Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

eDameXxX

[Maty bitumiczne] APP vs. BOLL?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam krótkie pytanie:

Które maty bitumiczne wg. Was bardziej się opłaca kupić...? Do wyboru mam miękkie maty firmy APP za 7,49 zł oraz maty firmy BOLL za 5,70 zł (także miękkie). Po przejrzeniu kilku tematów, doszedłem do wniosku, że bardziej polecacie maty firmy APP i chętnie bym je kupił, ale zależy mi na kosztach i zastanawiam się też nad matami firmy BOLL.

Nie wiem, czy opłaca się dopłacać 1,79 zł na każdej macie i kupić APP, czy może tak samo będę zadowolony z mat firmy BOLL?

Matami zamierzam okleić część obudowy, a jak zostanie ich kilka, to może coś się z nimi jeszcze zrobi.

 

APP na Allegro

BOLL na Allegro

:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: maty ci dużo nie pomogą jak nie wyciszysz najpierw grafy i zasilacza. Do tego w sygnie nie masz budki, więc domyślam sie, że jakaś niespecjalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wlasnie myslalem o zainstalowaniu wyciszenia w kompie, po pierwsze chcialbym obic sciany kompa jakas mata, ale myslalem o czyms w rodzaju gabku do okolo 5 mm grubosci, lub o takiej macie. W planie mam tez Bituminbox o ile wszystko pojdzie dobrze.

W sklepie motoryzacyjnym powiedzieli mi ze maty tego typu co sa tutaj pokazane, beda smierdzialy pod wplywem temperatury.

Nie wiem tylko czemu oni mi to powiedzieli skoro w kompie temp powiedzmy 50 stopni na rdzeniu grafy czyli w otoczeniu mniej, to chyba nizsza temp jak silnik samochodowy.

W kazdym razie bedzie to smierdzialo czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale myslalem o czyms w rodzaju gabku do okolo 5 mm grubosci,

nie wiem czy maty śmeirdzą czy nie, ale gąbka nic a nic ci nie da, jak szukasz naprawde taniego i dobrze wyciszajacego zamiennika to są płyty nimi płyty pilśniowe porowate. Nie mają prawa śmierdzieć, 100% ekologiczne (żadnych klejów, formaldechydów itp) ale trzeba je czymś przykleić i moga troche pylić na brzegach... <- wtedy trzeba czymś je zakleić, np taśmą. Nie jest to rozwiązanie estetyczne ani piękne,ale koszt malutki i wyciszają wszystko co sie da wyciszyć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
btw: maty ci dużo nie pomogą jak nie wyciszysz najpierw grafy i zasilacza. Do tego w sygnie nie masz budki, więc domyślam sie, że jakaś niespecjalna.

Może i te maty nie wyciszą mi komputera w znaczący sposób, ale myślę, że jakaś chociaż znikoma różnica w głośności będzie. Dodatkowo na pewno usztywnią bardziej obudowę, co jest dla mnie ważne, bo teraz czasami buda wpada w lekkie drgania. Plusem jest też to, że wg. mnie te maty nawet ładnie wewnątrz wyglądają.

Na procesorze chłodzenie mam dosyć ciche (podane w sygnaturce). Obecnie najgłośniejszym elementem jest dysk oraz zasilacz i już myślę nad FanSwapem.

A moja obudowa, jak to obudowa... Cooler Master Elite 335

 

W sklepie motoryzacyjnym powiedzieli mi ze maty tego typu co sa tutaj pokazane, beda smierdzialy pod wplywem temperatury.

Najlepiej jak się wypowie ktoś, kto posiada już takie maty.

W jakimś temacie tutaj na forum ktoś też o to pytał, ale inni odpowiedzieli mu, że to nieprawda. Wiadomo, jak się przytknie nos do maty, to będzie czuć gumą lub czymś podobnym, ale z większej odległości już na pewno nie powinno się tego czuć.

 

@wielboy, @ helfire

Dzięki wszystkim. Wezmę te tańsze maty.. troszkę się zaoszczędzi :]

 

Temat można zamknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

app nie smierdza...przynajmniej u mnie

 

i wlasnie "powachałem" dwu miesieczna mate...z bliska tez nic nie czuc

 

ponadto...te maty nie wyciszaja..."raczej"

jedyne co nimi osiagniesz to usztywnienie blachy/redukcja drgan

chociaz imo powiem ci ze srednio to dziala...

ja swoj dysk i tak slysze;]..juz lepiej na gabce polozyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to to samo. czy app czy boll. róznią sie nadrukiem. app miekkie troche smierdza. jak sie nagrzeja np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj w Castoramie i o dziwo, nic nie zalatwilem. ci pomagierzy nie bardzo czaili co to sa maty bitumiczne, albo mowili mi ze tego nie ma/ nie nada sie. Wogole tez nie bylo zadnych pianek ktorymi moglbym wylozyc obudowe.

 

Zastanawiam sie teraz czy kombinowac cos dalej czy sobie darowac. Tym bardziej ze poza allegro troche ciezko dostac taki sprzet :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sklepach audio chcą 3x cenę allegro. nie opłaca się i to kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w sklepach audio chcą 3x cenę allegro. nie opłaca się i to kompletnie.

 

ee tam gdzie ja kupowalem bylo dokladnie na odwrot...minus wysylka

to allegro sie kompletnie nie oplacało...

 

zaraz linka poszukam i wyedytuje

 

edit:

 

sklep

 

6 pln...za twardą

 

na allegro ceny sa pododobne (raczej wyższe;p )

ale minimalna cena wysylki to 10 pln w góre....

 

przy zalozeniu ze ja np.potrzebowalem tylko 2 sztuki;]

faktycznie allegro sie oplaca jak nic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sklepy z car audio czekaja na ciebie...

Ja tam na początku szukałem tych mat, ale po pierwsze nie mieli ich aktualnie na stanie, a po drugie za matę 25x50 chcieli coś ponad 15 zł :o

 

W sklepie motoryzacyjnym powiedzieli mi ze maty tego typu co sa tutaj pokazane, beda smierdzialy pod wplywem temperatury.

Sprawdziłem i nie śmierdzą.

Dzisiaj przyszła paczka z matami i tak naprawdę to nawet jak przytknę nos do samej maty, to one w ogóle niczym nie pachną, nawet gumą nie zalatuje. A żeby jeszcze sprawdzić jak się sprawują w wyższej temperaturze, to opalarkę ustawiłem na 500 stopni C i po parunastu sekundach podgrzewania, mata była bardzo giętka, ale nadal niczym nie zalatywało... naprawdę :].

Dodam, że to są miękkie maty FLEX firmy BOLL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam na początku szukałem tych mat, ale po pierwsze nie mieli ich aktualnie na stanie, a po drugie za matę 25x50 chcieli coś ponad 15 zł smilies/shocked.gif

 

eeeh...a co jest tylko jeden sklep z car audio w twoim miescie?;]

 

wyzej dalej linka do krakowskiego sklepu na ul.wielickiej z matami za 6 pln...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie też po 15zł. zalatywały smołą troche, ale po 2 tygodniach nawet nagrzany komp nie wydawał zadnego zapachu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
eeeh...a co jest tylko jeden sklep z car audio w twoim miescie?;]

 

wyzej dalej linka do krakowskiego sklepu na ul.wielickiej z matami za 6 pln...

Pewnie jest więcej takich sklepów w tym mieście (Bełchatów), ale ja znam tylko ten jeden, a jak miałem szukać innych, to już wolałem sobie wygodnie zamówić na Allegro.

No i rzeczywiście jak za 6 zł te maty kupiłeś, to się opłacało. A one były miękkie, czy twarde?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6zł to dużo. były app po 4,20 jak kupowałem, a kupiłem ich bodaj 12 sztuk, wiec się rózniło mocno cenowo od tych...

 

 

a kolega napisal ze twarde 8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up.

Ale kolega lord_shivan potrzebował tylko 2 maty, więc zapłacił w sklepie 12 zł i to się opłacało, bo na Allegro nawet jakby zapłacił za matę 4,20 zł, to jeszcze dodatkowo przesyłka i by wyszło drożej. :]

 

Ja swoje maty kupowałem na Allegro, bo potrzebowałem 10 sztuk i wyszło dużo taniej niż w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...