Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MikeMX

rootowanie Milestone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mój problem polega na tym, że po podłączenia telefonu do komputera i odpaleniu RSD Lite przycisk Start jest niedostępny. Poradziłem sobie z tym problemem następująco: przeniosłem plik recovery do folderu Program Files/Motorola/RSDLite i wtedy przycisk Start zrobił się dostępny. Niestety w tym miejscu pojawił się nowy problem. Po wciśnięciu Start pojawia się komunikat:

Failed flashing process. Failed flashing process. (0x7100); phone connected

 

Dodam jeszcze że po wybraniu pliku .sbf nie pojawiają mi się o nim żadne informacje.

 

Proszę mądrzejszych kolegów o pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dolarinho

Napisz PM to Mava, on jest specem od Milestone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety użytkownik ma pełną skrzynkę i do niego nie dochodzą PMki :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim tutaj zajrzałem to szukałem na polskim forum androida a ponieważ taka sytuacja tam nie miała miejsca (albo miała i nie podano rozwiązania) to poruszyłem tam ten temat ale póki co nikt nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie. Także teraz próbuje szczęścia na PCLab :)

 

PS. Rok 2010 przyniósł mi wiele pytań (również na tym forum) lecz jak dotąd żadnej odpowiedzi więc mam nadzieję, że przełamie zła passę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Mój problem polega na tym, że po podłączenia telefonu do komputera i odpaleniu RSD Lite przycisk Start jest niedostępny. Poradziłem sobie z tym problemem następująco: przeniosłem plik recovery do folderu Program Files/Motorola/RSDLite i wtedy przycisk Start zrobił się dostępny. Niestety w tym miejscu pojawił się nowy problem. Po wciśnięciu Start pojawia się komunikat:

Failed flashing process. Failed flashing process. (0x7100); phone connected

 

Dodam jeszcze że po wybraniu pliku .sbf nie pojawiają mi się o nim żadne informacje.

 

Proszę mądrzejszych kolegów o pomoc :)

na Polskim Forum androida jest naprawde łopatologicznie opisany Root w mozliwie najłatwiejszy sposob,mi to zajelo 5 minut,a wiekszego pojecia o rootowaniu telefonow nie mam i mowie tu o Milestone,bo własnie takową posiadam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Cały tutorial jest poświęcony rootowaniu Motoroli Milestone na Androidzie 2.1. Problem jest taki, że napotkane przeze mnie trudności u nikogo wcześniej nie wystąpiły i dlatego nie wiem jak to rozwiązać.

Możliwe, że jestem ślepy ale zanim mi podesłałeś link przez PM ten właśnie temat przewałkowałem od deski do deski 2 razy i tylko jest 1 post odnośnie mojego początkowego problemu, z którym się uporałem lecz nie ma nawet wzmianki o tym z czym się teraz zmagam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. Cały tutorial jest poświęcony rootowaniu Motoroli Milestone na Androidzie 2.1. Problem jest taki, że napotkane przeze mnie trudności u nikogo wcześniej nie wystąpiły i dlatego nie wiem jak to rozwiązać.

Możliwe, że jestem ślepy ale zanim mi podesłałeś link przez PM ten właśnie temat przewałkowałem od deski do deski 2 razy i tylko jest 1 post odnośnie mojego początkowego problemu, z którym się uporałem lecz nie ma nawet wzmianki o tym z czym się teraz zmagam :)

a jaki system ? uruchamiasz program jako administrator ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 7 x64

Uruchamiam w trybie zgodności ze wszystkim możliwym, jako administrator też próbowałem. Dalej nic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam 7 x64 i jakiś czas temu rsd lite działał mi na nim bez problemu, flaszowałem i było ok, a potem... to samo co u Ciebie: rsdlite się uruchamia, ale telefonu nie wykrywa, albo start wyszarzony, pod XP natomiast działa jak zwykle. Mogę Ci tylko doradzić żebyś sprawdził czy w menedżerze urządzeń nie ma jakichś konfliktów, wykrzykników itp. jak podłączysz telefon, przeinstaluj sterowniki, ale szczerze mówiąc niewiele mi to pomogło. W końcu po 15 minutach kombinacji alpejskich pod 7 po prostu uruchomiłem kompa w trybie xp i tam sflaszowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki przeinstalowane, żadnych wykrzykników w systemie. Tryby zgodności przetestowane (każdy możliwy). RSD Lite również sprawdzony w innej wersji.

 

No cóż... pozostaje mi chyba tylko poszukać jakiegoś kompa z XP co niestety łatwe nie będzie :|

 

PS. Wiedziałem, że zadaje trudne pytania ale raportu się nie spodziewałem. Pozdro dla tego nadpobudliwego kolegi :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz pokombinować z instalacją trybu xp pod win 7, albo vmware, i tam w preferencjach vrtualpc/vmware w preferencjach ustawić aby motka była podłączana pod wirtualny system, tez powinno zadziałać. Możesz tez spróbować zainstalować rsdlite na jakimś win7 na którym jeszcze nie był wcześniej zainstalowany.

 

A raport był tylko po to żeby zwrócić moja uwagę bo skrzynka była pełna. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie z tym problemem dokładnie w ten sposób jak wspomniał Mav. Kiedy szukałem komputera na którym mógłbym zainstalować WinXP przypomniało mi się że na maszynie wirtualnej mam kilka systemów, w tym oryginalny winxp :D Co używałem virtualboxa bo na vmware nie mam licencji ale po kilku minutach ustawień urządzeń usb udało się połączyć Motorolę a dalsze rootowanie to już była formalność i wszystko zgodnie z tutorialem.

 

Podsumowując, rozwiązaniem mojego problemu jest wykonanie punktów z tutoriala na WinXP.

 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poradziłem sobie z tym problemem dokładnie w ten sposób jak wspomniał Mav. Kiedy szukałem komputera na którym mógłbym zainstalować WinXP przypomniało mi się że na maszynie wirtualnej mam kilka systemów, w tym oryginalny winxp :D Co używałem virtualboxa bo na vmware nie mam licencji ale po kilku minutach ustawień urządzeń usb udało się połączyć Motorolę a dalsze rootowanie to już była formalność i wszystko zgodnie z tutorialem.

 

Podsumowując, rozwiązaniem mojego problemu jest wykonanie punktów z tutoriala na WinXP.

 

Dzięki wszystkim za pomoc :)

dla mnie i tak dziwne,bo ja to robiłem na Win 7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • moja płyta na początkowych biosach traciła ustawienia, teraz już wszystko zostaje.
    • To tak na serio? Wy tu kupujecie i podniecacie się monitorem, który ma różną ostrość po obu częściach ekranu?  Dlatego Was dziwi, że my oddajemy monitory. Bo my się szanujemy. Wy niekoniecznie 🙃
    • @Keken ona głupia poleciała na kasę , a polityk jak to polityk degenerat  @Szambo trzeba dać im jak najszybciej szansę żeby ustalić czy w Polsce jest jest szansa na zmiany na lepsze , przez 4 lata napewno nie narobią większych szkód od PiSu  @Maciek. Co to za nowomowa z twojej strony ? Czy to trolling ? Jakich antyszczepionkowcow , człowiek który nie chce się zaszczepić na jedną chorobę jest antyszczepionkowcem ? W takim razie ty też jesteś antyszczepionkowcem bo nie jesteś zaszczepiony na wszystkie możliwe choroby na które można się zaszczepić  W Polsce mamy wielbicieli Żeleńskiego ,  ja jego i Putina uważam obu za zbrodniarzy i faszystów , Żeleński zakazał wyjazdu z kraju mężczyzna i pod przymusem wciela ich do wojska i wysyła na mięso armatnie
    • Wybacz ale stwierdzenie "Nikt im nie dał szansy czegoś spróbować ale krytyka leci jakby rządzili 10 lat i rujnowali kraj" jest tak infantylne, że aż zęby bolą, wygrają wybory będą rządzić i wprowadzać swoje pomysł, tyle i aż tyle. Konfederacja miała szansę po wyborach ustwić się z wiatrem popierać sensowne pomysły rządu, głupie krytykować, nie wyskakiwać z debilizmami i budować poparcie w elektoracie centrum, ale po co lepiej latać z gaśnicą, wpychać na listy wielbicieli Putina, antyszczepionkowców i cała plejadę wyznawców teorii spiskowych, a potem krzyczeć że się ma świetne pomysły, tylko nikt nam nie dał szansy rządzić. Twój problem polega na tym, że uważasz że ty masz racje i konfederacja którą lubisz też ma racje, ma świetne pomysły i ich rządy to będzie wielkie szczęście dla Polski, świata i całej galaktyki, pech polega na tym że większość obywateli tego kraju jest zdania odmiennego. Tu niema dawania szansy, tu są wybory i ich wygrywanie samemu lub w koalicjach. Chcesz koalicję Konfederacji i kilku ugrupowań ale bez PO, PIS i lewicy, zostaje Hołownia i PSL z liczących się ugrupowań, widzisz tą koalicję bo ja nie. Konfederacja jeżeli chce rządzić, musi wyjść z ofertą do centrum, jak będzie siedziała okrakiem na barykadzie na prawo od PIS licąc na młodych gniewnych, i ludzi z problemami powiedzmy psychiatrycznymi to się nigdy nie doczeka, bo młodzi gniewni, zmieniają się po latach w starszych rozsądniejszych i niestety konfederacja niema już dla nich żadnej oferty, bo proza życia zmienia perspektywe, a twardy elektorat w postaci wiebicieli rosji czy teorii spiskowych niestety nie wystarczy, co pozycja Konfederacji na scenie politycznej pokazuje raz za razem.
    • W tamtych rejonach to regularnie się tłuką, a raczej "szturchają". Nic niezwykłego, ale oczywiście media powiedzą że zaraz wojna w Polsce bo Iran puścił drony XD
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...