Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cichy202

Wyciszanie GTS250 od Asusa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chce wyciszyć swojego GTS250. Jest to wersja Dark Knight. Z tego co zauważyłem to sam radiator ma niezłą wydajność więc pomyślałem żeby zdjąć wentylator i jakies 80mm przymocować ale nie bardzo jest jak... Kolejny pomysł to jakies trzymadełko do wentylatoramontowane do slotu PCI? albo do obudowy? i wtedy można by wtedy tez puścić na niego większy wentyl. Widzial ktos cos takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opaski zaciskowe? :) pewnie znajdzie się kilku którzy to potwierdzą. a 92 nie wejdą? jest to całkiem spore chłodzenie. możesz podać jego wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na opaski zaciskowe możesz przymocować spokojnie wentyl 12cm, ja mam wyciszony to małe gówienko co tam jest i dodatkowo zamonotwany z boku 12cm tak aby wiał na sekcję zasilania w moim Radku:) a opaski ciągnąłem przez dziurki w PCB.

 

edit: tak to wygląda, zdjęcia robione telefonem:)

http://img375.imageshack.us/gal.php?g=dsc01101s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj 2 x zephry 92 mm i po krzyku. Przypnij opaskami. Bedziesz mial niskie temperatury i niski poziom halasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ze mam to samo chlodzenie to sie wypowiem.

Probowalem wylaczyc wentyl asusa no i sie udalo, na opaskach zamontowalem noctue P12 (na próbe) 1200 rpm. Odpalilem furmarka no i kilka stopni gorzej bylo ;/.

no ciszej ale mniej wydajnie, w gorace dni po oc ja bym nie polecal, ale na codzien czemu nie - zwaszywszy ze ten fan jest obecnie najglosniejszy w calym komputerze.

 

Aha: najgorsze w tej karcie jest to ze pasta dosc szybko traci swoje wlasciwosci.

Na poczatku po zakupie katowanie furmarikeim 60 stopni nie widzialem, raczej bylo kolo 55-57

Ostanio wlaczylem 84 przy 80% wentylka chyba.

Jak do konca wakacji nie kupie innej karty(g104) to sram na gware i wymieniam paste D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra tak czy inaczej musze kupic wentylek i bede kombinowal. Zdam relacje z tego co mi wyszlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pasty to prawda u mnie było to samo co mówi kopczenko, ja ściągnąłem radiator to się przestraszyłem xD, jeszcze takiej mazi to nie widziałem wacikiem bez żadnego alkoholu zeszło, posmarowałem MX-2 albo Stg-2(nie pamiętam) i temperatura z 80C(100% wentyl) spadła do 55-58(100% wentyl) pod furmarkiem.

 

Ps. Operacja ściągania jest banalna, tylko nie bierz za dużego krzyżaka bo rozwalisz nakrętkę na karcie(ja niestety przy pierwszej próbie ją ułamałem, jedyny plus to to że i tak nie mam gwary bo kupowana była w USA), a pasta jest koloru szarego czyli jak większość dzisiaj dostępnych, tak więc nie powinieneś stracić gwary:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przed zalozeniem wentyla nowego odkreciliscie ten co byl czy zostal? Bo jak zostal to mogloby tlumaczyc, czemu jest cieplej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkręć tego małego :]

A już coś zrobiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem dzisiaj wentylek ma byc jutro takze jutro sie wezme za to :) A malego pewnie ze odkrece ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej by bylo wykrecic, bo niepotrzebnie bedzie blokowac powietrze. Choc w sumie najpierw nie ingeruj w chlodzenie. Wylacz wentyl i zamontuj nowy, jak bedzie lipa to wykrec stary.

 

Same opaski zaciskowe kupisz w kazdym markecie w dziale z elektryka, albo motoryzacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie chcę zakładać nowego tematu, ale czy 2xZephyry 92mm wystarczą do wyciszenia schłodzenia GTSa 1GB od Gigabyte'a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam założonego papsta 12cm na opaskach puszczony na minimum V i temp. są znacznie lepsze niż ze standardowym potwornie hałasującym wentylatorkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...