Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

big93

problem z samsungiem i5700

Rekomendowane odpowiedzi

Mam go od dwóch dni nowego. Dodaje kontakty i za jakiś czas wchodze w kontakty to jest tylko jeden kontakt a gdy wejdę w pisania wiadomości sms i tam wybieram, do kogo chcę pisać to wszystkie kontakty są. Później znowu wchodze w kontakty i nic nie ma i za chwile w smsa i za jego posrednictwem w wybranie do kogo chce napisac i tam wszystkie kontakty są. Proszę bardzo o pomoc:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno patrzysz na kontakty, a nie ulubione albo spis połączeń? Wiem głupie, ale czasem się zdarza :P W sumei nie wiem jak jest w 1.5 (bo zapewne masz oryginalny soft), możesz rozważyć wgranie nowego 2.1, wtedy powinno się naprawić jeśli to faktycznie błąd oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam softa 2.1:P Zrobiłem dzisiaj formata telefonu tzn ustawień i kontaktów i wpisałem od nowa kontakty i na razie jest OK! :) Wiecie może kiedy będzie konfiguracja internetowa na i5700? Byłem w erze bo włożyłem sobie tak taka do niego i pani mi powiedziała, że jeszcze nie mają. A Może w Play już jest ta konfiguracja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj konfiguracji dla i7500 - podejdzie pod i5700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opcje->ustawienia sieci zwykłej i bezprzewodowej->sieci telefonii komórkowej->nazwy punktów dostępu->klawisz menu-> dodaj

 

wpisujemy to

Internet

Name: erainternet

APN: erainternet

Proxy: <nieustawione>

Port: <nieustawione>

Username: erainternet

Password: erainternet

Server: *

MMSC: null

MMS proxy: <nieustawione>

MMS port: <nieustawione>

MCC: 260

MNC: 02

APN type: default <nie zmienione>

 

potem dodajemy dugie:

MMS

Name: eramms

APN: eramms

Proxy: <Not set>

Port: <Not set>

Username: eramms

Password: eramms

Server: *

MMSC: http://mms.era.pl/servlets/mms

MMS proxy: 213.158.194.226

MMS port: 8080

MCC: 260

MNC: 02

APN type: mms

 

na takich ustawieniach działa mi internet w erze. ustawienia zaczepnięte z forum.andorid.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam softa 2.1:P Zrobiłem dzisiaj formata telefonu tzn ustawień i kontaktów i wpisałem od nowa kontakty i na razie jest OK! :) Wiecie może kiedy będzie konfiguracja internetowa na i5700? Byłem w erze bo włożyłem sobie tak taka do niego i pani mi powiedziała, że jeszcze nie mają. A Może w Play już jest ta konfiguracja?

Co to jest konfiguracja internetowa?

chodzi tobie o ustawienia APN? znaczy sie do korzystania z internetu? .. spica pobiera je sama automatycznie... jesli nie masz internetu lub nie widzisz kontaktow soft jest z****.... oficjalny dla polski bedzie w maju w-g ery. sam zmienialem soft parokrotnie na rozne wersje 2.1 i w kazdym cos nie dziala.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. spica pobiera je sama automatycznie...

Jesteś pewien? Bo z tego co wiem, to nie pobiera (zresztą jak, skoro nie ma danych do połączenia się, a nawet zwykłe połączenie gsm danych wymaga nazwy apn?), tyle że w niektórych softach są wgrane dane wszystkich apn znanych sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre zmodowane softy mają w sobie listy APN (np. SamdroidMod by LeshaK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewien? Bo z tego co wiem, to nie pobiera (zresztą jak, skoro nie ma danych do połączenia się, a nawet zwykłe połączenie gsm danych wymaga nazwy apn?), tyle że w niektórych softach są wgrane dane wszystkich apn znanych sieci.

jestem pewnien... mozna wykasowac wszystkie APN'y po czym wybrac opcje przywroc domyslne i po chwili znow masz apn twojego operatora(pomimo ze soft sam w sobie nie mial 0 apn).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w sofcie ma listę apnów wbudowaną jak np. w modzie LK2.02 to tak będzie.... natomiast jak ktoś wgra czysty soft to opcja przywróć na pewno nie zadziała, na standardowym sofcie IL2 z Andkiem 1.5 od Ery tak jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos ma moze samsunga i5700 i operatora play?

jak skonfigurowac obsluge internetu z sieci? Dziala mi tylko wifi.. co mnie nie zadowala... na stronie playa w 'autokonfiguracji' mojego modelu nie ma ;/

wersja softu: 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za linka. niestety nie potrafie znalezc opcji do manualnej konfiguracji w tel.

Jestem zdziwiony ze play nie ma jakiejs automatycznej konfiguracji ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum androida znajdziesz konfiguracje apnów, automatycznej konfiguracji nie ma... bo android chyba tego nie obsługuje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lazuch
dzieki za linka. niestety nie potrafie znalezc opcji do manualnej konfiguracji w tel.

Jestem zdziwiony ze play nie ma jakiejs automatycznej konfiguracji ;/

 

 

Menu>ustawienia>sterowanie siecią bezprzewodową>sieci telefonii komórkowej>nazwy punktów dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to jest konfiguracja internetowa?

chodzi tobie o ustawienia APN? znaczy sie do korzystania z internetu? .. spica pobiera je sama automatycznie...

 

Nie pisz bzdur jak nie wiesz. W firmowych oficjalnych ROMach Androida są zapisane APNy najwiekszych polskich sieci (Plus, Orange, Play, Era i chyba mbank). Android sam automatycznie ich nie zaciąga. Niektóre nieoficjalne ROMy nie mają żadnych APNów i wtedy trzeba albo ręcznie wpisać albo wysłać ze strony operatora na swój wlasny numer. Dobrze jest też ściągnać sobie z Marketu program APN Backup & Restore i zarchiwizować swoje APNy a gdy wgramy nowy ROM lub gdy przejdziemy na nowy telefon to z łatwością je zaciągniemy korzystać z opcji Restore APNs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w plau akurat duzo nie trzeba konfigurowac, nazwa + apn: internet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w plau akurat duzo nie trzeba konfigurowac, nazwa + apn: internet ;)

 

Dokładnie.

Są jednak osoby (tak jak chocby ja) które korzystają z kilku kart sim różnych operatorów. Od momentu zakupu Magica 9 miesiecy temu to miałem kolejno uzytkowane karty sim: Orange POP. Heyah, mbank, Play Fresh, GaduAir i obecnie Play Mixtura. Ciężko zapamietać te wszystkie APNy i dobrze je sobie zapisać - mogą się jeszcze przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w plau akurat duzo nie trzeba konfigurowac, nazwa + apn: internet ;)

wpisalem w opcjach:

nazwa: internet

apn: internet

 

pojawia sie ikona 3g, jednak przegladarka nie laczy z netem ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...