Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mardab

Pamięć pod Phenom II X4 945

Rekomendowane odpowiedzi

Przedewszystkim napisz jaka masz płytę główna :E Musisz sprawdzic liste obsługiwanych pamięci pod twoje MOBO :thumbup:

 

Pod AMD Phenom lepiej szukaj dobrych 1333Mhz CL7 :thumbup:

 

Np:

 

OCZ 1333 CL7 Platinum Low-Voltage

 

G.Skill 1333MHz CL9 NQ

 

GOODRAM 1333Mhz CL9

 

G.Skill 1333MHz CL9 RL

 

A-DATA 1333MHz CL7 Extreme Edition

 

Kingston 1333MHz CL9

 

Zawsze mozna cos podkrecić ;) i timingi obniżyc :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z najtańszych mogę polecić Microny 1066 ECC CL7, czasem na allegro chodzą. 2GB za 80zł i Micron D9JNL, dobre opinie w temacie o pamięciach na forum :)http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=445682 . Jak chwilowo nie ma za 80 zł to poczekaj, raz-dwa razy na tydzień nowa "dostawa"

 

Sam obecnie mam 2x2GB takich i na Asrocku M3A770DE i Athlonie II x3 działa ...czemu zresztą nie miałyby działać, jeśli kontroler pamięci w procku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna to Asus M4A785TD-V EVO.

A te co podałem są złe? Mają niskie CL i myślałem że może pójdą na CL7, na 1333MHz.

 

Z najtańszych mogę polecić Microny 1066 ECC CL7, czasem na allegro chodzą. 2GB za 80zł i Micron D9JNL, dobre opinie w temacie o pamięciach na forum :)http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=445682 . Jak chwilowo nie ma za 80 zł to poczekaj, raz-dwa razy na tydzień nowa "dostawa"

 

Sam obecnie mam 2x2GB takich i na Asrocku M3A770DE i Athlonie II x3 działa ...czemu zresztą nie miałyby działać, jeśli kontroler pamięci w procku ;)

 

Mówisz o tych:

http://allegro.pl/item1030498899_pamiec_mi...2rx8_8500e.html

???

Ale w innej aukcji takich samych pamięci jest napisane że nie są przeznaczone dla komputerów klasy PC!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Płyta główna to Asus M4A785TD-V EVO.

A te co podałem są złe? Mają niskie CL i myślałem że może pójdą na CL7, na 1333MHz.

Mówisz o tych:

http://allegro.pl/item1030498899_pamiec_mi...2rx8_8500e.html

???

Ale w innej aukcji takich samych pamięci jest napisane że nie są przeznaczone dla komputerów klasy PC!!!

 

 

To tylko takie zabezpieczenie/ostrzezenie, nie pójdą po prostu na wszystkich platformach ze względu na ECC. Zobacz jednak do tematu na forum do którego link podałem. Właśnie tych używają i nieźle się kręcą- 7-7-7-20 / 1600 przy 1.8? Źle za 80/89 zł? Z jedną kostką możesz spróbować, najwyżej puścisz dalej. Ja zadowolony jestem na pewno.

 

Poza tym, to są pamięci unbuffered i unregistered, więc żaden procek na AM3 nie ma problemów. Jedyne co mają to moduł ECC.

http://forums.amd.com/forum/messageview.cf...threadid=123883

 

Edit: osobiscie przed chwilą skusiłem się na drugą kostkę. 4GB DDR3 za 160zł (172 wliczając transport)? A te same kostki inni kupują od jednego sprzedawcy i próbują sprzedać za 160, tyż na allegro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co znaczy że są niebuforowane, bo ECC to wiem. Z resztą jeśli płyta ma ECC to można wyłączyć tą opcje? A jeśli płyta nie obsługuje ECC to te pamięci nie będą działały w ogóle czy po prostu automatycznie nie będzie tej funkcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co znaczy że są niebuforowane, bo ECC to wiem. Z resztą jeśli płyta ma ECC to można wyłączyć tą opcje? A jeśli płyta nie obsługuje ECC to te pamięci nie będą działały w ogóle czy po prostu automatycznie nie będzie tej funkcji?

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Registered_memory

Jak ma można. Jak nie, to producent musiałby się napracować aby spartolić sprawę, kontroler jest w procku. Może co najwyżej dojść do takiej sytuacji, że bios nie wspiera ECC i pamięci działają jak normalne non-ECC ... słuchaj, kurcze, jesli w TechDocu dla Phenomów II jest wytłuszczone wsparcie dla ECC UDIMM ( Unbuffered DIMM ), te pamięci są własnie UDIMM ( RDIMM to rejestrowane ) to musiałbyś mieć pecha niesamowitego, aby ci nie poszły.

 

Masz po prostu 3 możliwości:

 

1. Jakiekolwiek inne ze sklepu, gwarancja, rękojmia, co tylko zechcesz 4GB ~300 za tanie.

2.Tanie Microny ECC z allegro, sprzedawca nie daje gwarancji, tylko ustawowa rękojmia 4GB 160zł

3. Czekanie na coś jeszcze tańszego, non-ECC.

 

Co weźmiesz zależy tylko od Ciebie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://en.wikipedia.org/wiki/Registered_memory

Jak ma można. Jak nie, to producent musiałby się napracować aby spartolić sprawę, kontroler jest w procku. Może co najwyżej dojść do takiej sytuacji, że bios nie wspiera ECC i pamięci działają jak normalne non-ECC ... słuchaj, kurcze, jesli w TechDocu dla Phenomów II jest wytłuszczone wsparcie dla ECC UDIMM ( Unbuffered DIMM ), te pamięci są własnie UDIMM ( RDIMM to rejestrowane ) to musiałbyś mieć pecha niesamowitego, aby ci nie poszły.

 

Masz po prostu 3 możliwości:

 

1. Jakiekolwiek inne ze sklepu, gwarancja, rękojmia, co tylko zechcesz 4GB ~300 za tanie.

2.Tanie Microny ECC z allegro, sprzedawca nie daje gwarancji, tylko ustawowa rękojmia 4GB 160zł

3. Czekanie na coś jeszcze tańszego, non-ECC.

 

Co weźmiesz zależy tylko od Ciebie.

Pozdrawiam

 

Chyba wezmę, zastanawiam się czy nie wziąć od razu 8 giga. W sumie i tak 350 zł przeznaczyć maiłem na ram a resztę podzespołów i tak już otrzymałem. Taka daleko idąca w przyszłość inwestycja:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba wezmę, zastanawiam się czy nie wziąć od razu 8 giga. W sumie i tak 350 zł przeznaczyć maiłem na ram a resztę podzespołów i tak już otrzymałem. Taka daleko idąca w przyszłość inwestycja:D

 

Z tanich została tylko jedna, wyjątkowo szybko idą, dzień i nie ma :)

http://allegro.pl/item1034297509_nowa_pami...6_pc3_8500.html

 

2 razy w tygodniu nowe. Nie, nie jestem związany w jakikolwiek sposób ze sprzedawcą, to po prostu fajna oferta i polecam.

 

Przy okazji, zajrzyj tutaj:

 

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=fcsX...&templete=2

 

Wyraźnie pisze, że support dla pamięci ECC jest ;)

"4 x DIMM, Max. 16 GB, DDR3 1800(O.C.)*/1600(O.C.)/1333/1066/800 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden sprzedawca który ma je na swoich aukcjach, i wysyła kurierem. Na poczcie już się z resztą zawiodłem jeden raz i wole elektronikę dotać poprzez kuriera. Troszkę drożej ale zawsze bezpieczniej i znacznie szybciej.

 

Tutaj link do aukcji bo widzę że sporo osób śledzi ten temat:

http://allegro.pl/item1030498899_pamiec_mi...2rx8_8500e.html

 

Chyba godny zaufania sprzedawca.

 

Zobaczymy co potrafią te pamięci, choć jakimś specjalnym entuzjastą podkręcania nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tanich została tylko jedna, wyjątkowo szybko idą, dzień i nie ma :)

Zainteresowany tematem również się skusiłem na 2 kostki  ;)

 

 

Jak tylko przyjdzie paczka podzielę się wrażeniami jak działają na ASUS M4A89GTD PRO + Phenom II 965 BE  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D

No to teraz naprawdę mam nadzieję, ze wszystko będzie ok, inaczej będę zmuszony zniknąć z forum :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:D :D

No to teraz naprawdę mam nadzieję, ze wszystko będzie ok, inaczej będę zmuszony zniknąć z forum :D

 

Nie no bez przesady, wysłałem z 5 maili do osób które zakupiły te pamięci. Odpisały ze 3 i wszystkie one tylko potwierdzają że pamięci spisują się znakomicie, więc myślę że wszystko powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żartuję sobie, oczywiście, że będzie ok.

 

Ale swoja drogą jestem ciekawy czemu tak tanio?

Rozumiem że oem i tylko rękojmia ale za 80 zł 2 giga bardzo dobrego ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze jeden sprzedawca który ma je na swoich aukcjach, i wysyła kurierem. Na poczcie już się z resztą zawiodłem jeden raz i wole elektronikę dotać poprzez kuriera. Troszkę drożej ale zawsze bezpieczniej i znacznie szybciej.

 

Tutaj link do aukcji bo widzę że sporo osób śledzi ten temat:

http://allegro.pl/item1030498899_pamiec_mi...2rx8_8500e.html

 

Chyba godny zaufania sprzedawca.

 

Zobaczymy co potrafią te pamięci, choć jakimś specjalnym entuzjastą podkręcania nie jestem.

 

Jak ma sie kwestia napiec? Z tego co wiem to dla AMD 1.5V, a na Allegro sporo lezy - wlasnie tanio - pamieci, ktore wymagaja 1.65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ma sie kwestia napiec? Z tego co wiem to dla AMD 1.5V, a na Allegro sporo lezy - wlasnie tanio - pamieci, ktore wymagaja 1.65.

 

Pozwolę sobie zacytować maila od jednego kupca tych pamięci do którego wysłałem zapytanie o przedmiot tej dyskusji:

 

''Kupując tę pamięć obawiałem się, że ze względu na posiadany przez nią mechanizm korekcji błędów nie będzie działać z moją płytą główną.

Nie udało mi się znaleźć żadnej informacji potwierdzającej, że moja płyta współpracuje z pamięciami ECC, wręcz odwrotnie - wszędzie było napisane by używać tylko kości "non ECC".

 

Jednak eksperyment się powiódł - pamięć działa rewelacyjnie nie powodując żadnych problemów. Udało mi się ją podkręcić do 1700MHz przy napięciu 1,65V (więcej nie próbowałem). Z informacji, do których dotarłem wynika, że można ją podkręcić nawet do 2000MHz.

Aktualnie stabilnie działa z częstotliwością 1600MHz (8,8,8,24) przy 1,5V.''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale swoja drogą jestem ciekawy czemu tak tanio?

Rozumiem że oem i tylko rękojmia ale za 80 zł 2 giga bardzo dobrego ramu ?

 

 

OEM, brak gwary, ECC, serwerówka, brak radiatorów. No i "nieznana" firma. Nie jest żadnym odkryciem stwierdzenie, ze ludzie kupują zwykle na markę. OCZ, Geil, G.Skill, Goodram. O Micronach zwykle mówi się w kontekście kostek pamięci, nie całych modułów.

 

Ja liczę tylko na jedno: że mi nie wpadnie za rok policja na chatę, nie zabierze pamięci jako dowodu w sprawie i nie oskarży o paserstwo ( żart :P)

 

 

Wg zapewnień człowieka wszystko jest jednak legalne. A te same pamięci sprzedaje też kto inny, firma, więc powodów do obaw nie ma (Sala sądowa nas wszystkich nie pomieści :P)

 

 

Firekrage- to co powiedział przedmówca i jeszcze jedno: te pamięci mają właśnie 1,5V. Z tego pułapu startują dla 1066, sprawdzone osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zklecę kompa do kupy to napisze czy wszystko jest ok. Myślę że będzie to około piątku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych Micronów, to działają z (sprawdzone przeze mnie):

  1. ASRock M3A770DE, M3A780GXH/128M, M3A785GXH/128M (niestabilne na domyślnych ustawieniach na dzielniku 1333 MHz).
  2. GB MA770T-UD3P, MA790XT-UD4P (nie bootują na 1600 MHz)

Ogólnie warto pamiętać, że memki nie mają wpisu w SPD dla 1333 MHz, dlatego lepiej mogą iść na 1066 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do tych Micronów, to działają z (sprawdzone przeze mnie):

  1. ASRock M3A770DE, M3A780GXH/128M, M3A785GXH/128M (niestabilne na domyślnych ustawieniach na dzielniku 1333 MHz).
  2. GB MA770T-UD3P, MA790XT-UD4P (nie bootują na 1600 MHz)

Ogólnie warto pamiętać, że memki nie mają wpisu w SPD dla 1333 MHz, dlatego lepiej mogą iść na 1066 MHz.

 

Dzięki za informację, będę kombinować jak je dostanę. Na początku ważne jest dla mnie żeby w ogóle się uruchomiły ponieważ jeszcze w ogóle nie odpaliłem nowego zestawu. Potem dopiero zacznę zabawę z ewentualnym OC poszczególnych podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć już do mnie przyszła, kostki wyglądają dość niepozornie. Zastanawia mnie tylko że po jednej stronie są kostki z serii RYCC a po drugiej kostki z tak jakby z dwóch serii: QTPF oraz THX6. Ma to jakiekolwiek znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...