Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

21szpak

AMD Radeon HD6000 Series - oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

no tak ale takty 5830 sa 800/1000 @ 875/1200 , pozatym zawsze tak bylo ze te ostatnie chipy z matrycy nie odaja tej jakosci co te pierwsze , ciekawi mnie czy bylo by mozliwe wgranie >Bios od 5850 do 5830 , to byla by rewelacyjna alternatywa , w serii 6 pewnie najslabsza jednostka bedzie na poziomie 5830 w wydajnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Radeon HD 5830 ma obciętą wersję układu graficznego Radeona HD 5870 o roboczej nazwie Cypress. Czyli mamy ten sam kawałek krzemu, ale z permanentnie wyłączoną jego częścią
W sumie ubyło 480 jednostek cieniujących, przez co nowy Radeon ma ich o 320 mniej niż Radeon HD 5850 i o 320 więcej niż Radeon HD 5770. Ubyły 24 jednostki teksturujące, co spowodowało, że Radeon HD 5830 ma ich o 16 mniej od Radeona HD 5850 i o 16 więcej od HD 5770. Widzimy, że mamy do czynienia z Porsche Caymanem kart graficznych ;) Przepustowość pamięci jest taka sama jak w Radeonie HD 5850, czyli o 1/6 mniejsza od Radeona HD 5870. Największe cięcia spotkały ROP-y: jest ich aż o połowę mniej niż w wyższych modelach Radeonów HD 5800. Niestety, tutaj nie było możliwe wybranie czegoś pośrodku: albo trzeba było uciąć połowę, albo nie ciąć wcale ? ze względu na ograniczenia architektoniczne
Z recenzji na Labie. To, że 5830 to pocięty Cypress (5870) wiadomo od początku, a że ucinają uszkodzone sektory to raczej logiczne :) Tak samo robi też nV z fermi > 480 / 470 / 465. Zakładam, że nV z układem 104 zrobi to samo, czyli po 460 powstanie pociety 450 a potem 440.... no więc z serią 6xxx napewno będzie podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma szans na integracjie 5850 bios do 5830

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś odważny to sprawdź ,ja trzymam kciuki.

 

Tylko wcześniej zgraj starego :)

 

Po za tym widzę, że jesteś jednym z zainteresowanych nowymi kartami, bo ciągle piszesz w temacie smilies/tongue.gif

 

W końcu muszę coś robić :)

 

Szkoda ,że nie ma tak jak to było podczas starszych wersji ,aby odblokować się dało to a to .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.in pamiętne Radki 9550 które bez problemu dało się przerabiać na 9600 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale 9550 od 9600 różnił się tylko taktowaniem. :) a 5830 od 5850 liczbą jednostek wykonawczych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasy kart gdzie można było odblokowywać już dawno minęły wraz z x800 i 6800.

Teoretycznie bios można spróbować wgrać jednak przedtem trzeba go trochę zmodyfikować. Najlepiej zrobić sobie jeszcze nośnik reanimacyjny by jednym kliknięciem przywołać kartę z zaświatów. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasy kart gdzie można było odblokowywać już dawno minęły wraz z x800 i 6800.

Teoretycznie bios można spróbować wgrać jednak przedtem trzeba go trochę zmodyfikować. Najlepiej zrobić sobie jeszcze nośnik reanimacyjny by jednym kliknięciem przywołać kartę z zaświatów. ;)

 

 

Świetnie pamiętam GTO2 :D to były czasy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlsnie mialem pisac recke 5830 , ale mam duzy problem z Monitorem , i FPS ,

monitor mam podlaczony przez HDMI 1920x1200 i sypie strasznie zielonymi pixelami , drugi monitor mam podlaczony przez DVI 1280x1024 i pixele sa jak najbardziej ok i wszystko gra , jest mozliwe ze HDMI nie obsluguje rozdzialu pionowego 1200 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wlsnie mialem pisac recke 5830 , ale mam duzy problem z Monitorem , i FPS ,

monitor mam podlaczony przez HDMI 1920x1200 i sypie strasznie zielonymi pixelami , drugi monitor mam podlaczony przez DVI 1280x1024 i pixele sa jak najbardziej ok i wszystko gra , jest mozliwe ze HDMI nie obsluguje rozdzialu pionowego 1200 ?

nierozumiem szczerze co to ma wspolnego z radeonem HD6000 (temat o HD5xxx tez jest na tej stronie :) ) , przydaloby sie temat zamknac bo coraz gorzej wylapac jakies konkrety :/ a gdzie jeszcze do konca roku.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja ,ciężko wyłapać ponieważ nie można znaleźć na internecie...a na zagranicznych forach tak samo same spekulacje daleko od rzeczywistości wyciągnięte

 

 

 

Mam coś

 

Rdzeń ma mieć 950-1Ghz, 100%Shader performance 50%texture performance ,20 % ROP więcej i ma być wydajniejszy od GTX480 ok. 15-25%

 

Do tego ma ponoć być DisplayPort 1.2 i HDMI 1.4, UVD3, Blu-ray 3D

 

01425sz1i21634000.jpg

 

Z głównej strony GF

 

28nm transistors offer up to 40% higher performance than 40nm at comparable leakage with up to 50% lower energy per switch and 50% lower static power.

 

Tranzystorów 28nm oferują nawet o 40% wyższą wydajność niż 40nm przy porównywalnych do wycieku z energii o 50% mniejsze na przełącznik i 50% mniejsze siły statycznej.

 

Rdzeń w 28nm ma mieć napięcie 0,85

 

Northern Islands ma używać GDDR5 +

 

Znalazłem pogłoskę na zagranicznym forum ,że ma być DX11.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Cricket gdzie znalazłeś takie info? rzuć linkiem.

 

btw 15-25% przewagi nad fermi to bardzo dużo, ale nV tez planuje wprowadzić na rynek kotleta ( 2x 460) no i 485 512cores. Więc czy te 15-25% wystarczy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze chwila zamknąłem zakładkę bo miał kilka stron otwarte...dane od obrazka są bezpośrednia z GF

 

http://www.globalfoundries.com/technology/28nm.aspx

 

http://translate.google.com/translate?hl=e...F20100526093%2F

 

http://www.gpureview.com/forums/showthread.php?p=9949

 

Reszty nie mogę znaleźć a miałem jeszcze jedna stronkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

As for DirectX 12, details should start emerging somewhere in 2011 with the upcoming release in late 2012.

 

Czyżby seria HD7 miała DX12

 

DX 11.1 ma wyjść na Zimę tego roku

 

 

COŚ DLA HUMORU ATI HD 6870 X2

 

4152443468_286df7db79.jpg

 

3200 stream processors

 

6~8gb Gddr5 256~1024 bit

 

 

Jeszcze inne forum ale tutaj coś nie ten teges mi pasuje

 

HD 6870 (40nm fab process, same as 5870)

 

900-950 MHz core clock

2000-2400 shaders (up from 1600)

100-120 texture units

32 ROP's (same as 5870)

512-bit memory bus (like HD2900XT)

same-speed GDDR5 memory as 5870, in both 1GB and 2GB versions

225W max power consumption for the 1GB version

less than 400mm^2 die size (compared to 5870's 334mm^2 chip)

 

Ciekawostka

 

(GTX 480 ma tylko 42,0 GTexels / s Texel Fillrate, w porównaniu do GTX 285 to 51,8 GTexels / s, a 5870 to 68,0 GTexels / s!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie to DX 11.1/12 doda tylko jakiś mały bajer który i tak nic nie da, tylko żeby zachęcić ludzi do kupna nowych kart. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda.....np: AS2 wspiera tylko DX9 a jaka jest grafika...

 

Najpierw niech wykorzystają DX9 do końca a potem niech się bawią dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... bo jak na razie to nawet DX 10 w pełni nie wykorzystali...

 

Ale co tam, lepiej robić nawet z DX 50 bo w końcu ludzie pomyślą, że kolejny DX to coraz lepsza grafika i powiedzą "muszę to mieć", polecą do sklepu i kupią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsza grafika też po trochu ,,ale łatwiej jest programista tworzyć gry ponieważ mają ułatwienia w coraz to nowszym DX i wtedy gry powstają szybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie zgodzę się bo grafika zależy od coraz nowszego DX. Dlaczego? No bo nowsze wersje nie dają nam graczom nic. My nie widzimy różnicy ale programiści już tak. W nowszym można niektóre rzeczy dużo prościej napisać. Wiadomo studia mają terminy i muszą się go trzymać. To też gry wychodzą jakie są.

 

--------------

Żeby nie było całkiem nie na temat to.

 

Ten obrazek z GF dotyczył low czy high performance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po lewej pisze na dole LOW a u góry co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że temat gdzieś "wsiąknie" - ciekawe jaka będzie cena "topowej karty" (czyli najmocniejszej) i czy w low-endzie uświadczymy tym razem już 2 GB nie potrzebnego RAM-u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym najmocniejszym ma być min 2Gb a w wersji Max 4Gb

 

Wersje LOW END powyżej 1gb nie powinny mieć ,,bo to obniży ich wydajność

 

Najlepiej jak by pod LOW END dali 512 szybkie kości,bo i tak tego nie wykorzysta się na LOW END

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersje LOW END powyżej 1gb nie powinny mieć ,,bo to obniży ich wydajność

 

Pierwsze słyszę, raczej nie obniży tylko w ogóle nie będzie to wykorzystane. Ale konkurencja już ma "monstera" - GT 220 2GB :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co HAHA to już przegięcie hahhaah marketing

 

Tak obiży i to zdeczka.,,,im więcej pamięci na karcie Srednij lub niższej tym wolniej i gorzej dla niej.....gdzieś był o tym artykuł i testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...