Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

wuzetkowiec

AMD Crimson/Catalyst Display Driver [Temat zbiorczy]

Rekomendowane odpowiedzi

Swego czasu ATI wydało patche żeby AA uruchomić w ME2, czy mając najnowsze sterowniki (10.7) nadal trzeba go będzie instalować żeby mieć AA w ME2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim - czy w 10.8 dalej są problemy z taktowaniami po OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I przede wszystkim - czy w 10.8 dalej są problemy z taktowaniami po OC?

Te problemy są od wersji 8.4 bodajże. Nie wiem czy to brak dobrej woli ze strony ATI, czy co takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez kitu wie ktoś jak uruchomić CCC? Bo ja jak uruchamiam czy to z właściwości pulpitu czy z menu start na win 7 to nic się nie wyświetla.

Mam ccc w menadżerze aktywne i nic sie nie dzieje mam te najnowsze bety. 10.7 bodajze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności to w3Dmarku 06 spadek o ok. 300punktów.(czyli tak jak w wersji 10.7)

 

Już byłem przygotowany do powrotu na 10.4,ale chwila zastanowienie uruchomiła wyobraźnie ba postanowiłem nawet włączyć Crysisa Warhead i tu lekkie zdziwienie(w najbardziej obciążającym momencie gry w porcie)22-28 fps-ów. Co jest dla mnie rewelacją bo 10.7 fps-ów miałem 5-15, w 10.4 15-20. Gra jest płynna i nie żadnej przycinki, no wiadomo jak się patrzy na licznik wyświetlający fps, wtedy jest odczuwana takowy spadek do 20 fps,ale jest to bardziej złudzeni,gdyż gra idzie płynnie.

 

Postaram się wy testować w innych grach, ale jak Crysis nawet bdb chodzi n oto jesteśmy w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów nie działa kontrola obrotów wiatraka...od wersji 10.5 nic z tym nie zrobili, nawet nie działa FanFix żeby zmienić ręcznie, trzeba ściągnąć np. Expertool i tam zmienić obroty..., poza tym nie zauważyłem jakichś większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadlem sie z 10.2 na 10.8 i co widze? IDLE dalej spieprzone. 550/1150 MHz. a bylo chyba 160/260 na 10.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Hd4850 mam na każdych sterownikach 160/250 w iddle. Może błędy wychodzą przy karach po O/C lub z modyfikownymi BIOSami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na Hd4850 mam na każdych sterownikach 160/250 w iddle. Może błędy wychodzą przy karach po O/C lub z modyfikownymi BIOSami?

Po OC - przynajmniej u mnie, bo na domyślnych jest O'K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny problem, tym razem Catalysty 10.11

Konkretnie chodzi o filmy w ciemnych scenach. Są rozjaśnione, w opcjach nic nie grzebane.

 

10.11

silenthillmkvsnapshot00.jpg

 

 

10.10

silenthillmkvsnapshot00.jpg

 

 

10.8

silenthillmkvsnapshot00.jpg

 

 

9.3

silenthillmkvsnapshot00.jpg

 

 

W całkowicie ciemnych scenach jest jeszcze 'dziwniej'. Miejscami obraz jest jakby rozmazany, ale nie mogę złapać tego na screenie. Kodeki/odtwarzacz (mpc hc) były reinstalowane, nic nie zmieniały.

(edit: wielkość płomienia nie miała wpływu na jasność) :E

 

Może ktoś porównać to u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na dynamiczną regulację kontrastu. Spróbuj pogrzebać w zakładach wideo Catalystów, może da się wyłączyć tę opcję. Ewentualnie wcześniej miałeś zakres RGB 0-255, a teraz przestawiło się na 16-235.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie poczekam na Cat. 10.12.

Pogrzebałem w sterach (10.10). Ustawiłem na sztywno RGB (dynamic range?) na 0-255, znalazłem również opcję od dynamicznego kontrastu, o której wspominałeś - wyłączyłem ją i uzyskałem efekt jak na cat. 9.x

Z takich ustawień jestem całkiem zadowolony. Dzięki.

rgb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmy wyglądają dobrze. Całkiem przyjemna nawigacja po nowym panelu.

10.12 VS. 10.10 [3dm11]. W zasadzie bez zmian. O wyniku zadecydował pewnie jakiś proces w tle? Chociaż GPU score w każdym teście minimalnie niższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, na dzień dzisiejszy to jakie są najlepsze sterowniki do HD 4870? Mam 10.11 i nie jestem zadowolony z nich... Możecie jakieś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perfrel_1920.gif

 

Wnioski można wyciągnąć sam. Najlepsze? Może przejrzyj test, który wrzuciłem wyżej, tam jest testowana Twoja karta na różnych sterach w różnych grach, wybierz coś dla siebie. Najwydajniejsze są 9.12 i wcześniejsze.

Czemu nie jesteś zadowolony z cat. 10.11?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten test możesz sobie w d... wsadzić i doskonale o tym wiesz;) To samo dotyczy tweaktown i computerbase. Przejrzyj sobie testy i w ciągu 12msc według nich zero zmian , brak konkretnych komentarzy odnośnie błędów/poprawek , jak w rzeczywistości dana gra zachowuje się na danym sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem co masz na myśli. Jednak tak dokładnych testów (aktualnych) chyba nie ma.

W zasadzie, dobre i tyle :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...