Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ford

Opłacalność Nexus One

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiada ktoś może ten telefonik? Jak wygląda jego stosunek cena/jakość? Zastanawiam sie nad kupnem, ale nie wiem, czy w tej cenie nie ma czegoś lepszego (HTC Desire?). Jak się prezentuje sytuacja z Androidem, na Nexusie jest 2.1, można go bez problemu aktualizować do wyższych wersji (np. nadchodzącej 2.2)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

desire posiadam i muszę stwierdzić że myślałem na początku jak to ogarnę , czy jest mi to potrzebny taki bajer znudzi mi się i rzucę w kąt ale z każdym dniem jakaś drobnostka daje satysfakcje i nie żałuję kasy na niego wydanej w sumie aż złotówki :D , aha desire i nexus one to praktycznie w większości to samo ,oba robione przez HTC a z tego co wiem u nich są aktualizacje, ale ludzie siwieją w czasie oczekiwania na nie,można aktualizować samemu z nieoficjalnych ROM'ów lecz póki producent nie wyda oficjalnych ROM'ów nie będzie można tego zrobić bez utraty gwarancji POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nexus chyba nie ma sense ui? Co daje desire sporą przewage. Sprzętowo to bardzo podobne telefony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby nie ma, ale wystarczy wgrać soft od Desire :)

 

A jak prezentuje się społeczność wokół Androida, chodzi o to czy jest dużo aplikacji tak jak np. na Symbianie, gdzie jest w czym wybierać?

 

I co jest lepsze, Android (Nexus One) czy Maemo (N900) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie teraz zniechęciłeś, bo z 3G w telefonie korzystam praktycznie na okrągło.. Zastanawia mnie ten N900, jak z nim prezentuje się sytuacja, bo on chyba teraz jest jeden rodzynek z Maemo, więc nie wiem czy warto, bo za chwile Nokia zacznie wypuszczać telefony z jakimś Maemo 2, a N900 odejdzie w zapomnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój z tą Nokią. Jak kolega pisał wyżej w Nexus One, rzeczywiście znaleziono problemy z zasięgiem 3G, ale przecież możesz wziąć HTC Desire na adroidzie 2.1, który jest nowym telefonem i posiada porównywalne parametry.

Alternatywą może być tutaj Samsung I9000, który również będzie posiadał androida 2.1, szybki procek, dużo pamięci i nowoczesny akcelerator graficzny. Jego premiera powinna się odbyć w lecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie ten N900, jak z nim prezentuje się sytuacja, bo on chyba teraz jest jeden rodzynek z Maemo, więc nie wiem czy warto, bo za chwile Nokia zacznie wypuszczać telefony z jakimś Maemo 2, a N900 odejdzie w zapomnienie.

Dokładnie, N900 pozostanie jedynym rodzynkiem z Maemo w historii. Nokia połączyła Maemo z intelowskim systemem, i powstał Meego, który prawdopodobnie nie będzie kompatybilny z N900. Poza tym właśnie z powodu tego że to tylko jeden telefon, nie ma takiej społeczności jak na Androidzie, gdzie jest bardzo dużo twórców softu, a ilość programów rośnie jak na drożdzach. Oczywiście N900 ma swoje zalety, ma świetny sprzęt i świetny soft, dzięki któremu bez dużego wysiłku można odpalać sporą część softu bezpośrednio z pc (linuksa), ale ja bym na teraz brał Desire na Androidzie, a za jakiś czas być może telefon z Meego - gdy już stanie się bardziej popularny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung i9000 masakruje :D jakby mnie było na niego stać to jego bym brał. Cortex A8 1GHz mówi sam za siebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, jeśli Samsung nie przesadził z podawaną przez nich wydajnością, to będzie najszybszy telefon w ogóle :) I najlepiej wyposażony, jeden z pierwszych (na pewno pierwszy na Androidzie) wifi n, bluetooth 3.0, amoledem który jest czytelny gdy słońce świeci... bajka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile będzie kosztował? Bo jednak chciałbym się w ok. 2 tys. zmieścić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile będzie kosztował? Bo jednak chciałbym się w ok. 2 tys. zmieścić :)

Do 2k spokojnie kupisz htc Desire, ile będzie kosztował ten samsung nikt ci teraz nie powie ale też coś koło tego. Samsungi zawsze były tańsze niż np. takie htc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, ze poczekam na Samsunga :D Dzięki wszystkim ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jeden fajny telefon: HTC EVO 4G, jest lepszy od tego Samsunga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można prosić o rozwinięcie wypowiedzi ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to wygląda na to, ze poczekam na Samsunga :D Dzięki wszystkim ;)

Galaxy S można zamówić w internetowym sklepie Expansys. Cena niestety odstrasza - aż 550 funtów brytyjskich. Czas dostawy 35 dni roboczych - więc początek czerwca.

Jak chcesz to zamawiaj :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez sensu, po premierze będzie pewnie dużo taniej, poza tym zamierzam przeczekać troche jak wyjdzie żeby wszystkim przeszło podniecenie i pojawiły się konkretne recenzje, chce mieć pewność, ze nie będzie miał takich bubli jak np. 3G w Nexusie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem jeszcze jeden fajny telefon: HTC EVO 4G, jest lepszy od tego Samsunga?

Evo 4G jest prawdopodobnie wolniejszy w grafice 3d, ma prawdopodobnie ekran słabiej wyglądający na słońcu, ale ma Sense UI, które jest prześwietne (bo poprawia wszystkie dziury w funkcjonalności Androida, i do tego świetnie wygląda - normalnie oba problemy trzeba rozwiązywać doinstalowując dodatkowe programy). Do tego (a właściwie przede wszystkim) Evo to jeden z pierwszych fonów, które działają w sieci 4G, a więc realny transfer internetu rzędu 4 Mbit/s wszędzie gdzie jest zasięg :) W Polsce są już miejsca z zasięgiem 4G, ale na razie oferta nie jest zintegrowana z ofertami operatorów komórkowych, więc 4G w komórce jest bezużyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ale już zdążyłem poszperać i znalazłem, że EVO nie ma ekranu amoled więc od razu odpada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...