Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

azgan

Samsung SyncMaster 971P

Rekomendowane odpowiedzi

samsungsyncmaster971ppc.jpg

 

Dane techniczne:

 

Przekątna ekranu: 19 cali

Typ matrycy: PVA

Wielkość plamki: 0.294

Jasność: 250 cd/m2

Kontrast: 1500:1

Kąty widzenia: 178°/178°

Czas reakcji: 6ms (GTG)

Synchronizacja pozioma: 31 - 81 (kHz)

Synchronizacja pionowa: 56 - 75 (kHz)

Rozdzielczość maksymalna: 1280x1024

Liczba wyświetlanych kolorów: 16,2 mil.

Typ złącza: DVI-D

Typ portów: USB (1 wejście typu B, 2 wejścia typu A)

Pobór mocy: 36 W (max.)

Wymiary: 423 x 433 x 228

Waga brutto: 8 (kg)

 

Funkcje dodatkowe:

 

MagicColor, MagicBright2, MagicTune with Asset Management, Magic Rotation(Auto Pivot), Safe Mode(Down Scaling in UXGA)

 

 

Monitor jest bardzo ładnie zaprojektowany wyglądem przypomina produkty firmy Apple, przez co jest dość charakterystyczny i wyróżnia się z tłumu.

 

Trzeba przyznać, iż projektanci z Samsunga zrobili kawał dobrej roboty, jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny, ale niestety nie obyło się bez drobnych wpadek.

Monitor został pokryty przezroczystym laminatem, który nadaje obudowie perłowy połysk i choć ładnie wygląda, jest kompletnie niepraktyczny. Tworzywo to jest bardzo podatne na zarysowania, przez co już po paru dniach użytkowania zdążyły pojawić się małe ryski. Następnym bardzo zaskakującym rozwiązaniem jest brak przycisków do regulacji parametrów monitora, producent wyposażył panel w dosłownie jeden predefiniowany przycisk, za pomocą którego można wybrać 1 z 6 trybów Custom, Text, Internet, Game, Sport i Movie. Jak łatwo się domyślić, do każdego z nich przypisane są poszczególne ustawienia jasności, kontrastu oraz temperatury kolorów, na szczęście nie jest tak źle, jak mogło by się wydawać. Samsung w tym modelu zdecydował się na nieco kontrowersyjne rozwiązanie, jakim jest kalibracja za pomocą programu MagicTune Premium. Dzięki tej aplikacji w trybie Custom możliwe jest pełne dostosowanie parametrów obrazu do potrzeb użytkownika i faktycznie tak się też dzieje, za jego pomocą możemy ustawić dosłownie wszystko. Co ciekawe wprowadzone zmiany są zapamiętywane sprzętowo. Może brzmi to trochę abstrakcyjnie, ale w praktyce spisuje się przyzwoicie.

 

Jakość obrazu na monitorze jest doskonała, czcionka na ekranie jest bardzo ostra i wyrazista, przez co praca z edytorem tekstu i przeglądanie stron w Internecie to czysta przyjemność. Podobnie jest w przypadku zdjęć, obraz jest gładki, brak widocznej granulacji. Jakość prezentowanych kolorów stoi na bardzo wysokim poziomie, są one mocne i intensywne, o pastelowych odcieniach, a dzięki zastosowaniu matrycy PVA pozostają nieskazitelne nawet po zmianie temperatury bieli czy też jasności ekranu. Co prawda dokładne ustalenia wskazują na, to że wewnętrznie matryca pracuje jedynie na 6 bitach, a dodatkowe odcienie uzyskuje za pomocą metody differingu, ale trzeba podkreślić, że działanie układu mieszającego kolory jest perfekcyjne i ciężko znaleźć takie odcienie, aby dało się zauważyć jego działanie. Niemniej jednak monitor jest w stanie wyświetlić tylko 16,2 mln kolorów, czyli niepełną paletę barw, co dyskwalifikuje go do zastosowań profesjonalnych.

 

Podświetlanie ekranu jest w miarę równomierne, różnice między środkiem, a narożnikami matrycy są stosunkowo niewielkie. Czerń jest dość głęboka, natomiast nadal daje się zauważyć bardzo dużą jej zmienność przy zmianie kątów patrzenia.

 

Nieco rozczarowuje również czas reakcji, objawiając się niewielkim smużeniem w grach, co prawda objawia się ono tylko przy niektórych zestawieniach kolorystycznych, głownie ciemnych odcieniach brązu i czerwieni, aczkolwiek jest ono zauważalne i może przeszkadzać.

 

Natomiast jeżeli chodzi o filmy, monitor pod tym względem wypada zaskakująco dobrze, w głównej mierze jest to zasługa wysokiego współczynnika kontrastu oraz szerokich kątów widzenia.

SyncMaster 971P ma jeszcze jeden bardzo ważny atut, przemawiający na korzyść tego monitora - jest nim specjalnie zaprojektowana podstawka, dzięki której możliwa jest idealna regulacja we wszystkich płaszczyznach (wysokość i pochylenie). Oprócz tego panel ma funkcję Pivot, dzięki której możliwe jest fizyczne obróceniu ekranu o 90 stopni, z trybu krajobrazowego na tryb portretowy. Z boku podstawki zostały wbudowane dwa porty USB, dzięki którym zwiększa się wygoda użytkowania z takich urządzeń jak aparat cyfrowy czy też odtwarzać mp3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem go ale czym prędzej się pozbyłem smuży przeraźliwie, jak grałem w wyścigi to słupki w jakiejś grze nie pamiętam tyt. w każdym razie czerwone były 1 wielką smugą, a prosty test w paint (czyli duży pędzel np czerwony i kręcenie kółek nim) pozwoliło dogonić kursorem koniec smugi masakra, monitor tylko i wyłącznie do statycznych obrazów-praca biurowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd informacja że matryca to PVA? Nie zauważyłem by producent sie gdzieś tym chwalił... a jeśli sie nie pochwalił to widocznie nie miał czym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten monitor posiada matrycę PVA. Natknąłem się nawet na informacje jako, iż jest to matryca S-PVA (dane z http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/TOP-10_Monitory_LCD%2C_czyli_nasze_typy_na_udany_zakup-1108/strona/3173.html), co wykluczałoby to zdanie:

 

Co prawda dokładne ustalenia wskazują na, to że wewnętrznie matryca pracuje jedynie na 6 bitach, a dodatkowe odcienie uzyskuje za pomocą metody differingu

 

Ponieważ matryce S-PVA zawsze wykorzystują 8 bitów, przez co nie muszą stosować symulowania kolorów.

 

miałem go ale czym prędzej się pozbyłem smuży przeraźliwie, jak grałem w wyścigi to słupki w jakiejś grze nie pamiętam tyt. w każdym razie czerwone były 1 wielką smugą, a prosty test w paint (czyli duży pędzel np czerwony i kręcenie kółek nim) pozwoliło dogonić kursorem koniec smugi masakra, monitor tylko i wyłącznie do statycznych obrazów-praca biurowa

 

Chyba coś się koledze nie zgrało jak trzeba, bo posiadam ten monitor od wielu lat i zauważalne jest jedynie lekkie smużenie w niektórych ciemniejszych lokacjach gier. Z ciekawości zrobiłem nawet opisany przez kolegę test w Paincie i nic takiego nie stwierdziłem :) Może najpierw należało dostosować parametry obrazu, a dopiero później pozbywać się dobrego monitora i co gorsza oczerniać go na forum.

 

Fakt - Matryce PVA/MVA i IPS nie należą do najszybszych i to da się odczuć, ale jakość odwzorowania kolorów, głębia czerni i kąty widzenia oferowane przez ten monitor rekompensują to z nawiązką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Użyłem jednego porównania i to wszystko. Wystarczy poszukać na reddicie i będą opinie użytkowników które będą znaczyły więcej niż osoby której za to płacą. Odnoszę wrażenie że my się cały czas nie rozumiemy. Ja mowie ogólnie o tanich płytach ASRock a Ty złapałeś się tego jednego modelu który kosztuje 400zl i myślisz że ja pisze cały czas tylko o nim. Gdybym miał kupić samochód w salonie i za 100tys byłby fiat a za 120 nie wiem mazda, to jednak kupiłbym mazdę. Tylko o tym mówie cały czas. O marce nie konkretnym modelu i czy warto dopłacić trochę więcej do marki, wg mnie tak. Według Ciebie nie ale sam jeśli masz wybór to idziesz w te lepsze marki. 
    • Za 5600 zł masz gotowca https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Taniej o 400 zł niż same podzespoły. 
    • Bierz póki jest https://proline.pl/zenpc-gaming-amd-ryzen-5-7500f-rtx4070-super-1tb-32gb-p8120967 Dobry gotowiec na AM5 z Ryzen 5 7500F i RTX 4070 Super za 5600 zł. 
    • Ogólnie im bardziej agresywna pozycja na rowerze, tym bardziej istotne jest dobre dopasowanie rozmiaru i geometrii. Bikefitter może trochę pomóc, mają czesto usługę dopasowania roweru przed zakupem. Ale to zawsze dobrze jest wiedzieć czego się chce i mieć jakiś punkt odniesienia, a z postu wynika że raczej z tym słabo. Ten rower na tiagrze sprawdzi się lepiej na górkach niż pozostałe wyścigowe szosy, bo po prostu ma lżejsze przełożenia. 
    • Dobra zwracam honor, na X3D faktycznie to działa powyżej 100, ustabilizowałem sobie takie coś, tylko fclk mnie blokowało  bo na początku zszedłem z 1900/3800 na 1866/3733 ale jak dałem 1833/3666 to BCLK poszło stabilnie na 104 i np podczas działania TM5 czyli obciążenie 100% z lekkim poborem mocy 70-80W~ procek trzyma cały czas 4628mhz w grach to samo, później jeszcze spróbuje pobić twój wynik w cinebenchu tylko muszę przygotować pokój do tego  musi być lodówa   PS. co do ramu i fclk to z taką kombinacją jest 1906/3812 więc spoko.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...