Skocz do zawartości
Hunt

Oleje silnikowe i nie tylko silnikowe.

łOlej  

581 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakiej marki olej silnikowy polecasz?

    • Mobil 1
      95
    • Lotos
      30
    • BP
      5
    • Shell
      57
    • Motul
      141
    • Valvoline
      115
    • Elf
      35
    • Castrol
      107
    • Quaker state
      9
    • Total
      27
    • inny
      104


Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Nie kupiłem a mech wlał. To jest różnica.

Gdybym miał kupić to byłby ten sam Total co ostatnio. A że nie miał u siebie w ofercie to jest rowe.

I chciałbym wiedzieć, bo mało info o tym oleju na forach.

Widocznie nikt z was nie wie co to za olej, skoro brak odpowiedzi na wcześniejsze pytanie i teraz.

 

Z info dostępnych na kilku forach, w tym dotyczących jazdy wyczynowej brak negatywnych wpisów, jedynie fakt potwierdzenia ich stosowania i wskazanie na zaawansowanie technologii produkcji (in plus) w porównaniu do kilku innych popularnych marek.

No ale też chciałem usłyszeć wasza opinie, skonfrontować ją z innymi. No bo gdzie nie zapytać jak nie na labie...

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupiłem a mech wlał. To jest różnica.

Gdybym miał kupić to byłby ten sam Total co ostatnio. A że nie miał u siebie w ofercie to jest rowe.

I chciałbym wiedzieć, bo mało info o tym oleju na forach.

Widocznie nikt z was nie wie co to za olej, skoro brak odpowiedzi na wcześniejsze pytanie i teraz.

 

Z info dostępnych na kilku forach, w tym dotyczących jazdy wyczynowej brak negatywnych wpisów, jedynie fakt potwierdzenia ich stosowania i wskazanie na zaawansowanie technologii produkcji (in plus) w porównaniu do kilku innych popularnych marek.

No ale też chciałem usłyszeć wasza opinie, skonfrontować ją z innymi. No bo gdzie nie zapytać jak nie na labie...

zostaw tak jak jest. I tak nie poczułbyś różnicy po wymianie na inny, a jeśli silnik jest teraz sprawny to i tak się zaraz nie rozleci jeśli olej okazałby się nienajlepszy jakościowo (zakładając, że to jest faktycznie olej taki jak ma być a nie podróbka). Po prostu zmieniaj olej regularnie co 10k km i wtedy na marki aż tak nie musisz patrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Was.

Co Panowie myślicie o olejach marki Amsoil (0W20-0W30) i ich sensowności stosowania w (podobno ) ciasno spasowanych silnikach Hondy?

Czy jest jakaś kolosalna różnica pomiędzy lepkością 0W20, a 0W30?

Od kilku lat stosuje u siebie. żadnych negatywnych skutków nie zauważyłem, poza tym, że jest nieco drogi. Wcześniej Castrol 5W30 był zalewany.

Zastanawiam się na co mógłbym przejść z tego Amsoila?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobylem trochę na forum olejowym, poczytałem i pogadałem z maniakami oleju i powiem Ci tak. Jeśli używasz auto normalnie, tj nie ścigasz się nim, nie poddajesz nadmiernym obciążeniom to możesz brać cokolwiek markowego spełniające wskazane normy i parametry. Jak poczytasz nawet wpisy na labie tozobaczysz, że każdy poleca to co ma i nikt chyba nie jest w stanie wskazać istotnych różnic między polecanymi olejami. W tym miesiącu moda będzie na olej X, za dwa miesiące na Y. Później na Z itp itd. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zalać do Insigni 2.0 CDTI Biturbo? Teść chce zmienić GM Dexos 2 5W30 na coś innego. Wymyślił Totala Ineo MDC 5W30, ale tego nie idzie nigdzie kupić (ten z allegro ma datę produkcji 2015 ;)). Jakaś alternatywa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek z Dexos 2. Tylko bym proponował 5W40. PMO, Motul X-Clean, Millers FE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zakupić olej do 330d n57 , przejedzie ~10-11k km max. 

Internety mówią że SHELL HELIX ULTRA PROFESSIONAL AF 5W30 powinien być spoko, mam też możliwość na oryginalny olej mercedesa który też LL04 spełnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie, z doświadczenia, ile oleju zalać przy wymianie do skrzyni M32? W internecie są na ten temat dość rozbieżne informacje (od 2,4 do 2,9 litra). Pacjent to Fiat Bravo 1.4 T-Jet z 2007 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście od valvo albo motula wlali do accorda 2.0 2015.  140k przebiegu, zaraz będzie dołożony gaz.

Celuje w 5w30 bardziej chyba niż w 0w30...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz jeździ na 5w30 od castrola.

Ale może faktycznie 0w30.

Motul albo Volvo bo ja od pierwszego auta to leje ;) raz lałem shella, ale jakoś mi się wydawało że głośniej auto chodzi.

Co innego być wlac, nie ma co popadać w paranoję, to zwykła benzyna jest przecież

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . doradzi ktos oliwe do honda civic 8gen ,112tys. 1.8 ivtec. nie wiadomo co bylo lane. w necie jest różnie od 0w20 do 5w40. honda lata 60%male miasteczko 40% trasy. myslałem nad 5w30 tylko jakiej firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Peugeot 407 2.0 benzyna przebieg 270tkm. Gaz założony 3 tysiące temu. Jaki olej zalać? Dotychczasowy to Venom synthesis gold 5W40. Oleju trochę dolewać trzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pacjent: 2018 1.4 TSI 125KM, 39kkm przebiegu

Zaczynam myśleć o wymianie oleju, ostatnia była robiona przy przebiegu 29kkm, z tym że od pewnego czasu do tego silnika ASO leje 0W30 (i taki obecnie mam zalany) zamiast 5W30 jak to wcześniej robili. Sprzedawca powiedział mi że to ze względu na unijne ekologiczne normy. Zastanawiam się czy teraz nie wlać z powrotem 5W30 - ktoś miał podobną sytuację?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz zalany olej OEM VW 0W30 504.00 to nie ma co kombinować. Ten jest naprawdę niezły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam właśnie ten teraz zalany, ale takiej odpowiedzi się nie spodziewałem :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

180287031_490876462364768_92391165582901

 

Dobrze, że poprawili wygląd tych baniek bo wcześniej to grafik płakał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

jutro to zalewam do starego civica z lpg. ostatni valvo max life przez 2 lata wziął pól szklanki dolewki. a i jeszcze raz proszę juz pisałem wczesniej co do 1.8 ufo civic bedzie tez lpg nie wiadomo co bylo lane.

Edytowane przez elfuegoxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mój nowy nabytek (Opel z Z19DTH czyli 1.9cdti 150kuni) zalany jest obecnie Castrolem Edge 5W30. Co zalać zamiast tego? Robić płukankę? Może jednak zostać przy tym oleju?

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam DPF? 

Jak nie to lej popularne 5W-40 np. Total, Shell, Elf, Specol itd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobil 1ESP, Shell ECT, Motul X-Clean 8100 EFE, Valvoline MST... Co byś nie wybrał, to będzie dobrze. Najważniejsze żeby nie wymieniać co 30 000km ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...