Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Professor00179

Sennheiser HD448

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio szukalem sobie jakichs dobrych sluchawek, ktore nadawlyby sie do sluchania muzyki i grania (glownie CSS). Wczesniej uzywalem Audio-Technica ATH-SJ5, ktore mialy bardzo dobra jakosc dzwieku, ale kiedy musialem je trzymac na glowie kilka godzin (a glosnikow nie mam:P) uszy domagaly sie natychmiastowej amputacji ze wzgledu na nauszna konstrukcje sluchawek.

 

Na poczatku szukalem czegos mozliwie najtanszego i z dobra jakoscia dzwieku. Najbardziej przemawial do mnie Phillips HP2700 (czy jakos tak), ktorego moglem kupic za jedynie £10. Potem jednak pomyslalem, ze warto zainwestowac kase w cos drozszego i... wtedy zobaczylem HD448 w promocji za jedynie £40. Najtansza cena w internecie byla £70 wiec nie musialem sie dwa razy zastanawiac. Pomyslalem, ze jesli mi sie nie spodoba dzwiek to po prostu je sprzedam i to z ewentualnym zyskiem. Co oczywiscie nie znaczy, ze nie pytalem o rady bardziej zorientowanych ludzi na forum o pomoc w wyborze. Z natury dosc oszczedny ze mnie czlowiek wiec musialem to sobie dokladnie przemyslec.

 

W pudelku mozemy znalesc dwa dodatki. Przedluzacz, ktory przydaje sie kiedy mam podlaczone sluchawki do kompa i maly woreczek na przenoszenie sluchafonow. Mile dodatki chociaz z woreczka raczej nie skorzystam. Przedluzacz to zuplenie inna sprawa. Sluchawki sa duze i nie specjalnie izoluja od otoczenia, wiec najsensowniejsza opcja wydaje sie uzywanie ich w domu. Wtedy taka przedluzka sie przydaje jesli chcielibysmy sie wygodnie rozwalic na lozku (w moim przypadku jest tez potrzebna nawet kiedy siedzie przed kompem). Kabel jest wykonany z wysokiej jakosci gumy, ktora zdaje sie byc wytrzymala, a jednoczesnie jest bardzo elastyczna. Sluchawki maja identyczny kabel. Kolejna zaleta jest fakt, ze nie paruje za mocno dzwieku. Sprawdzalem jak sluchawki zachowuja sie, gdy sa podlaczone prsto do dziwekowki (Xonar DS) i nie bylo praktycznie zadnej roznicy. Dalo sie wyczuc w pewnym sensie zmiane tonacji dzwieku, ale to byla po prostu subtelna zmiana i nie bylo tak, ze bass stal sie plytki lub gora znikla. Po prostu brzmialo to troszke inaczej. Jest tez mozliwosc, ze wydawalo mi sie tak przez komputer tuz obok mojej glowy, ktory do cichych nie nalezy.:D

 

Najwazniejsza sprawa, czyli dzwiek. Pod tym wzgledem sluchawki spisuja sie wiecej niz dobrze. Jeszcze zanim sie wygrzaly mialy glebsze brzmienie niz stare Audio-technica. Po wygrzaniu sie zas brzmia... czysta poezja.:D Co prawda nie mam porownania ze sluchawkami typu HD555 i lepszymi niz HD448, ale zdecydowanie byly warte swojej ceny. Sluchawki maja bardzo basowe brzmienie i zamknieta kontrukcje. Mimo to gora i srodek brzmia swietnie bez zadnych znieksztalcen. W sieci spotkalem sie z opiniami, ze mimo, iz basy i srodek sa tak bardzo wyeksponowane to sluchajac utworow klasycznych gora i tak jest pierwsza klasa (jak na klase sluchawek). Sam tego zweryfikowac za bardzo nie moge poniewaz jak juz mowilem nie mam porownania do jeszcze lepszych modeli i nie wiem jak takie dzwieki moglyby brzmiec. Faktem jest jednak, ze kiedy slucham kompozycji Hansa Zimmera to wszystko jest bardzo szczegolowe i nie wydaje mi sie zeby gora, srodek lub dol wplywaly na inne pasma w negatywny sposob. Lubie muzyke klasyczna i niczego mi nie brakowalo przy tych sluchawkach. Innym gatunkiem jaki przetestowalem na tych sluchafonach byl rap i rock. Rocku za czesto nie slucham, ale na HD448 zdecydowanie kazda nuta brzmiala wyjatkowo. Dzwieki sie nie zlewaja i wszystko jest jak najbardziej w porzadku. W rapie zas.. po raz pierwszy glos Ja Rule'a wydal mi sie jasny i klarowny.:D Jesli ktos przeslucha jego kawalkow to zobaczy, ze w niektorych momentach to nie latwe zadanie. Nie mogly mu sprostac moje stare SJ5, ale HD448 nie maja najmniejszych problemow. Dodatkowo mocne basy siwetnie pasuja do tego gatunku muzycznego. Tutaj dobrym przykladem moze byc "You know How We Do it" Ice Cube'a, ktore ma bardzo mocny i gleboki bas. Niestety, jesli chodzi o kawalki bardzo oldshoolowym i specyficznym beatem z Compton i LA to bywa roznie. Dla Mnie Nuthin But G Thung (Snoop i DRE) i It's On (Eazy E) brzmialy OK, ale dla wielu taka muzyka w sluchawkach, ktore maja mocny bas, sie nie spodoba.

 

Jesli chodzi o granie to bylo bardzo dobrze. W CSS jestem nawet w stanie okreslic odleglosc w jakiej znajduje sie ode mnie przeciwnik, nie wspominajac juz o pozycjonowaniu. Na tym skoncze, bo to wszystko co sie w CS liczy.

 

Wielu ludzi moze ciekawic jak bardzo zawezona jest przeztrzen w tych sluchawkach skoro maja zamknieta konstrukcje. OD SJ5 na pewno sa lepsze, ale tak jak pisalem nie moge ich porownac z otwartymi modelami. Sugerujac sie po opinii jednego z raczej obeznanych uzytkownikow zagranicznych forow (nie pamietam jakiego i nie chce mi sie szukac...:P) jest pod tym wzgledem bardzo dobrze. Nikt nie mowi, ze przebija HD555 i inne otwarte konstrukcje, ale jesli mowa o zamknietych sluchawkach to jest tutaj lepiej niz dobrze.

 

Kilka slow o samej konstrukcji. Jak juz pisalem sa to sluchawki zamkniete. Wygladem przypominaja HD555 i HD595, wiec pewnie i feeling jest ten sam, gdy je nosimy. Do pewnego stopnia oczywiscie. Jest pewna duza wada. Ceratowe pady to chyba cos co nie jest odpowiednie dla sluchawek tej klasy, prawda?! Po takiej cenie mozna sie spodziewac czegos wiecej niz ear padow, ktorym najblizej do HD201... Wady tego rozwiazania wykraczaja poza kiepski wyglad. Przede wszystkim kiedy tylko ruszam glowe (chocby o 5cm!) to slysze strasznie denerwujace szuranie. Zanim kupilem sluchawki to wydawalo mi sie, ze to mala wada, ale to jest wiecej niz slyszalne podczas delektowania sie muzyka. Cale szczescie, ze jak czlowiek przywyknie to ma to szczerze w d*****. Dodatkowo takie ear pady sprawiaja, ze uszy sie latwo poca. Kiedy jest cieplej to mocza sie bardzo szybko co bedzie mialo raczej negatywny wplyw na ich trwalosc. Poceniu sie sprzyja dodatkowo zamknieta konstrukcja sluchawek.

 

Z dodatkowych informacji moge wspomniec o dosc wysokim oporze jak na sluchawki, ktore sa reklamowane na perfekcyjne do odtwarzaczy MP3/4 i iPodow. Juz na karcie dzwiekowej widac obnizenie glosnosci (SJ5 graja glosniej na tym samym sprzecie). Przydalby sie jakis maly wzmacniacz, szczegolnie jesli ktos chcialby uzywac tego z popularnym iPodem Nano 1gen. Tutaj warto jednak odnotowac, ze na slabym zrodle nie ma znieksztalcen dzwieku, a jedynie obniza sie glosnosc. Jesli wiec sluchamy na nizszych glosnosciach poniewaz w przeciwienstwie do wiekszosci spoleczenstwa, nie chcemy byc glusi majac 40 na karku, to jest OK i wzmacniacza nie trzeba.

 

Plusy:

- bardzo dobra jakosc dzwieku jak na klase sluchawek

- calkiem niezla wygoda uzytkowania

- jest niezla przestrzen mimo zamknietej konstrukcji

- rozne pasme nie przyslaniaja reszty

- pasuje do wielu roznych gatunkow muzycznych

- niezle basy (jesli je lubimy)

- generalnie uzytecne dodatki w pudelku

- bardzo dobre pozycjonowanie w grach (CS i CSS szczegolnie)

- uszy znajduja sie w sporej odleglosci od przetwornikow

- bardzo dobry kabel

 

Minusy:

- przestrzen ograniczona wzgledem otwartych typow sluchawek

- duze basy (jesli ich nie lubimy)

- g**** jakosc ear padow

- uszy lubia sie w nich pocic

- sa dosc duze i na miasto raczej bym w nich nie wyszedl

 

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania mojej pierwszej recenzji na tym forum.

 

PS: Po zdjecia odpalcie sobie gogla, chyba, ze chcecie sie meczeczyc rozwiklaniem zgadki typu "co przedstawia zdjecie zrobione jego komorka". I przepraszam za bledy stylistyczne i ortograficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Odświeżając temat, chciałbym się dowiedzieć, czy przedłużacz o którym wspomniano nada się także do każdych innych słuchawek z wtykiem Jack 3.5?

Tzn czy przedłużka jest to kabelek z wtykami: Jack 3.5 (żeński) - Jack 3.5(męski)

 

Wiem, że temat stary, ale z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakiej długości potrzebujesz tego przedłużacza słuchawkowego to ci podam zaraz przykładowe linki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...