Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ThePunisher

"DARK RED PROJECT" by ThePunisher

Rekomendowane odpowiedzi

do upiekszania mojego cosmosa 1010 mialem zabrac sie dopiero jak uzbieram wszystkie potrzebne akcesoria ale ze nie bardzo mam co robic a cosmos tak namietnie na mnie patrzy, postanowilem zajac sie tym juz teraz

 

jak wyglada cosmos 1010 kazdy wie, ale dla przypomnienia przedstawmy ta bude jeszcze raz tym ktorzy byc moze zapomnieli :P

 

sa to zdjecia z aukcji uzytkownika theza gdyz wlasnie od niego kupilem ta obudowe

 

9ea30139b7466b6f.jpg

44b921529da13900.jpg

919e90cda951062c.jpg

fb143a7a42116b22.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale co? Jak juz robisz temat, to chociaż napisz cokolwiek o projekcie! Wrzuciłeś foty budy i nic.

Póki co można się jedynie domyśleć, że będzie malowanie na czarno-czerwony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale co? Jak juz robisz temat, to chociaż napisz cokolwiek o projekcie! Wrzuciłeś foty budy i nic.

Póki co można się jedynie domyśleć, że będzie malowanie na czarno-czerwony...

 

 

spokojnie, zamiast PODGLAD POSTA kliknalem NAPISZ TEMAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej każdy ta obudowę zna, pasowało by abyś zamieścił ten post jak już coś zrobisz, a nie chwile po tym jak odebrałeś ja od kuriera :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
raczej każdy ta obudowę zna, pasowało by abyś zamieścił ten post jak już coś zrobisz, a nie chwile po tym jak odebrałeś ja od kuriera :D

 

 

spokojnie, ludzie, bude mam juz od ponad tygodnia, dzisiaj juz troche zrobilem i powiedzialem ze kliknalem nei to co potrzeba dlatego same foty calej budy zostaly, ale pominmy to

 

 

 

zabralem sie do roznitowania budy

 

p0506101637.jpg

p050610164101.jpg

 

 

 

rozlozony koszyk na dyski

 

p0506101642.jpg

 

i tak to wszystko wygladalo + ramka pod zasilacz

 

p0506101654.jpg

 

 

dalszy ciag rozbierania

 

p0506102033.jpg

 

i wszystkie czesci w komplecie

 

p050610204201.jpg

 

 

reszte fotek wstawie troche pozniej, jak mi sie uda to jeszcze dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj przyrzad operacyjny, wiertarka HITACHI (stara ale jara)

 

p050610164201.jpg

 

cosmos chyba boi sie wiertarki bo ze strachu jajka zniosla :)

p0506101655.jpg

 

 

moje zapasy ktore w pozniejszym czasie sie przydadza

 

p0506101704.jpg

 

 

tutaj jeszcze przed calkowitym rozebraniem razem ze wszystkimi plastikami itp

 

p0506101708.jpg

 

a tu cala rodzinka Wirujacych w komplecie :)

 

p050610170601.jpg

p0506101712.jpg

 

no i przywódca stada (narazie zapakowany)

p0506101707.jpg

 

 

a tu cosmos w wersji skompresowanej, moim zdaniem tak powinni sprzedawac obudowy, do samodzielnego skladania, bylo by wiecej zabawy i przyjemnosci z zakupu :P

p0506102050.jpg

p0506102051.jpg

 

i narazie to tyle fotek, musze obgadac pare kwesti i zasiagnac waszych sugesti i porad odnosnie kilku spraw

 

mam tez mala prosbe, moze ktos by sie skusil na wentylatory ktore mam w sygnaturce? sa to te same co na zdjeciach

musze je sprzedac bo nie mam narazie funduszy ktore beda potrzebne na reszta zakupów wiec chetnie sie ich pozbede:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spokojnie, zamiast PODGLAD POSTA kliknalem NAPISZ TEMAT

Luz;) Co jak co, ale musisz miec reflex stary:P

 

Wrzucaj mniejsze foty - 800x600 w zupełności wystarcza i dużo szybciej się ładuje

Co do workloga - roznitowywanie całkiem niezłe (rotfl)

 

Podaj od razu ceny za wentyle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób porządek z tymi fotami, bo przez nie człowieka odpycha od wchodzenia w ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest opisane w aukcji (odnosnik w sygnaturce) i nie chce m isie za bardzo rozpisywac tego jeszcze raz, dodam ze moge odliczyc koszty wysylki i dodac pare rzeczy

 

a co do roznitowania to mialem pierwszy raz wiertarke w reku, i to pod nieobecnosc ojca wiec dlatego moglem jej uzyc XD pierwsze nity poszly z trzesaca sie reka, pozniej bylo z gorki :P hehe, pierwsze kroki :)

 

Zrób porządek z tymi fotami, bo przez nie człowieka odpycha od wchodzenia w ten temat.

 

 

suwakiem nie chce sie przewijac? :P spokojnie, dalej bedzie juz wporzadku :) male problemy techniczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
suwakiem nie chce sie przewijac? :P

Nie.

 

PS. Ta buda będzie cała w kolorze "DARK RED" :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie porzucmy cosmosa ktory czeka na malowanie i male ciecie :)

 

p050610205701.jpg

 

 

zajmijmy sie sprawa okna a konkretnie jego ksztaltem, wlasnie to jest najgorsze ze do cosmosa trudno dobrac calkiem przyzwoity ksztalt wiec jestem otwarty na wszelakie propozycje, ja narazie myslalem o czyms takim

 

1111914715.jpg

 

oczywiscie sa male niedociagniecia, otoz dlugosc przekatnej na dole i na gorz jest taka sama ale w paincie tego nie wymierze :)

 

moze ktos ma jakis ciekawszy pomysl?

 

a dla zainteresowanych wentylami

 

sa to ceny za sztuke

 

6x scythe s-flex 120mm 1200rpm 45 zł

2x xigmatek xlf-f1253 25 zł

noctua nf-p12 60 zł i druga z klejona łopatka 40 zł

coolermaster 120mm 17db 1200 rpm 20 zl

 

wysylam paczka prioretytowa i pokrywam koszty wysyłki

 

chetni pisac na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta buda ma krągłe kształty, więc według mnie pasowałoby okno z zaokrąglonymi rogami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PS. Ta buda będzie cała w kolorze "DARK RED" :question:

 

nie, bedzie w wiekszosci czarna (rodzaj lakieru jeszcze przedyskutujemy) z czerwonymi elementami i wentylatorami oraz paroma szczegółami

 

Ta buda ma krągłe kształty, więc według mnie pasowałoby okno z zaokrąglonymi rogami.

 

 

wklejajcie obrazki bo chce zobaczyc jak wedlug was ma to wygladac, moge sie jedynie domyslac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzorując się na kształcie bocznego panelu przygotowałem taką propozycję:

okno.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie, bedzie w wiekszosci czarna (rodzaj lakieru jeszcze przedyskutujemy) z czerwonymi elementami i wentylatorami oraz paroma szczegółami

 

Dobrze aby czerń była matowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wzorując się na kształcie bocznego panelu przygotowałem taką propozycję:

okno.th.jpg

 

 

noooo, całkiem całkiem, ale troche wyzsze i minimalnie szersze bym zrobil, buda bedzie miala troche agresywny charakter wiec okno musi byc tez takie ZAdziorne ze tak to ujme, ale pomysł dobry, w cosmos glupia sprawa jest to ze ma na panelach stalowe konstrukcje tzn umocnienia i mocowanie panelu wiec przestrzen do zrobionia okna jest troche ograniczona :/

 

Dobrze aby czerń była matowa

 

 

w srodku myslalem nad takim pol macie pol metaliku, ale panele boczne beda pomalowane metalikiem, ale wlasnie srodek w metaliku nie widzi mi sie za bardzo bo taki blyszczacy kiedys widzialem i nie wygladalo to najlepiej :/, czerwien na pewno bedzie w metaliku

 

jeslio chodzi o czerwien to cos takiego mi w glowie krazy

81bab7675410da14med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem czy zdajesz sobie sprawę jak uzyskuje się tak intensywny kolor jak w przypadku pokazanego auta.

Lakierowałem takim trójskładnikowym lakierem motocykl,efekt niesamowity,ale koszt także...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ciekaw jestem czy zdajesz sobie sprawę jak uzyskuje się tak intensywny kolor jak w przypadku pokazanego auta.

Lakierowałem takim trójskładnikowym lakierem motocykl,efekt niesamowity,ale koszt także...

 

 

moj ojciec jest lakiernikiem wiec z tym nie bedzie problemu :) koszty malowania, lakierow itp nie istnieja :) ale mozesz powiedziec jak uzyskac taki kolor? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jest szansa, że powstanie w końcu projekt oryginalny, rześki i inspirujący.

 

Mam już dosyć reguły: wszystko na czarno, lekka domieszka innego koloru, oploty, czarne pcb podzespołów i fotoszopowe fotki.

 

A może jestem zbyt wielkim optymistą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, jest szansa, że powstanie w końcu projekt oryginalny, rześki i inspirujący.

 

Mam już dosyć reguły: wszystko na czarno, lekka domieszka innego koloru, oploty, czarne pcb podzespołów i fotoszopowe fotki.

 

A może jestem zbyt wielkim optymistą ?

 

 

zgadza sie :) mam nadzieje ze moje plany wyjda jezeli koszty nie beda zbyt wielkie bo niestety nie mam stalego dochodu :( ale jezeli uda mi sie rozrobic lakier zeby wyszedl taki gleboki kolor to bedzie duzy sukces bo kolorek jest boski, a czarnego pcb na pewno nie bedzie bo nie bede narazie nic do budy wkladal, to bedzie sama obudowa, bez podzespolow na ktore narazie nie mam funduszy ale w planach mam crosshair 4 formula :) a nie uzywam fotoszopa bo nie umiem sie nim poslugiwac i nigdy nawet nie mialem go na komputerze, stawiam na oryginalnosc i naturalnosc, zadnych przerobke jezeli chodzi o foto, a jezeli ktos chce wiedziec to zdjecia robie LG KU990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm, jest szansa, że powstanie w końcu projekt oryginalny, rześki i inspirujący.

 

Mam już dosyć reguły: wszystko na czarno, lekka domieszka innego koloru, oploty, czarne pcb podzespołów i fotoszopowe fotki.

 

A może jestem zbyt wielkim optymistą ?

 

 

Biorąc pod uwagę ze siła robocza oraz cześć materiałów jest za free, może się okazać, ze masz coś z jasnowidza :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moj ojciec jest lakiernikiem wiec z tym nie bedzie problemu :) koszty malowania, lakierow itp nie istnieja :) ale mozesz powiedziec jak uzyskac taki kolor? :)

 

Ok,w przypadku Hondy CBR 1100 XX z tego co wiem od ''swojego'' lakiernika który malował moto oryginalnym lakierem z palety Hondy to

pierwsza warstwa to baza w srebrnym kolorze.

Druga warstwa to właściwy kolor,w moim przypadku to był właśnie taki odcień czerwieni mieniący się w słońcu a bardziej głębszy w cieniu.

Trzecia warstwa to clear,żel nadający głębię lakierowi (ma on wbrew nazwie lekką domieszkę koloru bazowego więc nie jest tak do końca clear)

Ten typ lakierów o ile dobrze pamiętam nazywa się EFECTCOLOR czy jakoś tak.

Jak chcesz dokładne dane to pisz na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Biorąc pod uwagę ze siła robocza oraz cześć materiałów jest za free, może się okazać, ze masz coś z jasnowidza :D

 

ale w tym dobrym znaczeniu? :) czy masz na mysli to ze znowu te same kolory itp? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok,w przypadku Hondy CBR 1100 XX z tego co wiem od ''swojego'' lakiernika który malował moto oryginalnym lakierem z palety Hondy to

pierwsza warstwa to baza w srebrnym kolorze.

Druga warstwa to właściwy kolor,w moim przypadku to był właśnie taki odcień czerwieni mieniący się w słońcu a bardziej głębszy w cieniu.

Trzecia warstwa to clear,żel nadający głębię lakierowi (ma on wbrew nazwie lekką domieszkę koloru bazowego więc nie jest tak do końca clear)

Ten typ lakierów o ile dobrze pamiętam nazywa się EFECTCOLOR czy jakoś tak.

Jak chcesz dokładne dane to pisz na PW.

 

 

moj wojek (brat mojego ojca) ma smykalke do motorow i mial takowego blackbirda z wydechem acrapovic :D wersja przerobiona do 250 koni :) ale dosc z offtopem, oprocz tego posiada duza game lakierow bo tez czesto maluje sprzety sprowadzone i mysle ze bedzie wiedzial jak zrobic taki kolor, a poza tym mi to wyglada na czerwona perle wiec mozliwe ze bedzie to mniej skomplikowane niz mowiles

 

raczej :D

ale co raczej? XD bo podalem dwie wersje :P domyslam sie ze chodzilo o ta pierwsza XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...