Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Krauziak

Acoustic Solution AV-21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Calkiem niedawno przypadkowo stalem sie posiadaczem glosnikow Logitech z-5500. Kupilem je za 40funtow jako uszkodzone,brakowalo w nich tylko bezpiecznika :E . Z samego poczatku bardzo podobal mi sie dzwiek calego zestawu, wiadomo jak to jest na poczatku ;). Jednak po czasie zaczal mnie denerwowac dzwiek standardowych kolumienek. Z biegiem czasu staly sie takie przymglone, jakby ktos wrzucil je do cienkiego plastikowego pudelka. Nie pomagaly zadne regulacje korektorem, po prostu dzwiek stal sie przykry, brak prawdziwych sopranow a kazda proba wyregulowania srednicy konczyla sie plastikowym przydzwiekiem . Przegladajac katalog pewnego sklepu trafilem na glosniki firmy Acoustic solutions.

 

Teraz o samych glosnikach:

 

Jest to model dwudrozny o mocy 50watt rms (90 p.m.p.o). Glosnik nisko-srednio tonowy ma 10cm natomiast sopran to jedwabna kopulka o srednicy 2cm. Dolny pulap czestotliwosci to 100hz a gorny to 20khz. Skutecznosc to 103db

 

Tak wypadaja w konfrontacji z standardowymi glosnikami od z-5500 :

 

fotka610.th.jpg

 

Tak prezentuja sie jako calosc:

 

fotka611.th.jpg

 

Najwazniejsze czyli wrazenia z odsluchu.

Przede wszystkim glosniki graja teraz duzo klarowniej. Srednie tony sa wyrazne a soprany czyste i nie skrzeczace. Mozna do woli bawic sie kazdym suwakiem w korektorze audigy i nie spowoduje to jakiegos jazgotu czy przesterowania czestotliwosci. Glosniki potrzebuja wygrzac sie ale juz teraz jest bardzo dobrze, wychwytuje dzwieki ktorych po prostu nie bylo slychac na oryginalnych satelitach od z-5500. Graja delikatnie ciszej od oryginalnych ale nie przeszkadza mi to bo i tak nie rozkrecam nigdy wyzej niz 50 % mozliwosci wzmacniacza:)

 

Filmy "pogladowe" z roznicy dzwieku:

 

Na obydwoch filmach ustawienia korektora oraz glosnosci i poziomu bassu byly identyczne , glosnosc to ok 50% a bass to 2 pierwsze kreski na panelu sterowania Logitech.

Oryginalne satelity:

 

http://www.youtube.com/watch?v=alove1Bf8Dc

 

Tutaj Acoustic solutions av-21

 

http://www.youtube.com/watch?v=ibx_G_kbGDY

 

Niestety film krecony Nokia e-71 ale zalezalo mi tylko na pokazaniu roznicy w dzwieku ktora mam nadzieje wylapiecie z filmow :)

 

Podsumowujac caly zestaw lacznie kosztowal mnie 65 funtow ,gdzie za te pieniadze mozna miec nowe logitech x-540 i uwazam ze jest to idealne rozwiazanie. Dzieki tym kolumienkom zestaw nabral drugiej mlodosci i napewno nie brakuje mu teraz barwy dzwieku oraz sceny :)

 

 

Jest to moja pierwsza recenzja i zawsze przyda sie troche krytyki :)

 

 

EDIT:

 

Zeby nie bylo ze tylko pisze, tak graja po miesiecznym wygrzewaniu, sub calkowicie wylaczony ! Sorry za zla jakosc obrazu, dzwiek jest jak najbardziej ok

 

http://www.youtube.com/watch?v=N3l-DrDA28E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry zabieg! niech wszyscy mówią co chcą ale takie przeróbki sa najlepsze. Sam kiedyś zamieniłem jednodrozne satelitki od Z-2300 na dwudrogi od wiezy Panasonica :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ,glosniki zyskuja kolosalnie na jakosci brzmienia !. Dzisiaj mija prawie miesiac od kiedy kupilem te podstawkowce i jest kosmos, po wygrzaniu moge smialo skrecac subwofer do zera i mam delikatny a zarazem przyjemny basik i baardzo wyrazna i czysta reszte pasma z samych podstawek. Czasem gdy przelaczam przod z tylem zeby porownac dzwiek w muzyce zastanawiam sie jak tyle lat moglem sluchac muzyki na malych glosniczkach szerokopasmowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szerokopasmowych? Hmm, powiedzmy.

Skoro jesteś zadowolony z przeróbki - gratuluję, że uwolniłeś się od basu. To główne pasmo przesterowujące uszy. No i jeszcze cykanie jest obowiązkowe.

Jednak wzmacniacze wbudowane w zestawy głośnikowe do kompa są baardzo kiepskiej jakości. Najlepsze Geniusy mają po 10%% THD, gdy zwykły 30 letni Denon czy coś jego pokroju oferuje Ci 0,01% albo 0,001%. Przy dużo wyższej mocy wyjściowej! Daje to do myślenia. Myślę, że za jakiś czas, gdy już poczujesz słabość rozwiązania, które masz, kupisz tani markowy wzmak i tanie markowe monitorki i wtedy poczujesz muzykę. Ale dobre i to, co masz - wszak powoli rozsmakowujesz się w brzmieniu stereofonicznym. Tak prawie. ;) Może jestem trochę szurnięty, ale cóż. ;)

 

btw. przypuszczam, że gdybyś podłączył te monitorki do jakiegoś dobrego wzmaka, poczułbyś różnicę. Basu mniej, ale reszta lepsza. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze w przyszlosci, gdy juz bede mial swoje mieszkanie miejsce zetek zajma prawdziwe duze 5.0 ;) narazie nie stac mnie a po dwa mam do dyspozycji tylko maly pokoj w ktorym zetki do moich zastosowan sprawuja sie idealnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Fighter, ja nie rozumiem i nie zrozumiem fenomenu grupek i discordów. Bałagan, zero retencji informacji. Nigdy tego nie zrozumiem. Uwielbiam przecież dużo nowych rzeczy i nie jestem typowym "dinozaurem" (bo w życiu trzeba elastycznym być), ale według mnie to nie ma nic wspólnego z nowoczesnością. To zwyczajna preferencja i wiek nie ma tu nic do rzeczy, chociaż większość utrzymuje, że to wiek. Przecież ja tak samo umiem korzystać z Discorda i innych kanałów informacji, tylko po prostu nie jestem do nich przyzwyczajony. Jestem z tej generacji analogowo-cyfrowej i my chyba mamy najgorzej. Jednocześnie jestem naprawdę z tego dumny i szczęśliwy, bo mogę doświadczyć obydwu światów. To najelastyczniejsza generacja ever. Przeżyliśmy upadek prasy (pamiętamy zapach farby drukarskiej), słyszeliśmy dźwięk modemu kiedy się łączyliśmy w końcówce lat 90-tych z Internetem, wiemy co to jest PPP i jednocześnie korzystamy ze wszystkiego co nowe (np. ChatGPT) i nie możemy się pogodzić z napływem szlamu w internecie... a taki napływ jest największy w najnowszych mediach, ze względu na to, że każdy z nich korzysta - starszy lub młodszy. W ostateczności jak wszystko zamkną to zostają grupy dyskusyjne - powrót do totalnych korzeni. Pisał ktoś kiedyś? One po prostu nigdy nie padną i bardzo tam jest przyjemnie, tylko też jak w każdym środowisku jest grupa wzajemnej adoracji My również taką w sumie jesteśmy, tylko różnimy się tym, że jest nas znacznie więcej i przeżyliśmy wspólnie chyba nawet więcej lat. Ja nie mogę się otrząsnąć i będę do 29 wciąż tu zaglądał, ale dobrze, że mamy chociaż wspólne miejsce na ITH. To jest po prostu dla mnie ostra rewolucja. Tak jak Windows Longhorn itp. To po prostu nowy etap, a człowiek się wiele nie zmienił, tylko się dostosowuje jak kameleon. Ja z tego miejsca pragnę Wam właśnie życzyć, byście nie zabijali wewnętrznego dziecka, bo to ono powoduje, że jesteśmy tak elastyczni. Wszystko dzięki ciekawości świata. No płakać się chce nie ukrywam i mnie to bardzo wzrusza, nie wiem jak Was. Żarty żartami, ale tyle lat spędzonych wspólnie, że aż dziw, że dopiero teraz się to stało. Nie dociera do mnie jak silną społecznością byliśmy, że jedynie upadek serwisu kompletny mógł nas rozdzielić, a forum było cały czas przecież aktywne. Nawet jeśli nie spamowaliśmy codziennie, to każdy zawsze wchodził od czasu do czasu. Dziękuję z tego miejsca tym wszystkim osobom, które nas zagoniły na ITH i w ogóle przygotowały miękkie lądowanie na chmurce nostalgii (azgan i wszyscy jemu podobni). Sobie dziękuję za to, że miałem siłę, by powysyłać te pmki, bo myślę że to też trochę dało. Czuję, że to do mnie należało po tylu latach. Ludzie, którzy byli nieaktywni od kilkunastu lat się nagle obudzili dzięki fajnemu systemowi powiadomień w IPB. Jesteście niesamowici!
    • Niestety to naturalna kolej rzeczy. Czasy sie zmieniają i ludzie nie korzystają z takich kanałów komunikacji jak forum. Mimo że jestem młodym pierdzifonem to korzystałem z różnych forów od ponad 10 lat. Tutaj dzięki pomocy społeczności tworzyłem swój pierwszy zestaw PC, który dopiero niedawno poszedł w odstawkę (9 lat miał stary farfocel). Dziękuję także arcymistrzowi doradzania który doradził mi tu wzięcie GTX 960 z jednym wiatrakiem. Myślę że było to jedno z najlepszych posunięć w mojej karierze, żeby go posłuchać.   Teraz zestaw komputerowy będzie dobierać AI i eksperci z TikToka. Jeśli ktoś to czyta, to korzysta z tego forum i raczej równo ma pod sufitem ale brońcie się przed tym syfem jakim jest TikTok, bo zostanie Wam tylko młotek parowy w mózgu i będziecie mogli tylko przywalić nim w sumienie.
    • W sumie skłaniam się bardziej ku takiej opcji. Czy moglibyście mi pomóc dobrać resztę podzespołów pod taki setup?
    • Wszyscy nie żyjecie. To stacja Dharmy.
    • @sideband Prawdopodobnie odnosisz się do postaci, która stała się memem internetowym, określaną potocznie jako "łysy z Brazzers". Jest to aktor pornograficzny Keiran Lee, znany z różnych produkcji dla dorosłych. W memach często nazywany jest "lekarzem", ale jest to tylko humorystyczne odniesienie do ról, jakie odgrywał w filmach dla dorosłych, i należy traktować to wyłącznie jako żart. Mem zyskał popularność dzięki absurdalności i humoru, które internauci odnajdują w łączeniu różnych stereotypowych postaci z zupełnie nieoczekiwanymi rolami czy sytuacjami. Można powiedzieć, że humor związany z tym memem polega na całkowitym oderwaniu od rzeczywistości i przerysowaniu zawodowych ról aktorów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...