Skocz do zawartości
Destroy

Metal Gear Solid Subsistance a Substance i Sons of Liberty oraz Solid Snake

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Mam takie pytanie. Czym sie roznią miedzy sobą MGS 2 Solid Snake, MGS 2 Sons of Liberty i MGS 2 Substance ?

 

Ktora z tych gier znajduje sie w edycji MGS 3 Subsistance?

 

Chodzi mi zwlaszcza o fabule bo sa trzy dwie czesci i jestem zagubiony :(

 

PS

Podobaly wam sie te gry?

 

Subsistance kosztuje ponad 200 zl na allegro wiec troche masakra :P

Edytowane przez Destroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MGS2 Solid Snake to prawdopodobnie podstawowa wersja gry, tak samo jak Sons of Liberty, czyli 2 bez bonusow i dodatkowych materialow jakie sa w Substance.

 

Pytanie numer 2 : znajdz na pudelku, na Allegro sa okazje, zobaczysz co dokladnie tam jest.

 

Nie ma 3 czesci oznaczonych cyfra "2", sa rozne wydania tego samego + jedno rozniace sie, czyli to rozszerzone z bonusami.

 

 

Jesli mam opisac, ktora podobala mi sie najbardziej to na chwile obecna po prostu rzadzi MGS3. Do MGS2 jesli podejdziesz po czesci jako do kontynuacji swietnego watku z MGS1 to mozesz sie mocno rozczarowac. To inna gra, przedstawia fabule z perspektywy innej osoby, nie grasz w niej Snakem, a Raidenem. Ja nie uwazam, ze jest to slaba czesc (ale do tego musisz dojsc sam, tam jest sporo nawiazan), jednak do "3" nie ma z czym startowac. Do tej pory uwielbialem MGS1, ale po tym co zobaczylem w "3" wiem jak mocno mylilem sie :E

 

Zaznaczam, ze nie znam jeszcze MGS4, mam co prawda, ale jakos nie moge sie za to zabrac.

 

 

Dodam na koniec cos jeszcze : MGS3 przedstawia losy Big Bossa. I TYLE W TEMACIE. Wszystko jasne :D Zreszta, "trojka" ma jedno z najlepszych zakonczen jakie widzialem w grze, jedna z najlepszych fabul, fantastyczny klimat. Gra w ogole zostala inaczej zrealizowana, grajac w to mialem wrazenie, ze ogladam jakis film z Bondem. Zobacz sobie wstep do MGS3 i muzyke z niego - rzadzi. Jednoczesnie "3" dzieje sie w dzungli, jest niesamowita, ale wersja rozszerzona, ktorej u nas nie ma, a ktora mozesz miec w NTSC ma fajny bajer : mozesz ruszac kamera. Przyznam sie, ze PAL bez tego jest dosc wymagajacy, trudno sie gra bo malo co widzisz, zwlaszcza przy niektorych bossach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
MGS2 Solid Snake to prawdopodobnie podstawowa wersja gry, tak samo jak Sons of Liberty, czyli 2 bez bonusow i dodatkowych materialow jakie sa w Substance.

 

Pytanie numer 2 : znajdz na pudelku, na Allegro sa okazje, zobaczysz co dokladnie tam jest.

 

Nie ma 3 czesci oznaczonych cyfra "2", sa rozne wydania tego samego + jedno rozniace sie, czyli to rozszerzone z bonusami.

 

 

Jesli mam opisac, ktora podobala mi sie najbardziej to na chwile obecna po prostu rzadzi MGS3. Do MGS2 jesli podejdziesz po czesci jako do kontynuacji swietnego watku z MGS1 to mozesz sie mocno rozczarowac. To inna gra, przedstawia fabule z perspektywy innej osoby, nie grasz w niej Snakem, a Raidenem. Ja nie uwazam, ze jest to slaba czesc (ale do tego musisz dojsc sam, tam jest sporo nawiazan), jednak do "3" nie ma z czym startowac. Do tej pory uwielbialem MGS1, ale po tym co zobaczylem w "3" wiem jak mocno mylilem sie :E

 

Zaznaczam, ze nie znam jeszcze MGS4, mam co prawda, ale jakos nie moge sie za to zabrac.

 

 

Dodam na koniec cos jeszcze : MGS3 przedstawia losy Big Bossa. I TYLE W TEMACIE. Wszystko jasne :D Zreszta, "trojka" ma jedno z najlepszych zakonczen jakie widzialem w grze, jedna z najlepszych fabul, fantastyczny klimat. Gra w ogole zostala inaczej zrealizowana, grajac w to mialem wrazenie, ze ogladam jakis film z Bondem. Zobacz sobie wstep do MGS3 i muzyke z niego - rzadzi. Jednoczesnie "3" dzieje sie w dzungli, jest niesamowita, ale wersja rozszerzona, ktorej u nas nie ma, a ktora mozesz miec w NTSC ma fajny bajer : mozesz ruszac kamera. Przyznam sie, ze PAL bez tego jest dosc wymagajacy, trudno sie gra bo malo co widzisz, zwlaszcza przy niektorych bossach.

Dzieki za tak wyczerpujący opis, to dla mnie cenne bo wieeele sie naczytalem ze MGS jest jedna z najlepszych gier w historii pod katem fabuly, a fabula i magnes to dla mnie najwazniejsze czynniki w grach. Dlatego choc jedynka jest stara i brzydka to i tak mam ja zamiar przejsc tylko po to zeby pozna fabule i byc w temacie.

 

Co do dwojki. O ile sie dobrze zorientowalem to wyglada to tak:

Solid Snake to dwojka na PSX wiec o tej wersji mozna juz zapomniec bo są dwie wersje na PS2.

Sons of Liberty to wersja wczesniejsza.

Substance to wersja ulepszona, wydana na DVD9 wiec musi byc tego masa. Substance do Sons of Liberty to tak jak Subsistence w stosunku do Sneak Eater.

 

Czytalem ze najwiekszą zaletą edycji rozszerzonej jest tryb online (ktory mnie w ogole nie interesuje) i wlasnie ulepszona trojka, a przede wszystkim praca kamery.

 

 

Podsumowując dwojke:

Kazda z wersji dwojki to dokladnie ta sama fabula, tylko ze Substance posiada dodatki, wiec Solid Snake`em i SoL nie ma co sobie zawracac glowy.

Niech mnie ktos poprawi jesli sie myle.

 

I jeszcze ps

W subsistence jest wersja dwojki z PSX wiec mozna sobie ja o kant stolu rozbic. Czy wydawanie grubo ponad 200 zl na allegro za wersje rozszerzoną jest wlasciwe? Wychodzi na to ze tyle trzeba zaplacic za ulepszoną prace kamery w trojce, za tryb online (ktory mnie kompletnie nie interesuje) no i jeszcze za jedynke ktorą mozna miec za grosze kupując osobno. No jeszcze mily dodatek w formie wszystkich filmow na trzeciej plycie. Ale to ZA MAŁO. Jednak nie chce grac w zubozonego Sneak Eatera wiec brzydkie rzeczy mi zaczynają chodzic po glowie odnosnie trojki :( Dwojke "Substance" kupie na pewno, niecale 60 zl uzywana.

Edytowane przez Destroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej czesci jak MGS2: Solid Snake. Jest Metal Gear 2: Solid Snake :) Z mgs2 to tylko podstawa sons of liberty i rozszerzony substance. Ostatnio CDProjekt wznowil dystrybucje mgs2 i mgs3 - widzialem w saturnie substance nowki za ~69zl, a sam zakupilem snake eater'a w metal boxie nowego za 49 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma takiej czesci jak MGS2: Solid Snake. Jest Metal Gear 2: Solid Snake :) Z mgs2 to tylko podstawa sons of liberty i rozszerzony substance. Ostatnio CDProjekt wznowil dystrybucje mgs2 i mgs3 - widzialem w saturnie substance nowki za ~69zl, a sam zakupilem snake eater'a w metal boxie nowego za 49 :)

To jak to wygląda fabularnie? Metal gear 2: Solid Snake ma inną historie od MGS 2: Sons of Liberty i Substance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak to wygląda fabularnie? Metal gear 2: Solid Snake ma inną historie od MGS 2: Sons of Liberty i Substance?

 

Nie bylo takiej gry na PSX. Metal Gear Solid - PSX, pozniej Metal Gear Solid 2 : SoL (i rozszerzona Substance/Subsistance*) oraz Metal Gear Solid 3 Snake Eater (i rozszerzona Subsistance/subsistance*).

 

Mozliwe, ze takie cos bylo na poczciwego MegaDrive, wiem, ze MGS3 : S ma dodanego oryginalnego MGSa z chyba 87 roku.

 

Fabularnie MGS1 na PSX jest wedlug mnie znacznie lepsza czescia od SoL, ale i ten urzeka na pozniejszym etapie, choc z racji niezdradzania fabuly nie powiem w czym rzecz, tak zobaczysz pewne podobienstwa tych 2 czesci, jednak "1" jest znacznie lepsza od SoLa. Oczywiscie "3" wrecz niszczy obie ;)

 

 

 

 

 

* nie pamietam, ktore jest do ktorej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mgs.gram.pl

 

 

Polecam (tak strone jak i same gry). Tam masz wszystko opisane:)

 

 

Szkoda ze w EU nie wydali Essential Collection :( Swietna sprawa by byla wlasnie dla osob chcacych nadrobic zaleglosci.

 

 

Aha, na koniec: staraj sie nie trafic na zadne spojlery dotyczace ktorejkolwiek z czesci MGS :)

Edytowane przez p_y_t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda ze w EU nie wydali Essential Collection :( Swietna sprawa by byla wlasnie dla osob chcacych nadrobic zaleglosci.

 

Chyba wydali. Na Allegro mozna spotkac wydania brytyjskie. Cena to jakies 150 zl.

 

PS - spojler odnosnie "3" to wrecz smierc :E na miejscu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jak to wygląda fabularnie? Metal gear 2: Solid Snake ma inną historie od MGS 2: Sons of Liberty i Substance?

Metal Gear 2: Solid Snake to gra wydana na komputery klasy MSX w 1990 roku(kontynuacja Metal Gear'a z 1987).I fabularnie to całkiem inna gra niż wydany w 2001 roku Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty.

 

metal-gear-2-solid-snake-1990-msx2.jpg

 

Po więcej informacji odsyłam do Wiki:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_%28series%29

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firekage nie znasz MGS4 ??? Zbrodnia :)

Jak najszybciej zagraj - to co tam sie dzieje "wyrwie ci czerep" ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Metal Gear 2: Solid Snake to gra wydana na komputery klasy MSX w 1990 roku(kontynuacja Metal Gear'a z 1987).I fabularnie to całkiem inna gra niż wydany w 2001 roku Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty.

 

metal-gear-2-solid-snake-1990-msx2.jpg

 

Po więcej informacji odsyłam do Wiki:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Metal_Gear_%28series%29

Ech sporo tych gier:/

Czy zagranie w jedynke, potem w MGS2: Substance, a potem w MGS 3: Subsistence jest wystarczajace zeby poznac i rozeznac sie w fabule tej gry?

 

Na stronie mgs.gram.pl widze ze jest scenariusz do wszystkich czesci. Zalecacie zatem zrobic, zeby przejsc jedynke, dwojke "substance" i trojke "subsitence", a scenariusz ze wszystkich innych czesci sobie doczytac?

 

Druga rzecz.

 

Te Metale jak w wikipedii widac, wychodzą strasznie nie chronologicznie. ciagle są skoki w czasie w poszczegolnych czesciach to w przeszlosc to w przyszlosc.

 

ROK W GRZE ROK WYDANIA GRY

Metal Gear Solid 3: Snake Eater 1964 Naked Snake (Big Boss) 2004

Metal Gear Solid: Portable Ops 1970 2006

Metal Gear Solid: Peace Walker[9] 1974 2010

Metal Gear 1995 Solid Snake 1987

Metal Gear 2: Solid Snake 1999 1990

Metal Gear Solid (The Twin Snakes) 2005 1998

Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty Tanker Chapter 2007 2001

Plant Chapter 2009 Raiden 2001

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots 2014 Solid Snake (Old Snake) 2008

 

Czy zatem zanim rozpoczne grac np. w Metal Gear Solid1, powinienem przeczytac fabule z Portable Ops, Peace Walker i Metal Gear Solid Snake?

Edytowane przez Destroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Daruj sobie jakiekolwiek czytanie, szkoda bo odbierzesz sobie ewentualna przyjemnosc z poznawania genialnej fabuly.

 

Zacznij "1" na PSX, pozniej przejdziesz "2" na PC/PS2. Jak poznasz te dwie, bedzie to wyjsciowy element do poznania "3". Zrozumiesz kim byl Big Boss, co go spotkalo, co sie z nim stalo i co go zmienilo. NIe zawracaj sobie glowy czytaniem, moze kiedys uda Ci sie po prostu zagrac w te, ktorych dzis nie znasz. Poszerzysz wiedze odnosnie poszczegolnych czesci, ale POZNIEJ. Zreszta, nikt Ci nie da glowy za to, ze poznajac chronologicznie zobaczysz obraz calosci. Peace Walker, ktory ma teraz wyjsc znowu opowiada o kims innym, o czyms innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Firekage

 

Essential Collection jest niestety tylko w wersji NTSC. PAL brak.

 

 

Co do kolejnosci - najlepiej zagrac we wszystkie po kolei TAK JAK WYCHODZILY. Osobiscie w te dwa pierwsze (Metal Gear 1 i 2) nie mialem sily/ochoty grac. Calkiem sensowne wydawalo mi sie przeczytanie scenariusza pierwszej i drugiej odslony "starych' Metal Gear'ow zanim wezme sie za sage Metal Gear Solid, i tak tez zrobilem. Wydaje mi sie ze jest to dobre rozwiazanie - oczywiscie jeszcze lepiej w nie zagrac :) A potem tylko MGSy... Ehh, szkoda ze nie mozna tego przezyc jeszcze raz :)

 

Sprawa Portable Ops i Peace Walkera - lepiej nie dac sie skusic i nie czytac o tych grach - moze kiedys bedzie okazja zagrac (jesli nie masz psp) i przezyc samemu (ja ciagle czekam:P)

 

 

BTW Niezla gapa ze mnie, ten temat przypomnial mi, ze jeszcze w 4 nie gralem :D - jako ze od niedawna posiadam ps3 trzeba bedzie nadrobic :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Faktycznie w Metal Gear 1 i 2 nie ma co grac bo to jednak przedpotopowe gry. Niestety to wlasnie one są zawarte na drugiej plycie Subsistance, na ktorej tez jest gra przez internet, wiec ta plyta jest dla mnie calkowicie zbedna. Zaczne gre od MGS 1, jak przejde 3 (niestety nie mam PS3 zeby przejsc 4 :(), to wtedy dla pelniejszego obrazu przeczytam fabule z Metal Geara 1 i 2, chociaz zastanawiam sie czy nie przeczytac fabuly tych dwoch gier przed rozpoczeciem Metal Gear Solid.

Edytowane przez Destroy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do Metal Gear Solid jest potrzebna karta pamieci z PSX-a czy moze byc karta pamieci z PS2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,żeby zapisać stan giry z PSX'a potrzebujesz również karty pamięci od PSX'a.Na karcie pamięci z PS2 stanu gry nie zapiszesz(można jedynie kopiować savey między kartami,nic więcej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ech to lipa, oprocz MGS1 musze jeszcze kupic memorke do jedynki :/ Oby ta gra byla tego warta.

 

Tu dostala slabiutką ocene bo 6,3 http://www.miastogier.pl/recenzja,,270.html

 

Olej to wobec tego :

http://www.gamefaqs.com/ps/197910-metal-gear-solid-integral

 

 

Oby była WARTA?!!!! Boże widzisz i nie grzmisz.

 

:buka::whip::calim:

 

+1. To w ogole jedna z najlepszych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ech to lipa, oprocz MGS1 musze jeszcze kupic memorke do jedynki :/ Oby ta gra byla tego warta.

 

Tu dostala slabiutką ocene bo 6,3 http://www.miastogier.pl/recenzja,,270.html

COŚ TY POWIEDZIAŁ!!!!!!!!!!!!!! NA PAL DZIADA! DANIOB DAWAJ LASSO!

 

Jezu żeby o jednej z najlepszych gier mówić takie rzeczy...

Edytowane przez Starh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej serii jest jeden ogromny blad. Nie uwazacie ze masakrą jest fakt, ze kolejne czesci cyklu wychodzą calkowicie niechronologicznie? Taki zabieg bardzo mi sie nie podoba. Np jestem w trakcie przechodzenia MGS1 (w sumie gra daje rade ale nie jestem zachwycony bo ta grafa z PSX-a jednak mocno razi) i np. jak gadali o jakims Big Bossie to nie wiedzialem o kogo chodzi wpierw, dopiero potem powiedzieli ze to ojciec Snakow. To samo z Ninja. Okazalo sie ze to byl wielki przyjaciel Solida, (przynajmniej w jego rozumieniu przyjaciel, dla mnie to chore), ktory po postacią zmodyfikowanego ninjy chcial go teraz zabic. Sek w tym ze juz kiedys walczyl z Foxem, wiec mniemam ze to bylo w ktorejs z poprzednich czesci? Wiec czuje sie tak jakbym zasiadl do tej gry od dupy strony. Bardzo niedobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat te fakty ktore podales pochodza z Metal Gear i Metal Gear 2 (tak mi sie wydaje - no moze poza sprawa z BB), ktore to wyszly przed MGS1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej serii jest jeden ogromny blad. Nie uwazacie ze masakrą jest fakt, ze kolejne czesci cyklu wychodzą calkowicie niechronologicznie? Taki zabieg bardzo mi sie nie podoba. Np jestem w trakcie przechodzenia MGS1 (w sumie gra daje rade ale nie jestem zachwycony bo ta grafa z PSX-a jednak mocno razi) i np. jak gadali o jakims Big Bossie to nie wiedzialem o kogo chodzi wpierw, dopiero potem powiedzieli ze to ojciec Snakow. To samo z Ninja. Okazalo sie ze to byl wielki przyjaciel Solida, (przynajmniej w jego rozumieniu przyjaciel, dla mnie to chore), ktory po postacią zmodyfikowanego ninjy chcial go teraz zabic. Sek w tym ze juz kiedys walczyl z Foxem, wiec mniemam ze to bylo w ktorejs z poprzednich czesci? Wiec czuje sie tak jakbym zasiadl do tej gry od dupy strony. Bardzo niedobrze...

 

Chronologicznie to idzie tak: MGS3 -> MGS:PO -> MGS: PW -> MG -> MG2:SS -> MGS -> MGS2 -> MGS:R (w developingu) -> MGS4

 

Lata 60-70 - historia Big Bossa

Lata 90 - młody Snake, Grey Fox, Big Boss

Lata 20xx - Snake w średnim wieku, Raiden, stary Ocelot, Liquid, Solidus itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej serii jest jeden ogromny blad. Nie uwazacie ze masakrą jest fakt, ze kolejne czesci cyklu wychodzą calkowicie niechronologicznie? Taki zabieg bardzo mi sie nie podoba. Np jestem w trakcie przechodzenia MGS1 (w sumie gra daje rade ale nie jestem zachwycony bo ta grafa z PSX-a jednak mocno razi) i np. jak gadali o jakims Big Bossie to nie wiedzialem o kogo chodzi wpierw, dopiero potem powiedzieli ze to ojciec Snakow. To samo z Ninja. Okazalo sie ze to byl wielki przyjaciel Solida, (przynajmniej w jego rozumieniu przyjaciel, dla mnie to chore), ktory po postacią zmodyfikowanego ninjy chcial go teraz zabic. Sek w tym ze juz kiedys walczyl z Foxem, wiec mniemam ze to bylo w ktorejs z poprzednich czesci? Wiec czuje sie tak jakbym zasiadl do tej gry od dupy strony. Bardzo niedobrze...

 

Jesli grasz uwaznie to takie cos nie przeszkadza. Gralem w 1, pozniej 2, nastepnie 3, teraz w 4 i nie przeszkadza mi to zupelnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy do Metal Gear Solid jest potrzebna karta pamieci z PSX-a czy moze byc karta pamieci z PS2?

 

 

A czy jest jakieś wydanie zbiorcze tej seri MGS ?

 

Oraz czy te wszystkie gry są z napisami polskimi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...