Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JaN008

HD5850 Twin Frozr II vs Vapor-X, Toxic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdecydowałem się na kupno karty HD5850, którą kartę polecacie? Zależy mi na ciszy, niskich temperaturach i dobrym oc.

 

1. Msi Twin Frozr II

 

2. Sapphire Vapor-X

 

3. Sapphire Toxic

 

Za Msi przemawia: 3 lata gwarancji, możliwość zmiany napięcia, regulacja wentylatorów w msi afterburner.

Czy w Vapor-X i Toxic można zmieniać napięcie i regulować pracę wentylatora?

 

Ewentualnie czy jest inna karta zasługująca na tytuł najlepszej HD5850? ( referenty odpadają)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie dobre. maja regulacje napięcia i prędkości wentyli. A co do OC to zależy na jaką sztukę trafisz. Marka mniej ważna. Zapomniałeś wymienić 5850DirectCu. Przez wielu nazywana najlepszą i cenę ma przystępną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up@ Toxic nie ma regulacji V.

autor@ ja bym jednak wybrał referenta bo jest to ogólnie jedna z najlepszych referencyjnych konstrukcji w ogóle. A i cena niższa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twin Frozr II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja o Asusie nie wspomniałem lecz też go biorę pod uwagę. Ogólnie rzecz biorąc zależy mi na jak najlepszym chłodzeniu dlatego darowałem sobie referenty. Sapphire Cod edition nie ma regulacji V, podobnie jak Toxic. Najbardziej korzystna wydaję się msi, problem w tym ,że nie widziałem jeszcze testów tej karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez polecam twin froz II jako ze jestem tego uzytkownikiem, uwazam ze jest nieslyszalne, a jezeli nawet to zawsze mozesz afterburnerem wlasna sciezke obrotow ustawic (czyli od jakich temperatur, ile maksymalnie moze sie krecic wentylator)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz HD5850 z twin frozr II? Ciekawi mnie jak z wydajnością tego chłodzenia? Obstawiam ,że 65 stopni w stresie nie przekracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadasz HD5850 z twin frozr II? Ciekawi mnie jak z wydajnością tego chłodzenia? Obstawiam ,że 65 stopni w stresie nie przekracza.

 

no nie przekracza, ale coś za coś niezbyt jest ciche ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam DirectCu. Jest cichy, chłody i kręci się niesamowicie. Ma wszystkie te cechy których Ty wymagasz od karty. Jedynym jej minusem jest brak radiatorów na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ,że w DirectCu wentylator jest cichy nawet pod obciążeniem, a jak z temp.? Z testu na techpowerup wynika ,że po oc ma jakieś 77 stopni.

@Combos jak jest z temperaturami na twojej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Chciałbym zamówić kartę jednak waham się pomiędzy directcu / directcu top i msi twin frozr II. Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DirectCu Top jest nieopłacalny. To jest to samo co zwykły DirectCu tyle, że ma zegary o 50 Mhz wyższe.

 

Temperatury u mnie pod obciążeniem na fabrycznych zegarach nie przekraczają 70*C, a po podkręceniu 80*C.

 

Naprawdę polecam Ci tą kartę graficzną. Moim zdaniem jest najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gtx 470 odpada bo jest głośny, gorący i ma wygórowaną cenę. Okazało się że na msi nie można podnieść napięcia wyżej niż 1.14v, uniemożliwia to oc na 850-900mhz a co dopiero wyżej. Najprawdopodobniej asus kręci się najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gtx 470 odpada bo jest głośny, gorący i ma wygórowaną cenę. Okazało się że na msi nie można podnieść napięcia wyżej niż 1.14v, uniemożliwia to oc na 850-900mhz a co dopiero wyżej. Najprawdopodobniej asus kręci się najlepiej.

Głośny, ale nie aż tak jak gtx 480 czyli do wytrzymania. Gorący - i co z tego? Wytrzyma. Wygórowana cena? Za dobry produkt się płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głośny, ale nie aż tak jak gtx 480 czyli do wytrzymania. Gorący - i co z tego? Wytrzyma. Wygórowana cena? Za dobry produkt się płaci.

Płacąc za dobry produkt można kupić lepszy produkt. A mianowicie hd5870. Podkręcony hd5850 gorszy od gtx'a 470 nie będzie. Priorytetem jest wydajność chłodzenia, cisza i oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Głośny, ale nie aż tak jak gtx 480 czyli do wytrzymania. Gorący - i co z tego? Wytrzyma. Wygórowana cena? Za dobry produkt się płaci.

Jak ktoś nie ma co robić z kasą to OK może kupować gtx480 , jak ktoś chce rozsądnie wydać pieniądze na produkt o prawidłowym stosunku cena/wydajność to Radek 5870 jest lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wg mnie jeżeli chcesz mieć cicho, zmianą voltów i niskie temperatury to weź referenta np od Gigabyte (bo ma 3 lata gwarancji) i zakup Accelero Twin Turbo PRO. Sam mam takie rozwiązanie u siebie i w tej chwili w idlu jest 40C, w stresie nie przekracza 55. A i tak są to temperatury zawyżone gdyż oprócz wentylatorów na chłodzeniu nie ma żadnego innego nawiewu gdyż zepsuł mi się panel od wentylatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przyszłości może zmienię chłodzenie jeśli to od directcu nie wyrobi, nie chcę rozbierać nowej grafy bo zależy mi na gw. Spaliłem ostatnio hd4850 i mam chwilową niechęć do grzebania przy chłodzeniu w grafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez polecam directcu, mam ja od 3 miesiecy gdzies i moge powiedziec to co Combos, ktorego zreszta sam na ta karte namowilem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Uptade jakiś, 1,6 GB pobrało, uwaga uwaga, jest "New Game"!
    • Dokładnie, miałem 2 lata płytę za którą dałem 320zl (MSI B450 Tomahawk) płyta kozak, sekcja chłodna z 3700x ustawionym manualnie na 1.35v nie przekraczała 55c  do tego pamięci 4x8 puszone na 3800 ale według for to aby osiągać takie wyniki trzeba było dać wtedy 3x tyle za mobo 🤪
    • Ale czekaj co mieli zrobić przecież prezydent ma prawo łaski i z niego skorzystał. Mieli to olać? A później byłby raban, że łamane jest prawo.
    • 3,5" będą wymagać dodatkowego zasilania (jeżeli ci to nie przeszkadza) z samego usb nie zasilisz takiego dysku w kieszeni, mam dwa telewizory które mają ponad 10 lat i dyski przenośne 500/1000/2000gb normalnie działają więc raczej w tym przypadku pojemność nie ma znaczenia.
    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...