Skocz do zawartości
Sobol

3Dmark06 - Ranking PcLab.pl

Rekomendowane odpowiedzi

super rywalizacja :luxhello:, mialem te Kt CR tez chyba 3xxxB i troche kichowato latal ale x54 tez dawal rade pokazywac niebieskie ekrany ;)

moj obecny sprzęt ledwo dobija do 30k ale nie narzekam przynajmniej nie Kusi az tak :debile2: i tez jest fajnie

 

sorki ale jednak były to te proce niby intel a dwie rozne czapki byly, 3xxxB mialem na ladzie i kilka innych.

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;-) Mój poprzedni proc to L102B387 i miał czapkę zaokrągloną, robił 5.3GHz zawsze i wszędzie. Obecny ma czapkę ostrą.

 

Tak przy okazji:

 

1 || 21214 || RemiKo || 8800GTS 512MB @ 810/2000/1200 MHz || i7 2600K @ 5.45 GHz

 

Jak wszystko pójdzie dobrze to jeszcze GTX 260 będzie poprawiony w środę. Muszę kumpla o grafę ścignąć ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj C237 gorny z foty byl sporo chłodniejszy od tego niżej , x51 dawały rade na 1.52V jak na zamknięte warunki , bo jak bym mial Tak duza Antene jak ty to pewno intel by sie lepij krecil :D ,

ale Fajnie jest poogladac jak benchmarki kwicza z zachwytu intelem,

koziro i tak was wyprzedzi czerwonym Koniem :D , coś pewno już knuje :hmm: bo parę dni minęło od publikacji pierwszego 40k

Edytowane przez VSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś podejrzewam że przy moim procku na Radeonie nie uzyskałbym dużo więcej pkt. Myślę że wypadłby praktycznie identycznie jak mój Lightning. Z procesorem na Single Stage'u dałoby radę może z 41500-42000 pkt. Przecież we wszystkich testach prócz Canyon Flight liczy się teraz procesor i pamięci a nie sama karta.

 

Jak testuję kartę na stocku z normalnym BIOSem to widzę że przy dwóch pierwszych testach wyłączają się fazy na karcie z braku obciążenia. Już niestety przestał mi się ten benchmark podobać.

 

Dużo lepszy do obecnych graf jest 3DMark03, bo tam jest reakcja na zmianę MHz na rdzeniu karty. Dałem 20MHz wyżej i mam jakieś 1000pkt. więcej.

 

Myślę że na forum długo nikt mnie nie pokona, bo mój wynik jest obecnie najlepszy w Polsce przy procesorze chłodzonym powietrzem (wg HWBot'a). Jeszcze zamierzam go kiedyś podgonić do tych 41k.

 

Pozdrawiam Wszystkich :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie wszyscy doszli do siebie po sylwestrze , tak jak mowisz jest o co walczyć 1st. to i chętni sie znajda ,

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko i na temat:

 

1 || 25808 || RemiKo || GTX260 216SP @ 765/1600/1300 MHz || i7 2600K @ 5.44 GHz

 

image_id_895112.jpeg

 

Jednynym minusem takiego kręcenia i testowania kart jest fakt że procek od niedzieli zegradował się o 10MHz. Cały czas na napięciu 1.55v z poziomu BIOSu.

 

Po więcej wyników zapraszam tu: KLIK Zrobiłem na tej karcie przed chwilą moją życiówkę w Aquamarku 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownik GraSS///m5 zmotywował mnie swoim wynikiem na tyle że postanowiłem poszukać lepszego procesora ;-) Costa Rica 3101A482 - dokładnie TEN, bez gwarancji, sam procesor.

 

Siemka

LOL Ładnie RemiKo Prawie 41K ! Gratsy . Widze ze twój cep SANDAŁ z alledrogo w selekcie :] ile ci robi SPI 1mb? mój wstaje na 5.55 GIGSA (air) 5.5555 MHZ :] 6.672 sek

Teraz Guderian musi wjechać z 40K+ nie ma opierdal... się :]

Pozdro

Edytowane przez GraSS///m5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Może będę się czepiał, ale po pierwsze wynik nie dodany wg schematu, a po drugie okno z wynikiem zasłania okno z 3dmarkiem na którym widzimy wybraną rozdzielczość i ustawienia ;-)

 

W przypadku chęci poprawienia wyniku polecam puścić go na Windowsie XP na tych samych ustawieniach i powinieneś z łatwością przebić mój stary wynik na 1055T ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 || 16331 || Lewy648 || MSI GeForce 8800GTX OC @ 648/1674/1998 MHz || Intel Core i5 2400 @ 3.81 GHz

 

Dziadunio jeszcze trochę z siebie wykrzesał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Może będę się czepiał, ale po pierwsze wynik nie dodany wg schematu, a po drugie okno z wynikiem zasłania okno z 3dmarkiem na którym widzimy wybraną rozdzielczość i ustawienia ;-)

 

W przypadku chęci poprawienia wyniku polecam puścić go na Windowsie XP na tych samych ustawieniach i powinieneś z łatwością przebić mój stary wynik na 1055T ;-)

 

Jutro poprawię, zmienię też stery, bo mam wrażenie, że na wersji 186... mam lepsze wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 || 16331 || Lewy648 || MSI GeForce 8800GTX OC @ 648/1674/1998 MHz || Intel Core i5 2400 @ 3.81 GHz

 

Dziadunio jeszcze trochę z siebie wykrzesał :)

 

Jeżeli mamy ścigać się na starym G80 to zaproponuję mój najnowszy wypiek GTSa prosto z piekarnika:

 

9 || 16475 || RemiKo || EVGA 8800GTS 320MB @ 694/1692/1008 MHz || i7 2600K @ 5.45 GHz

 

 

Polecam również na deser starego 9500GT DDR2 (nie ma tej kategorii w rankingu):

 

* || 6955 || RemiKo || 9500GT 1GB DDR2 @ 700/1750/513 MHz || i7 2600K @ 5.44 GHz

 

 

A na dokładkę jeszcze starego poczciwego 8800GT 512MB:

 

3 || 19417 || RemiKo || 8800GT 512MB @ 774/1944/1065 MHz || i7 2600K @ 5.44 GHz

 

 

Tak czy inaczej, gratuluję wszystkim wyników i tego że jeszcze ranking nie umarł ;-)

 

 

@Lewy648:

Ile chcesz za kartę? Chciałbym poprawić Twój rekord :-)

 

 

Jutro poprawię, zmienię też stery, bo mam wrażenie, że na wersji 186... mam lepsze wyniki.

 

Myślę że nie sterowniki, a ich poprawne ustwienie wniosłoby coś więcej do wyniku. Ale musisz przetestować sam. Daj znać jak będzie jakaś różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RemiKo

Gdybym miał tak wykręconego i7 to pewnie jeszcze więcej dałoby się wycisnąć z 8800GTX :) Robiłeś vmoda na tym 8800gts? Punkty grafiki i tak masz niższe heheh. Procek Ci nabił wynik :)

 

Mój 8800GTX nie jest na sprzedaż. Przykro mi :)

Edytowane przez Lewy648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozwolę by GTX przegrał z GTSem :) A masz!

 

9 || 16569 || Lewy648 || MSI GeForce 8800GTX OC @ 648/1728/2088 MHz || Intel Core i5 2400 @ 3.824 GHz

 

Postaram się jeszcze ten wynik wyśrubować w przyszłym tygodniu.

 

Szkoda, że 8800GT jest poza zasięgiem :(

 

Połaczcie proszę obydwa moje posty. Niechcący wpisałem jeden pod drugim.

Edytowane przez Lewy648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RemiKo

Gdybym miał tak wykręconego i7 to pewnie jeszcze więcej dałoby się wycisnąć z 8800GTX :) Robiłeś vmoda na tym 8800gts? Punkty grafiki i tak masz niższe heheh. Procek Ci nabił wynik :)

 

Mój 8800GTX nie jest na sprzedaż. Przykro mi :)

 

GTS 320M jest prosto z piekarnika i jeszcze nie modowany, standardowy BIOS i napięcia. Życzę powodzenia w szukaniu procka do 3DMakrów ;-) Widziałem że przesiadłeś się z i3 na i5 to teraz kolej i7 :-)

 

Jeżeli 8800GT jest poza zasięgiem, to poszukaj sobie mojego najnowszego wyniku z 8800GTS 512MB ;-) Beat this!

 

Widziałem że teraz przesiadamy się na 3DMarka Vantage. Dzisiaj będzie mój wynik z 8800GTSem 512MB na nowym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zobaczymy. Coś tam mi po głowie chodzi by spróbować zaatakować jakiegoś i7.

 

W 3DMarku06 nie mam szans by pobić czy to 8800gt czy 8800gts 512 nawet gdybym robił test na Windows XP tak jak Ty. Widzę, że ten mark jest wrazliwy na taktowanie kart graficznych, a jak wiadomo G80 nie wykręci się tak mocno jak G92 ze względu na proces 90nm i wydzielane ciepło. Vantage jest bardziej miarodajny. Zresztą mój wynik w porównaniu do Twojego utwierdza mnie w przekonaniu, ze stary G80 jest lepszy od G92. Widać to po punktach GPU gdzie Twój G92 podkręcony do 800mhz i shadery do około 2000 mhz przegrywa o kilkaset punktów z moim G80 wykręconym do 648mhz rdzeń oraz 1728mhz shadery. Może to być sprawka 384-bitowej szyny, a przez to większej przepustowości. Może dlatego wciąż dobrze mi się gra w nowe gry gdzie na przykład 8800gt już wymięka i nie miałbym do niego cierpliwości tak jak do obecnego GTXa.

 

Mimo to przewiduję, iż dzięki nowemu prockowi przebijesz mój wczorajszy wynik w Vantage, ale punktów GPU na pewno będziesz miał mniej :) W tym Twój 8800GTS 512 nie doścignie mojego 8800GTX :) musiałbyś go chyba na 1GHz wyciągnąć :) No dobra na 850-900mhz co i tak jest raczej poza zasięgiem bez vmoda.

Edytowane przez Lewy648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co fakt to fakt, nie bez powodu Twoja grafa nazywa się GTX a nie GTS :-) Tak przy okazji, mógłbyś robić screeny tak jak ja? Tzn. wynik w 3DMarku z widocznymi klatkami (Details) oraz z oknami CPU-Z Proc i Mem oraz GPU-Z? Byłoby lepiej do porównania wyników. Widzielibyśmy gdzie która karta jest szybsza. Screen ORBa to dla mnie, ciekawskiego człeka, za mało ;-)

 

BTW Obecnie moje screeny z wynikami są zgodne z zasadami rankingu a wielu innych nie (np. Twoje). Prosiłbym o dostosowanie się do zasad, wszystkim będzie łatwiej porównywać wyniki poszczególne. Najlepiej brać moje screeny za przykład poprawnego uwiecznienia wyniku. Na moim screenie widać wszystko co np. mnie interesuje (jaka płyta, jaki proc, jakie pamięci, jaka karta, jakie sterowniki i jakie ustawienia w 3DMarku). Z góry dziękuję Wszystkim za dostosowanie się do zasad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 || 17041 || Lewy648 || MSI GeForce 8800GTX OC @ 684/1728/2106 MHz || Intel Core i5 2400 @ 3.85 GHz

Edytowane przez Lewy648

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[*] Desti - 23.026 pkt. - Radeon HD 7850 @ 1170@1400 - Phenom II x4B55 @ 4.16 Ghz Wynik

Edytowane przez Desti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* || 2832 || smilehunter || Intel HD Graphics (2500) @ 1150 / 667 || Celeron G1610 @ 2,6GHz

Edytowane przez smilehunter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka, chciałem sprawdzić sobie wydajność, ale po skończonym teście wyświetla się ten komunikat z rezultatem tylko że jest on zakryty informacja " sprawdz wynik online" nie da sie go przesunac albo wylaczyc, a na stronie online po zrobieniu konta, zalgowaniu, zweryfikowaniu konta, wynik i tak jest dalej niedostepny.

 

9nxs.png

Edytowane przez xkimbo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POZYCJA || 25326 || henus7 || GTX470 @ 850/1700/3800 || Core i5 2400 @ 3.86GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ależ to piękne co się dzieje. Droga do delegalizacji pis otwarta jak nigdy
    • Jak obudowa ci się tak podoba to bierz bo to ostatnie sztuki i zaraz będzie niedostępna. Zasilacze Gigabyte w zdecydowanej większości nie są udane, stąd ich niskie ceny. XPG Core Reactor II 850W za 490zł: https://lp.morele.net/gaming-promocja/?kategoria=Zasilacze+komputerowe Dysk albo odpowiednik Lexara tyle że od polskiej firmy: https://www.ceneo.pl/160503416 Albo ADATA z DRAMem za 1300zł: https://www.ceneo.pl/150752709 Chłodzenie - Navis F360 jest wydajniejszy i potencjalnie mniej awaryjny niż MSI: https://www.ceneo.pl/148968467 Ale to i tak głównie dla wyglądu, dla 7800X3D wystarczy chłodzenie powietrzne za 220zł. PS. 8 rdzeni to nie za mało do stawiania maszyn wirtualnych? W cenie zwykłej 4080 możesz mieć cichą 4080 Super: https://www.ceneo.pl/163671313 Wiem że różnica jest praktycznie żadna, ale nowszy model to nowszy model. MSI B650 Gaming Plus to solidna płyta z dobra sekcją zasilania i niezłym wyposażeniem jeśli chodzi o złącza, ale - ma tylko podstawowy chip audio oraz wspiera wyłącznie PCI-E 4 zarówno dla karty graficznej (4090 dalej korzysta z PCI-E 4), jak i dla dysku.
    • Tak sobie podsumowuje jakie co ma wady. Poprawcie mnie jeśli coś źle zrobiłem. Mamy QD-OLEDy: ASUS - firmware, brzydka nóżka, problemy z HDR? MSI - brak aktualizacji, cable management też kuleje, nóżka jako taka, dioda DELL - zakrzywiony ( dla mnie wada ) Gigabyte - nie wiem, dostępność   WOLED  LG - Dual Mode tylko mnie interesował, bo i tak matowy ( - ) i jak już mat to z Dual Mode dla którego miałbym zastosowanie, Plus pivot by mi się przydał ale to bardziej miły dodatek. No i wizualnie mi pasuje najbardziej. Tylko ten mat, chyba wszystko inne bym przebolał ale z tego co ten Display Guy na swoim kanale głosi to mam ogromne wątpliwości. Rozumiem że to bardziej gamingowy monitor i odblask by się nie sprawdził ale też super profesjonalny to on nie jest, tu raczej najnowszy Zowie 540Hz były lepszy.
    • 5min temu byl maly update. https://steamdb.info/app/2420110/patchnotes/ Ale nie podali nic poki co.
    • W DE może i zarabiają więcej ale przynajmniej mają OLEDy taniej Nawet 83" C3 2458eur ~10585zł  https://www.mydealz.de/deals/83-lg-4k-oled-evo-tv-c3-120-hz-cb-2338840
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...