Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

21szpak

AMD Radeon HD6000 Series - oficjalny temat

Rekomendowane odpowiedzi

im blizej premiery, tym spec i wydajnosc szybuja w dol.

za chinskim forum expreview

 

According to informants, said the latest rebellion, AMD issued Cayman XT sample card, the only open 24 SIMD Core, that is, 1536SP, if the yield made no improvement, the final version may also look like a ...

Cayman XT preliminary specifications: 1536SP, 890MHz, 2GBGDDR5 5.5GHz.

Why is this comparison:

6990 580

6970 570

6950 560

I estimate at this size: Cayman XT no problem beating GTX 570 (GTX 480 is stronger than the 570), So 6990 VS 580?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napoleon pisze o dostawach 7 grudnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im blizej premiery, tym spec i wydajnosc szybuja w dol.

za chinskim forum expreview

 

According to informants, said the latest rebellion, AMD issued Cayman XT sample card, the only open 24 SIMD Core, that is, 1536SP, if the yield made no improvement, the final version may also look like a ...

Cayman XT preliminary specifications: 1536SP, 890MHz, 2GBGDDR5 5.5GHz.

Why is this comparison:

6990 580

6970 570

6950 560

I estimate at this size: Cayman XT no problem beating GTX 570 (GTX 480 is stronger than the 570), So 6990 VS 580?

to jest nie realne żeby 6990 ścigał się z 580 bo to już robi 5970 a CaymanXT będzie miał 6GHz a nie 5.5GHz to już było dawno na slajdach

a pozatym 560 będzie nie duzo wydajniejszy od 460 bo tylko troche go odblokują więc stawiam że 560-6870 i tyle w temacie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest nie realne żeby 6990 ścigał się z 580 bo to już robi 5970 a CaymanXT będzie miał 6GHz a nie 5.5GHz to już było dawno na slajdach

a pozatym 560 będzie nie duzo wydajniejszy od 460 bo tylko troche go odblokują więc stawiam że 560-6870 i tyle w temacie :)

ja gdzies czytałem ze roznica miedzy gtx460 a gtx560 ma wynosic 25-30%. jednakze wiemy jak to jest ze spekulacjami przedpremirowymi. tak samo miał byc wydjaniejszy gtx580 od gtx480 o 25-30% a jak wyszło wszyscy dobrze wiemy.

a to co Sulac0 podał to można sobie o .... 6990=gtx580 smiech na sali, chyba ze ati nam odswierzynke rąbnie w postaci 5970->6990 to wtedy by sie zgadzało

"...zdementowała przedstawicielka Power Color - Eliane Liao. Stwierdziła ona, że nowe Radeony HD 6970 będą szybsze od HD 6870 o około 30 -50%."

to a zreszta po wykresie sobie zobaczycie jak mniej wiecej moze kształtowac sie 6970 na tle 580 (jednakze na to wszystko patrze z duzym dystansem dopóki nie pojawia sie przecieki na chiphell)

http://www.computerbase.de/artikel/grafikkarten/2010/test-nvidia-geforce-gtx-580/20/#abschnitt_performancerating_ohne_aaaf

na koniec roku szukuje sie nam zażarta walka o miano number 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gdzies czytałem ze roznica miedzy gtx460 a gtx560 ma wynosic 25-30%. jednakze wiemy jak to jest ze spekulacjami przedpremirowymi. tak samo miał byc wydjaniejszy gtx580 od gtx480 o 25-30% a jak wyszło wszyscy dobrze wiemy.

 

Zakończy się podobnie jak z GTX580, z tym że GF104 nie będą obcinać z niepotrzebnych tranzystorów - po prostu odblokują kolejny blok i podkręcą do granic przyzwoitości...

 

Mnie tylko ciekawi czy wybrali już ostateczną wersję HD69xx - tzn czy Cayman powstawał w podobny sposób jak Barts (2 projekty ponoć z 16 i 32 ROPs) i czy nie opóźniają czasami jego wyjścia z powodu szafowania odblokowanymi SIMDami etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego AMD tak odpuszcza tą specyfikację :hmm: na początku miało być wszystkiego więcej a oni coraz bardziej obcinają ... Okażę się , że najmocniejsi przedstawiciele kart graficznych ( jednoprocesorowych ) nowej generacji od AMD i nVidii są tak wydajne jak lekko podkręcony GTX480 :rotfl: A w przyszłym roku będą się chwalić , że GTX680 i HD7970 są o 40% szybsze od poprzedniej generacji :E Śmiechu warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie spokojnie pożyjemy zobaczymy.

W segmencie średnim 68XX bardzo ładnie wpłyneły na spadek cen. Trzymać kciuki żeby trzymali tak dalej.

Poz RM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie 3mam kciuków , bo już się boję za ile sprzedam swojego Radosława w styczniu/lutym , o zgrozo :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że accelero twin turbo pro pasuje do 6850. Nawet ten boczny plate asusa nie musi być zdejmowany, i stockowe chłodzenie sekcji może zostać. I mało tego, jest niesłyszalne! Nawet się nie rozpędza zbytnio! :D

vhfh50.jpg

 

Karta idealna - no i temp ponad 20stopni niższe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ładnie , będę w plecy (dałem 1099zł) bo po przeliczeniu walut wychodzi 800zł z groszem za nówkę Dopłata do 6970/GTX580 będzie gigantyczna ... z 1000zł> :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ładnie , będę w plecy (dałem 1099zł) bo po przeliczeniu walut wychodzi 800zł z groszem za nówkę Dopłata do 6970/GTX580 będzie gigantyczna ... z 1000zł> :E

 

 

Kurcze ale masz pecha, AMD powinno Ci oddać stracone pieniądze przy zakupie nowej karty.

Równy rok temu podczas premiery HD5850 cena startowa to właśnie 1100 zł, więc po roku karta ma zdrożeć wg Ciebie ?

Proszę Cię za każdym razem żebyś nie pisał bez sensownie, bo nas nie interesuje jakie Ty masz problemy co kupić, za ile sprzedać, czy się opłaca to teraz sprzedać itp.

Jesteś irytujący i to bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty nie "powiesz" a ja myślałem , że to forum o kartach graficznych :P i w przeciwieństwie do Ciebie potrafię okazać trochę poczucia humoru ;) którego Ty nawet nie potrafisz wychwycić :E Pozdrawiam :D

 

Ceny serii 69xx mogą być ciekawe patrząc na serie 68xx :) Chociaż wkradają się pewne wątpliwości bo jakiś czas temu kapus informował , że HD6970 ma być droższy od GTX580 . Czy ktoś wie , czy te plotki są nadal aktualne :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego AMD tak odpuszcza tą specyfikację :hmm:  na początku miało być wszystkiego więcej a oni coraz bardziej obcinają ... Okażę się , że najmocniejsi przedstawiciele kart graficznych ( jednoprocesorowych ) nowej generacji od AMD i nVidii są tak wydajne jak lekko podkręcony GTX480 :rotfl:  A w przyszłym roku będą się chwalić , że GTX680 i HD7970 są o 40% szybsze od poprzedniej generacji :E  Śmiechu warte

 

W moim przekonaniu odpowiedz jest prosta. Ilość SP to nie wszystko. Obcieli SP, dodali(prawdopodobnie) tesslatory, ale by przy tym samym procesie technologii wykonania, karta byla tańsza i bardziej energooszczedna(ew. podkrecalna) trzeba bylo z czegoś zrezygnować. 

 

Nie wiem z czego taki śmiech...to najnormalniejsze na świecie, dobrze by było gdyby większość dziedziń ludzkiego życia wzorowało się na rozwoju urządzeń takich jak karty grafiki, procesory. Drobnymi krokami przełamywać bariery usprawniać to co działa bez rewolucji..

 

 

 

 

Gdyby w ten sposób budowano w Polsce drogi albo reformowano finanse, oświate, zus i szpitale to przez 20 lat mieli byśmy autostrady, mniejsze zadłużenie i jako tako działające systemy.. mamy rozpadający się system, czekamy na rewolucje, a ponieważ to trudne zrobić wszystko naraz wyrzucamy ze stołków kolejnych polityków, kończy się na nowych planach i nadziejach, tak co 4 lata..

 

Przyklad rynku GPU - przygoda Nvidii z Fermi, za dużo zmian naraz w ostatecznosci trzeba było wrócić do tego co poprzednio - starych proporcji

 

..absolutnie nie popieram tego śmiechu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklad rynku GPU - przygoda Nvidii z Fermi, za dużo zmian naraz w ostatecznosci trzeba było wrócić do tego co poprzednio - starych proporcji

tzn? co dokladnie masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przyklad rynku GPU - przygoda Nvidii z Fermi, za dużo zmian naraz w ostatecznosci trzeba było wrócić do tego co poprzednio - starych proporcji

 

jakich proporcji- zawartości krzemu w krzemie? :hmm:

 

 

Jedyne zmiany co widzę to obcięcie tranzystorów wykorzystywanych głownie w obliczeniach czyli w pewnym sensie rezygnacja z chipa do wszystkiego (i do gier i do pracy) ;)

 

Do tego układ nadzorujący pobór prądy i to właściwie tyle...

 

Finalnie mamy to co miał mieć pełen gt100 + o/c w okolicach 900mhz na sensownym napięciu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakich proporcji- zawartości krzemu w krzemie? :hmm:

no wlasnie dlatego sie pytam, bo gf110 nie jest niczym szczegolnym na tle gf100, co tylko dobrze swiadczy o tym drugim.

 

i wariacje dot. poprzednich newsow

 

http://www.brightsideofnews.com/news/2010/11/18/amd-confirms-radeon-hd-6900-to-launch-december-13th2c-2010.aspx

 

AMD Radeon HD 6950 and HD 6970 will be faced not just by GeForce GTX 580, but with the stripped-down version of GF110 silicon called GeForce GTX 570. Just like GTX 470, GTX 570 has one shader cluster disabled for a grand total of 480 CUDA cores, equal to the number of units on a GTX 480. The performance is expected to be equal or a bit better than GTX 480 due to a higher clock.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn? co dokladnie masz na mysli?

 

Tzn. np. proporcje SP i TMU, Fermi był projektowany pod obliczenia tam jednostki teksturujące są jedynie zbednym balastem, zauważ że np. 8800 GTX miał w porównaniu z kartami ATi gigantyczne  możliwości teksturowania, pomijając problemy z AA to była jedna z przyczyn rozbiezności wyników porównan benchmarków i gier.(moim zdaniem) Te rozbieżności wyrównały się wraz z HD4000 i odwróciły wraz z HD5000 vs Fermi. GT104 ma nieco inne proporcje niż GT100 to mam na mysli.

 

Tomcat - po pierwsze nie rób ze mnie idioty dobrze?(krzemu w krzemie) stosuj te praktyki na kimś innym. po drugie nie chodzi mi o zmiany w 580 a 460, bo ta pierwsza to twór wypuszczony na szybko z braku laku. Nvidia ma pewien problem w architekturze nastawionej na obliczenia, czy chociażby physx. Tzn. architektura tego punktu widzenia wydaje sie lepsza, ale do szcześcia w konkurencji brakuje przewagi technologii wykonania - bo jest ona bardzo kosztowna(chodzi o powierzchnie). Ide o zakład, że implementacja physxa w kartach ati obnażyła by pewne jej wady w takich zastosowaniach, natomiast w dziedzinie oszczedności ważnej dla rynku desktop, mniej istotnej dla profesjonalistów wydaje sie być lepsza.

 

Wysnuwam takie wnioski na dobrą sprawe bezpodstawnie(widzimisie) ale takie odnosze wrażenie. Jesli producent czołgów nagle zacznie produkować samochody bo rynek militarny się skurczył to pierwszy model w nieunikniony sposób będzie przypominał czołg. Fermi jest takim czołgiem.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. np. proporcje SP i TMU, Fermi był projektowany pod obliczenia tam jednostki teksturujące są jedynie zbednym balastem,

nie miejsce na to, ale zapominasz o jednym fakcie - architektura. wlasnie dzieki arch fermi nv udowodnilo, ze nie ilosc, a sprawnosc jednostek i samej arch ma znaczenie. mniejsza ilosc jednostek w gf100 dziala z podobna lub nawet wieksza wydajnoscia/sprawnoscia jak wieksza ich ilsoc w gt200 . glownie jest to zasluga nowego podejscia do cache, a sczegolnie dodanie jedengo dzuego cache L2. widac, ze amd/ati w koncu do tego tez "dojrzalo" - klada nacisk wlasnie na wieksze "cachowanie" w caymanie. do tego scinaja/modernizuja jednostki SP, ktorych ilosc byla kompletna pomylka, ale tez to wynikalo z sposobu w jaki dzialaja - mniejsza ich sprawnosc wymagala wiekszej ich ilosci, do tego bardzo slaba "modulowosc" arch. tutaj ati obralo imho kompletnie zla strategie, co sie msci do dnia dzisiejszego. dlatego ciekaw jestem co cayman tutaj wniesie - czy bedzie to polatana, pocachowana odmiana r600, czym mimo wszystko cos swiezego i bardziej sprawnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miejsce na to, ale zapominasz o jednym fakcie - architektura. wlasnie dzieki arch fermi nv udowodnilo, ze nie ilosc, a sprawnosc jednostek i samej arch ma znaczenie. mniejsza ilosc jednostek w gf100 dziala z podobna lub nawet wieksza wydajnoscia/sprawnoscia

No wlasnie, podobna wydajnosc, a od nowej karty oczekuje sie raczej duzo wiekszej wydjanosci a nie podobnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. np. proporcje SP i TMU, Fermi był projektowany pod obliczenia tam jednostki teksturujące są jedynie zbednym balastem, zauważ że np. 8800 GTX miał w porównaniu z kartami ATi gigantyczne  możliwości teksturowania, pomijając problemy z AA to była jedna z przyczyn rozbiezności wyników porównan benchmarków i gier.(moim zdaniem) Te rozbieżności wyrównały się wraz z HD4000 i odwróciły wraz z HD5000 vs Fermi. GT104 ma nieco inne proporcje niż GT100 to mam na mysli.

 

Tomcat - po pierwsze nie rób ze mnie idioty dobrze?(krzemu w krzemie) stosuj te praktyki na kimś innym. po drugie nie chodzi mi o zmiany w 580 a 460, bo ta pierwsza to twór wypuszczony na szybko z braku laku. Nvidia ma pewien problem w architekturze nastawionej na obliczenia, czy chociażby physx. Tzn. architektura tego punktu widzenia wydaje sie lepsza, ale do szcześcia w konkurencji brakuje przewagi technologii wykonania - bo jest ona bardzo kosztowna(chodzi o powierzchnie). Ide o zakład, że implementacja physxa w kartach ati obnażyła by pewne jej wady w takich zastosowaniach, natomiast w dziedzinie oszczedności ważnej dla rynku desktop, mniej istotnej dla profesjonalistów wydaje sie być lepsza.

 

Wysnuwam takie wnioski na dobrą sprawe bezpodstawnie(widzimisie) ale takie odnosze wrażenie. Jesli producent czołgów nagle zacznie produkować samochody bo rynek militarny się skurczył to pierwszy model w nieunikniony sposób będzie przypominał czołg. Fermi jest takim czołgiem.

 

 

ad1 Piszesz mętnie, a potem masz pretensje- napisałeś proporcje to spytałem o co konkretnie chodzi ...

 

ad2 gt 104 wyszedł ładne parę miesięcy przed gt110, więc nie wiem który rdzeń jest robiony bardziej na szybko- moim zdaniem gt 104.. ale cóż mozesz mieć swoje zdanie

 

ad3 Reszta twoich wywodów jest dla mnei neistety mało jasna i dośc mętna- brak war w physixie na amdi itp...

Physix jest własnością nv i czy nam się to podoba czy nie i nie ma co dywagować...

 

Architekturę dobrą do obliczeń maja też radki- seria 5XX w boinc masakrowała karty nv, ale w grach różnica była już dużo mniejsza.

 

 

Przykład z czołgiem jest dziwny i nieprawdziwy- w II w s producenci samochodów cywilnych produkowali czołgi, samolotów pasażerskich bombowce i wcale te wyroby nie wyglądały jak autobusy czy awionetki ;)

 

 

 

 

Po prosu amd i nv maja inną filozofię budowy chipów- od serii 3XXX ati trochę skapitulowała i postanowiła robić chipy nieco słabsze, za to mniejsze i tańsze w produkcji.

Do tego do bólu ekspolatuje posiadaną archietekturę z niewielkimi zmianami.

 

Nv produkowała mocniejsze karty, do tego fermi to dla niej

zupełnie nowa architektura. Przy okazji chcieli zro0bić chip do wszystkiego i lekko im nie wyszło.

Poślizg z premierą + problemy z produkcją, i seria 5XXX amd przez rok rządziła niepodzielnie na rynku

 

 

Jak by fermi ukazał się na rynku te 2-3 miesiące wcześniej, do tego w postaci bardziej gt 110 niż gt100 to nie było by halo ;)

gf-y od kilku generacją są gorące i prądożerne, mimo to dobrze się sprzedawały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że accelero twin turbo pro pasuje do 6850. Nawet ten boczny plate asusa nie musi być zdejmowany, i stockowe chłodzenie sekcji może zostać. I mało tego, jest niesłyszalne! Nawet się nie rozpędza zbytnio! :D

vhfh50.jpg

 

Karta idealna - no i temp ponad 20stopni niższe :D

mialem spytac czy masz asusa, ale po wypowiedzi wnioskuje, ze tak. mozliwe jest ze na gtx260 z zamontowanym abrycznie accelero od twintecha byl inny rozstaw nozek? nie przykladalem dokladnie, ale wydawalo mi sie ze dziury w asusie sa ciut za szerokie i musialbym to troche na sile wkladac. rozumiem ze accelero uniemozliwia wsadzenie drugiej karty celem CF?

przyszlu tez radiatory na pamieci, ale moglem uzyc tylko 4, bo pozostale 4 kosci (2 na pewno) zakrywa chlodzenie. jak ktosbedzie chcial kupic porzadne miedziane radiatorki to pw - mam 4 sztuki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie miejsce na to, ale zapominasz o jednym fakcie - architektura. wlasnie dzieki arch fermi nv udowodnilo, ze nie ilosc, a sprawnosc jednostek i samej arch ma znaczenie. mniejsza ilosc jednostek w gf100 dziala z podobna lub nawet wieksza wydajnoscia/sprawnoscia jak wieksza ich ilsoc w gt200 . glownie jest to zasluga nowego podejscia do cache, a sczegolnie dodanie jedengo dzuego cache L2. widac, ze amd/ati w koncu do tego tez "dojrzalo" - klada nacisk wlasnie na wieksze "cachowanie" w caymanie. do tego scinaja/modernizuja jednostki SP, ktorych ilosc byla kompletna pomylka, ale tez to wynikalo z sposobu w jaki dzialaja - mniejsza ich sprawnosc wymagala wiekszej ich ilosci, do tego bardzo slaba "modulowosc" arch. tutaj ati obralo imho kompletnie zla strategie, co sie msci do dnia dzisiejszego. dlatego ciekaw jestem co cayman tutaj wniesie - czy bedzie to polatana, pocachowana odmiana r600, czym mimo wszystko cos swiezego i bardziej sprawnego.

Podejscie do cache zmieniaja, wyzsze stopnie hierarchizacji, od cache dla SM(SP) po globalna pamiec wspoldzielona r/w, jednostki SPU/FMA tu nie ma co ukrywac wszystko dla CUDA. To co graficznie wprowadzila nVIDIA to dobra architekture DX11, skalowana geometrie i teselacje, co do reszty w zasadzie nie bylo co poprawiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że accelero twin turbo pro pasuje do 6850. Nawet ten boczny plate asusa nie musi być zdejmowany, i stockowe chłodzenie sekcji może zostać. I mało tego, jest niesłyszalne! Nawet się nie rozpędza zbytnio! :D

Karta idealna - no i temp ponad 20stopni niższe :D

Jakie max oc tego asusa? Masz porządne chłodzenie to testuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma zadnego wydajnego i cichego chlodzenia, ktore moznaby wykorzystac w CF? bo rozumiem, ze z twin turbo sie nie da?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...