Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum PC LAB

Szanowny Użytkowniku,

Informujemy, że za 30 dni tj. 30 listopada 2024 r. serwis internetowy Forum PC LAB zostanie zamknięty.

Administrator Serwisu Forum PC LAB - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: wypowiada całość usług Serwisu Forum PC LAB z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Administrator Serwisu Forum PC LAB informuje, że:

  1. Z dniem 29 listopada 2024 r. zakończy się świadczenie wszystkich usług Serwisu Forum PC LAB. Ważną przyczyną uzasadniającą wypowiedzenie jest zamknięcie Serwisu Forum PC LAB
  2. Dotychczas zamowione przez Użytkownika usługi Serwisu Forum PC LAB będą świadczone w okresie wypowiedzenia tj. do dnia 29 listopada 2024 r.
  3. Po ogłoszeniu zamknięcia Serwisu Forum od dnia 30 października 2024 r. zakładanie nowych kont w serwisie Forum PC LAB nie będzie możliwe
  4. Wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, tj. dnia 29 listopada 2024 r. nie będzie już dostępny katalog treści Forum PC LAB. Do tego czasu Użytkownicy Forum PC LAB mają dostęp do swoich treści w zakładce "Profil", gdzie mają możliwość ich skopiowania lub archiwizowania w formie screenshotów.
  5. Administrator danych osobowych Użytkowników - Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zapewnia realizację praw podmiotów danych osobowych przez cały okres świadczenia usług Serwisu Forum PC LAB. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce Prywatności

Administrator informuje, iż wraz z zamknięciem Serwisu Forum PC LAB, dane osobowe Użytkowników Serwisu Forum PC LAB zostaną trwale usunięte ze względu na brak podstawy ich dalszego przetwarzania. Proces trwałego usuwania danych z kopii zapasowych może przekroczyć termin zamknięcia Forum PC LAB o kilka miesięcy. Wyjątek może stanowić przetwarzanie danych użytkownika do czasu zakończenia toczących się postepowań.

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

g00ras

Router nie może połączyć się z internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem posiadaczem routera DSL-2640B. Posiadam Neostradę 1Mb/s. Do wczoraj wszytko działało jak należy. Dzisiaj od rana router nie może nawiązać połączenia z internetem. Dzwoniłem do TP i dowiedziałem się, podłączyli mi już 10Mb/s w związku z przedłużeniem umowy i u nich jest wszytko ok i sygnał do mnie jest w porządku. Poradzono mi ponowną konfiguracje sprzętu. Router wykrywa połączenie DSL, działa LAN i WiFi jednak nie może nawiązać połączenia z internetem. Resetowałem ustawienie i wpisywałem od nowa, zaktualizowałem firmware i nic. W czym może być problem. Jutro będę kontaktował się jeszcze z pomocą techniczną ale może tutaj szybciej się czegoś dowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj screeny z konfigurowania internetu w routerze wszystkie zakladki jakie dotego sa w d-linku. Jak mozesz skocz do kumpla zaloguj sie na moje konto TP i zmien haslo. TP tak ma, ze czasem cos im sie rypie z haslem i btrzeba je zmienic, asa tepi an infolini i an to nie wpadna. Odczytaj z routera ze statusu parametry lini i daj screenz nimi tutaj. Sprawdz czy dioda DSL od synchronizacji linii swieci sie caly czas czy nie zaczyna mrygac co troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz w konsoli tracert wp.pl i zobacz, gdzie polaczenie sie zatka. Moze okazac sie, ze wina lezy po stronie ktoregos z ruterow np. w TPSA a nie u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wpisz w konsoli tracert wp.pl i zobacz, gdzie polaczenie sie zatka.

tak tak, oczywiście...

 

Jestem posiadaczem routera DSL-2640B. Posiadam Neostradę 1Mb/s. Do wczoraj wszytko działało jak należy. Dzisiaj od rana router nie może nawiązać połączenia z internetem.

rozumiem ze nie może się zsynchronizować ?

to może być problem lini i przesłuchów, zbyt dużego tłumienia i tak dalej.

może też być wina routera. mógł paść mu modem, to się czasem zdarza. jak masz możliwość podłącz inny i zobacz czy problem będzie dalej występował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli włączyli Ci 10 Mb, nie zmieniałeś nic w ustawieniach, a synchronizacja była tzn. że to problem z loginem bądź ze ścieżkami. Sprawdź czy masz synchronizację oraz jak wyglądają parametry jak są ok to dzwoń do nich ich wina ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlink1f.jpg

dlink2a.jpg

dlink3.jpg

 

dlink4.jpg

 

Dioda power świeci się na zielono. Status czasami mruga ale bardzo rzadko. DSL na zielono. WiFi i LAN także. Internet nie świeci się w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hasło masz dobre?? Wpisz jeszcze raz i ajk mowilem udajs ie do kumpla z jakimkolwiek internetem i zmien haslo logujac sie na Twoje konto" na stronie TP, a jak nie to je zaloz. Zmienisz haslo tamna jakie chcesz, wpiszesz je jak nie pomoze to trzeba wziasc cokolwiek innego router, modem ADSL i sprawdzic jak pojdzie na tamtym, ktoryms urzadzeniu to bedzies zmial jasne. Padl modem w routerze twoim, ale skoro sie synchronizuje z linia co widac na screenach cos jestz loginem badz haslem. Na modemie wywali ci wtedy blad bodajze 691 przy laczeniu sie ;) Jesli na modemie mial bedziesz taki blad to wina "cieciow" z TPSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie sprawdź login i hasło, ale jeśli po zmianie były problemy jeszcze przed kombinowaniem z loginem to ich wina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działać przestało po zmianach z ich strony. Modem chyba nie padłby w tym samym czasie. Konto na TP będę musiał założyć. Zaraz dzwonie i dowiem się co i jak.

 

Po rozmowie wezwano techników i po paru godzinach wszystko działa. Problem rozwiązany. Dzięki za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...