Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rake-

Tworzenie projektu opakowania na soki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dostałem zlecenie zaprojektowania pudełka na soki jabłkowe. Jako, że nigdy czegoś podobnego nie robiłem i nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać, mam kilka pytań:

 

1) W jakiej formie powinien być wykonany projekt? Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby naniesienie grafiki na siatkę matematyczną takiego pudełka. Mam rację? Czy jest może inny sposób (jaki?) ?

 

2) Do projektu potrzebne mi będzie wysokiej jakości obrazek jabłka (najlepiej z kroplami wody na nim). I tu mam wątpliwość: w jaki sposób taki efekt osiągnąć? Czy powinienem zainteresować się stronami, oferującymi zakup wysokiej jakości zdjęć do użytku komercyjnego (a następnie dodać odpowiednie efekty) czy jest może inny sposób? Jeśli tak, to jaki?

 

3) Na pudełku ma znajdować się (standardowo) obrazkowa instrukcja obsługi. Zauważyłem, że na kilku różnych opakowaniach, które widziałem obrazki są identyczne, zatem przypuszczam, że da się je skądś pobrać. Czy ktoś orientuje się skąd?

 

Na chwilę obecną nie przychodzi mi nic więcej do głowy, zapewne w trakcie wykonywania będę miał jakieś dodatkowe pytania

 

Z góry dziękuję za jakiekolwiek odpowiedzi/sugestie.

 

Pozdrawiam,

Rake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad1). Swego czasu, gdy pracowałem w agencji reklamowej, to jak np.: robiłem taki świecący baner reklamowy, to miałem podany dokładny wymiar każdego prostokąta/kwadratu (każdej ściany), to później w Corelu, robiłem zbiór znaczników (siatka banera ze znaków +- itp.), nakładałem na to grafikę i jak to był plakat, to szło to do druku w palecie CMYK. Nie robiłem co prawda etykiet na kartony, ale wydaje mi się, że to chyba dobra droga, aczkolwiek nie daje sobie uciąć ręki.

 

ad2). Jeśli masz dostęp do jakiegoś dobrego aparatu, to po kosztach (jeśli potrafisz robić dobre zdjęcia) kup jabłko vide z którego jest sok, porób fotki i później obróbka w Photoshopie. Jeśli nie, to pozostaje Ci poszukać w necie zdjęć do zastosowań komercyjnych, ale takich, które będziesz mógł modyfikować wedle własnego widzi mi się. Wyszukiwanie zdjęć w googlach i ściąganie ich na pałę, może się źle skończyć.

 

ad2 do 2 8:E )Jeszcze inaczej... Jeśli potrafisz dobrze malować w Photoshopie (czy w czymś innym), to możesz stworzyć alternatywny malowany projekt, który może mieć znacznie lepszy efekt wizerunkowy i marketingowy, ale to już zależy od zleceniodawcy. Szczerze mówiąc, to jak patrzę na półki sklepowe, to soki pomarańczowe, jabłkowe czy inne, mają etykiety robione na jedno kopyto (pełno owoców, które z reguły są w tych samych miejscach, jakieś tam napisy i tyle).

 

ad3). Może być tak, że kilka etykiet dla różnych producentów soków, są wykonywane przez tą samą agencję, która to być może posiada licencje na jakaś fotkę/zbiór fotek i z niej/nich korzysta.

 

Pewnie zbytnio Ci nie pomogłem, ale może jakoś Cię na kierowałem, albo coś :) .

 

EDIT:// Zawsze jeszcze możesz spróbować zadzwonić do firmy, która zajmuje się tworzeniem opakowań z nadrukiem i zapytać o szczegóły takiej etykiety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...