ADSL2+. Mozna to jakims programem sprawdzisz przez router??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na stronie Elinka nie pisało, że masz teraz adsl2+, tylko że są takie karty na centrali :exclam: Zmiana z 6 na 10 jeśli obecnie jest podłączenie na adsl będzie wymagała interwencji techników w celu zmiany karty. Pozatym nie ryzykowałbym zmiany w tym konkretnym przypadku na 10Mb. Nadal nie wiem, czy masz jakieś błędy crc, hec lub fec. Jeśli nie masz tego na routerze to zadzwoń na infolinie i się dowiedz jaką masz teraz kartę i jak wygląda jakość łącza.

kolega miał ten sam margin i nawet ciut wyższe tłumienie i 10 Mb/s chodzi mu teraz idealnie. Też miał wcześniej 6 w gdmt więc na tym sie opieram.

 

No, ale moj router nie pokazuje przy wlaczonym Ato modulacji jakie lapie czy G.DMT czy ADSL2+. Mozna to jakims programem sprawdzisz przez router??

jak masz linksys to w oknie przeglądarki wpisz http://192.168.1.1/setup.cgi?next_file=adsl_driver.htm :) router pokazuje modulacje, to jak masz auto to zmień na samo adsl2+ i sie dowiesz. Ale router musi pokazywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada status w tym routerze i przy modemie nie pisze jaka ma aktualnie modulacje, a gdzie indziej nie pisze bo dalej sa tylko ustawienia, ale nawet wybierajac Annex M router sie synchronizuje :P

 

przechwyt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z poziomu routera nie poprawisz transferu. Poniewaz mi na TP-Linku zanizalo parametry jesli masz mozliwosc na dzien pozyczyc od kogos inny router innej firmy to na twoim miejscu bym to sprawdzil. Moze u ciebie zawyzac parametry, albo juz zaniza, a na innym sprzecie beda jeszcze gorsze. Ja na twoim miejscu bym zglosil do nich sa od tego, zeby swiadczyc usluge, a jak parametry nie pozwalaja to po co placic za cos co nie bedzie dzialac?

 

Mieszkasz na wsi czy w miescie, w bloku?

Wiocha, 4,5 km lini.

 

mam strasznie dziwną stytuację, w godzinach szczytu (20-21) net chodzi idelanie, transfery ok. 240-250, natomiast tak o tej porze, co mamy teraz SpeedTest pokazuje takie wyiniki (test z przed chwili): 792686715.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiocha, 4,5 km lini.

 

mam strasznie dziwną stytuację, w godzinach szczytu (20-21) net chodzi idelanie, transfery ok. 240-250, natomiast tak o tej porze, co mamy teraz SpeedTest pokazuje takie wyiniki (test z przed chwili): 792686715.png

A umowe masz do jakiej predkosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A umowe masz do jakiej predkosci?

No 2 mb/s. Przecież mówiłem.

 

Teraz właśnie jest mega tragedia.

Speedtest czyta mi jako 0.79mb/s a transfer mam 13 kb/s .

Wieczorem już zawsze jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...