Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zabi

Zest.komputerowy i5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. No więc nadszedł czas na zmiane sprzętu. Udało mi się sklecić takie coś :

 

Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/

Asus P7P55D-E /intel P55/

SilentiumPC Fortis HE1225

A-Data 4GB (2x2GB) 1333MHz CL7 Extreme Edition

2 x Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Asus Radeon HD5870 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

SilentiumPC Gladius 600 Pure Black (bez zasilacza)

4 x SilentiumPC Zephyr 120 (13,9 dBA)

 

No i teraz zaczynają się moje pytania i wątpliwości.

 

1) Posiadam już zasilacz OCZ ModXStream 500W , czy uciągnie ten zestaw ? Dodam ,że chciałbym wykręcić proca na 3.8 -4.0 Ghz.

2) Płyta główna : Asus P7P55D-E czy może MSI P55-GD65 ? Różnica w cenie nie jest wielka a Asus ma USB 3 i SATA III. Jak jest z podstawką na Asus P7P55D-E ? ( LOTES czy Foxconn)

3) Pamięci : Wystarczą te 1333Mhz z CL7 , czy może brać 1600Mhz z CL9 ?

4) Chłodzenie : Czy ten Fortis wystarczy do podkręcenia procka , czy może zainwestować w coś innego jak np Mugen II ? Druga sprawa to wentyle do obudowy . Zephyrki bedą dobre czy może zainwestować w jakieś inne 120mm w podobnej cenie , które bedą wydajne i ciche.

5) Karta graf : Czy opłaca się kupowac referenta 5870 ? Czy może zainwestować w jakiegos Asusa DirectCU 5850 ? Nie będe kręcił grafiki.

6) Obudowa: Myślę , że z tym nie powinno być problemów ale wolę się upewnić :E Czy 5870 zmieści się do Gladiusa 600? ew. jakie inne alternatywy dla Gladiusa byście polecali tak do 250zł

7) Jak bardzo głośne są te Samsungi F3?

8) Czy opłaca się inwestować w maty bitumiczne i obklejać nimi obudowę od środka ?

 

Sprzęt ten w założeniu ma służyć 3-4 lata i raczej nie planuję późniejszej modernizacji. Używany raczej do zwykłych zastosowań , szczególnie internet, filmy, programy biurowe , czasami muzyka. Lubię też pograć w gry , najwięcej grywam w WoWa Wotlk ( niedługo Cataclysm :cool: ) , ale mam zamiar grać w Starcrafta II , Mafie II , i HL2 Episode 3 (oczywiście jak wyjdzie).

 

Z góry dziękuje za pomoc , wiem , że mogę na was liczyć bo już nie pierwszy raz wasza profesjonalna opinia zadecydowała o kupnie dobrego sprzętu , a nie drogiego mało wydajnego badziewia. Mam również nadzieję , że znajdę odpowiedzi na powyższe pytania i gdyby nasunęły mi się nowe to również uzyskam od was pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, uciągnie.

2. Moim zdaniem obie te płyty są godne polecenia. Ja bym wziął ASUSA ze względu na SATA 3 i Usb 3.0. Ale to tylko moje zdanie, niech inni też się wypowiedzą.

3. Ramki proponuję brać te: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1...oducts_id=20083

4. Fortis jest całkiem niezłym coolerem za tą cenę, możesz go brać. Jak bardzo chcesz możesz brać Mugena II albo Zalman Flex. Zephyrki są dosyć ciche, ale mało wydajne. Ja namawiam Cię do tego: http://www.cooling.pl/fander-roxo-ultra-si..._category=30_67 albo znane Noiseblockery

5. Referent, skoro nie będziesz kręcił. Chłodzenie na nich jest wydajne i ciche :thumbup:

6. W Gladiusie zmieszczą się karty o długości do 28,5 cm. HD 5870 ma 26,7 cm. Spokojnie wejdzie.

7. http://pclab.pl/art38935-12.html

8. To zależy, czy jesteś cichofilem, czy nie. Moim zdaniem jednak do takiej obudowy nie warto.

 

Ja też pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś tutaj na forum widziałem taką fajna , wielką grafikę z różnymi sposobami montażu wentylatorów w obudowie. Jeśli ktoś wie o co mi chodzi to może nakieruje mnie na temat , albo odnośnik do obrazka bo przekopałem forum i nie mogę znaleźć :D

 

Czy ktoś może testował takie wynalazki :

Regulator obrotów

Obudowa dla dysku SATA 3,5 pod USB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam składam zestaw i chciałem się dowiedzieć czemu polecacie wentylator Roxo zamiast Zephyra? Parametry mają identyczne.

 

Fander Roxo Ultra Silent 120mm / 13dBA / 38,8 CFM

SilentiumPC Zephyr 120 / 13,6 dBA / 39,6 CFM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sam składam zestaw i chciałem się dowiedzieć czemu polecacie wentylator Roxo zamiast Zephyra? Parametry mają identyczne.

 

Fander Roxo Ultra Silent 120mm / 13dBA / 38,8 CFM

SilentiumPC Zephyr 120 / 13,6 dBA / 39,6 CFM

 

Nie wiem dokładnie , sam jestem ciekaw. To może ktoś się wypowie na temat tej kieszeni i regulatora obrotów.

A właśnie , jak się ma jeszcze czas realizacji zamówienia w ESC.pl ? Długo trzeba czekać na zamówiony zestaw ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że względu na łożysko które powinno dłużej wytrzymać przy pracy w poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...